Než sa stal Eltonom Johnom, volal sa Reginald. Bol  to malý okuliarnatý dengľavý chlapec, ktorý si nie veľmi dobre rozumel so svojimi rodičmi. Zato s klavírom mu to išlo vynikajúco. Na začiatku robil len sprievodného klaviristu úspešnejším hudobníkom, do momentu keď stretol svoju spriaznenú dušu v podobe textára Bernieho Taupina. Od tohto stretnutia viedla už len strmá cesta na absolútny vrchol, možno až priveľmi rýchla a priveľmi strmá na to, aby sa dala zvládnuť bez alkoholu a drog. Tie pomáhali predovšetkým vo chvíľach, kedy sa Elton cítil sám, opustený a nemilovaný, čo sa mu stávalo prakticky stále. Lenže keď ste dušou rocker a showman, tak sa z každého problému skrátka vyspievate. (Cinemart SK)

Dejf4

Velké překvapení. Dexter Fletcher překvapil s kolika nápady přišel a jak kretivní byl. Například muzikálová čísla to je veliká lahůdka a radost pohledět. Celé je to pojaté bez nějakého klišé a patosu. Po herecké stránce je to koncert většiny, ale Taron Egerton vyčnívá nejvíce. Užil jsem si písničky a celé mi to sedlo a bavilo. 8/10 ()

honzic

Docela pěkný film, zajímavě pojatý a ten herec v hlavní roli se docela povedl. Na druhou stranu je to mnohdy až moc přehnané. Hodnocení: 70 % ()

blondboss

Eltona Johna ako hudobníka mám veľmi rád a jeho pomalé piesne sú balzamom na dušu, kdežto tie rýchlejšie prinesú dobrú a pozitívnu náladu. To, akým životom žil, už mňa veľmi nedostalo a v zásade to vo filme až tak nebolo zachytené, ale na druhej strane oceňujem, že aj keď producentom bol samotný Elton, že to voči nemu nebolo user friendly a film ho vykreslil v zásade takého, aký je, na rozdiel od Bohemian Rhapsody. Taron Egerton si svoju úlohu obhájil znamenite. Každopádne očakával som od tohto snímku viac a myslím, že jedna projekcia bohate stačí. 60 % ()

halberdier

Po nedávném Bohemia Rhapsody přichází další životopisný film o hudební ikoně - tentokrát o Elton Johnovi a opět u toho byl Dexter Fletcher, ale tentokrát film už natočil sám. Jestliže se na BR kritizovala nějaká věc, byl to fakt, že biografie o Freddie Mercurym byla příliš uhlazená a neukazovala zpěvákovu temnejší stránku. To Rocketman je mnohem otevřenější dovoluje nám nahlídnout i do Johnovy ne zrovná šťástné životní etapy plné drog a alkoholu. Rami Malek dostal za ztvárnění frontmana Queenu Zlatý globus i Oscara, přestože ne všichny vlástně zcela přesvědčil, nakolik byl jeho výkon herecký či to byla "jen" kvalitní imitace. To Taron Egerton ztvárnil roli Eltona Johna mnohem přesvědčivěji a měl daleko více příležitostí vyniknout i v dramatických pasážích. Navrch přidal skvělý zpěv. Rocketman se navíc nepatrně vymyká běžným životpisným filmům i v přítomnosti více či méně povedených muzikálových čísel. Kdo má Eltona Johna rád, neměl by si určitě film nechat ujít, sice nemá takové highlighty jako třeba Live Aid v BR, ale dovolí nám mnohém lépe nahlédnout do nitra hudební ikony a sledovat jeho místy nepříliš šťastný život. ()

Salvator

Kdo hledá podobnost s Freddiem, určitě ji najde. Kromě homosexuality, alkoholu, drog a hudební geniality, také v "Andělu strážném". Zde v podobě Bernieho Taupina. Srovnávání ale vlastně není nijak důležité, protože Rocketman je prostě hodně povedený film. ()

rigby

Na film jsem se moc těšil, protože ho předcházely jen samé pozitivní zvěsti. Obzvláště kvůli srovnání s pro mě nepříliš povedenou exkurzí do života Freddíeho Mercuryho. Na druhou stranu však musím přiznat, že z hudby Eltona Johna znám jen jednu placku s největšími hity, protože byl pro mě vždy moc popový. Nikdy jsem ho za nějak velikou hvězdu nepovažoval. Ani film mě nepřesvědčil, ačkoli snese ono nabízené srovnání. A v některých momentech v něm vychází i lépe. To svou muzikálností a dravou živostí, nespoutaností, kterou se podařilo úspěšně převést na plátno. Naopak až moc přičichl k muzikálu, což mé hodnocení sráží o hvězdičku. Nicméně představitel hlavní role je naprosto skvělý a věřím mu, že je Elton John. Dokázal mě přesvědčit a pustit do svého nitra, a to se chladnému Malekovi vůbec nepodařilo. Nicméně je mi jasné, že Bohemian Rhapsody v tomto souboji zvítězí, alespoň v naší zemi, kde jméno Eltona Johna není tak populární jako asi jinde. Ale filmový zážitek to byl silný a rád si ho zopakuji, což u Queen jsem tvrdit nemohl. ()

SamGee

Túto dekádu môžeme sledovať renesanciu hudobného žánru vo filmovom priemysle. Pred štyrmi rokmi to bola rapperská snímka Straight Outta Compton, minulú jeseň zasa Bohemian Rhapsody a Zrodila sa hviezda a tento rok sa v našich končinách predstavila muzikálová dráma Rocketman, ktorá pojednáva o vzostupoch a pádoch popového speváka Eltona Johna. Film sa začína scénou na terapeutickom sedení, kde Elton (Taron Egerton) rozpráva o svojom živote. Predtým, než sa stal hudobnou ikonou, bol plachým mládencom menom Reginald Dwight, ktorý si moc nerozumel s rodičmi, avšak mal talent na hudbu. Vďaka tomuto sa dostal k hudobným výšinám a stal slávnym po celom svete. Bohužiaľ, nezaobišlo sa to bez drog, večierkov, alkoholu a sexu, ktoré mali potláčať jeho pocit osamelosti. Aj keď mal tieto neresti, úmorne s nimi bojoval a popritom písal svoje hity. Život o slávnej osobnosti je zaužívanou formulkou v biografických dielach, ale táto snímka vyniká muzikálovými číslami, ktoré hýria farebnosťou a precíznou choreografiou. Okrem toho vyrozprávajú pocity protagonistu a fungujú ako premostenie medzi životnými etapami speváka. Na rozdiel od Bohemian Rhapsody sa dielo nebojí ukázať pohoršujúce momenty ako konzumovanie omamných látok, úplné znázornenie homosexuality alebo pokusy o samovraždu. Tieto aspekty dokonale vykresľujú temnú stránku povahy Eltona, čo dopomáha k autenticite. Navzdory týmto esám trpí film scenáristickými neduhmi. Jedným z nich je absencia časových údajov, ktoré by pomohli divákom sa zorientovať v deji, a ďalšou je odfláknutá dejová línia falošného manželstva na zakrytie Eltonovej sexuality. Za najlepší herecký výkon si jednoznačne zaslúži Taron Egerton, známy zo špionážnej série Kingsman. Ten si dokázal podmaniť divákov vďaka excentrickému oblečeniu, šarmu a hlavne speváckemu hlasu, čo bolo obrovským plusom pre tento film. Súčasne sa mu podarilo znázorniť Eltonove pochybnosti a jeho vnútorný konflikt. Neprekvapilo by ma, keby za tento výkon bol nominovaný na Oscara. Za talentovaným Egertonom nezaostávajú ani vedľajšie postavy v podaní Richarda Maddena, Jamieho Bella a Bryce Dallas Howardovovej. Vo filme majú pesničky veľkú úlohu z viacerých hľadísk. Po prvé, sršia silnými emóciami, ktoré dokážu divákov buď rozosmútiť (skladby Your Song a Rocketman), rozveseliť (Saturday Night’s Alright for Fighting, Honky Cat) alebo im proste dať chuť si zatancovať a zaspievať (I‘m Still Standing). Ďalej, hudobné čísla sú prezentované skvelou tanečnou dramaturgiou a speváckymi číslami vedľajších postáv. Nakoniec, svojím kontextom perfektne zapadajú do rôznych dramatických momentov. Nemal by som zabudnúť aj na vizuálne prostredie a oslnivé kostýmy od Juliana Daya. Podľa môjho názoru si snímka Rocketman zaslúži rovnako veľkú pozornosť ako pri Bohemian Rhapsody, pretože ponúka nielen sympatického Egertona, podarené muzikálové parkety, zaujímavý vizuál alebo odvážne témy, ale aj príbeh o hľadaní šťastia, vyrovnaní sa s minulosťou a akceptovaní samého seba. Vďaka týmto prvkom si ľahko získava sympatie mainstream divákov i fanúšikov popovej hudby. Príbeh: 8/10, Herecké výkony: 8/10, Hudba: 9/10, Vizuál: 8/10, Kostýmy: 9/10, Celkovo: 8/10. () (menej) (viac)

barbiteq

Na Barbie to Regie sice nedotáhl, ale tuším, že se zase hrabal Donatelle ve skříni, prasák. Krom pár vykradených cirkusáckých stanů zvládl nashromáždit i krapet toho talentu, a to zpěv stranou, v tom jsem nejlepší samozřejmě já. Nevybavuju si, že bych vůbec kdy zaznamenala jinou opelichanou přihřátou slípku, co si sedne za klavír a vyprodá arény po celém Mumulendu, to je přece má práce! To já mám pomrkávat na Keny a prokládat garáž slunečními brýlemi! Já, já, já! Hodní romantičtí chlapečci to ale mají v životě těžké, v dětství byli za školou, když se zrovna instalovaly do hlavičky emoční spínače, a tak to musel chudák Elton prokládat koksem a píchat holky, no fuj. Nakonec se na něj ale stejně usmála barbína a objevil kamarádku lásku, a to nám ještě na stará kolena straší ve filmech. Je mi z toho úplně růžovo. ()

fafejt001

SROVNÁVAT hudební filmy je , podle mne , kravina ! Každý film s touto tématikou je jiný . Já jsem Eltona nikdy moc nemusel . Jeho hudba mi moc neříká , ale musím uznat , že to byl , a je , takový malý génius ve svém oboru . To jakého byl zaměření je jeho věc . Ten chlast , drogy , orgie , pařby - atd . nesoudím , každý žije jak umí . V hudebním průmyslu něco dokázal , i když slovo , průmysl , je divné slovo . Prostě Elton John je v hudební branži pojem a smekám před jeho tvorbou . A těším se na další filmy o jiných zpěvácích , kapelách aj skupinách . Zdarec . ()

imaginer21

Herecky bravurně odvedená sonda do života jednoho z nejkontroverznějších britských hudebníků, která však svou přílišně nucenou muzikálovou hravostí připravuje diváka o nějaký ten silnější zapamatovatelný moment. Ne že by o silné momenty nebyla nouze, ale zpívání pomalu v každé scéně mě osobně rušilo. Hudební podkres žel netáhne, ač je Taron opravdu mimořádným talentem. Může za to i fakt, že tvůrci Rocketmana neopřeli o pestrou Eltonovu tvorbu s rozlišnými žánry, a tak za každou emocí či zvratem slyšíme pořád vesměs ten samý styl, navíc v plytkém muzikálovém podání. Zejména první polovina filmu tak trpí maximálně. V té druhé se to přeci jen zlomí, zvlášť když nastupuje hlubší pohled do Eltonovy duše a Taron nastaví nejvyšší laťku své herecké symfonie. Jako muzikál raketový muž funguje jakž takž pěkně, jako životoposné drama (či aspoň drama na motivy skutečných událostí) bohužel spíš nikoliv, nebo jen s odřenýma ušima. Pokud se něco opravdu povedlo, je to až zdařilý závěr. ()

HellsAngel

Pri hodnotení Rocketmana sa žiaľ nedá vyhnúť priamemu porovnaniu s minuloročným hitom Bohemian Rhapsody. A nejde len o skutočnosť, že režisér Dexter Fletcher má prsty v oboch snímkach, Elton John je rovnako ako aj Freddy Mercury nefalšovanou extravagantnou osobnosťou, pravým hudobným géniom a neskrývaným homosexuálom. Zatiaľ čo ale príbeh frontmana skupiny Queen bol dramatickým filmom s hudobnými vsuvkami, Rocketman je plnohodnotným muzikálom so všetkým, čo k tomu patrí. Vďaka tomu boli síce vybrané scény viac hravé, no mierne strácali na dôraznosti. Chválim ale dejový oblúk s terapeutickým sedením a jeho vyvrcholenie v podobe objatia mladšieho ja (krásna metafora). Taron Egerton hviezdi vo svojej zatiaľ najlepšej úlohe, no zahanbiť sa nenecháva ani zvyšok hereckého ansámblu. Rozhodne sa oplatí vidieť a to nielen pre ozaj prvotriedne kostýmy. ()

Astonko

Hudobné čísla, i keď často vrámci rozprávania deju pôsobia rušivo, sú tým najlepším, čo tento film ponúka a to aj vďaka výborným herecko-speváckym výkonom a nápaditým kostýmom. Inak to však vo mne nezanechalo nič a niektoré snové sekvencie mi vyslovene vadili 6/10 ()

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)

Třetí Sherlock Holmes našel režiséra

Třetí Sherlock Holmes našel režiséra

12.07.2019

Režisér dvou úspěšných hudebních biografií Rocketman a Bohemian Rhapsody (film přetočil a dodělal po Bryanu Singerovi) Dexter Fletcher byl vybrán pro režii třetího Sherlocka Holmese s Robertem… (viac)

Godzilla zklamáním, Avengers dochází dech

Godzilla zklamáním, Avengers dochází dech

03.06.2019

Nová Godzilla II Král monster neoslnila ani kritiky, ani diváky. Přeplácaný blockbuster vydělal o prvním víkendu v Americe jen 49 milionů dolarů, což je obzvlášť smutné v porovnání s první Godzillou … (viac)