Slečna Marpleová rieši záhadu zločinu, ktorý sa odohral v kupé idúceho vlaku. Do pochmúrneho vidieckeho sídla sa dostane mladá pomocníčka slečny Marpleovej Lucy s jasnou úlohou: nájsť ukrytú mŕtvolu. To sa jej nakoniec podarí, no najprv je potrebné zistiť totožnosť neznámej ženy, ktorú, ako sa zdá, nikto v St. Mary Mead nepozná. Potom už len slečna Marpleová pripraví na páchateľa pascu. Bude to skvelý úlovok... (RTVS)

elizabeth_ba

Fascinuje mě, jak celá první řada začíná událostmi, které se staly o deset let dříve. Dosti často také v Agathiných detektivkách a ve slečně Marplové zvlášť, nevraždí jeden ale dvojice, což ale zrovna není případ tohoto případu... Jeho hodnocení jsem při druhém (či třetím) zhlédnutí vzhledem k zajímavému rozuzlení a celkem sympatickým představitelům (neteř, synovec, starý pán v podání mého oblíbeného Davida Warnera, či roztomile nesympatická Lizie s maskou na obličeji) i přes překomplikovaný děj (který taky bývá u detektivek se slečnou Marplovou dosti častý) nakonec zvedla ze tří dobrých na čtyři slabší hvězdičky ;-)) ()

filmmovier

Další, velice vkusná adaptace slečny Marplové, tentokrát jednoho z jejích nejlepších příběhů. Co si budeme povídat, cyklus si udržuje tradiční 4-* standart a lepší než Poirot to nikdy nebude, ale to je vlastně úplně fuk. Je to vkusné, s úžasnou atmosférou, tvůrci se drží předlohy a děj pěkně odsýpá. Geraldine je kouzelná, ale značnou část šarmu jí dodává Ivanka Devátá. I tady je obsazení bezchybné - Amanda Holden, ale hlavně jako vždy dokonalá Pam Ferris a výborný John Hannah, takže není co řešit. Jak jsem zmiňoval, atmosféra i kostýmy, jako tradičně na naprosto skvělé úrovni, Britové opět předvedli svůj um. I když je to pořád lepší adaptace než To je vražda, řekla, dávám klasické 4*, protože to není na úrovni těch nejlepších dílů. A to je vlastně jediná vada na naprosté dokonalosti. 85%. ()

Stanislaus

"Důležitá je láska, ne peníze!" Vlak z Paddingtonu nás veze skrze zapeklitý případ, kterému se snaží přijít slečna Marplová na kloub, tentokrát z velké části na dálku skrze prostředníka. Opravdu jsem se na začátku bavil nad dvojicí stařenek, které dumaly nad tím, kdo vlastně přišel v onom vlaku o život. I když byl motiv vraždy velice podobný jako u jiných marpleovských detektivek, tak i přesto jsem byl napnutý až do odhalení pachatele. ()

meave

Po veľkom množstve hutných a ťažkopádnych detektívnych seriálov je slečna Marplová čerstvým závanom v zatuchnutej skrini. Keď na tetin popud krásna slečna nájde hľadanú mŕtvolu, objaví sa v skrini dokonca hneď niekoľko „zabudnutých kostlivcov“ a dočkáte sa aj nečakaného rozuzlenia. Navyše milujem britských gentlemanov, ktorých sa tu potulujú celé plejády a každý má nejakú svoju drobnú úchylku. ()

PetrPan2

Mám rád detektivky od Agaty Christie, ale adaptovat je bývá občas dost těžké neboť jsou dost rozvláčné... udělat to tak aby film měl švih, vtip a spád je úmění, které se například seriáleu Hercule Poirot (s Davidem Suchetem) podařilo avšak méně podařené už jsou ostatní adaptace s jinými herci. Naštěstí i Vlak z Paddingtonu je moc pěkně udělaný. ()

• V 32. minúte môžeme vidieť, že si slečna Marplová v posteli číta knihu "Žena v tme" ("Woman in the Dark"). To jasne opisuje nasledujúci záber, v ktorom sa Lucy (Amanda Holden) zakráda tmou a ide vyšetrovať. (ČSFD)