Robert Duvall a Thomas Haden Church v hlavní roli dojímavého a vysoce hodnoceného westernu. Příběh se odehrává v roce 1889, kdy se Print Ritter a jeho synovec stanou nechtěnými ochránci pěti zneužívaných a opuštěných čínských dívek. Ritterovy a Harterovy pokusy postarat se o dívky jsou komplikovány jejich úkolem - musejí dohnat stádo koní na místo určení a přitom se vyhnout bandě urputných protivníků, kteří chtějí dívky unést a naložit s nimi po svém. Ústřední roli v tomto filmu hraje westernová akce. (oficiálny text distribútora)

Lacike

Vdaka Cervenakovmu prirovnaniu k mojej srdcovke Krajina strelcov som to riskol, ale som sklamany. So strelcami to ma spolocne Duvalla v podobnej ulohe, ale zapletka, atmosfera a kvalita je o niekolko urovni horsia. Co ine cakat od nudneho rutinera Hilla. Vysledkom je tuctovy televizny western s charizmatickym Duvallom ale nie prilis zaujimavou zapletkou. 5/10. ()

Phobia

Tradiční grass movie western s ne zcela tradiční zápletkou. Stárnoucí kovboj v naprosto typickém podání R. Duvalla (ten chlap má všechny role stejné - lehký excentrik, co se věčně pochechtává, trousí moudra a přitom působí mírně roztržitě) se rozhodne lépe poznat synovce a tak spolu ženou přes USA stádo koní na prodej. Klasika. To by toho ovšem nesměl zasáhnout vůz naložený žlutým masem, vysloužilá ťápota + pár dalších souputníků. Hlavní hrdinové sice složili slib celibátu, jinak si však počínají velmi chlapsky: oponenty neváhají střílet, věšet, surově mlátit, odřezávat a odstřelovat jim různé tělesné součástky. Padouši to holt v žádném filmu nemají jednoduché. Nicméně v "Broken Trail" si tragické okamžiky prožije i kladná družina, byla jsem proto zvědavá, jaký bude bodycount v závěru. Hmm, trochu zklamání. Nespokojenost si dovoluji vyjádřit také s poněkud roztahaným tempem, tři hodiny jsou až moc, ALE (navzdory heroické snaze N@HA CYPNEMA udolat mě třemi sloními prdelemi upoutávek) NEUSNULA JSEM a to je rarita! Nadšená jsem byla z nádherných záběrů krajiny a celé té krásně nasnímané koňské romantiky. Pochválit musím český dabing. A teď odežeňte od monitorů nezletilce a prudérní důchodce, Phobia bude sprostě nadávat. Do hajzlu ucpaného, pochcaného, poblitého, posraného a nespláchnutého; může mi někdo vysvětlit, proč se dabují slovenské filmy a seriály, ovšem když vám ve filmu třetinu času kuňkají číňanky, titulků se nedočkáte?! Kdyby tam, kurrrrrrrrrrrrrrrva, zůstaly alespoň anglické, ale to ne! Budete koukat, třeba jak hlavní šikmoočka se slzami v očích vejrá na vycházející srpek měsíce, cosi přitom sveřepě ťingťoní a vy můžete hádat, jestli má měsíčky (nedostala měsíčky?), xmrti nenávidí Turky, znásilnili ji Měsíčňané nebo se jí hrubě nelíbí momentální tvar onoho satelitu Země. Občas se z gestikulace, mimiky a celkové situace dá vydedukovat, o čem si to žluté holky kvokají, někdy ani náhodou a to u jinak příjemného filmu vážně nasere a vřele za to nedík! 74% ()

Willy Kufalt

Tak jsem se minimálně hodinu ujišťoval, že je to sice řemeselně kvalitní záležitost, že má to nejen nádhernou kameru, ale celkově dost podmanivou atmosféru, díky čemuž mě Prolomená stezka nenudila, že Thomas Haden Church hraje nesmírně charismaticky, že to putování se stádem koní a ochranou nad skupinou imigrantek má též cosi do sebe... ale že je to zároveň historické drama z (pro mě) hodně cizokrajního prostředí a byť ho sleduji se zájmem, že se mě jaksi ne(do)týká a tudíž mě v tom pomalém tempu nepohlcuje na 100%... až se to během druhé hodiny změnilo a začlo se ve mě probouzet stále větší souznění a během třetí nabídlo i opětovný silnější zásah. *** Od Waltera Hilla se mi líbila většina osmdesátkových filmů s osobitým stylem ve jménu hudby, akce či humoru, ale do jeho novodobé tvorby jsem nahlédl poprvé. Nečekal bych, že zrovna tento tvůrce přijde po letech s takhle „velkým“ tříhodinovým opusem, často jsem tu jeho rukopis ani příliš nepoznával, ale k mému překvapení si tu stopáž zdařile obhájil, dokázal rozehrát dostatečně epický příběh, protkat sáhodlouhé putování různorodými motivy i dojít s postavami až k jistým myšlenkám. Možná víc, než střety s ohrožením v přestřelkách či přepadení, se mi jako pozoruhodný jevil střet čistě filozofický nad postojemi hrdinů k životu a životnímu stylu, s otázkami svobody v protikladu k manželství. Dialogy mezi Ritterem a Kate zacházejí nad tradiční rámec žánru westernu až do psychologie a úvah nad konáním ústředních postav v daných situacích. A zajímavé je i vyústění celého rozsáhlého činu, který neodvratně došel ke dvěma protikladným vyvrcholením ze dvou odlišných stran. [75%] ()

Diamant

NÁČRT OBSAHU: Mladé čínske dievčatá sú predané bezcitnému obchodníkovi. Pri prevoze natrafia na mužov - gentlemanov, ktorí ich nevnímajú ako tovar, ale ako osoby. Stávajú sa ich ochrancami napriek tomu, že majú starosť aj o veľké stádo koní. KOMENTÁR: Film má vysokú umeleckú, aj výchovnú úroveň. Na jednej strane môžeme vidieť nechutný egoizmus a sebectvo, na druhej strane krásu priateľstva a skutočnej lásky medzi mužom a ženou. Tento western pozostáva z dvoch častí, pričom je tak zaujímavý a napínavý, že je naozaj ťažké odolať tomu, aby ste si po prvej časti nepozreli hneď aj druhú. Dej je pestrý, ale aj prehľadný. Rozhovory nenudia, nie sú zdĺhavé, sú prirodzené, spontánne a aj obohacujúce. Bojové scény pôsobia tiež reálne, bez umelého naťahovania. Ponižovanie dievčat cez prostitúciu je tu zobrazené veľmi citlivo, bez zbytočných provokácií, chúlostivé scény sú len krátko naznačené - zobrazené, čo bohate stačí. Na záver ešte jedna dobrá rada z filmu: Bohatstvo nikdy nemeraj peniazmi... ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 15 rokov. ()

kinderman

Pro příznivce westernů, kterým nevadí pomalejší tempo vyprávění. Poctivé režijní řemeslo, nádherná kamera, výborné herecké výkony netradiční dvojky kovbojů (strýc a synovec v podání R.Duvalla a T.H.Churche), to vše dává dohromady sice předvídatelný, ale podmanivý příběh, kdy na tři hodiny opravdu uvěříte, že se na sklonku 19.století po prériích amerického Západu mohli prohánět se stádem koní měkkosrdcatí (a jak se ukáže taky v dějepise zběhlí) chlapi, jimž bylo možno bez obav svěřit životy a čest několika čínských panen. ()

• V jednom z prvních supercelků je vidět televizní vysílač na horizontu, v prvních záběrech honáků se stádem zase elektrifikace. (Monte_404)
  • Skladba, kterou hraje Gilpin na housle a Ritter na ni tancuje, se jmenuje „Beautiful Dreamer“. (cheyene)

Drsný svatý Rourke

Drsný svatý Rourke

05.01.2010

Jednou už si svatého zahrál, konkrétně Sv. Františka ve filmu z roku 1989. Role ve filmu St. Vincent bude „trochu“ jiná. Mickey Rourke si v kriminálním thrilleru zahraje nájemného vraha, který se v… (viac)