Byť úspešným lupičom vyžaduje mať pevné nervy. A keď ste k tomu aj učiteľom na strednej, potrebujete pevné nervy a vražednú bezohľadnosť. A presne vďaka tomu pri tabuli uspel bývalý zločinec a samozvaný učiteľ Zeki Müller (Elyas M´Barek) v bláznivej školskej komédii Fakju pán profesor 2. A teraz je Zeki Müller späť. Nemá to však vo svojej pedagogickej kariére jednoduché. Čakajú ho ranné vstávania a pubertálni študenti. Na základe toho mu jeho kariéra učiteľa príde omnoho náročnejšia ako jeho doterajšia kriminálna minulosť. Vďaka kontaktom z minulosti sa dostane k slušnej hromade diamantov, ktoré rafinovane ukryje do plyšového medveďa. Lenže jeho tak trochu strelená kolegyňa Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurt) plyšového medveďa venuje detskej charite v Thajsku. (Barracuda Movie)

PainM8

Pokračování nejlepší evropské komedie všech dob nezklamalo, možná druhý díl i předčil ten první. Je to vesměs 100% ní, akorát někdy už mi docházela trpělivost v poslouchání poznámek té nevzdělané třídy, která působí, jako kdyby vyrůstali spíše v pralese než v Německu. ()

epicek

Kdo by to byl řekl, že Němci dokážou udělát i napodruhé takovou vtipnou komedii , která si na nic nehraje a k pobavení diváka nepotřebuje fekální humor ani jiné věci , dělané přes bolest. Bavil jsem se bych řekl i víc jak u jedničky, jelikož M'Barek to zas nekompromisně sází a nejde pro sprostou urážku daleko. Jsem hodně překvapen , jak to podruhé fungovalo stále perfektně a řadím to k letošním TOP komediím. A co ty Špekí-Čene? Žerete tady hodně rýže co? ()

necisty

Velké překvapení se bohužel neopakovalo a na jedničku to tentokrát hodně ztrácí a zařazuje se mezi klasické německé teen komedie. Pár mých přátel tu píše, že je to podle nich dokonce lepší než 1, to moc nechápu a doporučuji si ji znovu pustit, asi už jste zapomněli. Každopádně pořád to shlédnutelné je a i náladu to jistě zlepší, jen bych kvůli tomu nikoho neposílal do kina. ()

Juto

Tento film sa veľmi snaží prekonať ten prvý v humore a rozsahu. Niektoré vtipy fungujú veľmi dobre a sú na rovnakej úrovni ako v pôvodnom filme. Ale celku je to slabšie. 6/10 ()

KajusaK

První díl byl 100%, nic bych nevynechávala, nepřeskakovala. Tady už to tak jednoznačné nebylo (vážně je pro vás tenhle díl o tolik lepší ?). Bylo to perfektní, dokud nedošlo na lovení diamantů z moře. ?? To opravdu mohli raději vynechat. Celkově mi to zakončení přišlo takové plácání jedné věci přes druhou. Chantal a Zeki opět nezklamali. Raději bych film viděla s titulky než s tím otřesným dabingem , kde polovinu vtípků upraví. ()

mortak

Zatímco jednička byla ve své podstatě moralita, dvojka se utrhla ze řetězu. Jistě, p. učitelka Schnabelstedtová musí přes skajp zopakovat to základní morální ponaučení (budeš pro ně tím, co tobě v mládí chybělo), ale tím, že ji scénář odsunul do vedlejší role, a hlavním ženským oponentem Zekiho se stala Chantal, získala navrch bláznivá komedie. Sice moc nedrží pohromadě, a je to spíše sled více či méně zábavných scének, ale hodně fórů se docela povedlo. ()

URBAN

Působi to na mě jen jako film, který přišel do kin jen vydělat peníze ale, na rozdíl od takových ostatních případů. Tento film uměl pobavit. Měl svúj smysl a jen nebyl tak dobrý jako jednička. ( 29.10.15/Kino Luna/Sčítáni lidu:60 ) ()

panMartin

Mám tyhle filmy prostě rád. Jednoduché, oddechové, zábavné. Překvapivě docela stejně dobrá sranda jako minule. Kdo by to byl řekl, že Němci dokážou udělát i napodruhé takovou vtipnou komedii , která si na nic nehraje a k pobavení diváka nepotřebuje k tomu trapný humor. Je pravda, že jsem se asi nebavil tolik, jako u prvního dílu, nicméně i tak si to udrželo tu dobře rozjetou laťku humoru, svižnosti a příběhu na vysoké úrovni. Stojí to však hlavně na postavách, které jsou prostě výborné. I další den po sledování ve mě zůstal příjemný pocit ze skvělého zážitku. Zkrátka další super komická jízda, na kterou se v budoucnu rád podívám znovu. ()

stOKYi

asi ma to nezastihlo v dobrej nálade na tento film.. ani som to nedokázal dopozerať. Aj to čo som videl, som videl len kvôli fajnej Gizem Emre. Ináč sa to nedá ani porovnať s jednotkou, ktorá bola naozaj vtipná. ()

Doudis19

Z pohodové a milé oddechovky až k totálně přeplácané frašce. Humor úplně mimo a dokonce ani všechny ty sympatické postavičky z jedničky nemají co nabídnout. Nezasmál jsem se ani jednou. Za to semnou od začátku do konce cloumala trapnost z toho, kam až to tvůrci pohnojili. ()

chelseaman22

Nutno konstatovat, že oproti jedničce je dvojka vyložená bída, jež postrádá sebemenší humor a hlavně ústřední hrdinku, jejíž zrzavou hřívu museli diváci chtě nechtě omezit na desetiminutovou metráž. Idea cesty do Asie je fajn, ale co proboha měla být zač ta kinder mafie bydlíc na útesech? Radostný konec nepotěšil snad nikoho. 41% ()

Simpoch

Asi lepší než jednička. Nebabraj se příliš dlouho s hlubokými tématy a jdou rovnou ke srandě. Němci konečně zase přišli s něčím cool. Palec hore. ()

Johnny.ARN

Šablónovitá dvojka, kedy v domácom prostredí neni na čom stavať, preto poďme do zahraničia. Opäť ako jednotka, niečo medzi komédiou a romantikou, aj keď tu fungovali vtipné scénky trochu po menej. Malo to ale aj pár svetlých momentov, pekné prostredie a najvtipnejšie nepodarené a vystrihnuté scény. Chémia stále funguje a dokonca, dvojka je iba o trošičku slabšia ako jednotka, ale stále si drží štýl a dokáže pobaviť. 3 z 5 ()

LiborGondek

Po dokonalé jedničce přichází rozhodně stále nadprůměrné pokračování Fakjů pane učiteli 2. Pořád je zde dostatek zábavných momentů, ale už to není taková bomba, ztráta času ale ROZHODNĚ také ne. Odpovídající hodnocení by bylo asi 70%. ()

Mrkvič

Za mě snesitelnější než první díl. Sice je to pořád hodně často příšerně otravné, ale pár vtipů se povedlo a nelze upřít snahu o morální poselství, které se snad i docela povedlo. ()

Lachtaan

Jeden ze zaručeně nejlepších kinozážitků v životě. Asi nejen tím, že celý den pro mě byl dobrodružstvím ve vzdálené Praze, ani tím, že to byla vůbec jedna z mých prvních zkušeností v multikině, ale také zásluhou toho, jak se německá filmařina dostala tak znenadání na světlo světa a to pouhopouhou odlehčenou středoškolskou komedií. Když si díly dnes pustím zpětně, jednotka má v sobě skryté kouzlo, které nikdy žádné pokračování ani napodobenina nepřekoná, ale Fakjů pane učiteli 2 pro mě bude vždycky spjato s důležitým dnem 31.10.2015, ne jen další úsměvnou komedií na mém filmovém kontě. [viděno v Cinema City Galaxie 31.10.2015] ()

Pavlínka9

Dvojka nezklamala :) Není to sice tak hodně moc dobré jako jednička, ale i tak to je pořád taková krávovina, až je to dobrý :) :) Sama se tomu divím. Líbí se mi neskutečná barvitost, kterou tenhle film má, "inteligence" všech zúčastněných a hlavně dynamičnost, kterou to od jedničky naštěstí neztratilo :) :) ()

Phietros

Dvojka ještě bláznivější se zaměřením na žáky, kteří si tu jedou vlastní ligu a pořádně zatápí do kotle našemu profesůrkovi zlodějíčkovi. Ten se s nimi ocitne sám v Thajsku na školním výletě, kde mají pomoct dětské charitě. Místo toho odhalí veliký zločin, střetnou se se šprty z gymnázia, jejich vinou ztratí diamanty v moři, díky kterým moch Muler pověsit práci učitele na hřebík. 60% ()

MikyAff

Pokračování většinou nebývají něco k oslavě, ale zde by to chtělo pořádnou párty! Pořád nevím, jestli se mi to líbilo víc, než první díl nebo ne. Oboje je svým způsobem jedinečný a vlastně se to nedá srovnávat. Prostě a jednoduše to byl fakticky úžasnej nářez, který už jen svou změnou prostřední sliboval skvělou zábavu a taky ji přinesl. I další den po sledování ve mě zůstal příjemný pocit ze skvělého zážitku. Troufám si říct, že jedna z nejlepších komedií poslední doby. ()