Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

gemi

Začalo to jako čistokrevné fantasy, aby se to během necelé půlhodinky přerodilo ve schopné sci-fi se solidním CGI a vkusnými humory. Hláškuje se o sto sedm, pořád se něco děje, nechybí ani solidní twist a nakonec se z toho vyklube prequel Avengers. U mě dobrý! ()

Nix

Nikdy jsem o této postavě neslyšel a pokud chcete její podstatu pochopit, prvně si pusťte tento film a filmy o Avengers postupně. Je to takový superman v ženským podání. Ale jsou tam vtipný vsuvky, tohle Marvel umí, akci to má taky dobrou, patří to mezi ty lepší počiny. Ale hrdinka úplně zajímavá není, tohle je prostě jediný kámen úrazu u Marvelu, své hlavní postavy umí skvěle vykreslit, jenomže oproti DC působí jako malé děti, můžou být rádi, že zatím toho nikdo z řad DC nevyužil na sto procent a naprosto vedou superhrdinství na trhu, ale pokud to člověk srovná s ostatními filmy od Marvelu, tohle ještě pořád zaostává. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po dlhej dobe. Naposledy videné v kine. Ďalšia Marvelovka, ktorá ničím neprekvapí. Príbeh je jednoduchý a hlavne veľmi rýchli. Predstaviť nám novú postavu, ktorá by mala mať aj nejaký charakterový vývin polčas 125 min je málo. MCU sa rozhodli spraviť rýchlokvas so základnou chybou. Nejako zabudli na charakterový vývin postavy. Charakter má daný od začiatku do konca a v scénach, kde by mal byť nejaký ten zlom, tak tam proste nie je. Takto na mňa Mar-Vel na mňa v tých scénach pôsobí ako pohovore si svoje som bohyňa a Fuck Your. Irónia je, že aj napriek tomu ju mám rád. Pravdepodobne je to predstaviteľkou B. Larson, ktorá je sympatická a za mňa Mar-Vel zahrala veľmi dobre. Skôr je na vine scenár. Akcie je tu dosť. Hudba je fajn. Efekty sú tiež ok, teda až na jednu scénu, kde mi to prišlo ako vystrihnuté z 70- tých rokov. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

Ahsoka

Aj keď si k tomu nalejem pohár vína, ja tomu viac hviezd dať nedokážem. V dejovej chronológii eštelen druhý film, a ja už len ťažko dokážem znášať tú prehnanosť asi úplne všetkého. Kliniec bol, keď hlavná hrdinka (Brie Larson) sa mihom oka zmenila na úplne neporaziteľnú perfektnú bytosť bez zjavnej slabiny. Samuel L. Jackson svojím humorom a jedinečnou osobnosťou - navyše už v úctihodnom veku - vyslovene zachraňoval celý film, aj keď jeho postava bola celú druhú polovicu filmu úplne zbytočná. Takže za 3* (to už ale aj s tým vínom ;) ()

playboy_05

Komornejsi, mensi a vice mene vyplnovy film, ktery neurazi. Stopaz prijemna, pribeh ok, byt bez vyraznejsich postav. Skoda, ze Brie Larson neni buhvijak sympaticka. Prekvapilo pomerne malo prostoru pro oblibeneho Clarka Gregga. Potitulkova scena pomerne slaba. ()

Bezda22

Tak ještě za čerstva nabitej dojmů z předpremiéry. Když už jdu do kina na komiksovou adaptaci od Marvelu, tak očekávám komiksovou adaptaci od Marvelu. A přesně to jsem dostal... Nechutně nabitej akční film, plnej dobře situovanýho a trefnýho vtipu, dokreslenej dobrou hudbou a dobrým vyběrem devadesátkový rockový muziky. Captain Marvel je takovej holčičí Superman. No a co... Sice není nikterak sympatická ta slečna a celej film jsem jí nemohl přijít na chuť, ale už jsem zažil horší kusy. Navíc je schopná si sympatie získat tím, jak je vtipná a ve dvojici s Furym sázej neskutečný pecky. Akce je komiksová a to mám rád. Ale už je toho moc a všeho moc škodí. Akce je bez nápadu. Normálně na trailery nekoukám, ale tenhle mi nějak neuniknul. Bál jsem se, že to bude fakt moc špatnej film. Ale nakonec jsem z kina odcházel spokojen a dobře pobaven a proto jsem tam taky šel. Kdo chce vidět solidní komiksovej nářez, kterej hodně baví hlavně v těch klidnějších pasážích, tak tady dostane to svý. Na hranici s pětihvězdou a možná bych se ani nebránil... 80%-------Update 7.3.2019... Normálně ten film nemůžu dostat z hlavy, pořád o tom přemejšlím a jsem z toho čím dál víc nadšenej. Ten film byl perfektní zábava, který je pro mě strašně málo. Zase nejsem žádnej odborník a hnidopich, jako tady spousta znalců (ostatně jako ve všem, to je prostě náš národ), abych hledal fakt každý hovno. Protože kdo chce psa bít, hůl si najde. A jak už jsem psal včera, tak jsem myslel, že po shlédnutí traileru tohohle psa bít budu. On to není moc pes, ale teda kočka a teď nemyslím tu, která sežere, na co se podívá :-D. Ale samotnej film mě úplně přesvědčil a já jakožto fanoušek komiksový zábavy tohle dílo cením vysoko. Pohled na představení hrdiny je tady trochu jinej, než bylo zvykem. A to postupný odtajnění příběhu je fajn. Navíc Fury tady má hrozně moc prostoru a tomu filmu to neskutečně přídává, protože jeho vtipkování je samo o sobě skvělý, ale když se k němu někdo přidá, tak je to demoliční... Jak už jsem psal, ta akční stránka je trochu slabší, ale zase co chcete furt vymejšlet, že jo... Jak vlastně mám jako fanoušek takovejch filmů, hodnotit film, kde se mi líbilo vesměs všechno a nevadilo vůbec nic? Ano... vem si 5* slečno Marvelová :-D.... 90% ()

brabbik

Vševědoucí Fury je najednou nic netušící bažant. První část trochu suchá, ale následné spojení akce a odkrývání příběhu Nicka Fury s dalšími okolo bylo vyvážené a vše doplní výrazy S. L. Jacksona. Dobře zvládnutá doba Nintendo gameboye a starých dobrých win95. Kino 75 %. ()

FunnyXis

Velké očekávání jsem neměl, bylo mi jasné, že film bude jenom výplň před Avengers a to se mi potvrdilo. Film ničím nepřekvapil, ale ani vyloženě nezklamal. Děj nebyl ničím překvapivý, ale nadruhou stranu se mi líbila jeho posloupnost a vysvětlení jak hlavní představitelka získala své schopnosti. Konečná scéna kdy captain marvel otevře naplno své schopnosti byla asi nejepší na celém filmu, ale následující bitva byla spíše humorná než dechberoucí. Za mě 7/10 chilli 4 hvězdy a nutno dodat, že je to první film od Marvelu, který nehodnotím 5 hvězdami, takže asi tak... ()

biergof odpad!

Captain Marvel spojí příběh Man of Steel a Wonder Woman a tím vlastně podá krásnou poklonu DC universu, který fanoušci odepsali právě díky Marvel filmům. Kruh se uzavírá a já se vám směju! ()

Ondr0n

Captain Marvel je další z řady Marvel originů, které dle mého názoru brouzdají spíše v průměrných vodách, ale Captain Marvel má přecejen něco málo navíc. Velkou dávku Furyho. Toho jsem si opravdu užíval (a digitální omlazení je bezchybné). To samé mohu říct i o nováčkovi Goosovi (to, že byl místy trochu hůř zpracovaný jsem ochoten tolerovat). Samotná Carol Danvers je docela sympatická hrdinka (čekal jsem to horší), která bez problémů zapadne do týmu Avengers (Edit po shlédnutí Endgame: Nezapadla). I Talos Bena Mendelsohna pobaví. Dalším pozitivem je, že se film odehrává v minulosti, takže má spoustu možností odkazovat na budoucí dění v MCU. Dokonce i příběh mě místy překvapil (a to se u Marvel sólovek většinou nestává). A co bych naopak vytknul je vcelku nezajímavá akce a hlavně scény na Hale. Vizuál nenadchne ani neurazí. Shrnul bych to takto, Captain Marvel je pro mě jako většina zbylých Marvel filmů, v kině jsem se ani chvíli nenudil, ale nic na mě zkrátka neudělá dlouhodobý dojem. Kvůli Furyho a Goose bych rád dal čtvrtou hvězdu, ale zatím se přikloním k průměru. PS: Stan Lee byl úžasný člověk a upravený začátek filmu byl hodně hezké gesto. Stan bude budoucím marvelovkám hodně chybět. ()

HERGImanCZ

Z tohohle filmu mám hodně smíšené pocity. Na filmu jsem byl sice již před třemi dny, chtěl jsem si dát ale nějaký čas, abych si nějak tak utřídil myšlenky. Za mě film totiž dělá většinu věcí tak napůl dobře. Třeba hned hlavní hrdinka, kterou hraje podle mě dost schopná Brie Larson. Nebo tomu alespoň napovídají ty dobré scény. V hodně scénách má skvělou mimiku a je radost se na ní koukat. V ostatních tu ale stroze stojí a je naprosto nevýrazná. Chyba je podle mě ale buď v samotném scénáři, nebo pak v režii. Spíš bych ale tipoval ten scénář, protože z děje máte pocit, že hlavní hrdinka si své schopnosti nezaslouží. Když má pak na konci filmu možnost ukázat trochu pokory a dokázat, že se během své cesty nějak změnila, zvolili scénáristi radši vtip na úkor uspokojivého vyvrcholení. To je něco, čím ve filmech opravdu opovrhuji. Pak tu máme akci. První akční scéna ve filmu se odehrává na písečné planetě a samotné prostředí působí skvěle. Navíc je akce dost odlišná od jiných superhrdinských filmů. Problém je, že se v ní člověk celkem ztratí a to právě kvůli písku, který zde všude poletuje. Ve filmů je pak hodně soubojů, ve kterých je používání schopností omezeno na minimum. Těm asi nemám co vytknout. Když se dostaneme na konec filmu, kde ústřední postava odemkne své maximální schopnosti, máme tu CGI podívanou, ve které máme žasnout, jak je Carol Danvers silná a nic ji nezastaví. No a v tom je problém. Ta akce není nijak zajímavá, celou dobu jen vidíme, jak Carol letí ničí všechno, co jí přijde do cesty. To podle mě nemůže nikoho v roce 2019 už nadchnout. Kdyby k tomu byl alespoň nějaký perfektní hudební doprovod po vzoru skladem od Hanse Zimmera nebo jiného skladatele, asi bych to možná i přešel. Je to ale další z věcí, co filmu chybí. Sice se v celém snímku objeví pár dobrých písniček, které ho trochu oživí, jinak je zde ale buď téměř ticho, nebo opravdu nevýrazný hudební podklad. Když se ještě vrátím k závěrečné akci, samotné CGI bych také nehodnotil úplně kladně. V celém filmu bylo na špičkové úrovni. Ale konkrétně v této scéně, která na něm celá stála, bylo zkrátka "jen" dobré. Celkem mi to připomnělo konec Justice Leaguje, kde vrchol filmu, přílet Supermana na pomoc, vypadalo spíš vtipně. Co film zvládal ale hodně dobře, byl humor. Mnohokrát jsem se opravdu pobavil a nepůsobil zde jako pěst na oko. Odpouštím i to, že kvůli tomu dost pozměnili charakter Nicka Furyho. Přeci jen zde Samuel L. Jackson hraje mladší verzi té postavy a je docela dost možné, že v té době Fury nebyl tak vážný a bral vše víc s nadhledem. Jsem tedy velmi rád, že zde dostal tolik prostoru, protože za mě je to rozhodně nejlepší postava filmu. Ještě kočka hodně pobavila, to ale sami pochopíte, pokud si film pustíte. Trochu se mi jen nelíbilo, jak přišel Fury o oko. Radši bych viděl nějaký dramatičtější způsob. I když na druhou stranu, vážné scény tenhle film opravdu moc nezvládal, takže je možná tahle verze lepší. Každopádně díky spolčení se s Furym si film trochu půjčuje buddy cop žánru. Takové mixování různých stylů a žánrů jsem, co se superhrdinských filmů týče, viděl třeba v Aquamanovi, kde to fungoval dokonale a film působil hned svěžeji. Tam se sice nejednalo přímo o buddy cop, ale to je vedlejší. Tady částečný přechod k jinému žánru funguje skvěle. Problém je, že je zábavnější než samotná superhrdinská část, což by asi úplně nastat nemělo. Další herecké výkony byly dobré, ale jak Ben Mendelsohn, tak Jude Law neměli ve filmu dostatek prostoru, abyste si na ně po nějaké době vzpomněli. Na závěr bych tak nějak chtěl říct, že ač můj komentář působí celkem negativně, rozhodně neříkám, že je film úplná ztráta času. Pokud jste fanoušky tohoto universa, je tak či tak vaší povinností na něj do kina jít. Pokud si chcete večer jen odpočinou u televize, pobavit se a moc nepřemýšlet, zvolíte správně. A pokud hledáte jenom superhrdinskou sólovku a všechny ostatní jste už viděli, je to taktéž pro vás. Nepotřebujete zde znát žádný předchozí film, což je velké plus. Ale spíše bych vám doporučil si počkat, až film seženete někde jinde a levněji. () (menej) (viac)

Mkartaylas56

Upřímně jsem od Captain Marvel nečekal nic světoborného a počítal jsem s tím, že půjde o další "klasickou" marvelovku, která mezi ostatními nebude více vyčnívat. A nakonec jsem po odchodu z kina rád, že jsem jí dal šanci, protože se z ní vyklubal velmi solidní origin, který se svým scénářem nijak zvlášť neliší od ostatních, ale za to baví a vlastně splňuje to, co by měl správný origin mít. I ta dosti kritizovaná Brie Larson mi celkem sedla, i když si nemyslím, že by bez pomoci Samuela L. Jacksona a ostatních utáhla celý snímek sama o sobě. Když už narážím na Samuela tak ten tu ve své omlazené podobě střílí jednu hlášku za druhou, což z něj místy dělá možná až moc komickou postavu, ale o smích tu díky němu nebyla nouze. Co bych tu ale chtěl trošku zkritizovat by byl závěr, ze kterého přímo čišela taková ta typická superhrdinská šablona, jenž postrádá špetku originality a nějaký emotivnější dopad. Taky se mi v některých akčních scénách nelíbila kamera a střih, který byl dost chaotický a moc jsem nevěděl, co se zrovna děje. Kromě toho a ještě nějakých drobností si ale dovolím říct, že Captain Marvel je alespoň pro mě příjemné blockbusterové překvápko, kterému dávám opravdu dobré čtyři hvězdy a nezbývá nic jiného, než vyčkávat na Avengers: Endgame, na které v jedné z potitulkových scén láká i tento snímek. 75% | Po druhém shlédnutí musím kvůli několika důvodům (nesympatická Carol/Brie, špatný či zvláštní střih, neoriginalita,...) jít s hodnocením níže. Asi ze mě tehdy mluvilo mírné opojení z kina a z hypu na Endgame, ale tohle je z mého dnešního pohledu pouze průměrná marvelovka, která si více než 3 hvězdy bohužel nezaslouží. ()

studiobadguy

Další film, který má trailery, ze kterých by bylo každému filmovému Kritikovi nejlépe na odplivnutí, nejhůře na rehabilitaci. Film se mi nakonec líbil a hodnotím ho velice kladně. Ale obrovský mínus, který se nedá přehlédnout je herečka hlavní hrdinky. Takhle špatnej superhrdinskej casting jsem naposledy viděl u BvS (jedná se btw o Lexe Luthora) a to občas velice zabolí. Jinak všechno ostatní docela šlo. Akce neohromí, ale popcorn se u toho sníst dá. Captain Marvel je přehnaně OP, což znamená že akci typu Civil War nebo Infinity War rozhodně nečekejte. Skrullové jako záporáci jsou cool a za ně rozhodně palec nahoru. To co je ale hlavní hřeb filmu je Nick Fury a ta kočka. Tihle dva jsou určitě nejlepší postavy filmu a velmi rychle si je oblíbíte. Po strašných trailerech se z filmu vyklubala zábavná komedie na úrovni strážců galaxie, a proto by bylo dobré tento film v kině neprošvihnout. 80%. ()

Flory14

Před filmem jsem neměl žádná očekávání trailery mě nenadchly, Brien Larson mi přišla otravná, samotná Cap. Marvel je nic moc postava a nějaký hype z toho že to bude z devadesátek se u mě nedostavil. Nicméně do kina jsem šel s čistou hlavou, že je to přeci komiksovka a MCU mě neskutečně baví , tudíž to maximálně bude průměr. No a po dlouhé době, delší než šáha má paměť jsem odcházel z kina naprosto nespokojen. Prvně se ale zaměřím na to co je na filmu dobré, mladý Nick Fury je fajn, Brien Larsom nakonec byla celkem sympatická ( že scénář z její postavy udělal naprostou hlupačku není její chyba), Jude Law těží z minima maximum a opravdu originální origin kdy divák spolu s hrdinkou objevují co je zač. Výčtu chyb mohou obsahovat spoilery. První a pro mě největší zhovadilost je hrdinčino, přepnutí na vyšší level, kdy celý film jede na půl plynu a pak stačí pár záběrů kde si rozbije držku aby si uvědomila že vlastně může být silnější. A Takhle se rodí nejsilnější postava 20ti filmového univerza dámy a pánové. Zatím co Thor na svůj level potřeboval 5filmů , tady Carol to stihne za 5minut. Tohle marvelovské politikaření mě nudí, kdy prostě musí rychle narvat do univerza silnou ženu, než aby jí dali šanci pro progres, nebo mi chcete tvrdit že se bude posouvat? Takže ve trojce už čekám kdy sežehne na popel celou galaxii, jen tak. Další věc Skrullove, jsem sice fanoušek komiksu a mám pochopení že pro filmy se něco upravuje ale udělat z jedné z nejnebezpečnější rasy vesmíru, jen chudáky co chtějí mír a lásku ale zlý Kree je nenechají, to je znásilnění. Postava Carol se chová tak stupidně že 6let bojuje po boku Kree proti rase která má největší přednost změny vzhledu, inflirtace a manipulace, aby pak po jednom rozhovoru zcela otočila. Kočku snad ani nemá cenu komentovat, tohle musel vymyslet jen nějaký hoch kterého nelze brát vážně, aneb když nevíte jak zaujmout diváky dejte tam batole nebo zvíře, hoďte pár vtipů který okopirujete z YT a lidi to uznaj, zřeknou se svých bohů a budou uctívat kočku. To jak přišel Fury o oko je takovej flusanec do ksichtu fanouškům, že nemusíte chodit ani na 3D aby k vám ten kemr doletěl. Takováhle tisícinásobná křivda nebude nikdy zapomenuta. NE NE NE když vás film donutí poslední minuty jen nadávat, je to špatně. Divím se že mi nikdo ke konci neřekl ať ztiším svůj hlas, protože takhle jsem si dlouho nezanadával. Marvel hodně těží ze svého univerza ale zároveň to sebou nese určitou odpovědnost.Kdyby film byl samostatný bez univerza byl by to čistý průměr, ale on v univerzu je a to je už problém. Poslední stížnost je že když už vrací Ronana tak by fanouškům mohl dát trochu čuchnout, ne lákat na dvě scény. Přátelé, mne co se týče MCU nazývají radikálem či fanatikem ale nemůžu si pomoc tohle byl epic fail, ach Feigie ptám se tě co to děláš?! ()

incognito

Průměr, průměr, průměr. Na film jsem šel s hodně malým očekáváním, takže se u mě vlastně dostavilo příjemné překvapení, že je film za 3*. Nutnost hrdinku představit rychle, aby mohla v plné síle naskočit do dalších Avengers je tu docela zjevná. To co jiní hrdinové řeší třeba 2 - 3 filmy tak Captain Marvel zvládne za jeden film. Pokud by tady bylo více času a prostoru na to hrdinku a hlavně vedlejší postavy více představit asi by to vedlo k tomu, že se o postavy budete třeba i trochu bát. Tady je vlastně úplně jedno, jestli to někdo nedotáhne až k závěrečným titulkům. Samuel L. Jackson je skvělý, jeho omlazení vypadá dobře. Jediné co mi nesedí je změna jeho charakteru. Jasně, film musí být zábavný, ale tohle mi opravdu nesedělo. ()

Maniik88

Povinná jazda pred Avengers Endgame je za mňou. A bolo to hodne príjemné pozeranie, navyše v Dolby Atmos umocnený zážitok. Hlavná postave je veľmi dobre vybraná. Sympatická, pekná, neokukaná herečka, pomerne nepredvídateľný dej, hoci jednoduchý ale originálny. Najlepší je digitálne omladený, hláškujúci Fury alias motherfu*r Jackson s jeho číčou. Film je príjemnou zmesou efektov, hlášok a vlastne samotného rozbehnutia projektu Avengers a SHIELD. No a samotná Captain Marvel? Príde mi až moc silná, asi najsilenjšia z Avengers, mierne sa jej môže rovnať nasrdený Thor s novou sekerou. Trochu ma mrzel zbesilý strih pri niektorých akčných scénach. Pozrite si potitulkové scény, hlavne prvú, kde sa naviaže na Avengers. ()

RAFT

Když sem viděl trailery ,tak sem si říkal jo tohle půjde .A pak přišlo kino .Jako oddechovka to je .Brie Larson je v pohodě.Dobrej byl i hláškující herec Samuel L. Jackson a jeho číča .Ale jestli, sem se ve filmu zasmál asi jenom třikrát až pětkrát ,tak je asi něco špatně.Že ,by ve filmu byla nějaká pořádná scéna ,která by měla pro mě ten wow efekt a pískal bych nadšení to fakt ne .A ze začátku sem se u filmu dost nudil ,no uvidím jestli ,někdy druhé zhlédnutí uvidím .Pro mě je to třetí nejslabší marvelovka po Ant-manovi a Strážcích galaxie vol.2 . ()

misar3

Jeden z mála Marvel filmů, který už znovu vidět nechci. Skvělý Nick Fury, návrat Coulsona a hrátky s ufony, zbytek těžký podprůměr. Alespoň na toho Stana Lee si vzpomněli. ()

Wlastik

Na co se muzete tesit? 1. na zavody kluzaku (Star Wars) 2. na kocku, ktera utekla z MiB, 3. Josepha, Nicholase a Furyho. Proc na ne? Protoze film by se mel jmenovat "Captain Marvel aneb film s Furym o Furym". A taky se pripravte na to, ze od brezna se zrzave kocky prestanou nazyvat Garfieldem a zacne novy fenomen, kazda druha se bude jmenovat Flerken. A co ta Carol Danvers? Jo, ta tam je taky. :) Dobry film pro kazdeho, kdo nic extra neocekava. PS: Filmoveho Furyho mam rad, je vtipnej, ale v komixovych predlohach je to spise puritan. I to ma svoje kouzlo. Nu, co uz. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu