Než sa stal Eltonom Johnom, volal sa Reginald. Bol  to malý okuliarnatý dengľavý chlapec, ktorý si nie veľmi dobre rozumel so svojimi rodičmi. Zato s klavírom mu to išlo vynikajúco. Na začiatku robil len sprievodného klaviristu úspešnejším hudobníkom, do momentu keď stretol svoju spriaznenú dušu v podobe textára Bernieho Taupina. Od tohto stretnutia viedla už len strmá cesta na absolútny vrchol, možno až priveľmi rýchla a priveľmi strmá na to, aby sa dala zvládnuť bez alkoholu a drog. Tie pomáhali predovšetkým vo chvíľach, kedy sa Elton cítil sám, opustený a nemilovaný, čo sa mu stávalo prakticky stále. Lenže keď ste dušou rocker a showman, tak sa z každého problému skrátka vyspievate. (Cinemart SK)

Germanicvs

Nebýt (nejen v titulcích patrné) supervize nad vlastní minulostí by šlo o velmi zdařilý hudební snímek. A proto, že finálová sebechvála smrdí mě nutí jít s bodem dolů. Absenci přímého vyprávění nahrazuje pořádná nejen muzikálová lajna tažená neskutečným Taronem Egertonem, který je Eltonovější než samotný Elton (pardon Reginald). ()

david141474

No musím říct, že jsem dost zklamanej. Je to o dost horší než jsem čekal. Egerton hraje opravdu dobře a působivě, ale ten děj a to provedení je příšerný. Songy byly dobrý. Herecký výkony taky dobrý. Děj byl hrozně natočenej. Postavy byly zajímavý, teda alespoň některý. Herci byli taky dobří. CGI bylo odporný. A ty šílenosti, který Elton dělal, jako třeba ve scéně s bazénem byly dobře natočený, ale to je asi tak vše. Film má neuvěřitelně mnoho hluchých scén, kde opravdu vůbec nic nezaujme. Song je v každý pátý minutě. Tenhle film je šíleně dlouhej a zasloužil by si tak hodinu a půl, ale tvůrci si řekli, že 2 hodiny budou lepší a tak tam dali hodně hluchých míst a to není moc dobrý, hlavně pro životopisnej film. Kam se tento film hrabe na Elvise nebo Spatřil jsem světlo, tyto dva počiny jsou skvosty, to však nejde říct o tomhle skvostu. 5/10 Nevim, nevim, cítím zklamání, zatím nejhorší životopisnej film, kterej jsem viděl. ()

Crust

Koláž freudovských traumat, šílených kostýmu, drog, hysterických výlevů a muzikálových vsuvek, z kterých mě bavilo jen závěrečné ztvárnění slavného 80's klipu k I'm Still Standing. Zezačatku to sice má podobu Eltonovy (životní) cesty ke slávě, ale pak už jsou to jen reminiscence psychických a drogových eskapád v podobě roztahaných záběrů na Eltonův (Egertonův) zoufalý obličej. Film navíc sleduje v podstatě jen polovinu jeho života a ta druhá je smrsknutá jen do pár fotek a odstavců v závěrečných titulcích. Mě to moc teda nebavilo. ()

ElisR

Máme tu Bohemian Rapsody, Elvise..a Rocketmana. A právě poslední zmíněný mě narozdíl od těch dvou absolutně nebavil. Odpad ani jedna hvězda by k tomuto dílu bylo neuctivé, ale víc než na dvě hvězdy to za sebe nenatáhnu... ()

Kozlowski8

Že nejsem a nikdy jsem nebyl příznivcem Eltona Johna a že mne jeho písně nestrhnou, jsem věděl, než jsem se rozhodl film shlédnout. Zajímal mne příběh hudební hvězdy, ale ani ten mne vlastně ničím nepřekvapil - klasický vývoj hvězdy šoubyznysu od kluka s hudebním nadáním a jeho postupného vzestupu až na hudební vrchol, provázeného drogami, alkoholem, sexem a taky depresemi a osaměním. Skvěle natočeno, naprosto vynikající Taron Egerton v titulní roli, ale celkově mne to výrazněji neoslovilo. 60 %. ()

PTuranyi

Perfektná hollywoodska šou ponúkajúca život Eltona Johna ako psychoterapiu. Dokonalá produkcia vizuálne aj hudobne s vynikajúcim hereckým výkonom Tarona Egertona v hlavnej úlohe. Trocha mi v príbehu chýbal vzťah s princeznou Dianou a film zbúral mýtus o tom ako Elton začal so svojou kariérou v 30. rokoch. ()

Beata_Obstov

Absolutně netuším, jak se k tomuto filmu vyjádřit.. Co se týče technické stránky všechno vynikající, až teda na ty vizuální efekty :D Kostymérům klobouk dolů, neuvěřitelně dokázali napodobit originály. Co se týče děje, občas jsem byla zmatená a to hodně.. Trojku dávám z nedokonalosti filmu. Jo a pro příště, prosím, už neobsazujte Richarda Maddena do rolí gayů, děkuju :) A pusťte se do mě odborníci na filmy, čekám na to :))) ()

Rikku

Minimálně v jedné věci Rocketman svého konkurenta v podobě Bohemian Rhapsody přehrává - rozebírá Eltona Johna do hloubky. Jak moc je ten obraz pravdivý, ví Bůh, ale alespoň ukazuje přesně tu odvrácenou stranu showbusinessu v podobě, jakou by si původně film o Mercurym zasloužil. Bohužel se tomuto dílu zajisté nedostane takové popularity - není to masovka jako Queen, a navíc má film pozvolnější tempo a zpracování, které ne každému sedne. Nicméně mě ta odvaha prolnout klasické vyprávěcí postupy s muzikálem nadchla. Jedná se o snímek plný originálních nápadů a sekvencí, je něčím víc než jen znovu vytvořením již viděného, neimituje historii a neglorifikuje. Taron Egerton je naprosto strhující a má můj neskonalý obdiv za to, že všechny písně ve filmu zazpíval sám. ()

tucnakomet1

Průměrné životopisné drama s úžasnou hudbou a ještě lepším Taronem Egartonem. Myslím si však, že Elton John svůj život prožil mnohem více v depresích a psychicky na dně, než jak nám bylo ukázáno. Pokaždé, když se filmový Elton začal do problémů dostávat, a divák ho začal litovat, tak tu správnou atmosféru zkazila muzikálová vsuvka (která se vyskytovala často a do filmu se nehodila). Kdyby v Rocketmanovi nebylo tolik milostných (homosexuálních) a muzikálových scén, byl by to jeden z nejlepších snímků roku, bohužel si to za mě vyšší hodnocení nezaslouží.. 65-70% ()

Capri2016

Rocketman ukazuje príbeh Eltona bez prikrášlení. Ukazuje fenomenálneho klavírneho virtuóza, ktorý mal talent od boha už v detstve ako malý Reggie (Reginald), čo je skutočné meno Eltona Johna. Stretnutie Eltona s textárom Berniem Taupinom vytvorila umeleckú dvojicu, ktorých hity sa už navždy zapísali do hudobnej histórie. Film ukazuje, ako sa úžasný talent klaviristu a speváka borí s lákadlami pozlátkového sveta - alkoholom a drogami. Našťastie ako u mnohých hudobných géniov bol Elton John schopný prekonať svoje besy a potom ako prestal piť a brať drogy, začal žiť šťastný život hviezdy hudobného sveta, ktorou bol už od mladosti. Taron Egerton nie je typický krásavec a ako taký sa skvele hodil do úlohy Eltona, ktorého tiež nepovažujeme za prvoplánového krásavca. Taron sa zhostil úlohy Eltona výborne. Najlepšie boli hudobné pasáže, kde Taron ukazuje, že je výborný spevák. John Elton v jeho podaní je star prvej triedy, ktorý sa ale v živote trápi, až pokiaľ si neuvedomí, že životná zmena je nevyhnutná. Jamie Bell skvele sekundoval Taronovi Egertonovi v úlohe šarmantného textára a celoživotného priateľa Eltona - v úlohe Bernieho Taupina. Jamie Bell aj v tejto úlohe dokazuje, že je výborný herec a že je pred ním skvelá herecká kariéra. Bryce Dallas Howard v úlohe matky bola skvelá ako mladá matka malého Reggieho. Ale jej maska keď bola už staršia a Elton John bol dospelý sa až tak nevydarila a preto v neskorších častiach filmov matka v jej podaní vyzerá mladšie ako o generáciu mladší Elton John. Ja som mala možnosť vidieť Eltona Johna naživo na koncerte a a tento tak trochu kontroverzný a tak trochu umelecký film mi znova pripomenul ako mám rada jeho hudbu a jeho nezabudnuteľné hity. ()

Martinko991

Asi prvý film v ktorom ma "muzikalove vložky" bavily a sadli tam ako riť na šerbel (a to muzikálové filmy nemám moc v oblube). Film je nadupaný od začiatku až po koniec s celkom svižným driveom. A za mňa udeľujem hercovi T. Egertonovi oscara zato ako zvládol tie fakt teplé scény. ()

ollie24

Fantastické zpracování, skvělá režie, nádherné momenty a působivý vhled. Není co vytknout. Taron Egerton je neuvěřitelný. Speciální zmínku si zaslouží sekvence k písni Rocket Man - to musíte vidět. ()

CaptainAss

Překrásný film o životě Eltona Johna. Nejde popřít, že Taron Egerton předvedl úžasný herecký výkon. Měl k tomu taky spoustu inspirace od samotného Eltona Johna. Rozhodně to nejde srovnat s Bohemian Rhapsody. Ta je spíše zaměřená na život Freddieho Mercuryho, když se přidal ke kapele Smile a vytvořil Queen a je více hudebního rázu, oproti Rocketmanovi. Zde jsme mohli vidět jaké měl Elton dětství, s čím se musel porvat a jak se dostal k hudbě už od úplného dětství. Nejsem nějaký fanoušek Eltona Johna, ale určitě by šlo dát do filmů ještě více triumfů Eltona Johna, například řád za službu hudbě a dobročinnosti od Alžběty II. v roce 1998. Mně osobně by nevadilo, kdyby měl snímek ještě o pár minut víc, i když někomu přijdou dvě hodiny dostatečné. Mně ty dvě hodiny uběhly hrozně rychle a rozhodně jsem nezadržovala slzy. Krásný snímek, na který se příjemně dívá a pokud znáte aspoň nejslavnější hity od Eltona Johna, tak si můžete i zazpívat. Taky si myslím, že všechny zaujmou kostýmy, které jsou ve filmu a které jsou inspirovány z koncertů a z života samotného Eltona Johna. Nejde popřít že Elton je opravdu osobnost a temperament se skvělým a extravagantním vkusem. Taron Egerton rozhodně neměl problém s tím, takovou osobnost ztvárnit. Skvělý muzikál se zajimavým příběhem z realného života, krásně natočený a plný emocí. ()

Majklkm

Po Bohemian Rhapsody tu máme další homo fobo úchyl tyjátr. Příde mně, že v té zemi Bětule druhé se už ani nic jiného nezrodí. Samozřejmě, stejně jako u kníratého bohéma ze Zanzibaru, tak i tady byli provedeny "hollywoodúpravy", jen aby to více ladilo oku diváka, hlavně těch čtyřprocentních (i když v důsledku větší tolerance k těmto menšinám už snad i víceprocentní) a chytlo to ten správný sprc - teda šmrnc. Pro to sem dal takové malé hodnocení. Elton John jakožto muzikant mně vůbec neirituje, ale jako člověk už je to trochu horší (nyní nemyslím jeho sexuální orientaci). ()

HMTD

Chtěl jsem na to jít do kina, ale než jsem se rozhoupal, už to přestali vysílat. Po shlédnutí jsem si jistý, že bych návštěvy kina nelitoval. Ten film není mistrovské dílo, ale má vše co mít má. Na prvním místě je tu hudba, dobře jsou udělané i "muzikálové" spojovací pasáže, kostýmy, příběh, a ukázka toho, že ani úspěšný člověk nemusí být šťastný, tentokrát ze života Eltona J. ()

Tanulin

Zdařilé a ano, i já se bála srovnávání s Bohemian Rhapsody, ale jak čtete i níže, je to zcela JINÉ a to je v pořádku. Chvílemi se to jevilo jako "burleska", ale vlastně ano, proč ne?! Výkon Tarona byl skvělý, jak herecky, tak hudebně. Skvělá kamera, byla jsem nadšená. Co mi chybělo, bylo jakési popotáhnutí děje dál...víc z Eltnova života. Bylo by to poutavější, ubrat dlouhých scén, kde to nebylo třeba...nuž...každý by uchopil materiál jinak, tomu rozumím. Za shlédnutí rozhodně stojí! ()

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)

Třetí Sherlock Holmes našel režiséra

Třetí Sherlock Holmes našel režiséra

12.07.2019

Režisér dvou úspěšných hudebních biografií Rocketman a Bohemian Rhapsody (film přetočil a dodělal po Bryanu Singerovi) Dexter Fletcher byl vybrán pro režii třetího Sherlocka Holmese s Robertem… (viac)

Godzilla zklamáním, Avengers dochází dech

Godzilla zklamáním, Avengers dochází dech

03.06.2019

Nová Godzilla II Král monster neoslnila ani kritiky, ani diváky. Přeplácaný blockbuster vydělal o prvním víkendu v Americe jen 49 milionů dolarů, což je obzvlášť smutné v porovnání s první Godzillou … (viac)