Pokračovanie detektívneho seriálu o pani Jane Marplovej, príjemnej staršej lady, ktorá sa vždy snaží vyriešiť záhadné zločiny v jej okolí. Táto adaptácia detektívnych poviedok Agathy Christie bola zrenovovaná tímom scenáristov a producentov, ktorí pracovali aj na úspešných filmoch o detektívovi Poirotovi.
Vo svojom panskom sídle zomrie bohatý pán Fortescue a pri pitve sa zistí, že bol otrávený jedom. V tom okamihu padne podozrenie na mnohých členov rodiny a služobníctvo, medzi inými aj na chyžnú Gladys, ktorá predtým pracovala u slečny Marplovej. Keď aj ju niekto zavraždí, vyberie sa slečna Marplová na miesto činu, aby zistila, čo sa presne stalo a našla vraha. Nie je pre ňu jednoduché vyznať sa v spletitých rodinných vzťahoch bohatej rodiny, ale kúsok po kúsku sa jej ich podarí rozpletať a dopátrať sa k skutočnému vinníkovi. (oficiálny text distribútora)

necisty

Stále si myslím, že stará Marplová je lepší, ale zde to tvůrci dohání super zpracováním, hudbou a zápletkou, kde už jsem si myslel, že vraha mám, a přestože jsem nenaletěl na prvotní mylné náznaky, tak stejně jsem ho neměl:). ... Kosy - kosí důl, krásná sekretářka, kolík na nos, jedy, zajímavá hospodyně. ()

Tanmut

Ano, přesně takhle jsem si Marplovou představoval (až na ten dabing, hlas Deváté se mi líbil víc než hlas Vránové). Geraldine McEwan konečně odešla a po otřesné poslední epizodě třetí řady se začalo blýskat na lepší časy. Děj se konečně drží předlohy a vyšetřující detektiv je sympaťák každým coulem. Bohužel děj vůbec negraduje a tím pádem chybí napětí, ovšem přebývá sex. Na fantaskní, leč nakonec pravdivé závěry Marplové si už člověk zvykl. Celkově převážilo mé nadšení z odstranění předchozích nedostatků. ()

akisha

Překvapila mě knižní věrnost, zvláštní že některé romány se zprzní a jiné nechají doslova jak byly napsané, no ne teda, že bych si stěžovala. Výběr herců bych hodnotila jako dobrý s výjimkou Lanceho a jeho ženy, ti dva mi opravdu nesedli. Co mi taky nesedlo - a to nejsem puritán - byly komické sexuální scény, které v románu od Agathy vypadají asi tak přirozeně, jako opalovací lehátko na ledovci. Naopak super byl Matthew MacFadyen, pro toho mám slabost a trochu větší citová zainteresovanost Marplové ve vztahu k jedné oběti taky prohloubila zážitek. Dovedu si představit, že s Geraldine by to bylo ještě o něčem jiném, ale holt už odešla na zasloužilý odpočinek. Nemám nic moc proti Julii McKenzie, rozhodně posunula tu "laskavější" část slečny Marplové dopředu, ale je taková neslaná nemastná. Nicméně i některé díly s ní se povedly a tenhle mezi ně patří. ()

maoc

Střihově mnohem svižnější, ale přesto kvalit předchozích kousků nedosahující díl. A ten místy až explicitní sex (hlavně doggy style se zátiším z golfových holí), mne sice potěšil, leč do díla se nehodil. A ono taky sex bez nahoty, to je jak konzerva bez otvíráku. Celkově se mi zdá, že tvůrci vsadili víc na modernější přístupy, aby se otevřeli mainstreamovějším a nevyzrálejším divákům. A jelikož se neřadím ani do jedné skupiny, cítím se být poněkud podveden. ()

Elyssea

Nevím, jestli je pro mne Julia McKenzie dostatečnou náhradou za Geraldine McEwan. "Nová" Marplová působí víc babičkovsky (podle knihy), ale za to jí míň věříte ten pronikavý intelekt. _ Kapsa plná žita je téměř přesnou adaptací (vynechána jedna nepodstatná postava) a přestože Rupert Graves mi do role Lancelota příliš neseděl, potěšila mě rolička Matthewa "Darcyho" MacFadyena. Jediné, co mi opravdu vadilo a nesedělo byly ty scény se sexem. To se prostě do Agathy nehodí. ()

• Ústřední říkanka pochází ze známé anglické rýmovačky jménem „Sing a Song of Sixpence“. (Lilli...)