Policie Modrava

• Česko Policie Modrava
Česko, (2011–2022), 37 h 38 min (Minutáž: 54–66 min)

Tvorcovia:

Jaroslav Soukup

Réžia:

Jaroslav Soukup

Soňa Norisová, Filip Tomsa, Jaroslav Satoranský, Matěj Dadák, Zdeněk Palusga, Jan Monczka, Jaroslava Stránská, Michal Holán, Jana Boušková, Martin Davídek (viac)

Zločin nie je len výsadou veľkých miest. O tom presvedčí divákov hlavná postava krimiseriálu Policie Modrava, šikovná a do práce veľmi zapálená kapitánka Jana Vinická (Soňa Norisová), ktorá prichádza z Plzne na Modravu, aby tu nastúpila na uvoľnené miesto vedúcej miestneho policajného oddelenia. Hoci sa ako žena, a ešte ku všetkému šéfka oddelenia plného mužov, od začiatku stretáva s nedôverou svojich podriadených, a u niektorých s neprajnosťou a škodoradostnou radosťou z každého potknutia, svojim zápalom, schopnosťami a maximálnym ponorením do práce si pomaly buduje uznanie a rešpekt. Pomáha jej v tom aj jej rázna povaha a nevyčerpateľná energia s ktorou sa púšťa do riešenia každého problému. (TV Markíza)

Jogi.1

No nečekal jsem toho od českého seriálu hodně, ale velmi mile překvapil, prostřední je krásné a případy promyšlené a pěkné. Nejpřekvapivější pro mne je to, že to vzniklo pro televizi Nova :D. ()

Benjamin_L

případy jednotlivých epizod sice nejsou vyloženě hloupé, ale opravdu obvoďáci z venkova řeší vraždy? Ke všemu dost svérázným způsobem, oběhnou pár známých, poptají se po okolí a hned vědí kdo je vrah. Nač se zatěžovat nějakou kriminalistikou... Ach jo. ()

carl.oesch

Dá se toho zkritizovat hodně, ale proti ČT Vraždám v kruhu je to superrealistické veledílo. Jistě, Kašperky jsou malinké městečko a schválně by mně zajímalo, kolik a zda vůbec tam nějaká PČR je, dokonce bych si myslel, že nejbližší kriminálka je v Plzni, netušil jsem, že "obvoďáci" vyšetřují vraždy a ta koncentrace zločinů hladce překonává jak Honduras, tak brazilská favelas. Jenže - je to klasický princip detektivek (viz. zde zmiňovaný Midsommer), aspoň zde není žádná slečna Marplová (na kterou se vraždy lepí jako moli na pásku), je ctěn charakter žánru, příběhy mají logiku, herci hrají slušně, většina story je dobře vypointovaná (chytrolíni, co tady tvrdí, že je hned jasné, kdo je vrah, jsou vedle jak tak jedle a dělají se jenom zajímavými za každou cenu), občas potěší nějaká ta nečekaná story (mrtvý manžel zastlaný v posteli kvůli pár důchodům, zlodějíček skrývající se v žumpě či tandem Medvecká - Boušková...), není to přehnaně dlouhé a díky té Šumavě se na to prostě příjemně kouká. Pravda, není tam žádné "poselství", neřeší se tam žádné celospolečenské problémy ani tam není za každou cenu kritika (většinou zcela falešná) doby, jak nás oblažuje v každém svém počinu komunista Svoboda. Takže komerční zábava, která není odfláknutá, na nic si nehraje a snad proto si zaslouží rozhodně víc, než těch šedesát...... ()

PamelaJJK

Policie Modrava je celkem povedený policejní seriál zasazený do exteriérů nádherné Šumavy, jejíž panoramata krásně doplňují atmosféru. Působí civilně a věrohodně a občas zazní i nějaká ta vtipná hláška. Obsazení je bezproblémové. Za zmínku stojí především trio S. Norisová, J. Satoranský a Z. Palusga. Co mi vadilo, byl kurz němčiny. Ten působil jak z nějaké trapné nepovedené komedie a v podstatě tam vůbec neměl smysl. Byl zbytečný a ubral Policii Modrava jednu hvězdu, bohužel. I hudba by mohla být povedenější, ale o tu v krimi seriálu až tak neběží. Takže v podstatě spokojenost. ()

easer07

Nic moc, ale alespoň se to liší od těch rádoby neoriginálních kriminálek typu Vraždy v kruhu. Příjemná hudba, Šumava, co více si přát ? Opravdu čistý průměr. ()

hony23

Věnoval jsem tomu 2 večery a viděl jsem dost. Zasadit kriminální seriál do Šumavského zapadákova bylo nesmyslné. V místě, kde si sousedi maximálně kradou dříví, se tak odehrává jedna vražda za druhou, kteté ovšem nevyšetřují specializované mordparty, ale skupinka vesnických strážníků vedená čubkou, které bych roli zkušené kriminalistky nevěřil ani po požití tuby rohypnolu. Rozdíl mezi Modravou a všemi těmi Ordinacemi a Ulicemi dělá jen ta prostoduchá kriminální zápletka, jinak je to stejný balast. ()

doriana.g odpad!

Policie "králičí maso jíst či nejíst" . A trhovkyně z Primy se tu prezentuje i vizuálně. Mně se z ní chce zvracet. A z toho zbytku taky. ()

meda2016

Vím že přeháním se 3*. Ale v nedělním večeru zabaví, v týdnu dobře uspí. Všichni hrají lehce podstandardně, neb nemají moc co. Jen ti padouši se mohou předvést. Pokud bych propásl, o nic jsem nepřišel. Když jsem to viděl napoprvé, Jana Boušková hrozně nahlas řvala - jako nedoslýchavá. Buď jsem si zvykl, nebo její part pozměnili. ()

yourhead

Strašný tohle sledovat. Naprosto nevyužité prostředí nádherné Šumavy. Naprosto diletantsky zrežírované, špatně napsané (dialogy jsou utrpení), špatně zahrané, no hrůza. Jen takový příklad jak hloupé to je. Parta rádoby kriminálníků unesou místního podnikatele kterého donutí poslat 5 mio na účet nějakýho strjce, který je pak má předat někde na mostě v lese. Proč jako? Proč ho nedonutil poslat je rovnou na nějaký jejich účet? Ach jo .. ()

rigby

Novácké krimi seriály zkrátka nedosahují té úrovně, jako je tomu na ČT. A to platí i v tomto případě. Neurazí, na jeden večer zabaví, ale lehko se zapomenou. Plusem je rozhodně nízká náročnost diváka, po pracovním dni stačí jen vypnout hlavu, nechat se tímto čistit a nejpozději v polovině jásat, jak jsou ti policajti blbí, když už přece dávno vím, kdo je vrahem. Do mínusů bych přidal klesající úroveň v průběhu sérií, občas je to už jako nějaká telenovela. A kdyby tohle všechno byla pravda, tak na Šumavu už nikdy pojedu, protože polovina obyvatel je zavražděná a druhá polovina sedí v kriminále. ()

tchempi

Je to děsně infantilní a nerealistické. Policejní postupy připomínají Clouseau a Drebina, ovšem ti byli trapní záměrně. Koukat se na to dá jen kvůli sympatickým hercům a krásné přírodě. ()

Lukkyn

Já se fakt snažil najít nějaká pozitiva ale moc jich není. To prostředí je hezké , ale chování většiny policejních postav mi přijde absurdní. Nevidím tu nic nového oproti ostatním krimi seriálům. Za změnu nepovažuju , že se vyšetřování přesune z Prahy do pěkné přírody Šumavy. V konkurenci případů prvního oddělení a jím podobným seriálům to u mě neobstojí!!! ()

Apofis28

Tak jsem si říkal, že by tento nový seriál mohl aspoň trochu připomínat kriminálu anděl, která mi nepřišla až tak špatná, ale bohužel tohle je spíše kombinace Ulice a Ordinace a to prostě jako ne-e.... ()

Fracek

Má to takovej nádech tvorby dávněji minulejch let a není to nikterak na škodu. Jo, je to dobrý. .................No tak to bylo na začátku, pak šlo ale vše do ztracena. ()

Zahir

líbí se mi to, pěkné lesíky a stráně, pěkný příběh, o který hlavně v detektivce jde, všichni podezřelí ukázaní na začátku, žádná tajná chodba, žádný číňan, žádní dvojníci, žádné dosud neobjevené vynálezy a metody, detektiv není hnán nevysvětitelnou intuicí, watson má IQ jen mírně podprůměrné, kdo nemá montérky a gumáky, není buran, i v největší díře světa je vyleštěná kavárna a bowling, který se uživí a developeři si myslí, že všechno jde koupit za prachy ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

28.12.2020

Ve věku 81 let po dlouhé nemoci zemřel český herec Ladislav Mrkvička. Známou tvář českého filmu můžete znát například ze snímků Atentát či Dostih, popřípadě pak ze seriálů 30 případů majora Zemana,… (viac)