Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

Nemezzis

Konečně pořádná hrdin(k)a, která je drsná a zároveň sexy. Gol Gadot z wonder woman je hezká, ale to je tak všechno. Krásná animace, fajnový Fury a potěšil mě i Jude Law. Nemohu se dočkat Avengers endgame! :) ()

Luciaaas2

Bohužel nejslabší a ničím zajímavá Marvelovka, Black Panther, kterého zrovna moc nemusím, je oproti Catain Marvel veledílo. Captain Marvel vypadá místy ultralevně, až cečkově a pak následně sledujete blockbuster jak se patří. Vtipné momenty super, akční sekvence unylé, až konec ujde. Připadne mi, jako by Brie neuměla po celý film do 5 počítat, a že ani nevěděla, jak má roli hrát. Aspoň se dozvíme, jak Nick Fury přišel o oko :-D ()

xi.xaO

Aj keď som veľký fanúšik Marvelu, tak som k tomuto dielu pristupoval skepticky. Predsa len ženská overpower hrdinka mňa už sklamala raz (Wonder Women). Prakticky som išiel do kino len kvoli podtitulkovej scéne a zaujímalo čo je tzač tá mačka. Ale za to som bol prekvapený, že čo zase Marvel dokázal spraviť. Až na začiatok, ktorý pokulháva a pre človeka, ktorý nebol s postavou zoznámený natoľko sa to može javiť celkom nonsense. Ale prakticky je to len asi 20/30 minút na začiatku a od doby čo sa dej odohráva na zemi ide film len hore a hore. Humor, akcia, príbeh, hrdinka spoznávama sama seba. Do toho musím vyzdvihnút herecké výkony Brie a Samuela a tiež mačky Goose. Hlavne Samuela, ktorý je fo filme zahraný výborne. Jeho odlahčené scény sú to najvtipnejšie na filme. Poteší dobový soundtrack ako u GOTG. Suma sumárum je tu ďaľšia výborná marvelovka, ktorá poteší skalných fanúšikov, ale aj širokú verejnosť. Podtitulkové scény sú dve, jedno doležitá a druhá len taká pikoška. ()

Paulie2

Zas po dlouhé době se mi Marvelovka líbila. Asi hlavně proto, že humor v tomhle filmu opravdu fungoval, na rozdíl od Ant-Man a Wasp, kterýho si všichni tolik chválí. Vizuálně takový průměr, který se od Marvelu očekává, takže se na to příjemně kouká. Vůbec mi nepřišlo, že by Brie Larson měla kamennou tvář, blbost. Možná dávám tak vysoké hodnocení proto, že jsem od filmu předem nic nečekal a všichni na to jenom nadávali. Jediné, co mi opravdu vadilo, bylo, že je Captain Marvel až moc OP (čti "silná, jako kráva"), zdá se mi, že v Endgame by už žádný jiný superhrdina moźná ani být nemusel. To, a nucený feministický podtón celého filmu. Chyb to má dost, takže dávám slabší 4 hvězdičky. Dal bych 3, ale mám pocit, že si tak málo Captain Marvel nezaslouží. ()

Jarv

Pro mě celkem překvapivě tenhle snímek Wonder Woman od DC nepřekonal. Mám na mysli hlavní představitelku. Brie není špatná herečka, ale nepůsobí na mě takovým dojmem, že by dokázala utáhnout titulní roli v podobném snímku, takže to bylo na hraně. Představit si ji ve větší vedlejší úloze (jako třeba Black Panthera v Civil War) na mě působí lépe. Její Carol Danvers je sice nejen schopná, ale rovněž místy komická, což mě u takové ženské hrdinky překvapilo, bohužel na můj vkus nemá dostatek toho "titulního charismatu". Charakter v podstatě šablonovitý, ale ne zcela nezajímavý. Z ostatních herců potěší (nepřekvapivě) Samuel L. Jackson jako mladší Nick Fury, který má zde možná největší roli v rámci MCU (kvůli čemuž trochu nechápu, že jej museli obsadit i do pokračování Spider-Mana, jelikož je více postav, které potřebují nahnat prostor). Po jeho boku se občas zjeví i agent Coulson, u něhož to však není o kvantitě scén, nýbrž výraznosti (na plátně byl zhruba 3 minuty, ovšem každý jeho zásah byl znát). Slušný prostor měli rovněž Jude Law, Ben Mendelsohn (ačkoliv jeho záporák ani na chvíli nepůsobil příliš nebezpečně), Lashana Lynch a Annette Benning. Docela nechápu, kdo nadává na Ronana (Lee Pace), Koratha (Djimon Hounsou) a Stana Lee. Všichni tři byli příjemným ohlédnutým pro fanoušky, nebyli nepodstatní, a co víc... Stan se dostal do úvodního loga Marvelu a jeho cameo s Brie, která se na něho mile podívala, splnilo svůj účel. Co jste jako čekali? Že přiletí ve vesmírné lodi a setře všechny extra ostrou hláškou? Kdo má přesto výhrady, měl by se mihnout i v Avengers: Endgame. Děj nepřekvapivý, filmaři si mohli klidně dovolit i větší twist, aby to bylo zajímavější. Na devadesátá léta jsou až vtipné narážky. To samé akční scény, které neoslní, ale občas si člověk řekne, že ta Cap Marvel má skutečně velkou moc. Ovšem, na Thanose pošlete kocoura Goose, na toho prostě nikdo nemá, ani všichni Avengers dohromady. :DDD. P.S.: Tolik Avengerů jsem v potitulkové sekvenci nikdy neviděl. Už víme, do čeho dali tvůrci takový rozpočet. :D 67% ()

soukyd33

Tento film mě dostal a to nejen svými efekty ale i zajímavým příběhem. Scény s kočkou byli super, a dělali film vtipnějším. Občas byli vtipné i jiné scény, ale tyhle byli TOP! 😁 Už nyní jsem zvědaví, jak budu hodnotit Avengers: Endgame, to tedy bude jízda. Tento film byl na začátku velmi pomalí, ale ke konci to byla jízda. Doporučuji. Pěkná byla na začátku také vzpomínka na Stana Lee. 👍 Už vím vše co jsem potřeboval, a teď už můžu shlédnout film Avengers: Endgame (2019). 😊 P.s. Thanos se má na co těšit, záchrana celého vesmíru má naději. Hvězdiček 5***** ()

M6rXis

Hlášky Sama fungují, Pro milovniky koček bude Goosy třešničkou na dortu jinak velmi dobře fungujicího filmu. Už aby byl duben. ()

conflig

Rozhodně mnohem zábavnější, než se z trailerů mohlo zdát. První půlhodina je dost zmatená ale zbytek je uz fajn podívaná. Nenadchne neurazí. ()

HBJ

Bál jsem se stejné sračky, jako byla feministická Wonder woman, ale není to tak zlý, protože naštěstí režíroval kromě ženy také muž a je to znát.Díky Marvelu, že si oproti DC zachoval zdravej rozum.Film průměrnej, hlavní hrdinka nevýrazná a dost blbě vybraná, masky jak z televizního Star Treku..Ješteže to jistí kořen Samuel ( ty druhý housle mu fakt moc nevěřím :) zelenáč agent Coulson a luxusní vesmírná kočička.Jinak na Marvel docela slabota.. ()

Johanner

No... Úvodní scénky ve vesmíru jsou nesmírně digihnusný. Evokovalo mi to trochu Green lantern.. Ale co se děj přesunul na zemi, začne to být moc sympatickej origin s 90's feelingem, dobrým scénářem i hudbou. Výkon Brie i Badmotherfuckera byl super. Co mě ale v druhé půli otravovalo byl přehnanej důraz na girlpower, zkousnout se to ale dalo. Celkově je to příjemnej marveláckej průměr, kterej moc novýho nepřináší, ale dal mi přesně co jsem od něj čekal. Jedna hvězda navíc za to, že to Brie v triku Nine inch nails dost sekne! ()

CheeseFigure

Čakal som od toho buď feministický blud, alebo béčkové sci-fi. Našťastie som dostal variantu číslo dva. Samotná Kapitánka je typická superhrdinka, má schopnosti a je odhodlaná robiť dobré veci. Nič viac, nič menej. Čo sa mi ľúbilo, tak bolo spracovanie jej originu. Carol Danversová má schopnosti hneď od začiatku filmu, ale má aj stratu pamäti a my ako diváci spolu s ňou odhaľujeme, čo sa jej vlastne stalo. Taktiež bonusové body za humor a omladnutého Samuela L. Jacksona. Čo mi na filme trochu vadilo, bola absencia výraznejšieho záporáka. Je tu, je proti Carol, ale to je všetko. Nič viac, nič menej. V konečnom dôsledku som ale celkom spokojný a som zvedavý, ako sa nám žiariaca Brie Larson predvedie v Avengeroch. ()

66pepo66

Captain Marvel odohrávajúca sa v 90. rokoch je príjemným spestrením celého MCU. Origin síce nijako výrazne neprekvapuje niečím nečakane novým, ale zvláda predstaviť postavu Carol veľmi obstojne. Návrat postáv ako Phil Coulson alebo Nich Fury potešil. Ten ich omladený vzhľad, to je niečo neuveriteľné. Humor "marvelovský" a veľmi platný. Dokonca prispôsobený 90.tkam. Prostredie predsa nové s novými postavami. Čo ma potešilo bolo to, že Marvel dokázal vytiahnuť rôzne prekvapenia, ktoré by mi pred zhliadnutím filmu ani nenapadli. Myslím, že nadupaný štart filmu, ktorý neskôr kvôli postavám a Carol mierne spomalý, aby sa následne až do finále opäť rozbehol. Ja som spokojný. Humorom vývážená, akčná oddyhovka so sympatickou a peknou Brie Larson v hlavnej úlohe. Tú výborne dopĺňa S. L. Jackson, poteší aj Goose a v neposlednom rade aj Talos. Ako predkrm pred Avengers veľmi slušné a už teraz mi je ľúto Thanosa a asi aj každého, kto si s Captain Marvel a Avengers skríži cestu 5*. ()

Michal118

Ze začátku celkem nuda, film se rozjel až po čtvrt hodince. Postavy jsou odehrány dobře ale nechápu jednu věc, proč sakra dostal humornou linku N. Fury?! Vzhledem k tomu, že v prvních Avengers a ostatních filmech je úplně jinak humorně založený. Mně to připadá, že každý nový film od Marvelu je spíše komedie, kde musí být snad v každé scéně udržen vtip. Jinak se mi film líbil a o srovnání s loňským Black Pantherem je Captain Marvel lepší, teda pro mě. ()

JaryKury

Jednou ta stastna ruka ehm tedy "scenar" musel dojit. Deset let je dlouha doba a to klobouk dolu, ale tohle se tak nejak opravdu nepovedlo. A to nejsem sam. V celem kine sedelo 7 lidi a z toho 5 byla nase parta. Po 40 minutach nudy ty dva lidi odesli (radsi to vzdali) a my jako velci Marvelofilove posedeli dale. 1. Faze filmu nam tak nejak obsahle predstavila o co tu vlastne pujde, pricemz se snazi sazet na akci, nejake to drama/komedii a retro flashbacky. To by jeste slo, ale bohuzel nic z toho nevychazi. Nejak tomu vsemu neverim a nedokazalo me to presvedcit, ze tam opravdu o neco jde, natoz ze jde o valku. 2. Faze je uz lepsi. Kdyz se clovek prokouse bohuzel nudnou hodinovou nastavovanou kasi, ktera lepi a smrdi dostane i nejakou tu dobrotu. Tady je to jen jedna a to fakt jak prisel Fury o oko. Jinak je tu uplne vse co uz tu bylo tisickrat a mozna milionkrat a v jinych komiksech to fungovalo i lepe. Samozrejme je tu i minimalni pocit prekvapeni. Je ho ale tolik co by se za nehet veslo. Konec? Jednoduchy a cekatelny od prvnich minut. 3. Faze potitulkove sceny. Tak a to je jedine, co opravdu funguje a to je na tom dost smutne. Verdikt: okoukane, nasilne vtipne, bez spetky inovace a vlastniho rukopisu, bez jedineho silneho momentu a nejakeho prekvapeni, je to jen genericky jednoduse odvedena prace, ktera spada do mirneho podprumeru az prumeru. Dve hvezdy jsou ale kvuli tomu, ze ocekavani byla mala a ani ty to nenaplnila. Jedna hvezda za Koulsna a druha za oko Furyho. Je smutne, ze takovy film ma rekordni trzby a vyvstava mi tak na mysl takove to, ze Marvel je vlastne takovy Apple. (Predem varuji, ze tady to bude vulgarni) I kdyby vysral hovno, tak to proda jako nejlepsi steak a vsichni mu s radosti zaplati a jeste to budou vychvalovat. Takovi Strazci Galaxie, Thor Ragnarok, Kapitan Amerika Civilni valka a i ten Ant-Man jsou o level az dva, nekteri tri vys, nez toto. A nebyl to jen nazor muj (protoze se rika 1000 lidi 1000 chuti), ale nazor nas vsech a i tech dvou co radeji odesli. V procentech to ma peknych 45%. ()

5yrius

Au, tak to bolelo. Skutečně jsem věřil, že si Marvel Studios v rámci Disney Company udrží laťku a nespadne na dno jako Lucasfilm. Takové laciné podbízení, jako v posledních dílech Star Wars, jsem vážně nečekal. Jedna z nejsilnějších postav Marvel universa by si určitě zasloužila lepší úvod. Vlastně úvod nemusel vůbec být původ, protože takto pojatý příběh je jen obyčejnou výplní mezi dvěma příběhy Avengers: Infinity War. Asi bych se více sžil s postavou zachraňující vesmír, zajišťující smír mezi Kree a Xandarem, a přitom stále jako v mlze měl onen prostý lidský původ, který mohl být dovysvětlen jindy. Jako v případě Captain America. I když Thorovi tuhle smrt taky nikdo nedopřál a postava je to skvělá. Nahustit celou historii i s flashbacky do jednoho filmu a ještě očekávat, že si mě lacinými vtípky získá, že postavu budu vnímat plasticky a ne ploše, bylo celkem naivní. Dávám 1* za film samotný a 1* za svět Marvelu. Na víc to opravdu bohužel není. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu