Zobudil si sa, nič si nepamätáš. Najskôr preto, že ťa práve oživili. Tá krásna žena hovorí, že ťa miluje a že sa voláš Henry. Máš akoby umelé ruky a nohy. Odrazu niekto vtrhol do miestnosti, strieľa na teba a ženu, ktorá ťa miluje, unášajú preč. Mal by si jej pomôcť a dostať ju späť. Ale kto ju uniesol? Mocný vodca s armádou žoldnierov a plánom na ovládnutie sveta. Si v neznámom meste, kde sa ťa ustavične niekto pokúša zabiť. Okrem tohto chlapíka, ktorý je z Británie, volá sa Jimmy a vraj je s tebou. Nie si si tým úplne istý, ale zatiaľ na teba aspoň nestrieľa. Ak celé toto šialenstvo prežiješ a zistíš, čo sa vlastne deje, mohol by si sa dozvedieť, aký je tvoj účel a kto vlastne si. Hor sa do akcie! A ešte niečo... Veľa šťastia, Henry. S najväčšou pravdepodobnosťou ho budeš naozaj potrebovať. (Bontonfilm SK)

FanKalEl

"Čo je červené a škodí to zubom? Tehla." Na tento film som netešil len z FPSky, ale aj z neuveriteľne reálneho podania a vizuálu. Každopádne potrebujem druhé zhliadnutie lebo za tých 90 min tam toho tvorcovia stihli toľko naporcovať, že až som to všetko nestíhal. Musíme im uznať že to bola veľmi náročná práca zhotoviť takýto film z pohľadu prvej osoby aby tam všetko klapalo ako má. Brutálnosť niekedy presahovala dané násilie vo videohrách, čo podľa mňa nebol najlepší ťah, napriek tomu som bol ale rád aspoň za spomienky na call of duty alebo duke nukem. Ako veľkého hráča fps hier ma tento film potešil, ale i tak mi tu chýbal ten codex. Nechajme film filmom a hru hrou..túto vetu by som nevyslovil keby moje dojmy neboli rozpačité, plné nadšenia ale s trochou zatrpknutosti hlavne z toho finále a záveru kde bol čistý chaos a absurdnosť. Ako som tvrdil na začiatku, chce to ešte nejaké to domáce pozretie a hneď budem múdrejší. Odteraz budem brať názvy filmov už trochu serióznejšie. (76%) ()

Sgt.Cliffer

První pocit po shlédnutí je že autoři vzali všechny možný akčňáky, zmixovali, zasadili je do matičky Rusi a natočili v první osobě. A vyšel z toho nářez, kterého je v dnešní době tak málo. Není to jen o 1000 a jedné smrti, ale je tu humor, je tu plno hlášek a navíc úžasný soundtrack, kde každá jedna písnička nemůže být líp vybraná. A jestli čekáte příběh koukáte se na špatný film. I když v "legendě o Jimmym" ždibec toho příběhu je. Trochu jsem se obával jak se vypořádají s kamerou. A až na tmavší scény (strip club a závěr) myslím, že naprosto skvělý. Pravda, že nějaký pěstní souboje byly nepřehledný, ale zkuste to udělat líp :-) ()

Greathawk

1. Podobný film? - neexistuje 2. Máte rádi FPS? - tohle budete milovat 3. Počet akčních scén na m2? - tuny 4. Změna prostředí? - od futuristické vzucholodě, přes dálnici, luxusní bordel, starý hotel, města, ulice, metra....no však chápete ne? 5. Tohle je 5 bodů, proč si tento film zaslouží 5 hvězd. ()

bararich8

Brutální, tempo na maximum, i přes POV většinou překvapivě přehledné a příběh dostačující pro to, aby na sebe navléknul všechna ta jatka. Hvězdička navíc za odvahu a průkopnické zpracování. Akce je opravdu perfektní, originální, rychle střídající prostory a jako celý film obecně si bere plnými hrstmi z počítačových her. Jediná věc, co snad občas trochu rušila, byly časté střihy při některých naháněcích scénách, kdy pak chyběla plynulost. Jinak ale v pohodě za 5* ()

Dimo

Jedna z nejlepších pohodových akčních jízd poslední doby. Maximální pleasure guilty relax. A víte co, vlastně až tak moc guilty ne. Přesně jako počítačová hra na velkém plátně, hraná nejlepším hráčem na světe. Dokonalý spád, střih a efekty tak dobré, až zarážející. Napálil bych tomu nejraději rovnou pět. ()

Dm1tr1j

Hollywood robí krváky civilizované a akčné scény kde zomierajú civilisti ako vedľajšie straty nezobrazujú tak brutálne pretože vedia, že by sa na to slečinky nepozerali a oni spravia pre zisk všetko. Na dotiahnutie starého startupu kamarati z ruska potrebovali dva roky a dostali sme ruskú dash cam spojenú s hromadou krvi, typickými klišé (nemý predstaviteľ bol použitý už v M.A.S.Hi) ukradnutými z cod a niekoľkých filmov. Asi je dobré, že sa objavil aj takýto film, ale pohľad z prvej osoby je hrozný a to je dôvod prečo sa tak normálne filmy neprodukujú. ()

zipoo

Když se někde objeví brutální násilí, litry krve, kopa srandovních smrtí a neotřelý způsob, jak to divákovi naservírovat, tak vždy jásám blahem. Ale záhadným způsobem to tady nefunguje. Z prvotřídního pětihvězdičkového traileru vyrostl celkem nudný dvouhvězdičkový film. Královsky jsem se bavil při finální řeži za doprovodu Freddie Mercuryho, ale na tu jsem si musel počkat přes hodinu a skončila dřív než začala. Šíleně jsem se těšil, co předvede můj oblíbenec Tim Roth, ale nic jsem nedostal. Děj jen podtrhuje už použité slovo "nudný". Takže na konto filmu letí dvě hvězdy a nezvedne to ani závěrečná scéna ve vrtulníku, kterou považuju za jednu z nejlepších a nejsrandovnějších, co jsem v akčňácích kdy viděl. ()

Whitebeard

Takovej hodinu a půl dlouhej stereotyp. Po pár minutách to začne být nuda, aby to ke konci zase začalo bavit. Asi rozumim, proč je to jedinej film podobnýho druhu a pravděpodobně moc dalších podobných nevznikne. Naprosto excelentní Sharlto Copley, postavit sochu kde se dá. Neni to špatný, po pravdě je to vlastně hodně dobrý. Chlapi budou nadšení, ženský budou rozčarovaný, jak že se to chlapům vlastně může líbit. Bohužel to u mě nedokázalo držet pozornost celých 90 minut a koukal jsem na hodinky. 4- ()

Torgal

Veľmi dôležitý film, ktorý vyriešil otázku, či môže byť celovečerný film snímaný z pohľadu vlastných očí prežiteľný bez ujmy na zdraví. Môže, ale bez bolesti sa to neobíde. V krátkometrážnom formáte to môže fungovať (a to dokonca výborne, viď. klip k piesni Bad Motherfucker od režiséra tejto snímky), no na ploche pol druhej hodiny to je značne vyčerpávajúci zážitok. Rozpočet bol navyše očividne mikroskopický a príbeh je ultradementný. Pár jednotlivých scén je skvelých, ale neprehľadná nonstop akcia s vypnutým mozgom nedokáže zabaviť na celovečernej stopáži. 5/10 ()

Kingjiri

Na vizuálních efektech je občas low-cost znát, všechno však s přehledem vynahraděj akční scény. Až na úvod a vysvětlovačku v "tajný laboratoři" se jde z akce do akce. Bylo vidět, že si tvůrci mohli dělat co chtěli, takže se s nějakym ratingem vůbec neobtěžovali, což znamená spoustu krve a lítajících částí těla. FPS kamera asi nesedne každýmu, ale mně jako bývalýmu hráči FPS stříleček naopak potěšila. Je až neuvěřitelný, jak tenhle ruskej akčňák za pár mega hravě strčí do kapsy několika násobně dražší béčkový akčňáky z Ameriky. Jen toho záporáka bych vyměnil za nějakýho zajímavějšího. Čtvrtá silná hvězda za námět, soundtrack a Sharlta Copleyho v hlavní roli. ()

Blowler

Naprosto originální zpracování, alespoň co se kamery týče. Našel jsem pouze jedno slabé místo, ale jinak je to jízda od začátku do konce. Je to trochu mimo realitu a příběh asi taky nikoho moc nezajímá. O to ale naštěstí vůbec nejde. Sharlto Copley má ode mě pochvalu. Parádní výkon "vedlejší postavy". ()

pepa3rd

Akční jízda, která se ani na moment nezastaví. Spousta nepřátel k likvidaci, obří přesila, různé zbraně, pář přátel, šílený vědec ... v podstatě natočili film dle scénáře koridorové akční střílečky a na tom scénáři nezměnili ani čárku. Jestli vás baví koukat na to, jak někdo hraje ultrarealistickou B-čkovou first person střílečku, tak tohle je přesně pro vás. Nenudí, ale ani nenadchne. Pokud chci akční jízdu, já osobně si raději pustím Kill Bill nebo Kick Ass. Jinak ale v celku zajímavý nápad. 60 % ()

Hpatrik

Oceňuji originalitu a velmi povedné, zábavné a nápadité fatality (aneb 1000 a jeden efektních zbůsobů zabití protivníka), ale to brutální tempo v kombinaci s neustále roztřesenou kamerou mi nedělalo zrovna dobře. Pár minut na YouTube by bylo asi fajn, ale 90 minut je prostě overkill. ()

rukay

Devadesát minut non-stop nabušené brutální akce z pohledu první osoby, aneb když dáte rusákům $2 mega a oni z toho uplácají jednu z nejnářezovějších žánrovek desetiletí. Pokud jste to ještě neviděli, a chcete získat aspoň částečnou představu, vybavte si scénu v kostele z filmu Kingsman, a natáhněte jí na hodinu a půl. Orgie brutality, včetně přelomených pateří, otevřených zlomenin, vyrvaných orgánů všeho druhu, rozstřílených hlav a kousků těl v každé minutě, nadto s jedněmi luxusně uštípnutými prstíky. A ač je samozřejmě jasné, že všechen ten falešný kačup tam je jen na to, aby scénárista zakryl zcela absentující děj, nedá se minimálně první třetinu obstojně nebavit. Jako v každé správné FPS hře se Vám i tady dostane do rukou všechno možné, od nožů, přes pistole až po RPG, a to samozřejmě k jitření pozvolna nastupující nudy dost pomáhá. Všechno zvedá i excelentní výkon Sharlto Copley (ten cvok z A-Teamu), který si urval pro sebe veškerou hereckou pozornost. Jako jednohubka to tedy určitě není špatné, i když samozřejmě nebýt netradičního pojetí a vyšperkovaného vizuálu, mohl výsledek dopadnout stejně neslaně-nemastně jako nový Mad Max (1*). Bohužel mám ale stejně pocit, že pohled první osoby by měl nakonec přeci jen zůstat toliko ve videohrách, kde na rozdíl od filmu má smysl podstatně víc a funguje určitě mnohem lépe než tady, kde jsem měl často dojem, že je to omezení, které mě připravuje o možnost vychutnat si plně akční scény, jejichž stylizaci bych si živě dovedl představit podobnou jako například ve filmu WANTED (4****). Přičtu-li trochu nadsazenou stopáž, a fakt, že občas je potřeba vypnout mozek ještě o trošku víc než je myslím úplně zdrávo, není Henry film, co bych musel v nejbližší době vidět podruhé. Na akční budgetový snímek ale poctivý 3*** průměr. ()

anitae

Hry mě celkem baví, ale tady to byla taková jízda, že jsem se nechytala a jen koukala na masakr, který ke konci už nudil. Závěr filmu byl tak trochu překvapující. Pobavili hlášky typu "kam chodí granát, tam nechodí nepřátelé." 3* za herní video :) ()

S.U.E.S.

Jakmile se na scéně objevil Sharlto Copley jakožto sniper a zamířil do opuštěné, rozpadlé budovy, čekal jsem už jenom na to, až řekne "50 000 people used to live here...now it's a ghost town." Celý film je totiž v podstatě herní scénář, naplněný odkazy na známé herní klasiky, který pak Ilja Najšuller přetavil skrz na skrz na scénář filmový, přičemž zachoval všechny jeho původní stěžejní elementy. Například němého hrdinu, přepálenou, blbou, jednoduchou, naivní zápletku a hromadu stejně vypadajících nepřátel, které je potřeba zlikvidovat, aby se hlavní hrdina dostal k samotnému nejsilnějšímu bossovi, který klasicky celou stopáž prudí, jen aby nakonec svedl s hlavním hrdinou finální souboj. Jak jsem řekl, je to blbé a hloupé. Ale má to nekončí akci, přiměřenou délku, hromadu mrtvol a skvělého Copleyho, který v každé ze svých podob válí. Pochopím proto hodnoceni 1*, stejně tak jako 5*, jelikož to pro někoho může být opravdu splněný sen. Hardcore Henry je totiž klasická FPS hra, kterou někdo nahrál na svém počítači, a pak vám ji sestříhanou pustil jako 80 minutový film. Je tedy pouze na vás, jestli na to dokážete přistoupit, na chvíli zahodit mozek a bavit se, nebo celý koncept pošlete do kytek jelikož zastáváte názor, že hry se mají hrát, a ne se na ně dívat. ()

Jakubik

Tak tohle byl nemalý úlet. Ještě druhý den mě bolela hlava. Za zhlédnutí to ale stojí. Kdyby to ale nebylo natočený tak jak to je, tak by po tom neštěkl ani pes… ()

Harry_

Originální nezastavitelná brutální akce za zvuku super hudby. Ruský akční kus jsem tedy ještě neviděl. Zajímavá spolupráce USA-Rusko. Takhle nějak má vypadat FPS gamesa převedená do filmu. ()

Bob Odenkirk vyrazí do akce

Bob Odenkirk vyrazí do akce

22.09.2019

Když si představíte herce Boba Odenkirka neboli Saula z Breaking Bad, akční hrdina je asi to poslední, co by vás napadlo. Nicméně hvězda seriálu Volejte Saulovi se teď rozhodla významně rozšířit svůj… (viac)

Co chystá režisér Hardcore Henry?

Co chystá režisér Hardcore Henry?

03.09.2018

Režisér Ilja Najšuller, který si fanoušky poprvé získal drsným akčním klipem k písni Bad Motherfucker, rozhodně nepatří k tvůrcům, kteří by se rádi drželi zajetých postupů. Jeho filmový debut… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

02.09.2016

Unikátní akčňák Hardcore Henry potěšil spoustu žánrových fanoušků, bohužel ale vydělal jen 14 milionů dolarů. Takže průšvih? Z globálního hlediska rozhodně, producenti ale za šílenou řežbu z pohledu… (viac)