Působivý snímek vypráví příběh kultovního zpěváka a písničkáře Hanka Williamse, který navždy změnil country hudbu díky svému okouzlujícímu charismatu, úžasnému hlasu a originálním písním, z nichž většina je dnes považována za americkou klasiku a byla mnohokrát znovu nahrána popovými, rockovými i country umělci. Hank Williams (Tom Hiddleston) se vynořil z hlubin lokální alabamské hudební scény po druhé světové válce. Jeho žena Audrey (Elizabeth Olsen) se navzdory svému nedostatečnému talentu zoufale snažila zpívat po jeho boku, což u nich vedlo k velmi bouřlivé domácnosti. Williamsova schopnost psát písně pokrývající širokou škálu emocí, k nimž ho inspirovaly vlastní osobní problémy, se stala podstatou country hudby. Na konci se mu podařilo uskutečnit své sny: vytvořil řadu úspěšných hitů, vydobyl si místo na prestižní nashvillské scéně i v rozhlasovém pořadu Grand Ole Opry a dokonce občas vystupoval i v tehdy zcela novém médiu - televizi. (HBO Europe)

Pavlínka9

Hiddleston byl podle mě skvělou volbou pro tento film - příjemně mě v tom překvapil. Postava Williamse byla pro mě dost nepříjemná a vlastně - se ani nedivím, že skončil jak skončil...Byl to hezky natočený film, s příejmnou hudbou, atmosférou a závěrem, který podle mě potvrzuje - "každý svého štěstí strůjce".. ()

MsUtahraptor

Průměrný životopisný film. Kdo ví o koho jde, ten z toho nejspíš může i něco mít, pro nevzdělance a nefanouška shlédnutelný snímek, který není třeba vidět vícekrát. ()

Hanys_

Trošku mi bylo líto Toma, který se s tou rolí i zpěvem popasoval docela dobře. Jenže ve výsledku to bylo vlastně zbytečné, protože Marc Abraham se projevil jako dokonalý uspávač hadů a i z takhle zajímavého námětu nedokázal vytřískat nic víc, než nudný film, který oprávněně zapadl. ()

bllm

To se nepovedlo a ač nejsem fanynka Hanka Williamse, moc mě to mrzí, protože filmy o muzikantech mám moc ráda. Tohle celý však ztroskotává na naprosto nudným a nic neříkajícím zoufalým scénáři, kdy se dvě hodiny opakuje v podstatě totéž, člověk vůbec nevnímá nějaký plynutí času, vývoj příběhu, ikdyž film zabírá nějakých sedm osm let. Bezradnost amatéra dokládají i ty pseudodokumentární vsuvky. O Hanku Williamsovi jsem věděla akorát to, že to byl americký country zpěvák a o moc víc toho nevím ani po shlédnutí filmu - pil, byl na ženský, manželka hysterka, dvě děti, zdravotní problémy a smrt asi vlivem nevhodných léků a alkoholu. Ale to mi přijde na dvou hodinový film dost málo, nevím nic o něm, jak to prožíval, ani o jeho hudbě, nástin kariéry mlhavý. No a i ten Tom mi tam přišel tak nějak nepřesvědčivej. Příběh dvě a třetí hvězdičku přidávám za to, že to hezky vypadá a Tom to dobře odzpíval, jinak na film o muzikantovi tam bylo hudby bohužel moc málo. K Walk The Line ani Rayovi se to nepřibližuje ani na stovky mil. ()

BOURQUE

Životopisný film o country spevákovi Hanka Williamsa, zachytávajúci v podstate jeho posledné roky, kedy sa dostal na vrchol. Celý film je veľmi pasívny, bez väčších emotívnych momentov. T. Hiddlestonovi je však skvelý. PS.: „Pýcha je najškodlivejšia lož na Svete.“ Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

sadlokan

Jenom tak zdálky naznačené hovadství countryové ikony.(Ke které jsem se dostal přes vnoučka Hanka lll.Ten žádné hovadství naznačovat nemusí) ()

Ombak▼Penari

Život Hanka Williamse musela být jedna velká jízda na horské dráze a vyhrocených okamžiků nepřeberné množství. Proto zamrzí, že vznikl snímek unylý, který jakoby se bál tnout hlouběji a předvést Hankovu slávu i démony v hmatatelnější podobě. Spatřil jsem světlo je tak pouze zbytečně umírněný životopis, který se při své dvouhodinové stopáži stává lehce nesnesitelným pro sledování. Zasloužilo by si to trochu života do toho umírání. ()

B.Wilde

Tom je skvělý herec a jde vidět že pro roli i dost zhubnul, věřím že i hudebně se musel náležitě připravovat, ale tenhle příběh za mě prostě ne... jeho hudební scény jsem si vážně užila (a to opravdu nejsem fanoušek country) ale znovu bych se na film už nepodívala. Život Hanka Williamse pro mě rozhodně není tak zajímavý, aby z toho musel být film na dvě hodiny a podívala jen se jen proto, abych Toma viděla i v této roli... jinak to bylo hrozně ucourané, šedé, depresivní, zakončení tak nějak polovičaté (čekala bych nějakou scénu, kde ho našli v tou autě nebo cokoliv a ne jen oznámení na nějaké akci) a bylo to ve finále jen o tom, že Hank i když měl kariéru a rodinu, stejně chlastal jako dán. Tři hvězdy jen za Toma a za Elizabeth. ()

Petula009

Jestli tohle má být příběh, který se má ve filmovém prostředí vyprávět o Hanku Williamsovi tak je to pro mě zklamání. Rozčiloval mě scénář, motivace postav, které tam nebyly ani zpola tak dobře vysvětleny jak mohly a z duše mě rozčiloval ten fakeový jižanský akcent. Ten prostě podle mě napodobit nejde, když jste předtím viděli Hiddlestona v Shakespearovi. Škoda, potenciál to mělo. ()

mira.l

Nakonec velmi nízce průměrné tři * hlavně za starou dobrou country, jinak to bylo takové hop sem, hop tam, odnikud nikam, o osudu jedné z legend americké country jsem čekal ucelenější biografii, na Walk The line nebo Coal Miner's Daughter to nemá ani náhodou. I když Tom Hiddleston nepodal zas tak špatný výkon, ale prostě to nemělo šťávu, bylo to takový roztěkaný, životopisný film o legendě, začínající její první svatbou kdesi v jakési dílně nebo co to bylo v době, kdy už byl aspoň částečně zavedeným zpěvákem, asi nebude úplně dobrým životopisným filmem. ()

Katka232

Bohužel, v tomto filmu mi chybělo dost věcí. Chybělo mi tu dětství Hanka Williamse, jak se ke zpívání a hraní country dostal a kupa dalšího. Takový neucelený film. Mám ráda Walk the line, protože je to super film a je hlavně ucelený . ()

Es.024

Hodně uživatelů píše, že filmu by pomohla kratší stopáž...no možná kratší stopáž a zázrak by mohli pomoci :). Tom H. i ta Olsenka se fakt snažili... ale životní příběh jak přes kopírák, dlouhé, nudné a ten jihoamerický přízvuk mě naprosto odrovnává...to se nedá poslouchat...:) ()

pafka

Hlavni postava je skutecne odehrana skvele, pokud teda byl Hank W. takovy bohem a snilek. Rozhodne ale tvurci ignorovali, nejspis zamerne, jeho sklon k alkolholismu. Lehce se o to tema otre a pak jakoby bylo vse v poradku. Coz rozhodne tak nebylo. Takze dejova melcina, ktera se promita do mnoha casti filmu. Vlastne poradnou hudbu neuslysite, dej vam proklouzne pred ocima a vlastne jste se nic moc nedozvedeli, ackoliv se to da cekat od filmu typu Podle skutecnych idalosti. ()

notozjano

Jako kytarista jsem se na film docela těšil z toho důvodu, že Tom Hiddleston hraje a zpívá sám a taky se mi líbí Elizabeth Olsen. Teda aspoň v Avengrech. Tady už tak moc ne, každopádně hrála dobře. Ovšem Hiddleston vyloženě zazářil a je obrovská škoda, že na dvouhodinovou stopáž toho bylo velice málo. Zbytečně moc odboček, ty rádoby originál vstupy, zbytečné hádky atd. Všechen tenhle čas měl režisér využít čistě na postavu Hanka Williamse, jeho dětství, taky třeba dospívání, první setkání s kytarou, jeho radost s první písničky. Mohla to být emoční pecka s plnohodnotnýma informacema o tomto zpěvákovi, který něco znamenal. Docela by mě zajímalo, jaký pocit z toho měl sám Hiddleston. Jako drama podle skutečnosti dobrý, ale životopis si představuju jinak. ()

Eeve

Musím sa priznať, že tento film som zhliadla z hlavného dôvodu doplnenia si filmografie Toma Hiddlestona. Takisto som o Hankovi Williamsovi toho veľa nevedela, okrem toho, že mi jeho meno bolo všeobecne známe v oblasti country a jedného jeho songu Honky Tonkin. Nebolo to však sklamanie, ide o zaujímavo pojatý životopisný snímok, ktorý vás aspoň minimálne naučí pár songov Hanka Williamsa :) Ktoré ale nie sú vôbec zlé, a to fanúšik country nie som. V prvom rade ma prekvapil samotný Hiddleston, ak mám byť úprimná, až cca do polovice filmu som si myslela, že Hiddlestone len synchronizovane s originálnymi Williamsovými nahrávkami otvára ústa. Až neskôr som sa dozvedela, že sú to jeho originálne nahrávky, čo ma prekvapilo, pretože znel veľmi autenticky a vidieť, že ani muzikálny talent ho neminul. Za toto a jeho skvelý výkon ako ťahúňa filmu hviezdička navyše. Takisto Olsenkyn výkon solídny, zvyšok postáv naozaj len okrajových. Okrem týchto postrehov je to film s pomalým dejom, kde sa nič extrémne nedeje, prakticky sledujeme Hankov život s jeho najväčšími úspechmi aj pádmi, a hlavne s jeho alkoholovými, drogovými či liekovými prehreškami, ktorými vo svojom krátkom živote teda vôbec nešetril. Je hrôza, čo dokáže sláva a s ňou spojené neduhy urobiť s človekom, doženie ho až k takejto brzkej smrti, a že títo, doslova extrémne talentovaní ľudia odchádzajú takto skoro. Tento film nebol ani hanbou, ani oslavným počinom, ale proste životopis se vším všudy. Česť jeho pamiatke. ()

Halilika1D

Na to, že to byl vlastně hudební snímek, bylo ve filmu na můj vkus celkem málo písniček. Tomův hlas tento fakt sice trochu zakrývá, ale stejně. Příběh se dá celkem snadno nazvat emoční horskou dráhou, protože můj psotoj vůči Hankovi se během hodiny a půl změnil snad desetkrát. Co ještě dodat? Samozřejmě, Tom zahrál svou roli naprosto fenomenálně. Jen z toho přízvuku mně bolí uši. ()

Damnsinead

Slabý průměr. Film se zaměřuje spíš na bouřlivý osobní život než na jeho kariéru, takže připomíná spíš drama z manželského života, než životopisný film o zpěvákovi country.  Navíc dost dlouhé a podané nevhodným způsobem, kdy děj najednou přeskočí o několik let dopředu, a co se dělo mezitím, nikdo nepovažuje za důležité. Na druhou stranu, Hiddleston nehraje špatně, a v jiném životě by se možná taky uživil jako country zpěvák. Elizabeth Olsen byla jako Hankova žena Audrey taky skvělá, jen jedna věc mi u ní nesedí- Elizabeth zpívá líp než skutečná Audrey, takže ve filmu řeči o příšerném zpěvu vypadají divně.   45% ()

baska23

Keď som si čítala komentáre typu: ,,Je to nuda,...Nestojí to za to pozerať to..." pomyslela som si, že to predsa nemôže byť až tak zlé, veď tam hrá Tom Hiddleston! Bohužiaľ to bola naozaj nuda...a navyše dvojhodinová. 3 hviezdičky ida pre Toma, pretože spieval naozaj nádherne a keď si predstavím, že zopár skladieb bolo naspievaných priamo na kameru tak klobúk dolu. Jediné čo vám ten film dá je to, že si človek uvedomí aký ťažký bol život speváka v tej dobe, ale na túto tému sa dá nájsť aj rozumnejší film ;) ()