La La Land

• Česko La La Land (viac)

V Los Angeles, meste plnom nádejí a hviezd, Sebastian (Ryan Gosling) náhodou stretne Miu (Emma Stone) a spolu sa vydajú ďaleko za hranice stereotypu všedných dní – až do rozprávkovej krajiny splnených snov menom La La Land. Talentovaného jazzového pianistu a nádejnú herečku čaká vzrušujúce dobrodružstvo, ktoré sa ani náhodou nepodobá na ich skutočné životy. On už nebude musieť hrať po zastrčených nočných baroch pre ľudí, ktorí ho nepočúvajú a jej po jednom z mnohých neúspešných konkurzov konečne zavolajú, že majú pre ňu úlohu. Osud to zariadil tak, že spolu sa posunú tam, kam by sa jeden bez druhého nikdy nedostali. Sú bláznivo zamilovaní a ich cesta za šťastím práve začína... (Forum Film SK)

PlayEasy

Po prvním zhlédnutí oscarové zklamání, po druhém už jasných 5*. Protože tak kouzelné retro muzikály s výjimečnou atmosférou se prostě dnes netočí a netočí se ani tak skvostné romance. Ryan s Emmou spolu vytvořili nejlepší filmový pár za pěknou řádku let, muzikálová čísla perfektní (a Emma má božský hlas!), ovšem vše je jen předehrou pro dechberoucí závěr..... Úchvatný snímek! ()

honzia

Muzikál, který mi tolik připomíná takové počiny jako My Fair Lady nebo Zpívání v dešti. Chytlo mě to za srdce a užíval jsem si jazzovou jízdu v podání dvou hlavních aktérů na 100%. ()

Petule3

Komentář jsem si nechala až po druhém shlédnutí, protože po tom prvním jsem byla taková zmatená a měla z filmu smíšené pocity. No...to se nezměnilo. Nejlepší na filmu je rozhodně konec, kdy se objeví alternativní dějová linka, jak by to dopadlo kdyby. Začátek a prostředek filmu, já nevím. Chvílemi jsem byla nadšená a chvílemi film přestávala sledovat. Jako 4 hvězdy rozhodně. Jsou oba skvělí a perfektně jim to spolu ladí, což už ukázali v Bláznivé lásce. Hlavní písnička taky nádherná, ale jinak...cekala jsem asi trochu víc ještě. ()

Ukrizku

Romantické, křehké, uvěřitelné, hudebně lahodné a barevně velmi vkusné muzikálové okouzlení s oddechovými vsuvkami, leč překvapivě dojemným závěrem. Dívka s neuvěřitelnýma očima a Ryan se svým repertoárem pohledů. A navíc tančí! ()

Sharleen

Trošku som sa toho obávala, muzikály nie sú zrovna moja parketa, ale toto bolo veľmi pekné..Emme a Ryanovi to spolu pristalo a ten alternatívny koniec ma dostal. ()

Sssiksseilor

They worship everything and they value nothing. ~ Dlouho jsem shlédnutí odkládal, dlouho jsem se mylně domníval, že Mi nemá tento muzikál nic nabídnout (stejně jako tomu bylo u všech předchozích). Dokonce jsem ani nic extra neočekával u tolik oskary oceněného snímku, když se podobné ceny globálně rozdávají vyloženým (ale společenosti vyhovujícím) průserům. Ani nemám vlastně rád žánr muzikálů, tedy neměl, protože i tohle se teď změnilo. Damien Chazelle umí jako nikdo jiný a nepřestává Mě fascinovat. Divák se zde překvapivě dočká i kvalitní romantické stránky, při které jsem nemusel přát účastníkům rychlý a jakýkoliv odchod ze scény, a naopak si to s radostí užíval s nimi. Celá stopáž je také obalena potřebnou velkou dávkou inteligentních myšlenek, jenž dokáží uvědomělé výrazně obohatit. I kvůli, jako vždy u Hurvitze, výtečnému soundtracku, bych všemi deseti doporučil i takovým, co většinou dávají přednost jinému žánru. Oba hlavní aktéři jsou svobodomyslně napsáni a jestliže je z nějakých neznámých důvodů nemáte v oblibě jako herce a neposerete se hned z první při náznacích narcismu, tak si La La Land zaručeně užijete. ()

Riff_Raff

Prostě a jednoduše tomu dávám pět hvězd, ikdyž mě to vůbec nezaujalo, nebavilo, není to můj "oblíbený" filmový žánr a taky jsem to asi pětkrát upravoval.. hoď kamenem kdož jsi bez viny... Jinak si nemyslím, že to bylo špatné. Prostě to tak mám. Třeba to dostane ještě jednou šanci.. ()

murkl

Nemám rád muzikály, ale tenhle bych doporučil všem. Krásní herci pod vedením režisérského génia. To nemohlo dopadnout špatně. Poprvé jsem to viděl a po 5 minutách jsem to vypnul s tím, že je to zas nějaký zasraný muzikál. Uplynulo pár měsíců. Sedím v letadle. Nevím jestli je noc nebo den. Už mám 2 filmy za sebou a rozum mi říká, že bych měl spát, pokud nechci být kaput, až letadlo přistane. Vidím v nabídce La la land a unavený na to klikám a když to skončilo, tak jsem měl co dělat abych se nerozbrečel. Neúspěšně. Byl jsem druhý den úplně kaput, když jsem pak přistáli, ale stálo to za to. ()

subic

Muzikály prostě já nemusím a tak co by mě donutilo se na to ještě někdy znovu dívat? Že asi nic? Príma, pak j to v mé kategorii 2 frček. Není to špatně udělané, chápu vás tu, že se to líbí, ale na mě je to až moc barevné a taky jsem čekal, že to mezi rezavou Emmou a jako vždy takovým nijaký Ryanem bude jiskřit mnohem víc, jako třeba v Bláznivá, zatracená láska (2011). ()

JosefTomas

V podstatě stejné jako u filmu Drive. Kladen důraz na vizuál, ze kterého je vám prostě krásně a je radost pozorovat tak úžasnou práci s kamerou. Jen škoda, že příběhově to je trochu prázdnější, nebýt toho, tak dám asi plnou palbu. ()

Dejvecd

"I am always gonna love you." Wow. Tak by som popísal moje pocity po pozretí tohto filmu. Tento film je skrátka niečo. Krásny nostalgický snímok, ktorý ma na konci úplne odbombil a ja som plakal, ako malé dieťa. Emma Stone hrá skvele, Ryan Gosling je tiež vpoho a J.K. Simmons je taká čerešnička na torte. Krásny vizuál, dych berúca kamera, úžasné pesničky a milý príbeh. Doteraz som ani úplne nebol na muzikály, ale tento film môj názor na ne jednoznačne zmenil. Nepochopím človeka, ktorému by sa toto nepáčilo. Pecka.  10/10 ()

PlysovyMacko

Neverim im osudovu lasku, preto keby bolo keby pre mna vyznieva do stratena. Hudobne cisla ma nechavaju chladnou rovnako ako posolstvo o obetovani lasky pre karieru. Emma mi pride ze stale hra samu seba - relatable, sarkaticke dievca. Ocenujem farebny vizual. ()

ostravak30

Ve třiceti letech natočit něco takového...na to se dá říct jen: wau! Damien Chazelle je asi milovníkem staré americké doby a jazzu. Jazz tady zní na každém kroku a film se neustále odkazuje ke starší době, k letům dávno minulým ovšem s nádechem moderna. Jakoby právě jeden dialog Sebastiána a jeho šéfa z úspěšné kapely. Miluje jazz, ale stále se odkazuje na staré časy. Je třeba se posouvat. To vcelku vystihuje i tento film o čemž nás přesvědčí hned první taneční scéna v ucpané dálnici na kapotech aut v podstatě za zvuků klaksonů. Kostýmy, hudba, taneční čísla, to vše odkazuje někam na zpět do doby, kterou všichni milovali a která zplodila tak úžasná díla. Příběh samotný mě baví už svým konceptem. Láska dvou hlavních hrdinů není prvoplánová a ani následný vztah neprobíhá dne klasických not romantických filmů. Při tom všem můžeme vidět úžasná taneční a hudební čísla navíc na úžasném pozadí. Třeba když dvojice letí ke hvězdám v observatoři, neboť přesně tak se zamilovaní cítí. Zároveň ale nezní zpěv, pouze hudba. Ti dva, noční obloha a úžasná hudba. Konec je pak nesmírně poetický neboť de facto nabízí dva konce. Jeden realistický a jeden snový pro snílky, kteří si svůj sen a šťastný konec nechtějí brát. Jak by se vše vyvíjelo, kdyby se ti dva nerozešli? Celý La La Land stojí a padá na americkém snu. Protože Amerika je sen a sen byl kdysi dávno Amerika. Ona chce být herečkou, on mít svůj klubu. K tomu mít spousty peněz, úžasného muže/ženu, děti, rodinu a žít úžasný život. To vše je snový La La Land. La La Land je totiž sen a sen je La La Land. A La La Land je úžasný. ()

Rayen1

Po druhém shlédnutí jsem musel zvednout hodnocení ze tří na čtyři. Sice muzikály nesnáším, ale tenhle mi nějak... Jak to jen říct... Zahrál na notu? Asi jsem měl prostě dneska náladu na romantarnu, možná mi Ryan připomínal mě s mojí posedlostí v hudbě a Emma zas moji přítelkyni, kterou hudba vůbec nebere... Ale pořád platí to, že prostě muzikál nebude moje krevní skupina. Dneska to ale sedlo. Why frickin' not? ()

DoNotCross

Nesnášel jsem muzikály. Nesnášel jsem jazz. A byl jsem tak trochu kokot. Film, který miluje hudbu, film, který miluje filmy, film, který miluje filmy o hudbě. Chazelle kašle na to, co lidé chtějí vidět a točí poctu době, která zajímá pramálo lidí a cpe do popředí svoje osobní témata. And if people don´t like it? Fuck´em. Dokonalost. ()

Recenzon

Na to, že mi filmy v tomhle žánru nic neříkají a nijak je nevyhledávám, tak toto je pro mě překvapivě skvělý film. Začátek na mostě je ohromně hravý a veselý (moc se mi líbil). Celkově celý film je kreativně natočený a věřím, že pro každého by to byla pastva pro oči. Hudba a taneční choreografie je tak perfektní, že bych si dal pěstí, kdybych proti tomu vůbec řekl něco špatného, a tak jenom dodám, že to je dokonalý. Hlavní duo herců bylo vybráno na jedničku a i ta chemie je dobře odvedená a s obsazením jsem více než spokojen, i když trochu jsem tam chtěl vidět víc J.K. Simmonse, ale to nevadí. U konce mi bylo trošku do breku. ()

IZFNP

City of stars, are you shining just for me? Magický, podmanivý a očarujúci snímok, bez váhania snímok roku. Závan hollywoodskej zlatej éry spojený s Chazellovým citom pre remeslo stvorili snímok, ktorý ma pohladil po duši spôsobom, akým môže pohľadiť filmového fanúšika po duši len skutočne výnimočný film. La La Land bol láska na prvý pohľad, už po druhom zhliadnutí mi bolo jasné, že toto je srdcovka a osobná top10. Film ma dojal, rozradostnil, vyvolal vo mne úsmev i slzy. Krásnym a citlivým scenárom, prepracovanými hudobnými číslami, dôvtipnou réžiou a láskou k filmu sršiacou z každého detailu. Stone a Gosling potvrdzujú, že sa radia k najtalentovanejším hercom svojej generácie; ich chémia na plátne je nezabudnuteľná. Film je snový, hravý a romantický, no zároveň má v sebe nádych skutočného života, ktorý nie je krutý, len tak krásne horkosladký. La La Land je zjavenie, absolútne áčkový film, ktorý v momentálnej filmovej produkcii nemá obdobu - ako jednoduchý a pri tom očarujúci a nadčasový film dokáže byť. Oscary, prosím. ()

Karlos8

"Chtěl jsem prozkoumat rovnováhu života a umění. Porovnat sny se skutečností. Představuji si sám sebe jako mladého člověka v LA a snažím se o to, aby se sny staly skutečností. Snažil jsem se tento příběh odvyprávět hudbou a tancem." Toto jsou slova samotného režiséra, který brzy oslaví své 32. narozeniny. Vystihnout současnou dobu se tomuto mladému a talentovanému režisérovi povedlo více méně na výbornou. Už je to dávno, co jsem vůbec nějaký muzikál viděl. Byl jsem proto v očekávání. Hned úvodní scéna mě mile překvapila a skvěle navodila do dalších minut. V dalších minutách ale přišlo jakési přesunutí na jinou kolej. Již totiž tolik nešlo o zpěv, jako o samotný děj. A najednou do toho opět zpěv. Do toho všeho spousta barev, několik vtipných momentů a my jsme na konci příběhu. Zde se musím jednoznačně pozastavit, protože o tom mluví snad každý, kdo tento snímek viděl. Osobně mi to nepřišlo až tolik perfektní, vyšperkované a neočekávané, jak mnozí tvrdí. Dokonce jsou takové ohlasy, že takovýto konec ještě neviděli. Já taky ne, ale znám i lepší. Celkový dojem je samozřejmě ovlivněn úžasnou hlavní dvojicí. Emma Stone zde opět ukázala své kvality a mám zase o důvod víc, proč ji nepřestat milovat. Klobouk dolu všem účinkujícím. ()

Bajislaw

La La Land je precizně nasnímané muzikálové drama, které publiku (zejména dámské části publika) umožňuje se na dvě hodiny příjemně zasnít. Bohužel ani v jednom ze žánrů, do kterých spadá, neboduje na celé čáře. Na to, že si říká muzikál, obsahuje pohříchu málo muzikálových čísel (ta nejlepší si přitom odbude na samém začátku), která se s postupujícím dějem z filmu prakticky vytratí. Ryan Gosling a Emma Stoneová jsou vynikající herci, ale ani jeden z nich není mimořádně pěvecky a pohybově nadaný. Především Ryan Gosling není žádný Gene Kelly a nikdo se na něj nemůže zlobit za to, že ve filmu skoro nezpívá. Drama je to dobře zahrané, ale jeho děj je naprosto triviální, takže potřebuje vydatně podpořit podmanivým vizuálním zpracováním a muzikálovými intermezzy. Navíc se nemohu zbavit dojmu, SPOILER, že milostné drama, ve kterém se zamilovaný pár tak snadno vzdá vyhlídky na společného štěstí, není žádné milostné drama. Poselství, které La La Land vysílá do světa, čpí nihilismem, ale při všem tom zpěvu a tanci si to člověk hned neuvědomí. Prosil bych muzikálové drama o tom, jak se dva zamilují a vzdají se svých nerealistických ambic, aby spolu mohli zůstat, založit rodinu a žít šťastně až do smrti! ()

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary

07.11.2022

Podoba oscarového ceremoniálu se po několika velmi hrbolatých ročnících vrací aspoň trochu k normálu, nebo se to tak v tuto chvíli alespoň zdá. Po čtyřech letech, kdy se předávání světově… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)

Hraná Sněhurka našla režiséra

Hraná Sněhurka našla režiséra

30.05.2019

Režisér Marc Webb se navždy zapsal do paměti fanoušků originálních romantik jako tvůrce 500 dní se Summer. Jeho dva spidermanovské pokusy s Andrew Garfieldem a Emmou Stone v hl. rolích už ale takový… (viac)