Charley Waite (Kevin Costner), Boss Spearman (Robert Duvall), 'Button' (Diego Luna) a Mose Harrison (Abraham Benrubi) sú muži s nie celkom čistým svedomím. Žijúc na divokom vidieku, kde jediné zákony určuje príroda, a riadic sa spoločným, slobodným "Zákonom Západu"; snažia sa uniknúť svojej minulosti a nájsť mier v duši. Násilie je to posledné, s čím by chceli mať dočinenia. Ale jedno z okolitých miest, vedené tyraniou a strachom, ich donúti "Zákon Západu" odložiť a naši hrdinovia sa dostávajú do konfrontácie so zlom, i vlastnými vnútornými démonmi. Nehovoriac o tom, že samotár Charley v rovnakej chvíli stretáva okúzlujúcu Sue Barlowovú (Annette Beningová), ženu, ktorá zlomí jeho srdce. (POMO)

Skejpr

Pro mě osobně nádhaerný western. Costner i Duvall jsou typově přesní, kamera je nádherná... Costner se vrací k tomu, čím se proslavil a opět mu to vychází. ()

Shit

Tentokrát se Kevinu Costnerovi žánr westernu vůbec nepoved. Je to strašně naivní a stupidně natočený, většina dialogů vyznívá směšně a to asi Costner moc nechtěl a rádoby tvrdý hlášky starýho dědka Roberta Duvalla jsou hodně trapný, od něj to fakt nezní moc tvrdě. A taky ten typickej příběh kdy hodným zlý něco udělaj, oni se pak mstěj a za nima stojí celý město, přestože jim zlý hrozně vyhrožujou, tak statečně stojí na straně hodných na mě už fakt vůbec nepůsobí, už jsem totéž viděl v mnoha jinejch filmech. Jediný co mě na tomhle filmu zaujalo je poslední a taky jediná přestřelka ve filmu, která je hodně dobrá a snad si ani nezaslouží být v takovým filmu, kdyby Costner místo stupidních dialgů a zbytečných scén, který už tak stašně dlouhou stopáž tohohle filmu ještě proslužovaly dal víc podobných přestřelek, určitě by se hodnocení vyšplhalo mnohem víš, ale takhle s přimhouřenýma očima 3* a to jen, díky tomu, že ta přestřelka byla na konci a tak můj výslednej dojem z filmu dost vylepšila ()

choze

Kevin se během své kariéry postaral o několik geniálních westernů, ale tohle je - vzdor kvalitním hercům - sotva průměr. Hodně dlouhý průměr. ()

Sarkastic

Trochu zklamání. Já mám radši tvrdčí westerny jako Pro pár dolarů navíc a k nim optimálnější herce jako Clinta Eastwooda. Nic proti Costnerovi, přesvědčil mě, že hrát umí (s jeho režijním uměním se teprv seznamuju), ale hodí se spíš do nějakýho romantickýho filmu, a ne na surovej Západ. Kamera byla výborná, leč přestřelky dost nereálné. Konec sice pohodový, ale příliš dlouhý. K tomu docela bezduché dialogy, takže bohužel musím hodnotit průměrem. ()

Hal_Moore

Velice realistický a uvěřitelný western ukazující nesnáze a radostné chvíle hlavních představitelů, zahraných s přehledem v zemi Divokého Západu. Robert Duvall opět hraje s výkonem hodným Oskara a vyčnívá nad všemi ostatními. Navíc je tu jedna z nejlepších přestřelek všech dob. ()

Brouk

Ač se sám divím, ale mě se Krajina střelců vlastně líbila. Ten film nepřinesl ani špetku něčeho nového, vše už tady bylo. Ale to neznamená, že to není poctivý film, tedy western. Ano, poctivý, to je asi jeho největší klad spolu s nádhernými scenériemi... 70% ()

genetique

Veľmi príjemná záležitosť sa mi dostala od pána Costnera. Po 'Unforgiven' prišiel konečne päťhviezdičkový, plnohodnotný western. Najlepší novodobý určite! Kvalitný komorný, ničím prekvapujúci námet je však perfektne zakomponovaný do krásnej prírody, zahraný skvelými hercami a ukončený tolerujúcim záverom. Ani som sa nenazdal a bol koniec, čo sa mi pri westernoch často nestáva. A dvojica Costner-Duvall mohla spolu niečo skúsiť aj skôr. 90%. ()

Kaka

Vždycky jsem věděl že Costner umí. Naservíroval nám inteligentní podívanou, kde mají postavy skutečně hloubku a kde se nedá použít slovo "instantní romantika". Cit s jakým scénárista rozvíjí postavy je překvapující. Žádný patos, žádné zbytečně natahované scény. A navíc ta závěrečná cca 15 minutová přestřelka je opravdu skvěle řemeslně zvládnutá. ()

Lavran

Kvalitních a uvědomělých westernů, které do krajiny žánru přinášejí kromě střelby i závan svěžesti a poučenosti, není nikdy dost. Komplikovaná, nadšená hra s žánrovými pravidly, úchvatná kamera, atmosféra, hudba, skvěle naservírovaná finální přestřelka a dobře vybraní herci, to všechno mi zalichotilo měrou vskutku neskonalou. K mému úplnému štěstí by možná neškodilo drobné prostříhání a zkrácení, ale to je opravdu jen drobnůstka, která nemá na nezpochybnitelné kvality filmu pražádný vliv. Navíc je pravděpodobné, že dalšími projekcemi odpadne v zapomnění. Spolu s Tancem s vlky tvoří Krajina střelců maximálně protikladný diptych a mapu westernového žánru napříč historií americké kinematografie. Díky za to, Kevine! ()

sud

Trochu zkušenější westernový divák zjistí, že se s menšími obměnami (ale se všemi ku neprospěchu věci) jedná o remake Fordovy Mého miláčka Klementiny. Stopáž mohla být rovněž kratší a co se herců týče, pak Robert Duvall zastiňuje Kevina Costnera na celé čáře. Na druhou stranu přestřelky jsou skvěle natočené a proti kameře rovněž nelze nic namítat. Žádný zázrak se nekoná, ale příjemně obyčejná kovbojka jako tato občas také přijde k duhu. 60%. ()

viperblade

Jedním slovem zajímavé, dvěma slovy komorní western. Nejvíc mě překvapilo, že Costner zde hraje druhé housle a veškerou tíhu (rozuměj, hlavní postavu) předal Robertu Duvallovi, který je výraznější a (v tomto filmu) lepší, než Costner. Ne, že by Kevin neuměl nebo byl zde nevýrazný, jen mi přišlo, že Duvall tento film nese na svých bedrech. Annette je na svůj věk pěkná a Gambon v roli padoucha potěšil. A i když mi k plnému hodnocení něco chybělo, tak nemůžu než doporučit všem, kteří mají rádi westerny. ()

castor

Poprvé to vyšlo, podruhé to byl přesný opak, potřetí jsme zůstali někde na půli cesty. Třetí režijní opus Kevina Costnera obsahuje všechny jeho neduhy a limity, rád se babrá v klišé, nicméně pořád je to poměrně příjemná oslava klasické westernové školy. Prostě dobří a zlí a ospalé tempo. Dialogy mnohdy hodně skřípou, na hodinky budeme koukat nezdravě často. Přestřelky jsou ovšem zrežírované velmi dobře. ()

Trellíno

Od Kevina Costnera uz jsem vazne nic preborneho necekal. O to vetsi prekvapeni je pro mne jeho novy snimek, ktery je nejlepsim westernem za hooodne dlouhou dobu. Nejprve vas ceka klidnounka prvni polovina, kde se do sita seznamite s hlavnimi postavami a pote nasleduje pulka druha, kde vynika zejmena fantasticka prestrelka jakoby vystrizena z Gauneru, akorat s tim rozdilem, ze je zasazena na divoky zapad a angazuje se v ni podstatne vetsi pocet pistolniku. Kdyby nebylo natahovaneho konce, tak by se jednalo o stoprocentni zazitek. Takto je to "jenom" za devadesat. Tedy jeste jednou. Kevine, to se ti opravdu velice povedlo. ()

gogo76

K.Costner sa po dlhšom útlme vrátil k žánru, ktorý ho preslávil najviac. Mám pre westerny slabosť a tento ma celkom potešil. Príbeh sa odvíja v pomalom tempe, ale o to väčšie je prekvapenie, keď dôjde na akciu. Krvavé finále má niečo do seba... Máš rád western, gringo? Prídeš si na svoje!70%. ()

Xmilden

Začátek filmu skvělej. Prostřední pasáž, kde hrdinové pořád dokola vysvětlují co že se to stalo Cvrčkovi mě už opravdu neskonale štvala, stejně jako, že naši hrdinové zachránili někomu štěně. Také se neustále odhodlávají na závěrečnou bitku. Ta alespoň nakonec stojí za to, i když je dosti nepřehledná. Bohužel to musím napsat, ale Clintovi Nesmiřitelní byli někde jinde. 60% ()

Phobia

Zpočátku vše vypadalo na příjemný, byť ničím výjimečný western: drsní kovbojové a jejich putování se stádem, hezká krajina, hezká hudba, jednoduchá zápletka o vyhroceném sporu s městským šerifem, místním bohatým dobytkářem a jeho pohůnky. Bohužel současně s návratem do města za pomstou se překvapivě dostaví nuda, protože namísto činů stále promlouvají huby všech zúčastněných. Costner ztratil soudnost a nechal film přehltit takovou snůškou patetických keců, až by divák blinkal. Opravdu - ubrat 45 minut rádoby dojemného žvástání, šlo by o solidní, nadprůměrný western, takhle je výsledek k nepřečkání dlouhý a nezáživný, občas přerušený záblesky nepřehledné akce (překvapivě ti dobří zase vystřílí enormní přesilu špatných;-)). Když se k tomu přičte celková slabota scénáře a občas příliš zřetelné plátno za kulisami, musím se hodně nutit do té třetí hvězdičky. Dejme tomu za herecké výkony... Škoda, mohlo to být lepší. 51% ()

cheyene

Nic zvláštního jsem nečekal a také jsem se ničeho zvláštního nedočkal. Western, takový poněkud netypický, dlouho se rozehrává, ale závěrečná přestřelka za to celkem stojí...Film nese zvláštní atmosféru, jsou zde relativně dobře prokresleny charaktery hlavních postav. Co mi trošičku vadilo byl samotný závěr - happy endu jsem se nebál, ovšem tento mi přišel až příliš... Menší chybička, která se ovšem vyskytuje ve více filmech: všimněte si, že Charley (Kevin Costner) dokáže z revolveru na šest ran vypálit 11krát! ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (viac)

Costnerův western nabírá první herce

Costnerův western nabírá první herce

14.08.2022

Po letech příprav se oscarový režisér a slavný herec Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) chystá konečně vrátit za kameru. Vybral si k tomu svůj srdeční projekt Horizon, jenž bude epickou… (viac)

Kevin Costner se vrací k režii

Kevin Costner se vrací k režii

30.01.2022

Takřka dvacet let od jeho posledního režijního pokusu s chválenou Krajinou střelců se Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) vrátí za kameru. A opět nás hodlá poctít epickým westernem, který ještě… (viac)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (viac)