Agatha Christie: Slečna Marpleová - Season 5 (2010) (séria)

Plavý kôň (S05E01)

(epizóda)

Slečna Marplová dostane nečakane list od svojho dobrého priateľa Otca Gormena, v ktorom jej poslal zoznam neznámych ľudí a citát s odkazom na Bibliu. Na druhý deň si v novinách prečíta, že Otca Gormena niekto zavraždil. V tej chvíli sa rozhodne navštíviť pôsobisko svojho dávneho priateľa a vypátrať, čo sa tam stalo. Dostane sa do hotela Plavý kôň, kde sa dejú čudné veci spojené s čiernou mágiou a v okamihu jej príchodu sa stane svedkom ďalšej vraždy... (RTVS)

maoc

Jen kousek od plného hodnocení. Mnoho postav - ovšem představených tak, že jsem se neztrácel. Spletitý případ - ale odvyprávěný tak, že jsem vždy věděl (nebo aspoň chápal) kdo co a proč. Navíc atmosféra, skvělí herci (jen jednou Ginger hrozně nabělili obličejík, fuj maskérko) no a biblická omáčka vždycky táhla, notabene z Apokalypsy. "I uzřel jsem čtvrtého jezdce na plavém koni a jméno jeho bylo Smrt." Jediné, co mi hapruje, je motivace pachatele / -ky. Prostá touha po moci? Krutost? Finance to asi nebyly. A na to, jak vše geniálně vymyslel / -a a zařídil / -a, tak se potom nechal / -a od Márplice nachytat na švestkách až moc snadno. Asi pocit nepolapitelnosti. Fakt dobrý díl. ()

blackrain

Agatha Christie, Královna detektivek, mě svou tvorbou vždycky tak nějak mijela. Znala jsem ji pouze z TV prostřednictvím jejích hrdinů, ke kterým patří právě Slečna Marplová, postarší vštečná dáma, která se plete policajtům do práce a pokaždé příjde s velmi zajímavým rozluštěním, po kterém všechno do sebe dokonale zapadne. Kolikrát jsem si říkala, jak to, že ji nikdo nezabije, vždyť si o to přímo koleduje. Musím říct, že po několika televizních filmech si k Agathě Christie hledám pomalu cestičku a také za to částěčně může moje zvědavost, která mě nutí uvažovat nad tím navštívit nějaké knihkupectví a zakoupit si pár detektivních příběhů. ()

MM_Ramone

Je to asi tak mesiac dozadu, čo som si prečítal krimi román "Plavý kôň" (The Pale Horse), ktorý v roku 1961 napísala kráľovná klasických detektívok Agatha Christie. Bolo to dobré čítanie. Keď som zbadal, že jeho filmová adaptácia bude v telke, tak som si to nenechal ujsť. Bol som zvedavý ako sa podarilo sfilmovať túto mysterióznu kriminálku. Prekvapilo ma keď som zistil, že tento prípad bude objasňovať slečna Jane Marplová, pretože v knihe vôbec nefiguruje. Ukázalo sa však ako výborný nápad zapojiť ju do tohto príbehu. Bol to dobrý film. *** ()

Simbet

V knižní podobě dávám slečně Marplové přednost před Herculem Poirotem, ale co se týká filmového zpracování, Poirot určitě vede a je to zásluhou jeho představitele Davida Sucheta. Bohužel, dokonalou slečnu Marplovou jsem zatím neviděla a představitelka tohoto filmu patří k těm horším. JJ Feild dojem trošku zlepšil, ale protože jsem si nemohla užít v dabovaném filmu jeho hlas, tak to také nebylo ono. ()

D1705

Môj najobľúbenejší diel slečny Marplovej, aj napriek tomu že sa slečna Marplová v predlohe nevyskytuje. Slečna Marplová bola zasadená do príbehu, ktorý jej sedel. Opäť mohla riešiť 3-násobnú vraždu, čo pre ňu nebol problém. Ako fanúšik slečny Marplovej si myslím, že sa jedná o celkom vydarenú adaptáciu. ()