Film sa odohráva počas vyhrotených momentov pred zahájením kľúčových Jobsových prezentácii, ktoré menili dejiny, a to nie len počítačové. Prvý krát stretávame Jobsa v polovici 80-tych rokov, kedy na trh uviedol Macintosh. Od prvých minút utvrdzuje divákov v tom, že  reči o jeho neznesiteľnosti neklamali. Je to monštrum, ktoré šikanuje svojich podriadených za nesplnenie nesplniteľných príkazov, ponižuje matku (Katherine Waterston) svojej dcéry, ktorej otcovstvo aj napriek súdnemu rozhodnutiu  neuzná, do krvi sa háda so svojou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), pokiaľ nedosiahne svoje. S ubiehajúcimi minútami sa však z jednorozmerného psychopata stáva osobnosť, ktorú budú diváci chápať, obdivovať, ale samozrejme takisto aj nenávidieť. Asi ako každú ľudskú bytosť, ktorá videla o kúsok ďalej, než všetci ostatní. (Barracuda Movie)

Mishqo

90% ... Nádherné! Scenár geniálny. Čoho sa Sorkin chytí, to má hlavu aj pätu. Podmanivá hudba. Fassbender v hlavnej a Winslet vo vedľajšej sú bezchybní. Bolo to prirodzené, citlivé a zvládol by som toho aj viac ako tie dve hodiny. Oscary sú pre mňa mŕtve, keďže tento film ani len nenominovali v kategórii najlepší film. ()

Timak

Tohle je něco úplně jiného, než jOBS. Zpočátku jsem si myslel, že mám raději tu verzi s Ashtonem - ale nakonec musím říct, že vlastně ani ne. Obě verze jsou prostě odlišné - každá se kouká a zaměřuje na jiné věci - a musím říct, že obě verze jsou dobré. Ovšem tato je přece jen lepší. Michael je už prostě herecká super star, kde mu sekunduje další hvězda Kate. Kdo mě ale opravdu překvapil, byl Seth. Tohle jsem od něj nečekal. Milá tečka na závěr je potom Jeff Daniels - kdo viděl Newsroom, tak ho to nemůže překvapit, ale Jeffa charakterizuje jeho poslední věta z tohoto filmu - "Bože, co jsme mohli spolu dokázat" - volně přeloženo - kde jsi celou dobu byl Jeffe?! ()

Yoda sama

Jediný dôležitý a podstatný životopis ktorý o Jobsovi potrebujem vidieť, pretože Sorkinovi na problematiku nastolenia toho, akým človekom naozaj bol a čo stálo za jeho úspechom stačia tri akty postavené na siedmich kecajúcich a kráčajúcich hercoch. To, že to bol nesympatický a kalkulátor v tom čo robil, ma to len utvrdilo. Zároveň si to neviem predstaviť od Finchera s Baleom, ako sa to plánovalo, Fassy je neuveriteľne dobre obsadený a Boyleova forma tomu dodala istú iskru. ()

JohnSmith

Herecký koncert Michaela Fassbendera. Po prvních scénách jsem došel k závěru, že Jobs byl sebestředný, workoholický hajzl a ten dojem mi zůstal po celou dobu filmu. Chvilku měl sice lidské a relativně normální stavy, ale těch opravdu moc nebylo, což se asi nejvíc projevilo na jeho vztahu s dcerou. Jinak Boyle opravdu skvěle zachytil tři fáze Jobsova života a přesto, že film má dvě hodiny, uteče jako voda a to hlavně díky Fassbenderovi, kterého výborně doplňuje Winslett. Jen jsem čekal, že film obsáhne i další části Jobsova života až do současnosti, ale to by vzhledem ke stylu, jakým je to natočené, trvalo asi 5 hodin. ()

Eleanor05

Obvykle přesná a chladná režie Dannyho Boylea, obvykle výborná Kate Winslet, dokonce docela dobrý Michael Fassbender. Ne teda na nominaci na Oscara, ale pro mě nejlepší herecký výkon, který tento jinak hodně průměrný herec, dosud předvedl. Do karet Jobsovi ještě hraje zajímavá, originální hudba. Ale to je asi tak všechno. Film by mohl mít alternativní název - "Před konferencí", neboť právě v tom čase se odehrává většina jeho scén. Přípravy na velkolepé konference, na které se divák těší, než dostane - nic. Další scénu před další konferencí. V první čtvrthodině vidíte v podstatě všechno, co vám film může nabídnout, ale v té době se ještě domníváte, že se třeba bude postupně rozvíjet, děj se bude větvit, bude zajímavější, komplikovanější, že se v něm třeba i něco bude dít. Jak plyne čas, začínáte se smiřovat s faktem, že to nejlepší jste už viděli na začátku a snímek už vás tedy ničím nepřekvapí. Možná bude další zmatek před konferencí nebo další scéna s dcerou. SPOILERY! Film tedy vyznívá jako poměrně nudný hraný dokument o Steveu Jobsovi, kde hlavní rozuzlení tkví v tom, že Steve Jobs byl vlastně dobrý táta. Nechtěl uznat, že je biologickým rodičem vlastní dcery, nechtěl na ni platit skoro nic, choval se k ní chladně, nestaral se o ni, nežil s ní. Ale pozor - uložil si kdysi obrázek, který namalovala na počítači... KONEC SPOILERU. Nemůžete vystavět příběh, tam kde není a tvářit se, že Steve Jobs řeší nějaké skutečné problémy. Protože neřeší. ()

SamVimes

Spíš výpravná divadelní hra než film. Steve Jobs jako osobnost mě nijak zvlášť nezajímá, zato mě ale zajímá Aaron Sorkin, Michael Fassbender a Danny Boyle. Sorkin nakládá s realitou velice volně a bere si značnou uměleckou licenci, takže nakonec se mi na film nahlíží lépe jako na fikci. A jako takovému se pak snadněji odpouští věci jako příhodná účast všech významných postav na všech prezentacích či řešení tolika zásadních, osobních problémů těsně před výstupy. Fassbender je samozřejmě vynikající. Sorkin by možná potřeboval místy trošku zkrotit a seškrtat jeho opakované "sorkinismy". Z valné většiny se ale jedná o výborně plynoucí dialogy s mnoha silnými či zapamatovatelnými slovními obraty. ()

Castrator

Ééé, tak tohle mě krutě nebavilo a nejradši bych tomu napálil odpad. Nic proti Jobsovi nebo protagonistům, tam zádrhel u mě není, ale tento druh filmu, kde se hodně kecá a kecá se tak, že to nebaví a nudí, o postavách moc nevypovídá, opravdu nemusím. Fassbender se do role podle mě vůbec nehodil a nebyl ani herecky dobrý (většina lidí tvrdí opak, mně ale nesednul). Hvězda za objektivně dobře natočený film, ale víc dát nemůžu, Steve Jobs mě nebavil, moc mě nudil a chvílemi vyloženě s..l. ()

aqle

Jelikož jsem přečetl biografii Steva Jobsa od Waltera Isaacsona, mám asi vyšší požadavky na filmy o tomto géniovi. Anebo mi film nesedl. Každopádně člověk, který je absolutně nezasvěcený do problematiky Steve Jobs/Apple, pravděpodobně vůbec nebude vědět o co ve filmu jde. A ten co to ví, musí být dle mého nespokojen. Nejvíce mi vadí skutečnost, že je každá část filmu zasazena těsně před představením nějakého klíčového produktu, a jen tak čirou náhodou se vždycky pár minut před ním strhne dialog řešící osobní i neosobní život Jobse, jeho životní chyby, životní rozhodnutí atd. Dialogy jsou na dobré úrovni a táhnou celý film, ale znova se nemůžu zbavit dojmu, že takhle by prostě Jobs v dialozích nikdy nereagoval. Co ale nemůžu upřít, je skvělý výkon Fassbendera. Bohužel to ale dle mého názoru špatný scénář nezachrání natolik, abych měl z filmu dobrý pocit. ()

Mr.KarlAdler

Teda, Danny Boyle to natočil moc pěkně. Dokonce mimo typicky klipového střihu až nečekaně citlivě a s jakousi opatrností. Plus pro mě jako nepříliš znalého Jobsovy osobnosti i se spoustou zajímavých rysů v jeho povaze. Na základě ukázek jsem čekal trochu dost sociální drama a v plném rozlišení (mimo účelově, a fantasticky, volených zrnitých záběrů z osmdesátek) jsem ho taky dostal. Nejvíc mě překvapilo, že vztah Jobse s dcerkou Lisou se podařilo vystavět tak poutavě, že jsem jako divák cítil tu jeho obrovskou důležitost - emocionálně vypiplané napětí dvou odlišných lidí. A snad ještě víc než v o pět let starší Sociální síti tady vyniká místy (na tak malý prostor) až uchvacující kamera a hudba. Co mě zklamalo byla příliš popisná a scenáristicky poměrně jednotvárná první půlka filmu. Spousta nevyužitých příležitostí, příliš mnoho soustředěných sil na onen "background" všeho - ačkoliv znova absolutně vypiplaně, tak někdy zbytečně moc informačně zahlcující; až jsem opravdu trochu žadonil po větší dějové pestrosti. Co je ale zásadní? Silný a soběstačný film (nejen Steve Jobs). ()

svobik

Divadlo na plátně. A výborné. Sorkinův scénář opět kope tu nejvyšší ligu, což jen podtrhují herci. Tu kadenci dialogů ve třech aktech jsem i při poměrně košaté stopáži (vzhledem k množství dialogů) slupnul jako malinu. Ostatně Boyle to seká pěkně pod tlakem, nicméně s odstupem času mi přijde, že se v tomto případě stal spíše zručným realizátorem nadupané scenáristické látky. Steve Jobs zkrátka působí jako nový Sorkinův film, Boyle mu bohužel nedokázal vštěpit onu osobitost, jako se to svého času povedlo Fincherovi, navíc se spíše než s generační výpovědí setkáváme pouze s portrétem jedné osobnosti. I tak ale velmi, velmi dobrá práce. Jeden z nejlepších filmů roku. 8-9/10 ()

mkubalikova

Od psaní komentáře na film JOBS se změnila jedna věc: jsem spokojenou uživatelkou iPhonu a iPadu. Nezměnil se můj obdiv Steva Jobse, jeho myšlenek a přínosu naší společnosti. Jako člověk asi Jobs nestál za zlámanou grešli, jako inovátor, inventor a vizionář zůstane pro mě dlouho nepřekonatelným. Film má nesporné kvality (geniální dialogy, Fassy, hudba), za srdce mě to ale nevzalo. RIP Steve. 80% ()

zigíš

Navýsost Sorkinův film (u social network -kde se pocity taky 2x neplýtvá- na mě vůbec emočně nepůsobil). Snad je to omezeným prostorem, střihem, nebo jen silnou father & daughter linkou (ano, v závěru dosti melodramatickou) tady jede všechno na 100% ..a i když jsem o fungování jobsova osobního i pracovního života mnoho nevěděl -a po shlédnutí boyleova snímku ani nemám potřebu si něco doplňovat- intenzivnější drámo, bylo loni jen těžko ke shlédnutí ()

FrajerTom

Hra o jablku. Výborný Michael Fassbender uprostřed Sorkinovy dialogové kanonády. V zásobníku mu však bohužel chyběly takové náboje, které by vystřílely nějakou zásadní dramatickou scénu.. 70% ()

vyfuk

Z nějakého nepochopitelného důvodu jsem byl skoro celý film přesvědčený, že filmu dám čtyři hvězdy. Ale já absolutně nevím, co tak úžasného se stalo, že to nakonec neudělám. Celý film by se spíše mohl jmenovat něco na styl "Historie Applu" nebo něco takového. Pokud chcete vidět film, který vám něco víc řekne o Jobsovi jako takovém, tak doporučuji film s Kutcherem, který je od tohoto filmy dva roky starý. Tento film se spíše snaží kombinovat vyhrocené situace "současnosti" a vhodit je do jeho osobního života, abyste se zároveň dozvěděli o něco o něm. To celé působí nějak nechápavě uboze a zároveň geniálně. Nějak se přebrodíme první sekvencí a zjistíme, že máme skoro čtvrtinu filmu za sebou. Nevím jak tenhle film výstižně popsat. Snad jen to, že mě lehce štvaly ty různé flashbacky a flashbefory, ale nějak to celkově nekoresponduje s mým ohodnocením co? Víte co mě dostalo? Ta poslední část, těch posledních asi patnáct minut... to bylo to. Sledoval jsem film pln emocí na vrcholu vypětí, až bych zapomněl i dýchat, kdyby to nebyl nepodmíněný reflex. Tenhle film na mne už ze začátku nepůsobil tak jako film s Kutcherem a ať si každý říká, co chce, ten film se mi stejně líbil. A tenhle měl být spíše doplňující efekt, ale nemůžu prostě upřít, že Fassbender svou roli sehrál dokonale (ale pozor, rozhodně zase ne Oscarově). A prostě... ah jo... fakt těch posledních patnáct minut je vážně přímo strhujících a třešnička v podobě písně mistra Dylana tomu jen přidává. Slabších pět za epický konec a nadprůměrné proklouznutí dějem. ()

Killda

Ach... životopisné filmy... jak já je nesnáším! Naštěstí je tu Danny Boyle, který svou režií a uchopením opět překvapuje. Struktura vyprávění příběhu je neuvěřitelná a musím smeknout. Seskládat film jen z momentů ze zákulisí a stále kvalitně odvyprávět životní příběh, to chce kuráž. Film je vlastně přesným obrazem Jobsovi postavy, na první pohled chladný, ale uvnitř plný emocí a potenciálu. A nezajímá mě, kde všude si to filmaři přikořenili, prostě to jako celek funguje. Zkrátka velmi zajímavý a dobrý životopisný film (doufám, že za tohle tvrzení nepůjdu do pekla)! ()

blackJag

Scénář výborný, vůbec ta idea tří eventů a celé to koncentrované napětí kolem nich, jednoznačně skvělé. Bez dokonalé herecké práce by to samozřejmě nešlo a je pravda, že tu si Fassbender pohlídal bravurně (další výrazný argument v rozporu s oscarovou radostí DiCapria). 90% ()

Autogram

Veľmi ukecaný Steve Jobs, ale strašne ukecaný. Toľko sa nenakričal a toľko hádok nezažil asi za celý život, ako v tomto filme. Film sa s vykreslením jeho chrakteru vôbec nemaznal, takého bezohľadného sebeckého egocentrika si možno marketingový génius 20. storočia ani nezaslúžil. Keď dokázal predražene predať pekne zabalený nedokončený produkt, bol určite lepší ako jeho šéf, ktorý predával sladenú bublinkovú vodu. Film má drajv, Fassbender je ako utrhnutý z reťaze, ale na silný zážitok mi to nestačilo. –––– Všimni si ich tváre, keď ho uvidia. Nebudú vedieť, čo je to, ani prečo sa im to páči, ale budú to chcieť. –––– Nedokážete doň zasiahnuť, ale vidíte doň. –––– Notebooky Pentium žerie do radu. Toto je žralok! ()

Madlene

Hoši, toto je neuvěřitelné! Aneb zase v kině zřejmě na něčem zcela jiném, než místní parta filmových znalců... Předesílám, že knihu jsem nečetla a předchozí film Jobs jsem raději neviděla (někdo, kdo dělá reklamu na domácí žvýkaní a druhou rukou dojí kozy Lenovo mi nepřijde nijak zvlášť sympatický a schopný herecky...). Žádné převratné situace, jen patlání se v hloubi géniovy duše. Nimrání se v jeho vztahu s dcerou. Myslím, že matně tuším, co tím chtěla dvojice Sorkin Boyle asi tak sdělit, ale bohužel mi na konci filmu už prostě nezbyly síly na nějaké další pochopení. Přemíra zkratek, extrémně natahovaných dialogů a prostříhů, v nichž se člověk ztrácel...tak v tom asi se kočkopes vyznal. Prostě další z řady trochu trapně opěvovaných filmů, které jsou nanicovaté a naprosto nesmyslné. Jediné pro mne jasné sdělení z celého "opusu" bylo, že Steve Wozniak byl pro Jobse jak osina v zadku se kterou se nedokázal vyrovnat... ()

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

10.11.2023

Bylo jen otázkou času, než to přijde. Podle nejnovějších informací serveru Variety má pod hlavičkou studia A24 vzniknout životopisný snímek o americkém inženýrovi, podnikateli, multimiliardáři a v… (viac)

Z DiCapria bude da Vinci

Z DiCapria bude da Vinci

14.08.2017

Leonardo DiCaprio si konečně vybojoval Oscara, vůbec to ale neznamená, že by opustil ambiciózní projekty. Jeho další rolí by totiž měl být Leonardo da Vinci, jehož si zahraje v adaptaci nové… (viac)

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (viac)

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky

11.01.2016

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu letos opět udílela Zlaté glóby filmovým a televizním tvůrcům. Se třemi soškami zvítězilo drama REVENANT Zmrtvýchvstání (nejlepší drama, režie a herecká… (viac)