Slečna Marpleová je na dovolenke a po mnohých rokoch sa ocitne v hoteli Bertram, kde kedysi bývala ako dieťa. Na hotel má krásne spomienky. lenže v hoteli nájdu na streche uškrtenú slúžku Tilly Riceovú. Slečna Marpleová sa nedá trikrát núkať, aby pomohla pri vyšetrovaní vraždy. Keď sa však ktosi pokśui zavraždiť návštevníčku hotela, Elviru Blakeovú, Marpleová, spolu s jej asistentkou - slúžkou Jane Cooperovou, začne hľadať motív a identitu vraha... (oficiálny text distribútora)

akisha

Jdu s tím ještě hezky začerstva a musím říct, že se mi to líbilo. Natočeno netypickým, ale velmi svěžím stylem nepostrádajícím vtip i nápaditost, s několika fungujícími fórky a dobře zahranými a zajímavými postavami. Bohužel zápletka se zdála být jednou z těch slabších (hlavní motiv smrtí) a hodně to sráží dolů zalidněnost a vyložená překombinovanost. (MENŠÍ SPOILER: nebyl snad jediný host, který by nebyl v něčem zapletený. KONEC SPOILERU) Nebýt konce typu: a je to tenhle, ne, není, ale udělal tohle. tak je to tenhle. no, skoro, ale přece jen to ještě není on, i když taky... atd, atd, bylo by to možná i na plný počet. Takhle musí hvězda dolů. ()

liberita

Pôsobenie slečny Marplovej v Bertrame zatiaľ nemôžem porovnávať s knižnou predlohou, preto budem film hodnotiť nezávisle od nej. V tejto časti hodnotím pozitívne predovšetkým elegantnú a dobovú atmosféru v Bertrame, spoluprácu slečny Marplovej s Jane stvárnenou sympatickou Margaret McCucheon, ale aj pasáž o prenasledovaní nacistov. Dej je o niečo širší (od "klasických" vrážd cez krádeže šperkov a obrazov, anonymné listy a osoby s druhou identitou) a zahŕňa viac významnejším postáv, než ako je u Agathy zvykom, ale nemyslím si, že by to celkovému dojmu akokoľvek uškodilo. ()

necisty

Bohužel tentokrát na první pohled zapeklitá zápletka mě asi v půlce filmu vydala jméno vraha. Nevěděl jsem přesný postup, ale jasně to ukazovalo na jednu osobu, ke konci se to sice pokusili na chvíli vyvrátit, ale nebylo to nic platné. Myslím, že je to chyba režie, která až zbytečně napovídala. Dal bych 4 hvězdy nebýt velmi krásné atmosféry, vedlejších příběhů, hezkého konce a vtipu. ... Souhlas s akisha ()

Agatha

Velmi povedený díl, asi ten nejlepší a nejsložitější ze třetí série. Je vidět, že i když je to TV film, tak se na ničem nešetřilo a spoléhalo se, že se to vyplatí...a taky že ano. Vyskytuje se zde mnoho detailů, které se během jednoho shlédnutí nedají všechny postřehnout a proto si snad každý na konci řekne: tohle si musím někdy pustit ještě jednou... Zápletka je tak zamotaná, že se musela zapotit i samotná sl. Marplová. Známí a dobře hrající herci jako Polly Walker, Martine McCutcheon a Francesca Annis si své role vyloženě užívají. A Geraldine McEwan se po 12 dílech loučí se sl. Marplovou velmi uspokojivě a svým celkovým postojem a uchopením postavy sl. Marplové určitě zasáhla mnoho diváků a tvůrci budou jen těžko hledat herečku, která by této postavě vtiskla tolik života a energie jako G. McEwan. Velkou zásluhu na tom má i Ivanka Devátá, která se svým hlasovým fondem kouzlila nejlépe jak dovedla. Nejnovější sl. Marplová - Julia McKenzie sice není špatná, ale své předchůdkyni se tedy nevyrovnala, na mě působí dost chladně a nevýrazně. Co dodat, Hotel Bertram mě jako celek nadchnul a potěšil a nemám co vytýkat. Kéž by u nás taky někdo natočil film v takové kvalitě, v jaké se točí TV filmy v Británii. ()

Deywid

Jasných päť a to z dvoch dôvodov:....1. Kvalita samotnej predlohy (jeden z tých lepších kúskov od Mrs. Christie - prekombinovaná zápletka - to je moje :)....2. Samotné filmové spracovanie - takú "sviežu", hravú a nápaditú kameru len tak nevidieť (a keď uvážim, že je to vlastne len televizný film - klobúk dole) + naozaj veľmi príjemná hudba ()

• Film byl natočen podle detektivní knihy "V hotelu Beltram" od Agathy Christie. (Terva)