Agatha Christie: Slečna Marpleová - Season 6 (2013) (séria)

Greenshawsov prepych (S06E02)

(epizóda)
  • Česko Greenshawova Kratochvíle (viac)

Slečnu Marplovú vyhľadá uprostred noci zúfalá Louisa Oxleyová, ktorá je s malým synom Archiem na úteku pred chlapcovým násilníckym otcom. Jane sa rozhodne dvojicu ukryť na rodinnom sídle dávnej priateľky Katherine Greenshawovej. Trochu výstredná stará dáma a vášnivá botanička práve hľadá sekretárku, a Louisa vie veľmi slušne písať na stroji. Sídlo Greenshawovcov pôsobí strašidelne samo o sebe, a tak Archie berie na ľahkú váhu, keď mu majordomus Cracken rozpráva, že v dome straší. Ešte tej istej noci muž tragicky zahynie pri páde z rebríka a Archie sa slečne Marplovej zverí, že na schodisku zazrel záhadnú postavu v kapucni. Polícia celú záležitosť uzavrie ako nešťastnú náhodu, Jane si o tom však myslí svoje. A ďalšie udalosti jej bohužiaľ dajú za pravdu. (TV Markíza)

lemonova

Nemôžem si pomôcť, chýba mi ten pôvodný vtip a nadhľad, ktoré robili staršie časti Marplovej pozerateľnými. Niečo podobné "vyviedli" v poslednej sérii aj Poirotovi, ale u slečny Marplovej sa tým úplne stráca kúzlo rozprávania - kým roztomilá babička riešila s ihlicou v ruke vraždy, bola to aspoň sranda, takto mi to príde skôr na smiech.. ()

djbarrel

Další kousek z nové série Slečny Marplové byl pravděpodobně o dost lepší než ten šílenej Karibik. Prostředí typycké pro Marplovou, ovšem rychlost akce byla přesně opačná. Rozhodně ta část s tou "noční akcí" mi opět připomíná poslední díly Poirota. Nové série je jaksi " NeMarplovská". Alespoň podle mě. Jak říká moje matka - Marplová je příjemný film na usínání. Tím nemyslí, že je tu nudný blivajz, ale že se jedná o film s poklidným tempem při kterém usnout lze. V tomhle případě to bohužel neplatí. Bohužel. 68 % ()

Tosim

Jak mám Agathu rád, v tomto díle se vyskytují její typické vyprávěcí propriety až moc a je to spíš na škodu - zamotaný příběh, stopy minulosti, dost mrtvých, rodinná tajemství, zločin na hraně uvěřitelnosti a Jane, ze které si dělá inspektor víceméně legraci, ale na konci, při retrospektivě, během okamžiku otočí. Škoda. ()

Aky

Slečna Marplová má oproti Poirotovi zásadní nevýhodu, že není profesionální detektivka. Musí se k případu proto nachomýtnout vždycky nějak náhodou nebo omylem, což příběh už na počátku poznamenává jistou křečovitostí. Ve všem ostatním - výpravou, hereckými výkony, scénářem ctícím předlohu se však svému kolegovi vyrovná. ()

Autogram

Presne takto si predstavujem "marplovku". Poriadne zamotané, pár vedľajších postáv určených na zavádzanie diváka, ktorý sa chce sám k niečomu dopátrať, a trochu strašidelnosti tiež nie je na škodu. Nakoniec všetko do seba zapadne a všetky spočiatku divné detaily dostanú zmysel. Silné štyri hviezdy.–––– Jsi zrcadlem své matky, jež v tvé tváři nachází líbezný květen svých mladých let. ()