20. apríla 2010 došlo na ropnej plošine Deepwater Horizon v Mexickom zálive k jednej z najväčších človekom spôsobených katastrof na svete. Tento film rozpráva príbeh, ktorý sa neobjavil v nijakých správach a väčšina ľudí ho nepozná. Je to príbeh 126 členov posádky, pracujúcich na palube Deepwater Horizon, ktorí tam v teň deň prežili skutočné inferno. Skúsení profesionáli, muži aj ženy, bojovali s ohňom do úplného vyčerpania v nádeji, že prežijú a čoskoro sa dostanú na breh k svojim rodinám. V jedinom okamihu sa ocitli v najhoršej nočnej more a museli pozbierať všetku svoju odvahu, aby zastavili rozpútané peklo, a vo chvíli, keď všetko vyzeralo stratené, zachránili aj jeden druhého. (Forum Film SK)

bobstock

Působivě podané přímé svědectví o chamtivosti a lidském selhání. Citlivě zahrané (Wahlberg, Russel, Malkovich). Pochvala pro Petera Berga. Téměř jako od Greengrasse. Slzičku už jsem nějakou chvíli neměl. 85% ()

Zombi

Úkol jednoduchý, zobrazit příčinu a okolnosti výbuchu ropné plošiny Deepwater Horizon, k tomu pár silných charakterů pro větší stravitelnost v rámci filmového plátna a zaháčkování diváka. Po nezbytné expozici se rozjede ohnivé peklo, které je podané opravdu parádně, přimíchána trocha toho patosu a máme tady slabší 4 hvězdy. ()

mira007

Katastrofický film o události z roku 2010, kterou jsem si pamatoval z novin jako že se stala nehoda a unikla ropa do moře. Moje očekávání nebyla velká, protože jsem netušil, co se na tom krom politiky velkých firem dá zfilmovat a hle, tenhle film je o jednom dni, kdy ta nehoda vznikla . S otevřenými ústy jsem sledoval neskutečnou apokalypsu na vrtné plošině, o které jsem neměl z reálu ani představu. Filmařsky technicky famózní, herecké výkony excelentní, herecké obsazení Wahlberg, Russel, Malkovich naprosto galaktické. ()

filipvrbik

Film, kterému by hodně prospělo, kdybychom něvěděli český název, neviděli upoutávku a vůbec netušili o co jde... Takhle je to totiž první hodinu vlastně nuda, protože je úplně jasné, co se stane. Naštěstí poslední půhodina je plná akce a zajímavých efektů, takže rozhodně stojí za to je na to podívat...70% ()

Dunadan

Bergovi remeslo rozhodne nie je cudzie a tentokrát sa mu podarilo natočiť naozaj kvalitnú katastrofickú žánrovku, ktorá funguje nielen kvôli evidentnej snahe o čo najvernejšie vyobrazenie samotnej explózie a následného strhujúceho ohnivého chaosu, ale aj vďaka úžasnej práci s divákom či celkovou gradáciou deja. A hoci sa môže spočiatku zdať, že prvá polovica oplýva iba dialógmi a predstavením jednotlivých zákutí ropného kolosa, v skutočnosti toho ponúka oveľa viac. Divák totiž vie, že výbuch je nevyhnutný, netuší však, kedy presne k nemu dôjde, čo scénam dodáva intenzívny, všadeprítomný pocit obáv a blížiaceho sa nebezpečenstva. Keď už ale nastane skutočné peklo, čaká nás jeden dychberúci záber za druhým. Výbuchy sú jednoducho pastvou pre oči a nemalý rozpočet je vidieť takmer v každom jednom momente. Škoda len nie príliš výrazného Jablonskyho a niekoľkých ďalších drobností, ktoré mi jednoducho nesadli. ()

Brejlil

Co dokáže film, je zvláštní. Ti nejhorší padouši jsou korporátníci z BP, zatímco ostatní vědí všechno lépe, jsou zodpovědnější atd. apod. Přitom postava Kurta Russella zastupovala majitele plošiny a firma Transocean (mihne se tam její jméno) byla ta, která byla přímo zodpovědná za chod.... Proto taky asi korporátníci vypadají jak ploché karikatury a Malkovich viditelně neví, co s s tím má počít a přehrává, až hanba. No, to je asi jediná výtka. Na začátku i nám neznalcům pokus s plechovkou vysvětlí, co asi uvidíme a pak konečně hurá na moře. Ropa, dálky, dobrodružství? Ne, rutina, nuda, nezájem, šlendrián. Plošina je obrovská, polovině věcí nerozumím, ale co... Je to fascinující svět, a ani vybuchnout by nemusel. Ale test nedopadne nejlépe a následuje ohnivé peklo, kterým zmateně pobíhá několik postav ve snaze zachránit kolegy a sebe. A tady bude asi druhá výtka. Vypadá to tak děsivě, že je až překvapující, že zahynulo jen 11 lidí ze 126. Wahlberg s Russellem hrají solidně a charismaticky. ()

TheSpearCZ

Hold BP si to tou cementací posralo no. První polovina pomalejší (dít se něco opravdu začne až po polovině filmu) a poté přichází napětí s dobrou atmosférou. Mohlo to být lepší o tom žádná, ale to, že to je podle skutečné události tomu něco zase dodává. Výborný Wahlberg (opět). Čisté 4* ()

majec4

Mal som tazke rozhodovanie o pocte hviezd, ktory udelim. Na ciste styri to teda nevyzera, ale prevazi skutocnost, ze to bolo fakt dobre natocene. Film je samozrejme preplneny klise scenami, ale zase je to celkom priamociare takze sa nenudite. Herci ok, Wahlberg sa tam celkom hodil, Kurt Russel bol na spravnom mieste a Malkovich potesil tiez. Takze som celkom spokojny, aj ked nejaku hlbsiu stopu to vo mne nezanechalo. ()

Tuzinho

Další výborný počin Berga podle skutečnosti a rovnou opět parádní spolupráce s Wahlbergem. To, že pro natáčení se postavila maketa plošiny tomu dodává ještě větší efekt. Škoda trošku odbornějšího začátku, kdy se ne každý musel chytat, ovšem poté to perfektně vynahradil sled událostí před a po katastrofě. Po zhlédnutí mi přišlo, že film byl poměrně krátký, respektive že to děsně rychle uteklo, možná se dalo trošku nahlédnout i do vyšetřování, ale i bez něj si film zaslouží velmi pěkné hodnocení. ()

beniczech

Film se rozjíždí pomaleji a s klasickým hollywoodským intrem - spokojená rodina vstává do dalšího rutinního dne, přičemž ještě netuší, že to nakonec jen tak obyčejný den nebude. První třetina se trochu táhne, nicméně drajv další části snímku to bohatě vyváží. Závěr je opět klasicky dojemnější, ale vzhledem k povaze věcí pochopitelný. Potěšil mě nadprůměrný Wahlbergův výkon a klasicky dobrý Russell. Ve výsledku dobře zpracovaný "hraný dokument" o největší katastrofě v oblasti ropného průmyslu. /70%/ ()

husokachna

Velký Teddy vsadil vsjo, aby dolárek vytekl, nevyšlo to, to bejvá, a tak Marky Mark, Prince Ital Kurt a dinosauří zub se musí na závěr pomodlit, protože to asi pomůže. Jak to dlouho začínalo, tak to rychle skončilo. Asi takovej dojem jsem z toho měl. Ale je to fajn katastrofickej film, solidní zábavnej průměr, kterej ničím extra nevybočuje a s tím patosem to nakonec přehání pouze trošku. Velmi silný tři ropácí. ()

Flopik

Výborný film ktorý má ako svoje plusy tak mínusy. Strašne sa mi páčilo ako sa to vlastne celé v jednej sekunde zmenilo z kľudu na peklo a to doslova. Atmosféra sa budovala postupne a len ste čakali kedy sa niečo pokazí. Troška dlhý rozbeh nato že film je v podstate krátky. Tak isto ma mrzí že z toho nespravili väčšiu drámu a že keď sa to pokazilo tak to šlo hrozne rýchlo. Ale inak som si film užil , Steve zložil skvelú hudbu a 4* sú jasné. ()

M1k9

Fantastický námět na katastrofický film. První polovina filmu měla skvělou atmosféru. Ke konci už nebylo moc co řešit. (Ani to nešlo.) Trochu zamrzí konec ve stylu - stalo se, jedeme dál. /// Tohle mě vlastně štve. Nejen, že se nic nezmění, respektive lidé v těchto společnostech se nezmění a další tragédie budou přibývat, nehledě na další negativa těžby a spotřeby o kterých by se dalo mluvit hodiny, ALE oni na tom ještě vyrýžují další prachy za úspěšný film, který ukazuje jen část příběhu. To je přece šílené!!! Je strašně smutné, že to takhle funguje. Na akční filmy se dívají tisíce až miliony a na dokumenty desítky... Lidé ani nemají potřebu něco vědět, anebo něco změnit. Ale hlavně mají potřebu jít do kina a bavit se... T o j e n a h l a v u 6/10 ()

petikacka

Sqěle natočený film podle skutečné události s mým oblíbencem Markem Wahlbergem...Musím říct, že režisérské počiny Petera Berga, který začínal v Pohotovosti jako herec, se mi už dlouho líbí a baví...Tady se jedná o nejhorší ropnou katastrofu v dějinách a firma BP , která to zavinila se jenom otřepala a šla zase o kus dál...Za mě 90% ()

bozka10

No tak okrem toho,ze sme sa dozvedeli že neni cement ako cement,a ze radšej dva krat meraj a potom strihaj tak sa jedná o perfektne spracované ropné peklo.Napinavo spracované miestami až dychberúca drama.Odteraz budem kurva opatrný jaky cement používam. ()

TheHofi

Na tento film jsem se těšil už od prvního traileru a nezklamal mě. Skvělý herecký výkony, vizuální efekty, během filmu mi naskakovala husí kůže a při nějakých scénách jsem málem brečel dojetím. Za mě druhy nejlepší film roku 2016 a zaslouženě. Ale vadí mi jediná věc že film do kin nešel ve 3D a to je škoda, protože tady by se to hodilo 95%. ()

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014

Čtyřka Transformers sice neposbírala moc nadšených reakcí, protože se ale jedná o nejvýdělečnější film roku, pokračování nás nemine. V minulých měsících se hojně spekulovalo o tom, jestli ságu… (viac)