Horúčka sobotňajšej noci

• Česko Horečka sobotní noci (viac)

Mladý Brooklynčan Tony Manero žije len pre sobotné noci na miestnej diskotéke, kde je kráľom tanečného parketu. Jeho každodenný život však už nie je taký vzrušujúci. Doma sa stále háda s otcom a vo svojej práci v obchode s farbami tiež nenachádza uspokojenie. Veci sa začnú meniť, keď začne s priateľkou Stephanie trénovať na tanečnú súťaž. Stephanie sníva o veľkom svete za hranicami Brooklynu a jej plány čoskoro navždy zmenia Tonyho život. (STV)

sochoking

Včera som videl film Tony Manero a teda som si povedal, že legendárneho Travoltu v Saturday Night Fever musím tiež a úprimne, netušil som, že to bude až taká bomba. Ja som očakával skôr, že tam budú chodiť furt v elasťákoch a hrubých ponožkách niekde do telocvične pred zrkadlo a trénovať do aleluja a ono to bola celkom podarená drámička. Na celom filme sa mi veľmi páčil Travoltov hlas. Ten štýl, akým rozprával... taký kľud'as. Neviem, nejak mi to robilo dobre. Naopak, tomu malému Bobbymu, ktorý sa nevedel ani vyjadriť, by som hned' rozbil papuľu, tak ma tam sral s tými idiotskými otázkami. A ešte malá Annette sa mi páčila viac, ako Stephanie, ktorá mala oči kilometer od seba. Rozhodne si myslím, že tento fim je ideálny na stavy depkové! Travoltove pohyby v prvej minúte a desiatej sekunde filmu by rozhodili i mrtvolu... ()

Tsuki

Přiznám se, že teprve nedávno jsem tenhle kultovní film viděla poprvé. Potěšilo mě, že krom hlavní tématiky, o kterou se bohatě stará hudba Bee Gees a disko tanec, je toho ve filmu ve skutečnosti víc. Travoltova postava nebyla jen výborný tanečník, ale vlastně především obyčejný kluk, který si ještě není jistý, co se životem, ale má srdce na správném místě. Rozervanost, mladická nejistota a jednotlivé problémy všech postav tomu dodávaly patřičnou hloubku, a tak z toho čiší lidskost na pozadí onoho stylového diska. Musela jsem mimochodem žasnout nad Travoltovými tanečními kreacemi, a místy se i pousmát nad vtipností tehdejší módy (že by se ještě někdy do mužského módního stylu vrátily boty na vysokém podpadku? :D To by mohlo být zajímavé). ~(4,0)~ ()

Anderton

Horúčka funguje aj po 35 rokoch. Je to zázrak, ale je to tak. Nebol som pri jej sledovaní ovplyvnený žiadnymi vonkajšími vplyvmi okolia, ktoré by ma tlačilo k tomuto filmu, pretože je fenoménom doby. Nežijem totižto v 70tych rokoch. Takže môžem s kľudným svedomím prehlásiť, že film z tohto hľadiska objektívne funguje. Či je to prázdna komercia, alebo skvelo zahraný odpočinkový muzikál, záleží na vkuse diváka. Ja toto disko obdobie z duše neznášam a napriek tomu som sa bavil. Takže len zopakujem, že film funguje. ()

boshke

Většinu stopáže jsem velkoryse ignoroval pitomost scénáře a přesvědčoval sám sebe, že si tím tento pozoruhodný výlet do sedmdesátek zkazit nenechám. Hudba super, tanec super, kostýmy super, celá atmosféra super, ale absence scénáře se přece nedá přehlédnout. Jednou stačilo... 50% ()

swamp

Travolta je nesympatický frajírek, kterému jde sakra dobře tančení, a přestože je hajzl, na konci si to během jediné scény vše uvědomí a je hodný, tečka. Hudba Bee gees výborná. Je patrné, že se tvůrci snažili o to, aby snímek měl jistý přesah (drogy, nechtěné těhotenství, sebevražda, znásilnění, rasová nenávist), ale bohužel tlačili až moc na pilu a nepodařilo se. Raději si dám Grease, děkuji. :) ()

Ant

Není to Pomáda a K.L Gorney není Olivia Newton-John. Pomáda zase ale nemá Travoltu tančícího na Bee Gees. A že by si za ty kreace opravdu zasloužil nějakého tanečního oscara. Škoda jen, že pořadné tempo to vždy dostalo, až co Tony vyrazil na parket. Tuhle legendu ale prostě nemůžu hodnotit průměrně. ()

Zodd

On uměl tančit, pozdější Pulp Fiction proti tomu nebylo nic. Je až zvláštní ho vidět štíhlého. Jeho role z dnešního hlediska působí trochu schizofrenně a sledovat mnohým asi způsobí maximální utrpení, ale v té macho době v USA v 70. letech se dá pochopit. A funguje jako pomník. Není to muzikál ani doopravdy taneční film, je to teen film z té doby. Pokud jste viděli videoklip Bee Gees k písni Stayin’ Alive, v podstatě film působí z dnešního hlediska podobně. A jo, slavná úvodní scéna s touto písní, kde vidíme dříve Travoltovy nohy než jeho samotného. Kam se hrabe náš ultralevný Discopříběh. Přijde mi až zajímavé, že pokračování, kterému jsem se snažil vyhýbat za každou cenu a jenž má na Rajčatech skoro opačné procentuální skóre, točil Sly(!). ()

nascendi

Aj keď som ani po štyridsiatich rokoch nenašiel dôvod pre štyri hviezdičky, naďalej považujem tento muzikál za významný. Jednak pre Johnnyho Travoltu, pre ktorého znamenal prvý krok k povesti skvelého tanečníka (neskôr Pomáda a Pulp Fiction), ďalej pre dokonalé navodenie atmosféry diskoték a najmä pre výnimočnú hudbu Bee Gees, ktorí vtedy prežívali svoje druhé obdobie slávy. Takže každý, kto by chcel nasávať atmosféru tej doby má pri sledovaní horúčky veľmi vhodnú príležitosť. ()

WANDRWALL

Byl jsem na tom ještě v letním kině. To bylo tehdy, když se vdávala moje sestřenice a já tam poznal dvě sestry, co potřebovaly pomoc... Ničím mě ten film neupoutal, ostatní ano, hrou na pompu. Já pokukoval raději na jednu z těch sester, a ve mě probíhalo něco jiného, co s dějem filmu, který byl podružnější. Inu náhody tehdy měly ještě zelenou... Ach ten čas nezralých malin a spontánních vztahů! ()

Pedestrian

Jen těžko si lze představit větší klasiku 70. let, než právě Horečku sobotní noci. A víte, co je na tom tak krásný? Že ten film vlastně vůbec nezestárnul. "Viděl jsem tě v 2001. - No a? - Dívala ses na mě a já se díval na tebe. - Podívám se na kluka miliontinu sekundy a on z toho dělá kdoví co!" Takže ty 4* dáme. Hodně scén mi navíc pořád leží v hlavě (opening, Travoltova forever alone jízda nočním metrem, závěr). ()

dopitak

Frčeli Bee Gees, vystřelovací nože a afro-účesy. Travolta byl mladej, ošklivej a hubenej. Ostatní zcela nevýrazní a po pěti minutách od filmu si nepamatuju ani jejich jména, ani obličeje. Jinak ovšem s tímhle snímkem na rozdíl od Pomády problém nemám. Až na ten dost bídný dabing made in Česká televize (Jan Dolanský atd.). ()

Chrustyn

Ještě než se John Travolta proslavil v legendárním muzikálu "Pomáda" zahrál si v tomto kultovním snímku, hvězdu tanečního parketu, jehož smyslem života je svádění holek, alkohol a tanec. Travolta a jeho taneční kreace jsou stejně nezapomenutelné jako hudba Bee Gees a legendární úvodní titulky. 4* převážně z nostalgie. ()

classic

...Ako svoj už v poradí-tisícpäťstí komentár som si jednoducho zvolil Horúčku sobotnajšej noci, ktorú som ešte ani poriadne nevidel, a pritom ju pravidelne, rok čo rok-reprízujú. Zahviezdil v nej nikto iný, než John Travolta, ktorý sa skrátka musel pre rolu „búrlivého tanečníka” Tonyho Maneru narodiť, lebo si naozaj nedokážem predstaviť, že by si namiesto neho tu zahrali, napríklad-Dick Gere, alebo Patrick Swayze, aj keď sú určite dobrí, na neho nemajú ani zďaleka_ Nachádzam sa v new-yorskom Brooklyne v druhej polovici 70. rokov, 20. storočia, s nostalgickým pohľadom na Dvojičky, a tu je taktiež k dispozícii D-I-S-K-O klub 2001:ODYSSEY + stovky iných, kam chodí vymetať tanečné parkety Tony Manero, ktorého všetci obdivujú, ako fenomenálneho tanečníka ! Skrátka, tu na chvíľu, teda na noc vypne, zabudne na svoju debilnú rodinu, ktorá ho neskutočne serie. Nemôže NON-STOP tancovať, a tak musí aj pracovať v obchode s farbami, a nedá sa povedať, že by ho toto povolanie povznášalo do nebies. Tatko je už pol-roka nezamestnaný, mama stále myslí na jeho brata Franka, ktorý čoskoro-vystúpi z “CIRKVI” , alebo má mladšiu sestru, ktorú som iba raz uvidel. Keď nie je doma s nimi, tak dá sa povedať, že sa poflakuje s kamarátmi, či sa mu stále dvorí pekná kráska Annette, ktorú pošle k vode. Raz sa na akcii zahľadí do neprístupnej STEPHANIE, do ktorej sa zamiluje až po uši..._ Celý snímok na mňa pôsobil osviežujúcim dojmom, možno aj pre hudbu BEE GEES, ktorá viac-menej zlepšuje samotný film tak minimálne o 60% ! + životný výkon Johna Travoltu robí z tohto tanečno-hudobného dielka vskutku zaujímavý filmový zážitok, aj keď scenár nie je ničím výnimočný_ PS: Chcel by som vedieť takto vymetať tanečné parkety, bohužiaľ som neuveriteľné DREVO. ()

Arsenal83

Pesničky Bee Gees sú super, ale keby ich tak spieval niekto iný! Pretože hlasy kotnej mačky pri smetiaku kríženej s výkrikmi práve kastrovaného eunucha, to nie je pohladenie pre moju dušu. A Travolta v podpätkoch? Radšej nie, ďakujem. ()

marhoul

Klasika, kultovka, sociální drama. Dle zdejších komentářů zjevně nic pro dnešní mládež, však "modří už vědí." Famózní John Travolta! ()

Nancy

Ano je to klasika, Travolta je super i taneční čísla jsou skvělá, ale jinak vůbec nevim, o čem to je. Travolta se vrtěl na parketu, pak i snějakou babou... jo a soutěžil a cenu nechal jinejm, ale jinak nemám tucha... nebo tohle celý byl ten děj??? ()

Ivoshek

Ve zkratce - je to děsivá kravina a pokud by se na to někdo pokoušel koukat jako na seriózní film, musel by jít s hodnocením hluboko. Ale pokud se na to koukáte jako na parodii 70. let s vystajlovaným Travoltou s obtaženou košilí, který jede kreace jak z diskotéky z pionýrského tábora na rytmy od BeeGees, nemůžete se nebavit. A já se bavil fantasticky. A vo vo vo tom to je. Mimochodem, Travoltovy kreace mám občas v opilosti tendenci napodobovat a to bez ohledu na hudbu okolo. Při normálním hodnocením se koukněte dolů na gudaulina a odečtěte si hvězdičku. ()

eraserhead666

Tanečky dobrý, ale mnohem více se mi to líbí jako drama a dost šílený pohled na sedmdesátý léta, kde byli lidi divný nosili fakt strašný hadry. No, a miluju Bee Gees. ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!

10.09.2006

Tak to tedy alespoň bude v připravovaném remaku muzikálu Hairspray, kde ztvární postavu Edny Turnblad, jejíž dcera Tracy (začínající Nikki Blonsky) se zaplete do rasových nepokojů v Baltimore… (viac)