Zobudil si sa, nič si nepamätáš. Najskôr preto, že ťa práve oživili. Tá krásna žena hovorí, že ťa miluje a že sa voláš Henry. Máš akoby umelé ruky a nohy. Odrazu niekto vtrhol do miestnosti, strieľa na teba a ženu, ktorá ťa miluje, unášajú preč. Mal by si jej pomôcť a dostať ju späť. Ale kto ju uniesol? Mocný vodca s armádou žoldnierov a plánom na ovládnutie sveta. Si v neznámom meste, kde sa ťa ustavične niekto pokúša zabiť. Okrem tohto chlapíka, ktorý je z Británie, volá sa Jimmy a vraj je s tebou. Nie si si tým úplne istý, ale zatiaľ na teba aspoň nestrieľa. Ak celé toto šialenstvo prežiješ a zistíš, čo sa vlastne deje, mohol by si sa dozvedieť, aký je tvoj účel a kto vlastne si. Hor sa do akcie! A ešte niečo... Veľa šťastia, Henry. S najväčšou pravdepodobnosťou ho budeš naozaj potrebovať. (Bontonfilm SK)

psychous3

Novátorské, čekal jsem na to, až někdo udělá kvalitní POV akci. V tomhle formátu si dokážu představit snad jen akční řežbu, a tou přesně Hardcore Henry je! Zlom filmografie, stejně jako před lety Avatar. Nemusí být dokonalý, nicméně to ještě nikdo nikdy neviděl. Super! ()

Hepy13

Na tenhle film jsem se hrozně moc těšil. Protože first person pohled jsem si tenkrát v PC hrách užíval nejvíc, no ale musim říct že ve filmu už to taková vychutnávačka není. Spíš jsem měl pocit že mi za tu hodinu a půl rozpadnou oční bulvy z tý over action kamery. No a bohužel ta nejlepší scéna byla ta z traileru :-( ()

M1k9

Tak moc akční až mě to k smrti nudilo. Střelba mi nevadí, ale co je moc to je moc. Raději si to zahraju.Tohle mě nebaví. Nápad na film každopádně zajímavý. Provedení nepochybně zajímavé. Sharlto zahrál perfektně jako vždy. 4.5/10 ()

JM87

Ty tři hvězdičky rozhodně nejsou ostudný. Nápad je to originalní a postava Jimmyho byla dobrá. Nicméně si musím zvyknout na to, že mě nic moc nebaví a proto jen ty tři hvězdičky. Jiným lidem to může připadat super. ()

majec4

Uplna pecka, na ktorej ma zamrzelo asi len to, ze po istej dobe to zacalo trosku nudit. Nie, ze by to bolo nudne. Naopak, bolo to az velmi divoke a po case som si uvedomil, ze by to chcelo trosku spomalit, lebo mysel mi prestala stihat s tym vsetkym co sa naokolo dialo. Upadlo to takej divokej monotonosti. Inak sa mi to fakt pacilo a na dalsi podobny film sa urcite tesim. Len by to chcelo vymakat scenar. Milovnici akcnych filmov, hier si pridu na svoje. A nie len ti, lebo aj moju kocku to bavilo, pri tom ju na standartny akcny film neviem nahovorit. ()

Harpy

Bolo to pre mna jednym slovom u-z-a-s-n-e !!! Po namahavom dni v praci som presne taketo odreagovanie potrebovala. Neodtrhla som oci z platna ani na sekundu, aby mi nahodou nieco neuslo. Obcas som sa z chuti zasmiala, inokedy mi srdce zbesilo buchalo. Bol to nářez, pacilo sa mi vsetko co mam rada presne aj na hrach, bojovkach, hororoch....stale hovorim ze som ako chalan :D ()

Muel

| STXfilms | Neskutočne nabúchané akčné inferno. Usmieval som sa od ucha k uchu nad tou nápaditou a zbesilou akciou. Ruský nízkorozpočtový Mad Max. | Hodnotenie: 8/10 | ()

TheSpearCZ

Ten film je neskutečně našlapaná jízda z první osoby, což je něco naprosto neohraného a neokoukaného a za těch 90 minut se tu dostaví snad všechno, o čem se pánskému publiku vůbec může zdát. Akční scény jsou suprové, i když jsem si v některých momentech kontroloval možný epileptický záchvat a potěšila i pořádná dávka parkouru. Příběhově to už o něco vázne, je to, řekl bych, do poloviny filmu hodně roztříštěné, ale ve druhé polovině už konečně začnete chápat oč jde a vyloženě konec to celé u mě navyšuje o třídu výše. A ještě tu musím speciálně oznámit, že Haley Bennett je tady fucking hot. Jakože hodně. Slabší 4* ()

Warhorr

NESKUTEČNÁ ŘEZBA !!! Opravdu nadupaný akčňák. Někteří by očekávali, možná i já, po shlédnutí traileru, že příběhově to nebude nic moc a budeme se těšit hlavně na akci. Omyl, děj byl i přes všechny rozsekané hlavy a roztrhané hrudní koše přijemným překvapením, obzvláště konec. Nejen zabíjení a akce ale hlavně i skvělý humor a sranda je to, co tento film může zdobit. Pro herní fanoušky, obzvláště hry CoD:Modern Warfare bude překvapení určitá pasáž filmu, která je velkým napodobením oné hry a hodně pobaví. Jediné co v tomto skvostu chybí je asi nějaká pořádná prcajda a dílo by mohlo být dokonáno. Scéna kdy zabije a rozmrdá několik svých nepřátel a hned posléze se snaží osedlat koníka s westernovou hudbou v zádech se zařadí asi do historie kinematografie akčních filmů. ()

VictorMartel

Co je to smrt? Co je to člověk? Co je to láska? Neví to Henry a nevíme to my. I tak může vyznít zdánlivě žánrově soustředěná filmová „game“. Akční klenot, který nekomplikované zběsilé řeži ze staré školy podává moderní ruku a myšlenku přidává navrch, aniž by na ní závisel. Hardcore Henry umí obsloužit diváka jak s filosofickým, tak čistě krvežíznivým naladěním. Nejlépe v kombinaci. Je mimořádně originální, může báječně rozesmát (čítaje v to cinefilní odkazy). Volbou tunelově přímočaré first person perspektivy, nanejvýš bezprostředně přenášející drtivý val světa na subjekt, stimuluje poptávku po iniciativě. Zároveň nadhazuje otázku, chceme-li opravdu akceptovat vizi světa bez lásky už proto, že se nám jí nedostává. Henry z lásky k sobě a vlastně z lásky ke své lásce vůbec nakonec dobojuje svůj zápas, i když by zklamán a znechucen zradou mohl všechno vzdát s myšlenkou, že v tom není rozdíl. Ale rozhodne se milovat svou lásku navzdory jeho nekonečné osamělosti. A tak i když jej Akan k této hraniční oddanosti přivedl cynickou intrikou, zápas o právo k přežití dává zapravdu milujícímu „hlupákovi“. Když je totiž Henry všechny až do konce zabíjí a nakonec zabije i tu, kvůli níž dosud zabíjel, tak zabíjí z nějaké darwinisticky neredukovatelné pohnutky, která je pravým mystériem lásky k sobě a ke světu. K tomu, co znamená pravda. Ale abych si teď trochu pomohl k dojmu „mužnosti“, je to prostě velkolepé dílo velkolepého zmrda. ()

petikacka

Tak to bylo opravdu hardcore : "Henry"!  Pojetí ála herní střílečka už není tak originální, ale záběry teda byly.  Jelo to furt do plnejch a mělo to grády a spád. Toto bych od rusáků fuckt nečekala a proto smekám. Trochu bizár  tedy hlavně Sharlto Copley (ten se tu doslova vyřádil) a taky blbost, ale to mi vlastně vůbec nevadilo, protože to tempo bylo vražedné skoro jako Cobra 11. Já jsem byla prostě na konci úplně v rauši. A tak to ma byt, tak je to spravne! Za mě 90% ()

bezvim

Když jsem si film vychutnával v kině, skoro se mi nechtělo věřit, že něco takového někdy v kině uvidím. To, jak moc fanouškovsky to působí (a tím nemyslím, že by to bylo technicky nekvalitní), se mi vrylo pod kůži. Hardcore Henry má super náladu, výsledek je sympatický, vtipný a ztřeštěný a co je dobře, nesnaží se ze sebe dělat chytrý film. Naopak, v mnoha momentech si ze sebe dělá legraci. Je to prostě odkaz na PC hry i na jiné filmy, se vším všudy, se špatnými i dobrými prvky. Pokud k tomu divák přistoupí jako k takové filmové anekdotě, dostane skvělý zážitek. Sharlto Copley neskutečně válí a má opravdu kliku, že se k takovému materiálu dostal, protože si tam mohl skutečně vyhrát. ()

Mathew234

Neskutočne som sa bavila :D dostala som sa do svojho "gamerského módu" a všetko som prežívala s hrdinom; originálny pohľad z prvej osoby ma veľmi bavil. Viacej takýchto vecí, prosím! ()

Money_too

To, co se nepovedlo v Doomovi, tady Ilja naplno vynahrazuje a s noblesou nasazuje celýmu Hollywoodu parohy! Brilantní, jedinečné, vtipné, Gore a bezprecedentní !!! P.S. Kolik tváří ještě může mít Sharlto Copley??! ()

Snake.Charmer

Hardcore Henry bez pochyb posouvá hranice akčního filmu a je formálně jedním z nejzajímavějších snímků poslední doby. Po krátkém uvedení diváka do děje začíná ultimátní akční nářez, který se zastaví až se závěrečnými titulky. Děj je proto poměrně přímočarý, ale kupodivu vůbec ne hloupý a divák se dočká i nějakého toho zvratu. HC Henry jistojistě pobouří nejednoho prudérního moralizujícího diváka se slabým žaludkem, ale pro nás ostatní je takovým malým splněným snem. Tolik zabití na tolik různých způsobů tak rozličným arzenálem zbraní tu snad ještě nebylo. Obrovskou pochvalu si zaslouží kaskadéři, kteří odvedli opravdu špičkovou práci. Akce je neuvěřitelně dynamická a nápaditá, a strach z toho že by v režimu POV nevynikla, je v tomto případě lichý. Nemyslím si, že by se začaly masově točit výhradně POV filmy, ale na druhou stranu Henry určitě mnoho tvůrců přesvědčí, že využití záběrů z první osoby může jejich snímek okořenit. Stejně tak jsem si jistý, že se žhavým zbožím pro studia stane ten šílený Rusák Najšuller, který po dlouhé době všem ukázal, jak natočit originální akční snímek bez tuny CGI, který není sterilní a zatuchlý, jako většina dnešní produkce. ()

Tina00

Tak já vlastně nevím. Na jednu stranu bych dala odpad na druhou plných 5*! Naprostá ruská (převážně) šílenost, úchylnost, podivnost, nechápe nikdo, magořina, 90 minut akce, kdy nevíte co se děje, ale děje se všechno a nic! Chvílema koukání na nohy jelikož (spoiler!!) vyndání si oka z hlavy a drátem na kterým oko visí někoho zabít?? Umřelo asi 850 lidí a v neustálém běhu a hýbaní kamery se vám dělá totálně blivno... Nápad 5*, Hudba 5* a jelikož prostě nevím dávám střed za 3*. Změna: po shlédnutí videa: https://youtu.be/Ph5YmTDDdVI nějak musím dat za 4*! ()

Saur.us

Čistokrevná pánská jízda a pařmenská onanie v jednom. Inovativní dílo ruské kinematografie kráčející přesně ve stopách těch nejlepších akčních her i s nachlup podobnou stavbou příběhu a akce. Krvavá divočina která ale právě nejvíc trpí samotnou akcí. Je jí tolik, že po chvíli už začíná být na obtíž sama sobě. Opakuje se a i když se tvůrci snažili ze všech sil, stává se překvapivě nudnou. Ale naštěstí ne nijak razantně. Celá ta invence pohledu z první osoby by potrebovala přece je jen ještě trochu propracovat protože zatim nejlépe funguje v klipovém formátu. Ale Hardcore Henry cestu prometl opravdu dobře, zábavně a krvavě. ()

Bob Odenkirk vyrazí do akce

Bob Odenkirk vyrazí do akce

22.09.2019

Když si představíte herce Boba Odenkirka neboli Saula z Breaking Bad, akční hrdina je asi to poslední, co by vás napadlo. Nicméně hvězda seriálu Volejte Saulovi se teď rozhodla významně rozšířit svůj… (viac)

Co chystá režisér Hardcore Henry?

Co chystá režisér Hardcore Henry?

03.09.2018

Režisér Ilja Najšuller, který si fanoušky poprvé získal drsným akčním klipem k písni Bad Motherfucker, rozhodně nepatří k tvůrcům, kteří by se rádi drželi zajetých postupů. Jeho filmový debut… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

02.09.2016

Unikátní akčňák Hardcore Henry potěšil spoustu žánrových fanoušků, bohužel ale vydělal jen 14 milionů dolarů. Takže průšvih? Z globálního hlediska rozhodně, producenti ale za šílenou řežbu z pohledu… (viac)