Film sa odohráva počas vyhrotených momentov pred zahájením kľúčových Jobsových prezentácii, ktoré menili dejiny, a to nie len počítačové. Prvý krát stretávame Jobsa v polovici 80-tych rokov, kedy na trh uviedol Macintosh. Od prvých minút utvrdzuje divákov v tom, že  reči o jeho neznesiteľnosti neklamali. Je to monštrum, ktoré šikanuje svojich podriadených za nesplnenie nesplniteľných príkazov, ponižuje matku (Katherine Waterston) svojej dcéry, ktorej otcovstvo aj napriek súdnemu rozhodnutiu  neuzná, do krvi sa háda so svojou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), pokiaľ nedosiahne svoje. S ubiehajúcimi minútami sa však z jednorozmerného psychopata stáva osobnosť, ktorú budú diváci chápať, obdivovať, ale samozrejme takisto aj nenávidieť. Asi ako každú ľudskú bytosť, ktorá videla o kúsok ďalej, než všetci ostatní. (Barracuda Movie)

Avathar

Apple je mi u prdele, jeho história je mi u prdele, Jobs je mi u prdele, jeho život je mi u prdele a IT je pre mňa španielska dedina. A čo s tým teraz, dofrasa?! Som si istý, že ľudia, ktorí sa vyznajú v danej problematike, budú nadšení. Dialógy, herci, réžia, kamera, všetko sedí. Ja som ale videl film o nejakom chlapíkovi, ktorý sa chová ako narcistický sociopat a ktorý vedie s ostatnými dlhé dialógy o niečom strašne zložitom, čomu nerozumiem, robí narážky na udalosti o ktorých nič neviem a smršť tých dialógov mi nedáva možnosť vydýchnuť si a nejak si skúsiť tie informácie spracovať. Samozrejme, to všetko je čisto môj problém. Ale nemôžem si pomôcť – SOCIAL NETWORK mi v tomto ohľade prišiel lepší (tam som tiež nebol žiadny expert ohľadom deja a film ma napriek tomu doslova strhol). Nemôžem Sorkina viniť z nedostatku erudície – som presvedčený, že tí, čo sa vyznajú, pochytajú v dialógoch všetky možné narážky, inside vtipy, všetko im do seba zapadne vôbec a film si užijú o hodne viac. Ja môžem akurát tak poznamenať, že sa mi veľmi páčila štruktúra filmu rozdeleného na tri dejstvá, že herci sú bez debaty všetci skvelí (Fassbenderovi nomináciu prajem, ale za MACBETHA by si ju imho zaslúžil viac), niekoľko silných scén dostalo aj mňa (konfrontácia Wozniak vs. Jobs v treťom dejstve, scény z Jobsovho súkromného života, vzťah s dcérou...) a som rád, že to celé vďaka dynamickej réžii krásne odsýpalo a že som sa – v konečnom dôsledku – nenudil. Vlastne by som si dovolil povedať, že ten film je v určitom smere brilantný. Ale vyžaduje od diváka dosť veľký prehľad. Nevravím, že je to nutne zlé. Ale nepáči sa mi, že ma tvorcovia tlačia do pozície, kedy si musím naštudovať celú históriu Apple na to, aby som si ich po všetkých stránkach skvelý a vypiplaný film mohol užiť na 100%. Príde mi ako trochu nefér hra. Viem, viem, môj problém. Čo už. 7/10. ()

Mirokukii

Dialogová, svižná nálož o třech dějstvích, v lehce divadelním provedení. Už si ani nepamatuji, kdy naposled byl rozhovor dvou mužů, pravda maličko nazlobených, tak epický, jako ten mezi Fassbenderem a Danielsem v druhé části. Strhující. Film který Vás pohltí hereckými vystoupeními, hudbou, kamerou a již zmiňovanými dialogy. "Co ty jsi udělal? Neumíš programovat. Nejsi technik. Nejsi designer. Neumíš zabít hřebík do zdi. Tak jak to, že 10x za den čtu, že Steve Jobs je genius?" ()

Qitek

Luxusní dialogová palba, zdynamizovaná Boylovou soustředěnou režií, bez velkých okras, vizuálních bonbónku a podobně. Pro někoho nudné, natáhnuté... Já chtěl ještě hodinu navíc. Emo finále bezchybné. ()

Samuel7

Apple jsem nikdy neměl rád, a teď ho mám rád ještě méně. Steve Jobs, milován masami, ale nenáviděn svými blízkými, opravdu nebyl zrovna sympaťák. Tohoto údajného génia a vizionáře však Fassbender za doprovodu úžasné Kate Winslet zahrál výborně a celý film odsýpal velmi svižně díky břitkým dialogům. ()

ecceHOMMO

Na malom priestore je úžasne vykreslený malý, veľký Steve Jobs - svojský, mnohokrát nemilovaný a nepochopený, ale i domýšľavý a postojom neoblomný. Nečakal som to, ale toto (dialógové predstavenie) ma dostalo. A Michael s Kate v hlavných rolách.....no proste aňo ňuňo extra trieda. ()

Mrkvič

Uf, nečekal jsem to. Očekával jsem sice nadprůměrný, ale jinak tuctový životopisný film. Místo toho Danny Boyle natočil dialogové orgie odehrávající se pouze ve třech dějstvích, ve třech dobách a skoro pořád se stejnýma lidma. Bohatě to stačí na vykreslení slavného vizionáře. A ač Steva Jobse nijak neuctívám a produkty applu nevyhledávám, film jsem si celé dvě hodiny užíval. ()

Lachtaan

Ano, udělil jsem oběma novodobým celovečerním variacím na vzestup velkolepého vizionáře Stevea Jobse stejné hodnocení, i když verze s M. Fassbenderem je bezduchým dramatem, které absolutně nedokáže diváka ničím zaujmout a po pouhých dvou letech od alespoň místy poutavé verze s A. Kutcherem zkrátka nemá v žádné své pasáži co nabídnout. Steve Jobs je zkrátka jedním z filmů, které jsem nedokoukal do konce, ale také jsem si stoprocentně jist, že jim tu druhou šanci nikdy nedám a tak i když s mírným černým svědomím zanechám hvězdy i navzdory jednomu z mých filmových pravidel. V porovnání s až nesmírně povedenou Sociální sítí jsou vlastně oba jobsovské filmy výsměchem této životopisné tématice. ()

Ryuuhei

Slabší 3*. Fassbender mi na Jobse prostě nesedl, téměř dokonale ho dokázal ztvárnit leda Ashton Kutcher o pár let dřív. Také jsem měl jako spousta ostatních zde problém s dialogy - pro mě osobně nezáživné, příliš komplikované. Když se tvoří životopisný film, měl by být ztvárněn tak, aby ho dokázal divák snadno následovat, ne že se v té vší záplavě slovíčkaření ztratí. Příběh byl jinak fajn, přiblížil neúspěch Macintoshe, problémy mezi klíčovými členy týmu a i osobní život Jobse, který stál a padal na jeho aroganci a neschopnosti si uznat byť jedinou chybu. /// Viděno na HBO s českým dabingem. ()

Minimie

Co na tom, že se celý film točí okolo Steva Jobse... jeho představitel Michael Fassbender tu může mít prostoru, kolik chce, ale podle mého je zcela zastiňován naprosto bravurní Kate Winslet, která už se mi dlouho v žádné roli tak nelíbila. Myslím, že mám favoritku na Oscara za vedlejší roli :) ()

neoBlast

Proč já vždycky zapomenu jak úžasným režisérem je Danny Boyle? Opravdový režisérský chameleon dnešní doby. Trochu nezvyklá role pro něj, protože v tomto filmu hraje druhé housle a bude vždy zmiňován až (při nejlepším) na druhém místě. Zaslouží zmínit, protože jeho dynamická práce je důvodem proč film drží pohromadě. Aaron Sorkin je ten kdo rozdává karty, tohle je jeho film. Jeho typicky kulometná kadence slov, dialogů a vypilovaných oblouků. Postavy nezklapnou ani na chvilku, většina dialogů je strašlivě krásně teatrálních a zkušenější divák si vlastně dvě hodiny pročítá velmi zábavnou příručkou na psaní scénářů. Fassbender, Winslet, Daniels a Stuhlbarg jsou jenom figurkami a přestože hrají skvěle, připnul bych medaile spíše duu režisér/scénárista. Děj je neuvěřitelně srozumitelný a i přestože se nedokázal odprostit od technologií jako ten k The Social Network je snadno, na lidské úrovni, stravitelný i pro normálního diváka. Kudos také pro hudbu Daniela Pembertona - budu sledovat více. 85 % ()

venison

Nevím, co je špatně, ale zatím jsem neobjevila film o Jobsovi podle svých představ.. :-( Ve filmu "jOBS" podle mého selhalo obsazení.. Tady mě nezaujal pro změnu příběh.. Duo Michael Fassbender a Kate Winslet jsou dle očekávání výborní, i vedlejší role zdárně sekundovali, ale já osobně bych potřebovala větší kus životního příběhu než je pár vyhrocených momentů před prezentacemi.. Tenhle film Vám neukáže život Stevena Jobse, ale spíše jeho povahu.. ()

Pavlínka9

Tenhle film má obrovské množství plusů. Délka filmu, schopnost ohromně zaujmout a vtáhnout do děje!!! Dynamičnost, pocity nechápání a zároveň užasnutí nad tím, co je člověk schopen vytvořit a také jak se "chovat" k okolí - i ke svým nejbližším. Jelikož znázornění (ať už podle aspoň nějaké reality) vztahu mezi Jobsem a jeho "údajnou dcerou" - to víte, 94% není jistota :D :D to byl vrchol jeho arogantnosti a tvrdohlavosti. Tento film má pro mě nejdelší úvodní scénu, ale ona to vlastně není ani úvodní scéna - on je to celý film. Je to jako na jeden nádech :) Fassbender byl tak přesvědčivý, že jsem ho vůbec nevnímala jako herce...To byl prostě Steve Jobs. Ale největším hercem pro mě zde byla HUDBA!! Ta by si za mě zasloužila Oscara, protože něco takového ojedinělého - to mi podlomilo kolena :) Kate Winslet - nemám to u ní na Oscara, ale Michael - ten má u mě dost nakročíno :) Jeho herecké umění uznávám již mnoho let a tímhle u mě neskutečně stoupnul...Ten film je tak bravurně zrežírovaný. Vynikající kamera. Ohromná hudba, výborné herecké obsazení. Ten děj, tam je takový zvláštní nenápadný vývoj v průběhu více jak 20ti let, ale přitom sledujete vlastně stále tytéž roztržky, jelikož ti lidé jsou tam stále stejní :) :) A většinou vlastně říkají i totéž, co roky předtím...Ale je to ohromně působivé a zapadá to do sebe :) ()

noriaki

Steve Jobs měl talent nadchnout posluchače a přesvědčit je o svém pohledu na svět. Dokázal poznat výjimečné jedince a využít jejich potenciál. Rozuměl potřebám lidí a uměl je přizpůsobovat svým cílům. A byl nesnesitelný na své blízké, spolupracovníky a především podřízené. V jiném životě by z něj byl skvělý diktátor. O moc víc nám o něm film neřekl. Ve skutečnosti svým zaměřením na specifické momenty života diváka mate. Věděli jste například, že měl manželku a tři děti? Z dvou hodin kulometných dialogů to nezjistíte, protože na scéně se objevuje jen dcera z předchozího vztahu a jako jeho nepřiznaná životní partnerka vystupuje Joanna Hoffman v podání skvělé Kate Winslet. A dalo by se pokračovat. Film Dannyho Boyla není klasický životopis. Jde jen zkratkovitou oslavu jednoho mizantropického vizionáře. Výborný Fassbender, kterému trochu škodí odfláknutá práce maskérů. ()

_DAVE_

Proč vlastně lidi tak milují sebestředné, egocentrické a chladné polomaniaky? Aneb pravá tvář Steva Jobse, já bych pod ním dělat nechtěl, peníze nepeníze, prestiž neprestiž. Po filmové stránce spíš nelíbilo. ()

ivan bohatyr

Asi to zase není tak úplně špatný film, ale je úplně mimo mě. Celou dobu jsem z toho měl strach a oprávněně - žánr životopisné drama je nejspíš něco, co mě ani bavit nemůže. ()

Nyck

Každopádně působivý snímek, který je herecky, technicky, scénáristicky i režijně vybroušený. Akorát se pořád nemůžu rozhodnout, jestli za 4* nebo 5*... Čas napoví. ()

romajz15

Konečně film hodný Jobsova génia. Je naprosto odlišný od jOBSe a Pirátů ze Silicon Valley, vůbec nepopisuje začátky firmy, Jobsovo utváření týmu, Jobsův odchod z Applu a prostě jeho celkový životní příběh. Na jednu stranu mě to mrzí, protože já ten příběh mám vážně rád, ale na druhou stranu právě originalita tenhle film zvedá výš. Film se jen minimálně zaobírá nějakou technologií nebo managmentem firmy, místo toho se soustředí na Jobsovu osobnost a vztahy s jeho rodinou a kolegy, což je u takhle složité osobnosti velmi zajímavé. Zvlášť, když hlavní roli hraje někdo jako Fassbender. Podle mě má film šanci na několik Oskarů. Nejlepším filmem počínaje a nejlepší kamerou konče. ()

hroubek

Mám rád Danny Boylea. Mám rád jeho filmy a proto jsem byl zvědavý na film o Steve Jobsovi, o kterým skoro nic nevím. Jasně vím, že pomáhal založit Apple, byl to průkopník a vizionář, miliardář a taky že umřel. Předchozí film o něm jsem neviděl a proto jsem byl zvědavý jak mi Aaron Sorkin a Danny Boyle prodají Steva Jobse. Jsem velmi rád, že mohu říci, že se jim film hodně moc povedl. Sice mě mrzí, že se Boyle musel velmi krotit a prakticky za sebe nechává mluvit dialogy a emoční scény, než aby je podkládal fascinujícími obrazy jako své předchozí snímky(Trans, 127 hodin nebo Trainspotting). Je to nádherná ukázka spolupráce a vize. Aaron Sorkin je scénárista, který umí tvořit slovy. Jsou to jeho slova, které nás pak dostávají. Jsou to jeho nápady na práci s flashbacky a danou scénou. Velmi mě potěšilo, že je film rozdělen do tří aktu, které se od sebe vizuálně liší, přesto mají podobný průběh. Je to příjemná hra s vizuální stránkou, která pomáhá prodat danou část vyprávění. Michael Fassbender je zde naprosto perfektní a dává do své role hodně moc. Nejde jen o vyjadřování a dialogy, ale taky o to proč daná postava dělá to co dělá. Kate Winslet se mi ve své roli moc líbila a zvláště ve vztahu k samotnému hrdinovi. Nejvíce jsem se těšil na Setha Rogena, který mě opět vytřel zrak a dokázal mi, že má na vážnější role. Jeff Daniels je hodně fajn a jeho scény mě bavily, zvláště ty ve druhém aktu. Michael Stuhlbarg nemá tolik prostoru, ale i on si ukradne několik scén pro sebe. Katherine Waterston má hodně vděčnou postavu a využívá každou sekundu co je na scéně. U tohoto filmu je dost těžké vybrat několik momentů, které jsou naprosto strhující a nezapomenutelné. Ten film jich má strašně moc, ale jelikož je film hodně náročný na dialogy a pozornost, tak spoustu scén díky tomu zaniká v následujícím ději jako rozhovory o otcovství, Apple II, vyhození, rozhovory s dcerou nebo kritika od Wozniaka. Steve Jobs je nádherný film, který je hodně náročný na sledování, ale o to více ho oceníte, jelikož to není jen sluníčkový příběh o Apple a jeho spoluzakladateli/tvůrci. ()

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

10.11.2023

Bylo jen otázkou času, než to přijde. Podle nejnovějších informací serveru Variety má pod hlavičkou studia A24 vzniknout životopisný snímek o americkém inženýrovi, podnikateli, multimiliardáři a v… (viac)

Z DiCapria bude da Vinci

Z DiCapria bude da Vinci

14.08.2017

Leonardo DiCaprio si konečně vybojoval Oscara, vůbec to ale neznamená, že by opustil ambiciózní projekty. Jeho další rolí by totiž měl být Leonardo da Vinci, jehož si zahraje v adaptaci nové… (viac)

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (viac)

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky

11.01.2016

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu letos opět udílela Zlaté glóby filmovým a televizním tvůrcům. Se třemi soškami zvítězilo drama REVENANT Zmrtvýchvstání (nejlepší drama, režie a herecká… (viac)