Zobudil si sa, nič si nepamätáš. Najskôr preto, že ťa práve oživili. Tá krásna žena hovorí, že ťa miluje a že sa voláš Henry. Máš akoby umelé ruky a nohy. Odrazu niekto vtrhol do miestnosti, strieľa na teba a ženu, ktorá ťa miluje, unášajú preč. Mal by si jej pomôcť a dostať ju späť. Ale kto ju uniesol? Mocný vodca s armádou žoldnierov a plánom na ovládnutie sveta. Si v neznámom meste, kde sa ťa ustavične niekto pokúša zabiť. Okrem tohto chlapíka, ktorý je z Británie, volá sa Jimmy a vraj je s tebou. Nie si si tým úplne istý, ale zatiaľ na teba aspoň nestrieľa. Ak celé toto šialenstvo prežiješ a zistíš, čo sa vlastne deje, mohol by si sa dozvedieť, aký je tvoj účel a kto vlastne si. Hor sa do akcie! A ešte niečo... Veľa šťastia, Henry. S najväčšou pravdepodobnosťou ho budeš naozaj potrebovať. (Bontonfilm SK)

Boris.

Jediný co bych tomu filmu mohl pochválit, tak je celkem originální nápad natočit pořádnou akčňárnu z pohledu první osoby, ale toť vše. Určitě sem od toho nečekal bůhví co, ale doufal sem že aspoň bitky budou líp natočený, ale tady mě až na pár vyjímek nudily a dost mi vadily nesmyslný střihy. Jinak příběh je strašně hloupej, herci byli hrozný a celkově film stojí úplně za hovno. ()

ER

Částečně šmrncovní film,který je však pouhou inspirací hry,vzhledem k nasnímání z pohledu "hráče" (tady hlavního hrdiny. Nechybí ani další herní prvky ( v reálném světě nepravděpodobné např. plamenometník apod.),které zvyšují akčnost děje. Jenže....jiné je to hrát a jiné je se na to dívat a staticky odhadovat,co asi tak hlavní postava udělala. Dost škoda,jelikož akce je skvělá. ()

kukkik

Tady není o čem diskutovat. Jednoznačně nejlepší akční film, co jsem viděl. Neříkám, že je to nějak zvlášť dobrý film sám o sobě ale coby čisté esenci akčního žánru nelze dát jinak, než jasných 5/5. ()

Tamten

Záznam počítačové hry se vším všudy - šílené souboje (snímané z pohledu osoby, takže často poměrně nepřehledné), ulítlé nápady (v pozitivním smyslu) a bohužel i chatrný děj se spoustou nesmyslů a nelogičností, který u klasických stříleček bývá. Jako experiment dobrý, ale více takových filmů by už dobré nebylo. ()

Demonic189

BOMBA a ja chcem hneď tu a teraz dvojku!!! Nič podobného som v živote nevidel a ako som sa toho spočiatku bál, tak ma to krásne celú dobu bavilo. Škoda, len že trocha viac nevysvetlili schopnosti zaporaka, inač TOP práca! :) ()

Forty-

No to bola jazda. Od začiatku do konca to bol jeden veľký masaker - krv, headshoty, kopance, prelety, výbuchy etc.. Hardcore Henry je unikátny svojim pohľadom prvej osoby, celý film pripomína počítačovú hru typu FPS. Je však pravda, že v podstate neponúka nič iné - dej je extrémne tupý a nepútavý a veľmi tomu chýba niečo, čo by diváka nútilo tešiť sa na ďalšie scény. Humor typu Expendables alebo komixový nádych typu Kill Bill. Proste som sa ku koncu nudil. No nič, aj napriek tomu neľutujem tú hoďku a pól čo som na to čumel. Svojich divákov si to sto percentne nájde a ako podmaz na pánsku jazdu s pivom a pizzou paráda. ()

lakart

Pokud máte rádi akční počítačové hry, tak je tento film pro vás. Při sledování jsem si nejednou vzpomněl na call fo duty, Maxe Payna, Far Cry nebo slavné pecky jako Doom a Duke Nukem. Je to svižná a dynamická jízda natočená z pohledu první osoby. Dokonce i příběh není z nejhloupějších, prostě dobrý béčkový story typický pro tento žánr. Pro normálního diváka asi ne, ale fanouška her určitě povinnost. 80% ()

adamko100

Chcel som si pozrieť niečo nenáročné na pondelook večer. Pozrel som si toto.. Čakal som napätie, dostal som tak stupídne scény až boli vtipné, hudba sa tam hodila perfektne a mal som pocit akoby som bol hral Doom, pričom mi nevadila ani tá repetetívnosť. Presnosťou ako hitman, zhovorčivosťou ako stena a s parkourovými kúskami lepšími ako tohtomesačný omyl s názvom Assassin's Creed mi tento film dal hodnoverný pocit ako by som bol v hre. Možno by to malo u mňa plný počet nebyť toho pretiahnutého konca, ktorý bol podľa mňa až príliš nasilu. Okrem toho parádne, nečakane vtipné a originálne "You're a half machine, and a half pussy.." ()

Ceberus

Parádní akční podívaná od začátku do konce. Je třeba si trochu zvyknout na roztřesenější kameru. K páté hvězdě mi chybělo jediné - nedělat to až tak přehnaně krvavé. ()

bearmeedek odpad!

Skoro mám strach projevit svůj názor, když vidím všude okolo jen samé vavříny. Okolo Henryho jsem delší dobu přešlapoval, protože ten hlavní moment - pohled kamery po celý film z pohledu hlavní postavy, nebo chcete-li pohled hráče PC hry, mě moc nepřitahoval. A zkusit se prý má všechno. Tak 20 minut jsem se nudil a trpěl. Pak jsem začal posouvat (mám výdrž), ale pořád stejný maglajs. Pro fanoušky FILMU neuvěřitelné utrpení, na kterém se museli podílet chovanci i zaměstnanci několika Odmašťoven. Varování pro epileptiky: nezkoušet nebo nemusíte přežít! ()

maxmen

Z tohoto filmu mám smíšené pocity. Musím uznat, že to rozhodně byl pořádný akční kousek. Částečně si myslím, že by udělali lépe, kdyby z toho byla videohra, ale nemění to nic na tom, že je to první film v 1. osobě, takže není s čím to srovnávat. Jinak docela povedené, přesto si ale myslím že filmový svět nikdy zcela na kameru z 1.osoby nepřejde. 60% ()

RajAthen

Bizarní. Vlhký sen nadšenců stříleček. Klobouk dolů, co jde všechno vymyslet za 90 minut. Vymyslet rozumějte desítky ba stovky způsobů jak něco zničit, vybuchnout, rozseknout, zastřelit ... apod. Mr. Copley si zde užil opravdu vtipnou roličku, které se zhostil opravdu naplno. Osobně si nemyslím, že jde o nějaký posun ve filmařině - po určité době, která je bohužel výrazněji kratší než délka tohoto filmu, se přeci jen dotaví pocit nudy - bez emocí to prostě táhnout nejde moc dlouho, stejně jako fakticky bez hlavního hrdiny. To si pak již člověk může něco zahrát. Ale palec nahoru za dotáhnutí tohoto šíleného nápadu do vcelku podařeného cíle. ()

markotter

Jako bývalého aktivního hráče FPS bych měl být tímhle filmem nadšen. Ale nejsem. Baví to asi 10 minut. Potom začne zásadně chybět ta možnost interakce s AI, husí kůže a fyzický strach z toho, že mě někdo sejme. Místo tohohle filmu si klidně dám starýho Half-Lifa a pobavím se víc. ()

Denila

Další 90 minutová hra, možná cosi nového.. no mně to připomnělo Kill switch (2017), který jsem viděla dřív a taktéž nezaujal. To si příště raději zahraju skutečně hru a nebudu jen koukat. ()

neo93

Parádní film. Akce od začátku až do konce. Čirá akční podívaná. Takový to snímek je splněním snem každého počítačového hráče. Každý, kdo někdy hrál tituly jako Call of Duty, Counter Strike, GTA, Max Payne, Hitman, BioShock, Mirror's Edge a další, musí být potěšen, jelikož kdokoli si tu od každé hry něco najde. Nemůžete sice jako ve hře nic ovlivnit, jen vše pozorovat, jenže pouze to, že celý film sledujete z pohledu první osoby, posouvá snímek úplně na jinou úroveň. Je to sice jen bezduchá „střílečka", která nemá smysluplnější příběh, ani rozvinutější postavy, za to má právě to všechno, co má mít pořádná akční pecka. Navíc ozvučena skvělým soundtrackem. Co víc by si mohl vlastně člověk přát. ()

TomStrom

Tenhle film, to je asi jako nechat se hodinu a půl mlátit po hlavě lopatou - budete z toho celí zpitomělí, bude vás bolet hlava a fyzicky vám bude nevolno. A budete se těšit na to, až to přestane. Nejvíc hardcore je ten, kdo to vydrží až do konce. Já to dal, ale žádný repete teda určitě nebude. A ten albínskej záporák s telekinezou, to byla fakt třešnička na dortu. ()

onlavu

Jedna precizně provedená akce střídá druhou, Holywood hadra. Doslova FPS akční hra ve filmové podobě. Rozhodně pobaví, pro fandy fpsek a možná i parkouristů v podstatě nutnost vidět, ostatní už asi tak moc nenadchne. ()

Nix

Zvyknout si na tuto kameru pro ostříleného, hrami kojeného jedince jako jsem já není nic nezvyklého. Ale občas ta kamera byla roztřesená na můj vkus až moc. Nicméně už jen bod za odvahu udělat zas něco jinýho. Příběh je taková sci-fi céčková záležitost, ale co naplat. V takovém filmu chce člověk jen akci a tu taky dostane a ta stojí za to. Sharlto je jako doprovodná postava naprosto geniální a zase je šílený jak obvykle. Na takové zpestření to funguje na jedničku, ale i tak to má spoustu neduh a výtky mám i k hlavnímu hrdinovi, člověk si nemůže vytvořit k němu vztah, jeho příběh je odfláknutý a taky nepřispěje fakt, že nepromluví ani slovo. ()

Hellknight12

Za mňa zaujímavý akčný, thriller. Film je z pohľadu prvej osoby. Čo sa týka scenára, tak to nie je nič prelomové. Máme tu príbeh chlapa, ktorý sa zobudí a vidí ženu, ktorá mu montuje ruku a nohu. Jeho cieľ je zničiť chlapa, ktorý mu unesie manželku. Koniec aspoň mne sa páči, čakal som menej a dostal som viac. Samozrejme koniec sa dá predvídať. Je to krátky film s maximálnym využitím akcie a brutality. Film môžem odporučiť každému kto má rád kvalitné akčné thrillery. Celkové hodnotenie za mňa je,80%. Mohli to trochu natiahnúť ale čo už. ()

Bob Odenkirk vyrazí do akce

Bob Odenkirk vyrazí do akce

22.09.2019

Když si představíte herce Boba Odenkirka neboli Saula z Breaking Bad, akční hrdina je asi to poslední, co by vás napadlo. Nicméně hvězda seriálu Volejte Saulovi se teď rozhodla významně rozšířit svůj… (viac)

Co chystá režisér Hardcore Henry?

Co chystá režisér Hardcore Henry?

03.09.2018

Režisér Ilja Najšuller, který si fanoušky poprvé získal drsným akčním klipem k písni Bad Motherfucker, rozhodně nepatří k tvůrcům, kteří by se rádi drželi zajetých postupů. Jeho filmový debut… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

02.09.2016

Unikátní akčňák Hardcore Henry potěšil spoustu žánrových fanoušků, bohužel ale vydělal jen 14 milionů dolarů. Takže průšvih? Z globálního hlediska rozhodně, producenti ale za šílenou řežbu z pohledu… (viac)