Agatha Christie: Slečna Marpleová - Season 2 (2006) (séria)

Svrbenie v prstoch (S02E03)

(epizóda)
  • Česko Cukání v palci (viac)

Keď Tommy a jeho manželka Tuppence navštevujú svoju starnúcu tetu v domove dôchodcov, Tuppence je otrasená spôsobmi a zvykmi miestnych zamestnancov. Takže keď Tuppence započuje klebety o náhlej smrti tety Ady a záhadnom zmiznutím jej priateľky pani Lancasterovej, uvedomuje si, že jej obavy boli na mieste. Trvá iba krátko a Tuppence sa stretáva so slečnou Marpleovou, aby spoločne sledovali stopy vedúce k spoločenstvu, ktoré si svoje tajomstvá mimoriadne stráži. Avšak jediná cesta k objasneniu vraždy vedie cez ich odhalenie... (oficiálny text distribútora)

necisty

Velmi napínavý příběh dohání to co by v jiných dílech chybělo, ale tady je to vše na jedničku. Akorát už mě pěkně sere, jak se tvůrci neserou s tím, že se Marplová vlastně nachomýtne do děje, protože tady je to víc než trapné! ... Perníková chaloupka, jed, ztracené děti, domov důchodců, tajné služby. ()

darkrobyk

Na detektivky se raději dívám, než je čtu. Příběhy slečny Marplové hodnotím tedy jen zprostředkované filmem, avšak jako velmi povedené. Stará Anglie, skvělá hudba, výborné herecké výkony. Vtipné průpovídky jako: -Slyšela jsem, žes byl úžasný! Od koho? Od tebe... - nebo - Zemřel v bídě, ale od té doby je nejbohatší muž pod drnem...- a - Jej, dali vám klokaní benzín! - to již zaperlila sama slečna M. Místy tajemné, místy zamotané, ale k rozuzlení nakonec spějící. Ani při druhém zhlédnutí po delším čase jsem vraha neodhalil... ()

Chudobka

Naprosto nechápu to spojení slečny Marplové a dvojice Tommy Beresford a jeho žena Pentlička. Proč?  Četla jsem většinu detektivek Agathy Christie a tohle mi opravdu vadí. Scénář by se měl držet předlohy. Bohužel to není jediná hloupá úprava díla slavné Agathy. Co by na to asi řekla?  Co by udělala? Uškrtila by scénáristu? ()

Agatha

Zajímavý mix složený ze sl. Marplové, Pentličky a Tommyho. Začátek vypadá velmi slibně, ale jakmile sl. Marpolvá s Pentličkou dorazili do vesničky, kde se chystají patrát po vrahovi, začalo to na mě působit trošku zdlouhavě a jednotvárně. Ale musím uznat že G. McEwan a krásné G. Sccachi to společně šlo jako na drátku a místy se i vtipně doplňovaly. Nejzábavnější mi přišlo komplikované startování auta a zmínka sl. Marplové o "klokanním benzinu". Zato Tommy byl nesympatický a protivný, což jeho románovému představiteli moc neodpovídá. Samotná zápletka je velmi šikovná, ale její dokonalost lépe vyzní v knižní předloze. Ale i tak jsem se bavil dobře, na TV film až dost. ()

Lupes

Atmosférou zapomenuté vsi kdesi za lesy plné zdegenerovaných jedinců, incestu i věcí, o kterých se nemluví... paráda! Evokuje jiná klasická díla hororově zbarveného krimi žánru. Přidána navíc velká porce humoru a např. telefonáty mezi "MI6" a vyšetřujícími dámami jsou jedním z vrcholů filmu. Opilá Pentlička je sladká a chlastající vikář věrný, rozmazlování dětí v kontextu pointy docela pochopitelné. Jenom obsazení pachatele je průšvih. V honbě za atmosférou navíc utrpěla i detektivní zápletka jako taková, málo času je věnováno uvažování nad obrazem i dalším záhadám. To je veliká škoda, milovníci žánru budou trochu zklamaní. ()

• V příběhu svou roli hraje klasický přepis Jane Eyre (1943). Ale veškeré citace, včetně plakátu a projekce v kině a zmínky o filmu jsou změněny pro potřeby seriálu. (NinadeL)