Zobudil si sa, nič si nepamätáš. Najskôr preto, že ťa práve oživili. Tá krásna žena hovorí, že ťa miluje a že sa voláš Henry. Máš akoby umelé ruky a nohy. Odrazu niekto vtrhol do miestnosti, strieľa na teba a ženu, ktorá ťa miluje, unášajú preč. Mal by si jej pomôcť a dostať ju späť. Ale kto ju uniesol? Mocný vodca s armádou žoldnierov a plánom na ovládnutie sveta. Si v neznámom meste, kde sa ťa ustavične niekto pokúša zabiť. Okrem tohto chlapíka, ktorý je z Británie, volá sa Jimmy a vraj je s tebou. Nie si si tým úplne istý, ale zatiaľ na teba aspoň nestrieľa. Ak celé toto šialenstvo prežiješ a zistíš, čo sa vlastne deje, mohol by si sa dozvedieť, aký je tvoj účel a kto vlastne si. Hor sa do akcie! A ešte niečo... Veľa šťastia, Henry. S najväčšou pravdepodobnosťou ho budeš naozaj potrebovať. (Bontonfilm SK)

Káronoš

Ikdyž už nejsem gamer jako v dětství, tak bych si to radši prošel a prostřílel se dějem s joystickem v ruce. Hry jsou hry a filmy... Nicméně slušná stylová jízda, vyždímanej potenciál, ale já radši crank kdybych si musel vybrat jiný, podobný snímek. FPS po celou dobu mě otravovalo, ale chápu že to sloužilo účelu. Chybělo mi tam napětí, bylo tam moc toho umělého, tkz to pravé jsem ani nevnímal. Možná se tvůrci snažili o konkrétní odkazy a tributes, já z toho vyčetl pouze celkovou parodičnost, která ve mě vyvolávala trochu lhostejnosti k osudům hrdiny. ***solidní inovátorský Bčko, pseudo-nesmrtelný krypl, ženuška byla sexy, hezký kills a scéna na motorce s kulometem, typické herní zákonitosti a vsuvky, včetně hlášek*** ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 5 107 604 $ (3015 kin) / Tržby v ČR za první víkend: 833 311 Kč (40 kin) / Diváci v ČR za první víkend: 5 958 diváků ()

SHit4U

Představte si, že někdo smíchá atmosféru Call of Duty, FEARu, nízkorozpočtovejch scifáren, povaří a na závěr přidá kilo trávy a půl kila kokainu a nasype to rejžovi, kameramanům (všichni Henryové) a především Sharltovi, kterého podezřívám z toho, že si tohoto pokrmu přidal minimálně dvakrát a potají odnesl zbytek do karavanu. Ten film je přesně takovej, jako oddání hráči FPS chtějí, aby byl. Plyn zduplej na podlahu pořád a dokud nedojde benzín, zběsile ujíždí maximálkou vpřed. A konec? Kupodivu dobrej twist, dobrej nápad a kolonka Sci-fi u tohohle kurevskýho filmu dostává nových rozměrů a ted myslím těch docela chytrých. O filmuj se mluví jako o slepé uličce kinematografie a bohužel je to asi pravda, ale já jsem strašně rád, že do ní někdo zajel a to ne opatrně, ale plnou rychlostí dokud nenarazil do zdi ne jejím konci, vybouchl a zničil dům jehož stěnu narval. Doufám, že jednou někdo do toho oheřelého auta nastoupí a zkusí projet dál skrz sutiny zničeného domu ve slepé uličce. Věcí na vylepšení tam přeci jenom pár je. Ale i tak jasné 4 hvězdy zaražené v lebce Akanova cyborga. ()

Paldiny

Pamätám, keď Ilja na internete zverejnil mlátičku z nedostavanej budovy a potmehúcky nadhodil, že ak chceme vidieť celý film, tu je číslo účtu. Už vtedy som sa šklebil ako lečo a dúfal, že sa mu to podarí. A hľa, chalanisko nazbieral len od CS fans štvrť milióna a doprial generácii, čo s pravidelnosťou dotovala miestne kaviarne, zážitok, na aký sa oplatilo počkať. A to vopred prehlasujem, že sa mi pri trasúcej sa kamere otvára nožík, pri ručnej film vypínam. Tu Rusi pripravili snáď ešte väčší bolehlav, po ktorom zostane divák rovnako vyčerpaný ako hlavná postava, ktorá skáče, padá, strieľa, reže, škrtí, kope, pitvá a najmä bez slova sa snaží prežiť kaskadérske kúsky, z akých sa neraz zatočí hlava. Ale v niečom je to iné, cieľová skupina oný bolehlav podstupuje dobrovoľne, aby si nakoniec potľapkala po rameni a uznala, že to stálo zato. Mať príbeh prepracovanejšie zákutia možno by som šiel ešte vyššie, ale zas chápem, komu by sa chcelo pri tom kolotoči premýšľať. ()

Prochy38

Nemá smysl se moc rozepisovat. Superlativa tu použili jiní a jen bych je opakoval. Pecka. Bez vydechnutí, akční jízda a naprosto originální zpracování. Dlouho se na to čekalo, je to tady a nemělo to chybu. Napjatě čekám na další ... ()

H4ku11

Deadpool sa pri Henrym môže isť niekam do kúta schovať a plakať. Akcia, vtip aj inovatívne prevedenie. Film ma nenechal ani na chvíľku vydýchnuť a bola to parádna jazda. A Sharlto Copley ani nehovorím, ten sa tam riadne našiel. ()

Jaro_slav

Je to geniálně originální způsob takhle natočit film - a přitom jenom převzatý to, co dávno známe z PC "gamesek". Za ten nápad a za některý vizuální vtípky (hlavně oči!) by si Henry zasloužil plnej počet rudejch, nicméně problémem pro někoho může bejt neustálej pohyb obrazu. Mně se v jednu chvíli udělalo zle asi jako když si například v houpajícím se autobusu čtete a vestibulár to nepobere. A taková nevolnost sníží diváckej zážitek. Proto "jen" poctivejch 90% a čtyři rudý. ()

Mikino00

Jako počítačová hra, příběhem i zpracováním. Není to žádná akční a příběhová pecka, ale nápaditost tvůrcům upřít nelze. Celkově film působí zábavně, podruhé jej ale vidět nemusím. ()

Zombi

Nonstop nářez z pohledu vlastních očí, aneb zfilmovaná FPS na ruský způsob. Příběh mohl být lepší, ale jako prostředek k neustálé akci a pohybu dostačuje, Copley, v několika verzích, parádní, jeho proměny vždy pobaví. Film je nahustěný akcí, brutalitou a v menší míře vtípky. Pravda, cca po hodině už to bylo trochu únavné a stále dokola, ale před koncem se tvůrci vybičovali k dalšímu zvědnutí laťky a já se opět bavil. 4 hvězdy. ()

KRVINKAXXX

Neskutečná BOMBA ten Henry! Nejdřív musím do pekel vychválit kulervoucně luxusní hudební doprovod. Tenhle soundtrack jsem si fakt užívala od začátku až do konce a nebyl tam jediný "zvuk" který by mi vadil. No což sem poslední dobou moc často nenarazila. Pak musím zmínit ten "nový pohled" očima hlavního hrdiny. Náser jak cyp! :D Ale ne, fakt. Než si "mozek" zvykne je to divný ale pak je to totální úlet!!! Největší zážitek ve scénách s parkourem, to bylo fakt MASO! Film má tempo jak hovado, které za celou hodinu a půl nezpomalí ani o vteřinu. Což je skvělý protože člověk nemá čas přemýšlet nad tím, že ten příběh je vlastně celkem o ničem :D Ale to VŮBEC nevadí! Trochu mi to připomínalo Zastav a nepřežiješ, tam je to taky jazda od začátku do konca + sexy Statham kterej mi tady trochu chyběl :D Prostě a jednoduše - chci pokračování a chci ho hned!!! :D Takže pokud si to neviděl tak si to dej, "ty malá pí*o".. ()

qxkamo

Napriek tolkej brutalite, litrom krvi, kilogramom ludskeho masa, co vobec vo filmoch nemusim, ma tento film zaujal prave tym, ze bol toceny Go Pro kamerami. Takto vyvstal neuveritelny pohlad na vsetky sceny vo filme, zazitok sa znasobil a vysledkom je netradicny akcnak. ()

bobstock

Myslím, že Henry se právě stal základem všech filmařů, kteří se budou snažit překonat adrenalinovou cyber-punk jízdu v tomto stylu. Tempo, střih, kulisy, výbuchy, uražené hlavy, nepřeberné množství prostředí a vozítek. Gamerský rauš. 80% ()

geimz

Bohapustá first person zábava, ktorá dostatočne často mení lokácie a zbrane na to, aby nenudila. Ten príbeh je len také príjemné křoví, ktoré ničím nenadchne, ale to ani nie je potrebné. ()

Yardie

Lepších 70%. Oceňuji nápad snímat to celé z vlastního pohledu. To mě od začátku dostalo a dává to filmu úplně jiný rozměr. Co se týká děje a průběhu, je to prostě divočina. Někdy více, někdy méně a někdy až moc. To moc mi už nesedlo, bylo to prostě už moc unreal. Seděla mi první polovina asi, kdy to bylo relativně střídmé, jen občas tam byly takové šílenost. Konec už byl moc velký úlet. Každopádně tempo je fakt šílené, bavilo mě to, fandil jsem hlavnímu hrdinovi a čekal jsem, co z toho vyleze. Co se týká příběhu, mohlo to být trošku více propracovanější, ale o to asi tady úplně nešlo. A ještě jedna věc mi vadila a byla zbytečná, a to schopnost hlavního záporáka. Proč proboha... Zase to nabralo trošku moc směrem mimo realitu. Každopádně byla to jízda, baví to, člověka to chytne, doprovázeno super hudbou, i když občas zase už moc ujetou. A samozřejmě občas se člověk i zasměje. Ubrat trošku z mimo reality a držet se o chlup více při zemi, bylo by to pro mě ještě lepší. Takhle dobrý, fajn vidět, možná bych si to ještě jednou dal, jestli bych si nevšiml nějakých věcí co prvně ne, ale jinak na jedno kouknutí. Ale slušné. Howgh! ()

perko

Z toho, co jsem v kině viděl v roce 2016, byl tohle naprosto nejlepší film. Ano, je to jen bezduchá šílená akce bez smysluplného příběhu, ale když ono se na to tak dobře kouká. Při každém zhlédnutí jsem vypnul mozek a jen sledoval, co se na obrazovce děje. Na kameru z pohledu FPS (first person shooteru) si člověk během pár okamžiků zvykne a pak už se jenom veze na vlně zběsilosti. Pro hráče zmiňovaného žánru videoher se jedná o tzv. MUST-SEE, fanoušky akčních filmů více než potěší. Protože se nepočítám mezi zbylé nejmenované sorty lidí, opravdu netuším, co tento film udělá s nimi. Ale za zkoušku to určitě stojí. ()

Ollie235

Představte si, že hrajete hru, ale nemůžete ji ovládat. A hodinu a půl sledujete, jak vaše postava chaoticky pobíhá po světě, do kterého je na začátku vhozena, střílí všechno kolem a snaží se dostat padoucha, o kterém od začátku do konce skoro vůbec nic neví. Přesně takový je Hardcore Henry. Pochvalu zaslouží do jisté míry originalita a nápaditost. Těžko ale kladně hodnotit film, který mě po chvíli omrzel a u kterého jsem musel dělat nucené přestávky, abych si od té roztřesené kamery na chvíli odpočinul. Mít to půl hodiny, hodnotím výš, ale jako celovečerní film to prostě nefunguje. ()

Untentrauer

I přes to, že jsem gamer jak se patří mi FPS pohled spíš vadil a přiznám se, že se mi z něj i někdy motala palice, nestíhal jsem kolikrát pobrat co se děje a co se stalo. Zároveň to ale filmu propůjčilo jistou originalitu a hlavně důvod proč o něm uvažuji, jako o hře. Přišlo mi to, jako bych se koukal na film tipu free Guy, nebo a to je přesnější, jako kdybych sledoval kámoše při hraní áčkový pecky. Takže podle mne pokud nejste aspoň trošku hráč akčních FPS titulů, tak myslím, že vás to nenadchne. Navíc, zasazení filmu do Ruska už mluví samo za sebe a postaralo se o to, že v Rusku není nic nemožné - opravdu u toho teda nebudete moc přemýšlet. Spoustu scén kvůli tomu tedy vezmete v potaz a nebudete je nijak hlouběji řešit. Je to tedy takový, jaký by to člověk u rusáků čekal  - krvavý, debilní, primitivně zábavný, nechutný, zfetovaný, gopnikovský...a plný kurev - taky se tam musí objevit tank, jinak nemůžeme o Rusku vůbec mluvit obzvlášť v této době LOL. Některé scény a úseky jsou vyloženě povedené, jiné naopak průměrné. Poslední půlhodinka je pak opravdu krvavá jízda! Film má aspekty k tomu, aby se stal kultovkou. Původně jsem dal 3*, jenže se mi to rozleželo v hlavě a musel tam jednu * přidat. A pokud na nějaký film myslím i po shlédnutí, tak je to buď obrovský průser, nebo naopak pecka! ()

Bob Odenkirk vyrazí do akce

Bob Odenkirk vyrazí do akce

22.09.2019

Když si představíte herce Boba Odenkirka neboli Saula z Breaking Bad, akční hrdina je asi to poslední, co by vás napadlo. Nicméně hvězda seriálu Volejte Saulovi se teď rozhodla významně rozšířit svůj… (viac)

Co chystá režisér Hardcore Henry?

Co chystá režisér Hardcore Henry?

03.09.2018

Režisér Ilja Najšuller, který si fanoušky poprvé získal drsným akčním klipem k písni Bad Motherfucker, rozhodně nepatří k tvůrcům, kteří by se rádi drželi zajetých postupů. Jeho filmový debut… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

02.09.2016

Unikátní akčňák Hardcore Henry potěšil spoustu žánrových fanoušků, bohužel ale vydělal jen 14 milionů dolarů. Takže průšvih? Z globálního hlediska rozhodně, producenti ale za šílenou řežbu z pohledu… (viac)