Westworld

• Česko Westworld (viac)
Sci-Fi / Thriller / Western / Dráma / Mysteriózny
USA, (2016–2022), 35 h 28 min (Minutáž: 48–91 min)

Tvorcovia:

Lisa Joy, Jonathan Nolan

Hudba:

Ramin Djawadi

Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Sidse Babett Knudsen, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandiwe Newton, Ed Harris, Shannon Woodward, Luke Hemsworth (viac)

Seriál inspirovaný stejnojmenným filmem z roku 1973, který napsal a natočil Michael Crichton, pojednává o futuristickém zábavním parku obydleném robotickými bytostmi. Vítejte ve Westworldu! Poznejte svět, který uspokojí všechny vaše touhy... Dramatický seriál z produkce HBO je temnou odyseou, která nás zavede do počátku umělého vědomí a evoluce hříchu. Westworld nám představí svět, kde se protíná blízká budoucnost s minulostí, s níž se dá dle představivosti manipulovat. Svět, ve kterém lze splnit každou lidskou touhu, ať už ušlechtilou, nebo zvrhlou. (HBO Europe)

Axis

Škoda že si nikdo nepoloží otázku: "Byl vlastně celý děj Westworldu natolik zajímavý aby se z něj stala opravdová událost?" Když se člověk prohrabe tou takzvanou mnohovrstevnatostí, tak vlastně jen dostane velmi jednoduchou hříčku, které stojí na předem naplánovaných zvratech a velmi jednoduché pointě. Vše je dopředu připraveno, nikdo nemůže uhnout, nikdo se nemůže vymanit ze své role a žádné androidí "probuzení" nenastalo. Obě dvě linky s hlavními ženami seriálu jsou na tom postaveny. Jak Meave tak Dolores nedojdou žádného probuzení s možností vlastního uvažování nebo snad spasení a přerodem v novou bytost. Je to jen manipulace k dosažení takového závěru jakého si hlavní architekt přál. Možná je to ta hlavní hra scénáristů s diváky aby se ohlédli za sebe zda jejich život taky není někým režírován. Na úvodní otázku je tak vlastně jen jedna odpověď, příběh nehraje hlavní roli, příběhem je vlastní sledování a divákova reakce. Pokud není správná, zůstanou jen nádherné kulisy s atraktivním námětem s pár šťavnatými dialogy Hopkinse a Wrighta. Vše ostatní postupně splyne v bezbarvou opakující se smyčku. 7/10 ()

kagemush

Tak to bychom měli něco z Bible, etiky a trošku té sociologie, a taky z Dicka ,Bradburyho, a Asimova :-), ... . pak samozřejmě spasení (když už si pohráváme s těmahle biblickýma tématama) skrze beránka (vlastně paní Beránek), a nakonec zabijem boha! -- Tož bylo jednou to co bude …. (a ty úvodní titulky jsou boží!) ()

Lischai

Roboti, co si myslí, že jsou kovbojové, zjistí, že nejsou kovbojové a začnou kout pikle, jak to lidem vrátit. Do toho tři různá tajemná tajemství, a vůbec, "sovy nejsou, čím se zdají být", jak se říká v tom vtipu. Trochu problém je, že motivace půlky postav jsou kvůli tomuhle nastavení naprosto nečitelné: buďto jednají pod vlivem nějakého divno-robo-snu (blonďatá paní), záhadného hnutí mysli (hodný návštěvník co se mu líbí robo-paní) nebo mají plány skryté v plánech jiných plánů (premiérka z Borgenu, full-evil Ed Harris, Hannibal Hopkins), takže moc nechytáte, proč dělají co dělají. Ale zdá se - nebo to aspoň dobře budí dojem - že to celé stojí na nějaké premise, která byla dobře předem vymyšlená, takže aspoň já se těším na další díl, kdy mi zase hodí nějakou ohlodanou kůstku toho, jak to spolu vlastně všechno souvisí. ()

Vyhy

1. série - 90% Skvěle postavený svět plný záhad a otázek. HBO do toho narvalo spousty peněz a je to poznat. Je potřeba skutečně dávat bacha, jinak se divák lehce ztratí. Spousta myšlenek, ale hlavně zajímavý park a jeho vedení. 2. série - 70% A toho jsem se přesně bál. Zbytečně překombinované, člověk se skutečně lehce ztratí. Ani vám nevím, co nám tím tvůrci chtěli říci. Stále se však jedná o kvalitku, ale druhá řada už nedosahuje kvalit té první. Chybí mi ten starý dobrý park. ()

Caminzind

Z počátku je divák u vytržení, avšak s přibývajícími díly se víc a víc utvrzuje v tom, že pravděpodobně sleduje jen další Lost. ()

Nach

Tak nakonec plný počet. Ano, jedna linka byla v podstatě jeden velký logický kiks, kde si Jonathan musel dát koks v domnění, že jde o prášek na nespavost. Ovšem celek je přes to tak bravurně natočen a podán, že finální zvraty působí jak mají a vyvolávají emoce jenž tvůrci chtěli vyvolat. Je to drahé, je to (kromě té jedné linky) i chytré a výborně obsazené. Tak věrohodné, že jsem okamžitě začal obvolávat Babiše, aby mi takový park postavil, abych mu poté s lítostí sdělil, že na vstup nemám dostatek peněz. Prostě velký palec nahoru a gratulace HBO. Těším se v roce 2018 na druhou řadu. A viva Jonathan Nolan, nechť rod Nolanů má dlouhý život. 85% ()

C0r0ner

Pokračování komentáře Perníkový táta. Tak jo. Místy to pětihvězdičkové bylo, ale pokud mě ani dokonalé zpracování od HBO a genialita Jonathana Nolana nedokážou přimět k tomu, abych daný pořad neúnavně sledoval, znamená to, že je pro mě žánr seriálu mrtvý. Vyjma fantasy, parodie, nebo výjimečně detektivky. Prostě nemám dost času a trpělivosti na to, abych věnoval spousty hodin něčemu, co nakonec nedostojí očekáváním. Pokud je špatný film, ztratil jsem hodinu a půl, pokud je seriál dobrý, ale ne skvělý, ztratil jsem deset hodin, což je u mě v konečném účtování na stejné úrovni. Resumé - moje víra vůči seriálům je definitivně ztracena. 85% ()

Morzael

Westworld je prostě ukázkou výborného storytellingu. Celou sérii si vás vodí dle libosti (aniž by lacině držel vaši pozornost nesmyslným zabíjením hlavních postav ve stylu GoT) a nachytá vás přesně tam, kde vás chce nachytat. Finále vám dá odpovědi na otázky, co jste si za těch 10 dílů nastřádali a naláká vás na další události. Chytrý seriál, který táhne kupředu příběh a ne scénáristické berličky (ale taky se jich tam pár našlo). ()

Pajky3

1. série Westworld byl bezesporu jeden z nejočekávanějších seriálů podzimu 2016. Reklamní kampaň, kterou HBO rozjelo, byla opravdu masivní a jen málokdo ji nezaznamenal. Původní film neznám, ale sledoval jsem tenhle projekt od úplného začátku, kdy pronikly na veřejnost první zprávy o obsazení a těšil jsem se. Obsazení, to je opravdu silná stránka seriálu. Tohle je totiž plejáda perfektních herců počínaje třeba Anthony Hopkinsem přes Eda Harrise až po Jeffreyho Wrighta. A nesmíme vynechat ani ženy Evan Rachel Wood i Thandie Newton podávají skvělé výkony. S takovou sestavou to prostě nemohlo dopadnout špatně. Bonusem navíc je, že tam není herec/postava, kterou bych nemusel od prvního pohledu. První série nabídla všechno, co člověk od dobrého seriálu chce. Nabídla hromadu otázek, nabídla o něco míň odpovědí (i když vyřešila překvapivě hodně), nabídla šokující zvraty, nechybělo napětí a nabídla otevřený konec. Čím víc dílů jsem viděl, tím víc mě to bavilo. Já mám po první sérii jasno, Westworld bez problému nahradí u HBO Game of Thrones na pozici nejlepšího seriálu a bude všude. Každý ho bude sledovat a bude vyhrávat ceny. Jinak to asi ani nejde. 2. série Zapomeňte na to, jak lehce vás mátla první série a připravte se na pořádný nášup. Dlouho očekávaná druhá řada seriálu naprosto bez problémů splnila moje očekávání. To, čím zaujala první série bylo opět skvěle dávkováno - zvraty, napětí, akce, násilí - nic nechybělo a nic nebylo zbytečné a navíc. Baví mě jakým způsobem jsou epizody vyprávěny a i potom, co jedna končí napínavě vám vůbec nevadí, že další začíná jinde a chystá se vyprávět jiný příběh, protože víte, že to všechno do té složité mozaiky nějak zapadne. Bavil jsem se a přiznám se, že mám spoustu otázek a to nejen tu, co znamenala to poslední scéna po titulkách. No nic, už aby tady byla třetí řada. 3. série Ve třetí sérii přišel přesun z divokého západu do futuristického světa, což byla docela velká změna. Obyčejně mám seriály z takového prostředí rád, ale musím přiznat, že mi u Westworldu trvalo delší dobu než jsem si na to zvyknul. Rozhodně však potěšila nová postava Caleba v podání Aarona Paula, která tomu dodala zajímavý rozměr. Upřímně jsem nečekal, že to během pouhých osmi epizod dojde tak daleko, jak to došlo. Myslel jsem, že bude o něco větší natahování, ale nestěžuji si na to, že finále uzavřelo nějaké věci, jen aby jiné otevřelo. Takže je jasné, že přijde další řada a mě zajímá, kam se to posune. 4. série Čtvrtou řadu jsem dlouho odkládal a to hlavně kvůli tomu, že seriál byl zrušen, ale nikoliv ukončen. Což mi přijde u takovéhleho projektu nesmírná škoda. Tím, jak jsem ji odkládal jsem vlastně trochu zapomněl na to, co se dělo ve třetí řadě, ale vcelku rychle jsem to dohnal. Čtvrtá řada mi přišla zajímavá, ale je škoda, že je konec hodně otevřený. I když ten velký zvrat stál za to. Doufám, že tvůrci dostojí svému slibu a nějaký závěr si připraví. ()

epicek

Nolanovci to prostě mají v krvi a Jonathan to opět ukázal. Naprosto dokonalý seriál ve všech směrech, který vám po každé epizodě přihodí do placu dalších 20 otázek na které jen marně budete hledat odpověď , pokud si nepustíte další část. Celková myšlenka Westworldu mě naprosto fascinovala a hltal jsem každé sousto z parku i mimo něj a navíc když si vzpomenu kolikrát jsem jen koukal s otevřenou pusou a absolutně nepobíral to , co se zrovna odehrávalo. Nabité herecké obsazení a dokonale šitý soundtrack z dílny Ramina Djawadiho( Má oblíbená část <3) tomu prostě dávají jen pomyslnou třešničku na celém tomhle dortu. HBO opět vsadilo na dobrou kartu a já se nemůžu dočkat toho , co nás čeká po takové náloži ve druhé sérii. Jednoznačně jedna z nejlepších novinek tohoto roku! I understand now. This world doesn’t belong to them, it belongs to us. ()

dr.fish

Tak Westworld je nepochybně letošním vítězem jak zahodit do kanálu geniální námět. Westworld je zábavním parkem plným umělých bytostí k nerozeznání od člověka, kde platící návštěvník okusí divoký Západ a může si tam dělat co chce. Většina návštěvníků tam šuká a zabíjí, ale jsou i jiní...Za vším stojí geniální architekt posedlý svým cílem- vyrobit de facto člověka. Chce dotlačit androidy k sebeuvědomění (Kryton?). Neustále zdokonaluje se svým týmem své výtvory. V parku se začínají dít zvláštní věci. Zní to zajímavě ne? A taky to zajímavé je. Jenže Jonathan Nolan si od toho slavnějšího Nolana bohužel vzal to nejhorší. Kvalitu měří počtem nečekaných zvratů v ději. Zmást diváka tak až ztratí orientaci a považuje film za geniální. Na tyhle postupy jsem alergický. Zjevná bezradnost s ukončením první série vedla tvůrce k vytvoření tak nesmyslného mišmaše, že jsem zcela znechucený. Seriál má silné trumfy v ruce- Hopkins, Harris a obecně většina herců. Hopkins s Harrisem neměli takhle dobrou roli léta. Naprosto geniální námět, který lidstvu "nastavuje zrcadlo" zpatlaný bandou amatérů do průměrného televizního seriálu. Jednotlivosti jsou výtečné, jako celek 60%. ()

sir-dave

Prozatím nesdílím entuziastické ohlasy, abych to mohl vyzdvihnout do nebes. Má to potenciál, aby se z toho vyklubalo něco výjimečného, bohužel ani druhý díl mě zatím nevytrhl. Je dost vyvstalých otázek a strašně málo odpovědí. Prakticky jsou tady lidé a zřejmě roboti v zábavném parku pro pobavení, o co komu jde je jen lehce nastíněno. Restarty a oživování postav zbytečně mate. Na druhou stranu jde vidět preciznost, prachy, snažení, aby se z Westworldu stalo něco víc. Nespokojený jsem především s tím námětem, pointou a otravným neprůstřelným Edem Harrisem. Pokud bude s každým dílem přibývat více otázek, 3/4 dílu vaty, tak to moc dobře nedopadne.. Po opuštění Westworldu to nabralo spíše horší spád. Dost se ztrácím a nekonečné oživování postav na dojmu nepřidá. (hodnocení za 1. - 4. sérii - konec) ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Žánr sci-fi westernů proslavil filmový Westworld z roku 1973, nutno ovšem podotknout, že od té doby se objem filmů v tomhle žánru příliš nezvětšil, v 2011 navíc fandové dostali obří facku v podobě… (viac)

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

05.11.2022

Přestože měli tvůrci seriálového Westworldu Jonathan Nolan a Lisa Joy potvrzenou pátou a finální řadu jejich sci-fi seriálu, HBO od plánů nakonec upustila a projekt tak byl oficiálně zrušen. Popravdě… (viac)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023

17.02.2022

Špatné zprávy pro fanoušky herní série The Last of Us. Šéf programu HBO Casey Bloys totiž čerstvě upřesnil, kdy si myslí, že diváci uvidí očekávanou seriálovou adaptaci od Craiga Mazina (Černobyl) a… (viac)

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jonathan Nolan, bratr slavnějšího Christophera Nolana a zároveň zkušený televizní veterán, jenž má na kontě věci typu Lovci zločinců nebo v titulku zmiňovaný Westworld a rovněž pomáhal psát scénáře k… (viac)