Westworld

• Česko Westworld (viac)
Sci-Fi / Thriller / Western / Dráma / Mysteriózny
USA, (2016–2022), 35 h 28 min (Minutáž: 48–91 min)

Tvorcovia:

Lisa Joy, Jonathan Nolan

Hudba:

Ramin Djawadi

Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Sidse Babett Knudsen, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandiwe Newton, Ed Harris, Shannon Woodward, Luke Hemsworth (viac)

Seriál inspirovaný stejnojmenným filmem z roku 1973, který napsal a natočil Michael Crichton, pojednává o futuristickém zábavním parku obydleném robotickými bytostmi. Vítejte ve Westworldu! Poznejte svět, který uspokojí všechny vaše touhy... Dramatický seriál z produkce HBO je temnou odyseou, která nás zavede do počátku umělého vědomí a evoluce hříchu. Westworld nám představí svět, kde se protíná blízká budoucnost s minulostí, s níž se dá dle představivosti manipulovat. Svět, ve kterém lze splnit každou lidskou touhu, ať už ušlechtilou, nebo zvrhlou. (HBO Europe)

rime

Fascinuje mě ta práce s očekáváním diváka. Hopkins je trefa. Po dvou dílech si seriál zaslouží absolutorium, ale je jasný, že s každým dalším dílem bude očekávána maximální kvalita, což bude těžké udržet. Edit1: Po 4 díle je možné říct, že to má velmi slušně našlápnuto. Jako velký fanoušek P. K. Dicka jsem nadšen. Edit2: Netrvalo to ani moc dlouho a je to tady, nedaří se to ukočírovat, cejtím v kostech, že se konstrukce rozpadne a pokud ne, tak za cenu ztráty logiky, které si hodně cením. 2 Serie: Začátek je poměrně tragickej a chaotickej. Dost se to sype, tak jak jsem naznačil v předchozím editu. Hopkins citelně chybí. Díly jsou natahovaný, bezobsažný, odkazující na něco co se teprve stane. Znamení scenáristického zoufalství. Edit3: 0204 jde konečně k věci a najednou to má nějakej smysl. Jsem zvědav jak s tím naloží. Edit4: Po druhé serii je potřeba uznat kvality seriálu, naprosto bez výhrad, supr intelektuální a psychologickej seriál. Edit5: Po třetí sérii je konec, kolosální selhání. Hodnocení musím adekvátně upravit. ()

Tom_17

Pilotní díl mě moc nenadchnul, ale zase musím uznat, že je to něčím nové a velmi zajímavé. Prozatím jsem viděl pouze pilotní díl, takže hodnocení přidám později. Ale dávám tomu velkou naději, protože potenciál to rozhodně má, a ne malý. Protože i přes všechno mě první díl vtáhl do děje. Těším se na další. Tak jsem viděl první tři díly a přiznávám, že jsem zvědav kam se tohle bude ubírat dál. Neočekávám netrpělivě další díly, ale ujít si je rozhodně nenechám - 4 **** ()

slovan.mma

Pozeram to lebo kopec oblubenych serialov uz skoncilo a momentalne nie je moc na vyber, ale moc nerozumiem tomu hype. Hviezdne obsadenie, zaujimave napady, ale stale mi tam chyba ten x factor. Na to aby som odpadaval ako kopec ludi. To nie je na 5 hviezd a u mna dokonca ani na 4. Mozno sa to casom zlepsi, ale po par dieloch taky lepsi priemer. ()

zjs

Sci-fi detailně zpracovaného umělého světa, kde příběhů je na tisíce, ale ten hlavní, ten má šťávu i napětí. Tváře a mimika, co umí vyprávět sama. Atmosféra, která dýchá. Místo, kde bohatí mohou vše bez zábran. A vzpomínky staví obranu. ()

SONYAGENT

Absolutni fantazie tenhle serial!! Sice se pomalu rozjizdi a par nedockavcu s tim ma problem a dilo kritizuje, avsak clovek si muze od zacatku uzivat i scenare, hudbu, vypravu, kulisy dosytosti. Postupne se vsechno rozjizdi, nabira nebezpecnych obratel, otazek a odpovedi.. 95% dokoukal jsem prvni serii akorat a tezko to rozdejchvam, sila! ()

Pecos

Zábavný park plný robotů a lidských návštěvníků. Návštěvníci si v parku a hlavně s roboty mohou dělat cokoliv. Cílem parku je prostě ukojit to nejhorší v zákazníkovi nebo jen plnit jejich sny. Tohle vše měl přinášet Westworld. O tom jsem si taky myslela, že bude celý seriál. Ale čím dál víc se to začíná zamotávat a já už tomuhle seriálu vůbec nerozumím. Nicméně jde o skvělý seriál, který přináší s každým dalším dílem něco nového a napínavého. ()

Motherlovebone odpad!

Hahaha. Musim pochválit scénáristu a rejžu, že nechali diváka čuchnout k dobrý zábavě. Tak nějak kolem pátýho dílu si ale řekli, že se na to můžou vysrat. To někoho opravdu zajímá bloudění Dolores a kolektivu po parku? A ta černá štětka, která zmoudři a začne bejt hustá - tak to je přesně ten důvod, proč ze čtyř hvězd přichází změna na odpad. Tuhle už sme totiž viděli dřív. Menovala se tam Denerys a lítala s drakama. A najednou je z napínavýho příběhu sračka ()

Rhea

No, uznavam, ze hodnotit po dvou dilech je troufalost, ale prvni dojem je tak spatny, ze si nejsem jista, jestli jeste dalsi dily budu chtit videt. Tohle proste neni muj salek caje. Pripomina mi to takove ty krabice na darky, co se prodavaji pro lidi, co chteji mit pod stromeckem vsechno uhledne zabalene, a pritom treba nejsou sami az tak sikovni... Ma to krasny obal, ale obsah zadny, i kdyz se to tvari strasne vazne a chce budit dojem zabavy pro ty bystrejsi. Za ty dva dily se skoro nic nestalo, dialogy dej moc neposouvaji a jsou takove o nicem a clovek od zacatku tusi, kam to smeruje. Nema to pro me stavu, je to proste nalestena bida. ()

looo

Až do poloviny desátýho dílu jsem napjatě čekal, jestli si Westworld odnese 3 nebo 5 hvězd. A je to za plnej. Western/scifi, umělá inteligence, místy trochu klišé, ale to opravdu nemá smysl seriálu vyčítat, protože je to přece zábavní park. Každej zábavní park je klišé. Chvílemi je to poněkud rozvláčný, ale na druhou stranu to perfektně naplňuje onu základní premisu, která je vlastně nastavená v samém začátku. Westworld je prostě cesta na konec bludiště. Místy odbočí, místy mate, sem tam ukáže zkratku, občas mrkne a naznačí a člověk najednou zjistí, že ho oklamali. Takhle komplexní skládačka se jen tak nevidí. Moc hezky se na to koukalo a podněcovalo to moji zvědavost. Harris, Hopkins, Newton a Wood naprosto nádherný. A Lawrence, to byla super figurka, doufám, že jsem ho neviděl naposled:) ()

Jurcekk

Toto nie je dobrý seriál. Prikláňam sa k trojkárom. Ale žiaden komentár ma nezaujal. E.R.Wood to nedokáže utiahnuť. Kladné postavy to majú ťažké. Thandie Newton by to zvládla ale je jej málo. Ed Harris si v scenári prečítal len svoju úlohu. Celé je to ako tí dvaja mäsiari v pridrbaných zásterách čo ich Thandie vydiera či čo. Na hovno postrihané. Choreografia strielačiek je na prd. ... len je to navoňané a učesané ako sa na HBO patrí. Ten posledný diel ... Dvakrát som zaspal. Napríklad taký Banshee je určite lepší. A Pozostalí ani nehovorím. A jedna noc.... No moc sa im to nepodarilo... ()

WugWugs

Som rád, že na začiatku nastolený potenciál nebol premrhaný ako tomu býva zvykom pri science fiction so snahou o hlbšiu myšlienku. Škoda za dve finálne epizódy, v ktorých bolo jasné, že tvorcovia chceli ukázať väčšie sústo ako 10 dielny seriál pojme; ostatnú časť dokonca natiahli na filmovú dĺžku. Napriek tomu vo výslednom dojme kontrastujú príliš zdĺhavé a okázalé rozhovory s líniami, ktoré sa akoby stratili. Inými slovami, žiadalo si to úspornejšie a efektívnejšie zakončenie - som si istý, že niektoré opakované scény mohli pokojne vynechať. Ako fanúšik žánru dávám tieto výhrady bokom, lebo dobrej sci-fi (=/=komix) je vždy málo. Labyrint, ktorého cieľ von nevedie. Labyrint, ktorého riešenie fyzickú slobodu neprinesie. 4.5/5 ()

Hadrian

Tak jsem se podruhé spálil na brutálně nadhodnoceném seriálu. První bylo American Horror Story. Všichni tady píšou jak je to úžasný vizuál a já opravdu nemám nic proti vizuálům. Sense8 je taky vizuální pocitovka a tu žeru se vším všudy, ale tady to prostě nefunguje. Nedokážu se jednoduše ztotožnit s postavama, které nejsou živé a když umřou, tak je stejně hned opraví. Upřímně řečeno bych asi byl hodně jako Logan a střílel bych ty nevinné roboty jen tak z hecu, protože za 2 hoďky jsou jako noví. Je to nehorázná nuda a vata o robotech co hledají sami sebe zatímco jedinou zajímavou postavu umlátí robotický negr a výsledkem je to, že Anthony Hopkins dostane kulku do palice. To jako really? Celé je to o dědkovi, který stvoří AI, aby nahradili lidi a dobrovolně si nechá prostřelit hlavu? Myslím, že druhou sérii si asi odpustím a přesunu Westworld na poličku nedokončených seriálů, protože sledovat roboty, kteří mají mindráky z toho, co se jim vlastně nestalo je příšerná otrava. ()

w.w.

Asi 6 dielov som trpezlivo čakal, že sa to rozbehne, ale nastalo skôr sklamanie. Po 10. časti stále nechápem KTO je KTO a hlavne KEDY je KEDY :-) Možno to boli len moje zbytočné očakávania z titulu vysokého hodnotenia a možno je to tým, že nemám rád filmy z množstvom časových liniek. Podobný zmätok som mal z Atlasu mrakov 2012. ()

athena07

Počkala jsem si, až budou všechny díly a pak to dala na dva zátahy. Nemám tady co vytknout. Herecký koncert několika postav, rozehraný děj na několik stran, až mi to někdy nedávalo smysl, ale v posledních dvou dílech do sebe vše zapadlo a byly mi zodpovězeny všechny otázky. Perfektní intro a otevřený konec pro rozehraní další partie. To vše nabízí čestný nástupce Game of Thrones. Nejlepší nový seriál roku 2016. ()

mansonn

Keby urobili z toho 2h film, tak by mal ozaj spad.Kto videl povodne filmy vedel o com to bude a musim povedat ze sa s dejom ozaj vyhrali co bolo i trosku na skodu. Vykreslenie postav bolo viacej nez dostacujuce a niekedy som musel pretacat, kedze ma niektore dialogy nudili a boli podla mna zbytocne.Pekne rozuzlenie serie. Klasicka HBO produkcia vela krvi a nahoty. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Žánr sci-fi westernů proslavil filmový Westworld z roku 1973, nutno ovšem podotknout, že od té doby se objem filmů v tomhle žánru příliš nezvětšil, v 2011 navíc fandové dostali obří facku v podobě… (viac)

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

05.11.2022

Přestože měli tvůrci seriálového Westworldu Jonathan Nolan a Lisa Joy potvrzenou pátou a finální řadu jejich sci-fi seriálu, HBO od plánů nakonec upustila a projekt tak byl oficiálně zrušen. Popravdě… (viac)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023

17.02.2022

Špatné zprávy pro fanoušky herní série The Last of Us. Šéf programu HBO Casey Bloys totiž čerstvě upřesnil, kdy si myslí, že diváci uvidí očekávanou seriálovou adaptaci od Craiga Mazina (Černobyl) a… (viac)

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jonathan Nolan, bratr slavnějšího Christophera Nolana a zároveň zkušený televizní veterán, jenž má na kontě věci typu Lovci zločinců nebo v titulku zmiňovaný Westworld a rovněž pomáhal psát scénáře k… (viac)