Film sa odohráva počas vyhrotených momentov pred zahájením kľúčových Jobsových prezentácii, ktoré menili dejiny, a to nie len počítačové. Prvý krát stretávame Jobsa v polovici 80-tych rokov, kedy na trh uviedol Macintosh. Od prvých minút utvrdzuje divákov v tom, že  reči o jeho neznesiteľnosti neklamali. Je to monštrum, ktoré šikanuje svojich podriadených za nesplnenie nesplniteľných príkazov, ponižuje matku (Katherine Waterston) svojej dcéry, ktorej otcovstvo aj napriek súdnemu rozhodnutiu  neuzná, do krvi sa háda so svojou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), pokiaľ nedosiahne svoje. S ubiehajúcimi minútami sa však z jednorozmerného psychopata stáva osobnosť, ktorú budú diváci chápať, obdivovať, ale samozrejme takisto aj nenávidieť. Asi ako každú ľudskú bytosť, ktorá videla o kúsok ďalej, než všetci ostatní. (Barracuda Movie)

BoXBe

Samozřejmě naprostá spokojenost. Vystižení ducha Isaacsonovy předlohy. Jasné vzkazy divákovi. Fungující propletenec jednoho pole zkreslené reality. Boylův přístup k filmu s důrazem na všechny symboly, od Dylana k Think Different, včetně jejich posunů k jiným významům. A přestože ve filmu nezazní nic nového, jen se akcentují známá fakta a vaří atraktivním způsobem, dobře se mi přemýšlelo a to mě baví. ()

campix

Jobs táhne. A jak by ne. Ikona moderního světa má na svém kontě již druhý životopisný film a tentokrát s daleko zvučnějším režisérem a také daleko kvalitnějším hereckým obsazením. Co si budeme nalhávat, ale Stern prostě není Boyle a Kutcher nesahá ani po kotníky Fassbenderovi. Takže tu máme zaděláno na další životopisnou kvalitku, která shrábla hned několik nominací. První dokument o Jobsovi byl pojat klasicky od prvních krůčků v businessu a zabýval se celou jeho kariérou. Zde se jde více do Jobsova nitra a jeho interních problémů, a také je nasnímána pouze pozdější fáze jeho kariéry. Asi zajímavější volba a zde je opravdu vidět Sorkinův rukopis. Máme tu tak po všech stránkách kvalitně natočené a zahrané drama, rozhodně důstojnější než jeho předchůdce. ()

Fancipal

Výstřední příběh jednoho neobyčejného „šílenství“. Aarkin jde ve své analýze jednoho z největších vizionářů konce 20. století až na pomyslnou dřeň a jeho zevrubné pitvě osobního života neschází objektivní nadhled a chvályhodná snaha vykreslit Jobse takového jaký byl, bez zbytečných příkras a glorifikace. Neústupný, tvrdý a nekompromisní perfekcionista, s nímž vydrželi dlouhodobě pracovat jenom ti nejotrlejší. Fassbender je v roli muže, jehož úkolem je tvořit dějiny a tudíž si uvědomuje, že nesmí selhat, fantastický a v mém osobním žebříčku se jedná o jednoznačný výkon roku, který trumfuje i DiCapria. Za zmínku stojí i jeho Money Penny (Kate Winslet), která s ním dovede držet krok – ve skutečnosti i v přeneseném slova smyslu. Těžko hledat v letošním oscarovém klání silnější, osobitější a lépe napsaný příběh. Pro mě osobně jeden z vrcholů právě uplynulého roku. ()

alisa.upir

Jobs je moje srdeční záležitost. Četla jsem knížku od něm od Waltera Isaacsona a viděla předchozí film o něm s Kutcherem. Očividně to byl psychopat a magor, ale podle mě to byl taky umělec, měl svoji vizi a obětoval tomu celý svůj život. A to naprosto obdivuju. Takže moje hodnocení určitě není úplně objektivní. Každopádně v porovnání s tou knížkou se tam sice člověk nedozví nic nového, ale samotný film mě strašně vtáhl. Hrozně moc to odsýpá a pořád se něco děje, občas se překrývají dvě dějové linie a trochu mi trvalo se zorientovat, ale celkově jsem se od toho nedokázala odtrhnout a vydržela jsem napjatá od začátku až do konce, a vůbec jsem nechtěla, aby ten film skončil. Takže jsem nadšená, konečně po delší době fakt kvalitní film :) ()

moviefilm

Stevovi Jobsovi chýba jedna podstatná vec. Zapálený režisér. Neviem, prečo Danny Boyle prijal ponuku režírovať tento film, keď z jeho filmu je cítiť jeho silný chladný postoj k veci. Prečo teda plné hodnotenie? Pretože mi tých 122 minút prišlo ako 25 minút. Tempo filmu je neskutočný, dialógy fantastické, hudba perfektne podčiarkujúca dej, herecké výkony (všetkých zúčastnených) sú bravúrne (Jeff Daniels je lepší, ako kedykoľvek predtým, Kate Winslet je opäť vo forme, Fassbender je ako obyčajne charizmatický, ale ani Waterstonová a Stuhlbarg vo vedľajších úlohách neupadnú do zabudnutia). Takže preto. ()

URBAN

Jediná chyba na tomto filmu je že to není životopisný film v pravém slova smyslu, ale v konečném důsledku to vůbec nevadí. Člověka, který je znalý Jobsovy ideologie a z části i životopisu je to báječně podaný materiál. A Fassbenderovy dialogy jsou jedny z nejemotivnějších co jsem v poslední době viděl a kdybych měl najít nějákou chybu, která mi kazí dojem z filmu je že Michael Fassbender nevypadá jako Steve Jobs. ( 21.11.15/Cinema City Ostrava/Sčítání lidu:42) ()

sator

Poslední slova Steva Jobse Došel jsem až na vrchol úspěchu ve světě byznysu. V očích druhých je můj život nejspíš ztělesněním úspěchu. Nicméně mimo práce mám jen málo radosti. Na konci je bohatství jen aspektem života, kterému jsem přivykl. Když teď ležím na nemocniční posteli a promítám si celý svůj život, uvědomil jsem si, že všechno to uznání a bohatství, na kterém jsem si tolik zakládal, zbledlo a ztratilo význam tváří v tvář blížící se smrti. Ve tmě se dívám na zelená světla strojů, které mě udržují při životě a slyším jejich mechanické bzučení. Cítím jak se blíží dech boha smrti. Teď už vím, že když nakumulujeme dostatečné bohatství, aby nám vydrželo po zbytek života, měli bychom usilovat i o něco dalšího, co s bohatstvím nesouvisí. Mělo by to být něco mnohem důležitějšího: možná vztahy, nebo umění, snad sen z mládí… Bezuzdné následování bohatství nás promění v pokřivené bytosti, jako jsem já. Bůh nám dal smysly a možnost cítit lásku v srdci každého, ne iluzi, kterou přináší bohatství. Bohatství, jež jsem vyhrál v mém životě si nemůžu vzít s sebou. Mohu si odnést jen vzpomínky vysrážené láskou. To je skutečné bohatství, které vás bude následovat, doprovázet a dodávat vám světlo a sílu k tomu jít dál. Láska může cestovat tisíce mil. Život nemá žádné omezení. Jdetě tam kam chcete jít. Dosáhněte výšin, kterých chcete dosáhnout. Je to všechno ve vašem srdci a ve vašich rukou. Jaká postel je nejdražší na světě? Nemocniční postel. Můžete zaměstnat někoho, kdo bude řídit vaše auto, někoho kdo pro vás bude vydělávat peníze, ale nikdy nemůžete najmout někoho, kdo by za vás nesl vaši nemoc. Ztracené materiální věci lze nalézt. Ale je tu jedna věc, která nemůže být nikdy nalezena v případě ztráty ~ život. Když jede člověk na operační sál, uvědomí se, že existuje jedna kniha, kterou má ještě dočíst ~ Kniha zdravého života. Bez ohledu na stadium života v němž se nacházíte, budete každý jednou čelit dnu, kdy se opona zatáhne. Ochraňujte lásku k vaší rodině, lásku k svému partnerovi, lásku vůči svým přátelům. Mějte sami sebe rádi a s láskou opatrujte ostatní.... ()

SeanLSD

Totálna dekonštrukcia legendy Steva Jobsa ako vizionárskeho ľudomila, ktorá je veľmi zaujímavým protipólom a súčasne doplnkom jOBSa spred dvoch rokov. Tie dva filmy pospolu dávajú celkom predstaviteľný, plastický obrázok tejto osobnosti, ktorá pre mňa osobne nič moc neznamená. Na rozdiel od tradične spracovaného životopisu jOBSa, STEVE JOBS je založený na silnom koncepte s dramaticky spracovaným scenárom, veľmi komorným a s dokonale vybrúsenými dialógmi. Celé to stojí na presných hercoch a ich rozhodne nie malej charizme. Nie je mi preto úplne jasné, čo priviedlo Dannyho Boylea k tomuto tak silne divadelnému projektu, keďže ešte aj druhý, tradičný jobsovský snímok pôsobí vizuálne zaujímavejšie. ___ Potom je tu ešte zaujímavá otázka, do akej miery zodpovedá filmové spracovanie zákulisia tých troch slávnych predvádzačiek pravde... nemyslím si, že príliš, je to podľa mňa (ale nijako som to neštudoval) len taká umná a výstižná umelecká skratka - ale ak náhodou nie, tak na jeho mieste by som sa zrejme choval ešte ako ďaleko väčší odľud. ()

nineweh

Technicky vybroušený film, herecký koncert Fassbendera a Winslet, kromě přepjatě patetické scény s deštěm výborný scénář, i když jsem od životopisného filmu čekala trochu míň fabulace... Ale na jabka jsem alergická, kult iVšeho jsem nikdy nepochopila a téma tohohle filmu je mi tak cizí, jak jen může být. ()

StanislachKo

Toto bol čistý remeselný kumšt - presne podľa môjho gusta! Veľmi oceňujem vizuálnu rozdielnosť oproti Social network (taktiež príbeh o jednej poľutovaniahodnej ľudskej bytosti s nálepkou Génius a navyše obe zo Sorkinovho pera), čoho som sa pôvodne bál. Danny ale našťastie nie je David a naopak. Úžasne hravé, štandardne videoklipové takpovediac po Boyle-ovsku, storybuild nečakane mnohovrstvý, herci - všetci štyria doradu - dokonalí! A samozrejme hudba. Ja som spokojnosť sama. Ide hádam o moju najväčšiu satisfakciu, čo sa týka tohtoročných oskaroviek. ()

Radiq

O Stevu Jobsovi jsem nikdy neměl valné mínění. Myslel jsem si, že mě film přesvědčí o opaku, když zjistím, čím se vlastně tak proslavil a proč ho tolik lidí má za génia... No a kromě toho, že jsem to nezjistil, jsem zjistil, že to byl asi taky pěknej kokot v osobním životě. Po filmové stránce to taky není žádná slast. Samý kecy kecy, ne moc chytře se odehrávající vždy před nějakou velkou očekávanou prezentací, která tam nakonec ani ukázaná není. Nemít trochu povědomí o tom, kdo to vlastně je, tak z tohoto filmu se to ani nedozvím. Pro laiky to podle mě muselo být utrpení a nekonečná nuda. Já můžu říct jeden jedinej závěr: nebyla to nuda nekonečná, ale konečná... dočkali jsme se konce s radostí. Nemůžu říct ani ň o hereckejch výkonech, ale Danny Boyle vysloveně zklamal... nebo možná to byl ten scénárista. Takže když to shrnu (a teď nemyslim předkožku), tak nejen že ty jeho slavné uzavřené systémy stojej za prd (a že to všichni po něm kopírujou, to je holt už zkurvenost dnešního světa), ale ani ten jeho život podle mě nebyl nějak pozoruhodnej... a vlastně mi vůbec nevadí, že už je mrtvej... ()

Prometheus69

Tentokrát i z trochou odlehčeného humoru a víc allegro! ... :) Co ještě určitě stojí za zmínku je že Fassbender se zatím vizuálně nejvíce přiblížil zjevu samotného Jobse... což jsem ani nečekal. :) Už se těšim jak natočí další film tentokrát z pohledu jeho dcery. :D Mě to bavilo. Vás ne? Tak zkuste příště hrušku: ()

octopuska

Výborní herci, mí oblíbení, režisér i scénárista. Samá velká jména a kde to teda vázne? Užvaněná jablkoidní nudná onanie a to jsem milovnice konverzaček. Ale tohle je konverzační utrpení bez děje, navíc nejsem fanda nahlodaných jablek. Takže jedno s druhým. Lákali mě Káča s Mišákem, ale ani oni to nezachránili. Přesto jim dávám po hvězdičce za snahu. Ujo Verbal to vystihl geniálně. Předražený hovno zabalený v načinčaným celofánu pro stádo ovcí. ()

chelseaman22 odpad!

Po půlhodině jsem místo sebe umístil polního strašáka, aby se neřeklo, že má osoba utíká od rozjetého filmu. I když pravdou je, že zde bylo rozjeto úplné prdlajz, jež mou šedou kůru mozkovou unudilo k vrtání se v nosní přepážce. Jen ne již třetí verzi a nejlépe napřes rok. odpad! ()

Triple H

Steve Jobs samotný ma až tak nezaujíma - myslím, že kult tejto špecifickej osobnosti narástol v posledných rokoch do dostatočne absurdných rozmerov na to, aby sa to človeku sprotivilo. Ale tím ľudí okolo filmu vyzeral sľubne. A nesklamal. Sorkinova v podstate divadelná "trojaktovka" stojí na vybrúsených dialógových výmenách, výborných hercoch a adekvátne striedmej, ale precíznej a zaujímavej formálnej stránke. Boyle má stále cit pre dynamiku, trefne zvolenú hudbu a schopnosť dodať filmu rytmus. Dostať nálož vypointovaných dialógových výmen v takto efektnom balení - pre mňa osobne veľká radosť. Možno je trošku škoda, že z projektu vycúvali Fincher a Bale, lebo prvý menovaný mohol filmu dodať hutnejšiu a pôsobivejšiu atmosféru (hoci Boyle odviedol výbornú prácu) a druhý menovaný by sa na Jobsa perfektne hodil. Fassbender je vynikajúci a vyžmýkal z úlohy maximum čo mohol, ale Jobsovi je podobný asi len tým, že je beloch a je štíhly. To bude zrejme hlavný dôvod prečo film v kinách tak zapadol a prečo je v zásade odignorovaný aj v tohtoročnej relatívne slabej awards sezóne - je to škoda, lebo objektívne kvality sú neoddiskutovateľné. P.S.: Vzhľadom na vlažné reakcie mnohých okolo zvysujem na päť. Steve Jobs je až trestuhodne prehliadaný film. ()

tatanapope

Když jsem si film pouštěla, měla jsem od něj poněkud jiné očekávání, než že se bude v prvé řadě zajímat o rodinnými a přátelskými vztahy Jobse. Chvílemi jsem si připadala, že sleduju rodinnou telenovelu a svým způsobem mě to nudilo . Neříkám, že film byl špatný, ale člověk očekává, že se dozví , čím že je ten Steve tak výjmečný a to mi film prostě nedopřál ()

HonzaBez

"Člověk může být současně slušný a nadaný." Těžko říct, co si po shlédnutí tohoto životopisného filmu myslet o zakladateli společnosti Apple a počítačovém vizionáři Steve Jobsovi. Někdy se choval jako "zmetek" či "bezohledný zbabělec" (jako třeba, když nějaký čas odmítal uznat své otcovství), někdy dělal vše proto, aby ho jeho okolí (jeho spolupracovníci i jeho vlastní dcera) nemělo rádo. Přesto to byla vskutku zajímavá a inspirativní osobnost. Ono zarámování celého filmového příběhu prostředími mamutích prezentačních sálech je na jednu stranu docela originální. Člověk se však občas nestačí divit, co všechno se v čase vrcholících příprav Jobsových zásadních prezentací stihlo odehrát. Je asi pochopitelné, že Jobs se svými spolupracovníky v onom zákulisí probírá různé pracovní věci a řeší s nimi různé problémy produktů jeho firem. A ještě se asi dají pochopit ty různé poměrně vyhrocené diskuze s jeho zhrzenými exkolegy (ač se mi moc nelíbily ty různé flashbacky, které nám mají vysvětlit, co bylo předmětem sporů mezi dotyčnými). Ale řešit v zákulisí prezentačních sálů ty různé soukromé záležitosti s matkou své dcery i s dcerou samotnou, to mi už občas přišlo scenáristicky poněkud vykonstruované a nepravděpodobné. Ale je to zkrátka daň za zvolený způsob vyprávění. ()

dvopet

O plných pěti hvězdách jsem nějakou chvíli přemýšlel, holt je to ale pravděpodbně nejlepší film Dannyho Boyla. Sorkin je eso scénáristiky! ()

LiborGondek

Od filmu jOBS s Kutcherem jsem příliš nečekal a byl jsem příjemně překvapen. Steve Jobs s Fassbenderem mi prve připadal jako daleko lepší volba a byl jsem zklamaný... U prvního Jobse mi vadilo, že film končí v 90. letech, to samé je i ve druhém případě. Navíc novější Jobs není ani tak o vynalézání, o počátcích Apple, o produktech, ale spíš o tom, jaký byl Steve jako člověk. A to mě nenadchlo, daleko víc mne zajímá jeho práce, než to jaký byl - kvůli tomu se na něj ostatně vzpomínat určitě nebude... ()

Johnny.ARN

Viete čo je na tomto filme dobre? Že si nájde svojich fanúšikov. My ostaní chudobní si aspoň môžme vychutnať herecký koncert Fassbendera a Winslet a brať tento snímok edukatívne, na rozšírenie si vedomostí a všeobecného prehľadu. A Jobs bol asi naozaj poriadny dríč, keď sa nad tým zamyslím. Inšpiratívny človek. 3 z 5 ()

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

10.11.2023

Bylo jen otázkou času, než to přijde. Podle nejnovějších informací serveru Variety má pod hlavičkou studia A24 vzniknout životopisný snímek o americkém inženýrovi, podnikateli, multimiliardáři a v… (viac)

Z DiCapria bude da Vinci

Z DiCapria bude da Vinci

14.08.2017

Leonardo DiCaprio si konečně vybojoval Oscara, vůbec to ale neznamená, že by opustil ambiciózní projekty. Jeho další rolí by totiž měl být Leonardo da Vinci, jehož si zahraje v adaptaci nové… (viac)

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (viac)

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky

11.01.2016

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu letos opět udílela Zlaté glóby filmovým a televizním tvůrcům. Se třemi soškami zvítězilo drama REVENANT Zmrtvýchvstání (nejlepší drama, režie a herecká… (viac)