Agatha Christie: Slečna Marpleová

• Česko Slečna Marplová (viac)
Veľká Británia, (2004–2013), 35 h 47 min (Minutáž: 82–103 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha)

Geraldine McEwan, Julia McKenzie, Joanna Lumley, Herbert Lom, Griff Rhys Jones, Ian Richardson, Christian Coulson, James D'Arcy, Timothy Dalton (viac)

Slečna Jane Marplová sa vydáva na mnohé dobrodružstvá pri odhaľovaní vražedných záhad. Amatérska detektívka, ktorá žije v mierumilovnej anglickej dedinke St. Mary Mead, oplýva analytickou mysľou a tak nejako záhadné zločiny a vraždy v celom svojom okolí priťahuje. Aj keď k nej miestna polícia pristupuje mierne nedôverčivo, čoskoro zistí, že jej analytické schopnosti sú veľmi užitočné. (TV Markíza)

Recenzie používateľa necisty k tomuto seriálu (21)

Mŕtva v knižnici (2004) (S01E01)

Divím se, že to má tak malé hodnocení. Tento díl bych řadil mezi ty lepší. Hezky zpracované, kvalitní zápletka, hezcí lidi:) a smysl pro detail. Nemám co vytknout. ... Rohožka ke krbu, tajná láska, skautka, nasraný inspektor, lehký podnik, raketa. ()

Vražda na fare (2004) (S01E02)

Řekl bych, že zatím nejlepší Marplová jakou jsem viděl. V tomto díle je obsaženo vše, co by ve správné detektivce mělo být. Zmatení nepřítele - opravdu jsem jim to sežral s navijákem a hledal jsem jiné podezřelé a že jich bylo hodně. Přitom jsem si je nijak vzájemně nepletl, což se například i Poirota stává velmi často. Každý podezřelý měl nějaké nevysvětlené tajemství, které se později vysvětlilo a celkově se zde hrálo na detaily. Ke všemu to skvělé prolínání se vzpomínkami mladé Jane, bomba. Vážně nevím co bych tomu vytkl. ... Hodiny, malíř, válka, mladá Marplová, farář. ()

Vlak z Paddingtonu (2004) (S01E03)

Výtečný díl, nemám nic proti, jen tak dál. ... Arzén, Francouzka, vlak, hrobka, služka, balet. ... Neškleb se Morisi, nebo ti utrhnu koule. ()

Ohlásená vražda (2005) (S01E04)

Trochu slabší Marplová i přesto, že ji hraje skvělá Geraldine. Zpracovaní na vysoké úrovni, ale něco mi tam chybělo. Bud jsem se pořádně nesoustředil nebo tam bylo moc rušivých elementů. Hlavního záporáka nebylo v tomto případě složité odhalit, ale vedlejší zápletky se mi celkem líbili. I když teda ztracení a znovu objevení sourozenci to není u Agáty nic nového. Na druhou stranu jsem nikdy Marplovou neviděl uplakanou a tady jsem jí to i věřil. ... Lungren, krev, aspirin, lesby, místnost s dvěmi dveřmi, chirurgický zákrok, sestry. ()

Zabudnutá vražda (2006) (S02E01)

Díly slečny Marplové ve mě nepřestávají vytvářet neuvěřitelné pocity. Je to pro mě naprosto profesionální práce. Velmi charismatické postavy. Doslova brutální tajemná atmosféra, kdy jsem se na začátku ujišťoval, jestli jsem si opravdu pustil Agathu Christie a ne nějaký horor. Propletený příběh, který nasvědčoval v úplně jiné rozuzlení a co ta postava na telefonu v Indii? Geraldine tu dokazuje, že jedině ona je pravá Marplová stejně jako Suchet Poirot. ... Vzpomínky jako malé dítě, krádeže šperků, pohled, stejný dům, hororový nádech, divadelní kvarteto. ()

Niet dymu bez ohňa (2006) (S02E02)

Díky, že jsi mě vytáhl z té trouby:). ()

Svrbenie v prstoch (2006) (S02E03)

Velmi napínavý příběh dohání to co by v jiných dílech chybělo, ale tady je to vše na jedničku. Akorát už mě pěkně sere, jak se tvůrci neserou s tím, že se Marplová vlastně nachomýtne do děje, protože tady je to víc než trapné! ... Perníková chaloupka, jed, ztracené děti, domov důchodců, tajné služby. ()

Sittafordská záhada (2006) (S02E04)

Výtečný díl, dobře zpracovaný, dobrá zápletka, trochu mysterióznosti, dobří herci a pěkné zakončení. Po včerejším špatném Poirotovi zase návrat do normálu. Zde mi přijde trochu přehnané, že je Marplová v podstatě celou dobu mimo hru a nakonec vše odhalí, to je nesmyslné. ... Egyptská kletba, duch, zlatý škorpion, kandidát na předsedu. ... Rozhodl jsem se, že se změním. Začnu lidem odpouštět. :D ()

Hotel Bertram (2007) (S03E01)

Bohužel tentokrát na první pohled zapeklitá zápletka mě asi v půlce filmu vydala jméno vraha. Nevěděl jsem přesný postup, ale jasně to ukazovalo na jednu osobu, ke konci se to sice pokusili na chvíli vyvrátit, ale nebylo to nic platné. Myslím, že je to chyba režie, která až zbytečně napovídala. Dal bych 4 hvězdy nebýt velmi krásné atmosféry, vedlejších příběhů, hezkého konce a vtipu. ... Souhlas s akisha ()

Skúška neviny (2007) (S03E02)

Zaskočen velmi kvalitní atmosférou a výměnou podezřelých - byl jsem vždy o krok pozadu:D. Asi nemá smysl neustále opakovat, že je to na velmi dobré úrovni po všech stránkách, tyto 'TV filmy' nemají konkurenci a spousta těch amerických slátanin by se od toho mohli učit. Označuji zatím za jednu z nejlepších Marplových, ale nejhorší je na tom to, že mě zde poprvé štvala samotná Marplová. Byl to hodně složitý případ z pohledu účastníka. Taková starší paní prostě nemůže vydedukovat jak se to všechno odehrálo před dvěma roky. Rozhodně ne tak, jak to bylo podáno ve filmu. ... Vražda kvůli penězům, poprava, svatba, doktor přes zvířata, stopař, adoptované děti. ()

V nultom bode (2008) (S03E03)

Velmi povedený díl, který s divákem mává a mává, až si nakonec myslí, že to vše odhalil mnohem dřív než samotná Slečna Marplová, ale to by to nebyla ona, aby nebyla vždy o krok na před. Stejně to bylo úplně jinak a i když jsme měli nápovědu v podobně vrozené vady, tak stejně všichni měli něco :). ... Tenis, golfová hůl, koule u krbu, rukavice od krve, zvonek u služebné, výtah mimo provoz, luk a šíp, krásná manželka. ()

Nemesis (2009) (S03E04)

Tajemná atmosféra a velmi kvalitní režie sune tenhle díl mezi ty kvalitnější. Mám-li srovnávat s Poirotem, tak mě potěšila změna:). Jen dodám, že mě naprosto zaráží zdejší obsah, který má být od samotného distributora... člověk co to má na starosti se na to snad ani pořádně nedíval, katastrofa! ()

Vrecko plné zrna (2009) (S04E01)

Stále si myslím, že stará Marplová je lepší, ale zde to tvůrci dohání super zpracováním, hudbou a zápletkou, kde už jsem si myslel, že vraha mám, a přestože jsem nenaletěl na prvotní mylné náznaky, tak stejně jsem ho neměl:). ... Kosy - kosí důl, krásná sekretářka, kolík na nos, jedy, zajímavá hospodyně. ()

Vraždiť je hračka (2009) (S04E02)

Tak trochu doplantané, přehnaně množství vražd a dost vadilo, že nešlo případ řešit zárovno se slečnou Marplovou, protože ta vše podstatné samozřejmě vyplázla na poslední chvíli. Každopádně perfektní atmosféra a prima sledovat Benedicta v jeho začátcích :). ... Vosí úl, plynová maska, vodopád u řeky, barva na klobouk, lék na kašel, inzulín, politika, adoptované dítě, potrat. ()

Nevidieť pre oči (2009) (S04E03)

Příjemně zamotaný případ, kde měla samotná Marplová víc věrohodnější roli, než bývá zvykem. Jediné, co mi vadilo, že vlastně pointa úvodní vraždy nešla odhalit, protože to důležité záměrně nešlo vidět. ... Arsenik, psací stroj, revolver, tajná místnost, zrcadla, divadlo s indiány, ústav pro chovance, nůž, psací stroj, adoptovaná dcera. ()

Prečo nepožiadali Evans? (2009) (S04E04)

Tento díl byl celou dobu velmi dobrý - parádní tajemná a napínavá atmosféra, herecké kvality, ale ta "postelová" scéna byla strašně divná. Přišlo mi, jak kdyby neodpovídala realitě, všichni se chovali divně. Závěr tomu sice zase dává korunku, ale nenapraví předešlých pár minut. Je to škoda. ... Pan Weasley, jed z rostliny ()

Plavý kôň (2010) (S05E01)

Líbila se mi temná čarodějnická atmosféra a možná jsem jen tolik nezapojoval šedou kůru mozkovou, ale do konce jsem vůbec nevěděl. ... Čarodějnice, thálium, obrna, sázky. ()

Puknuté zrkadlo (2010) (S05E04)

Trošku jsem to unaveností prospal, ale co jsem zastihl mě nadchlo. Tedy spíš závěr, ten byl velmi dramatický. ... Antidepresiva, arsén, herečka, senná rýma, přerostlá zrzka. ()

Karibské tajomstvo (2013) (S06E01)

Jojo jak tu čtu i jinde, tohle považuji za nejlepší díl s Julií. Vůbec to nejde srovnávat s nejstaršími Poiroty, kde to stálo hlavně na hereckém umu. Tady už si nemůžou tvůrci dovolit šlápnout vedle ani s technickým zpracováním a to je na té maximální úrovni. Líbilo se mi zobrazování vzpomínek Márplové a Jamesem Bondem mě úplně rozsekali. Jediné co mě trošku zklamalo, že byla lehce jednoduchá zápletka. ... Drogy, skleněné oko, voodoo, alkohol, prášky na srdce, otec, fotografie. ()

Greenshawsov prepych (2013) (S06E02)

Díl je to sice atmosfericky krásný, tajemný s hezkými postavami, ale tak nějak jsem v tom hledal něco nového a nenašel jsem. Vsuvka utíkající manželky je sice neobvyklá, ale k ničemu. ... Sirotčinec, pokusy na dětech, jed, šíp, duchové. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno