Než sa stal Eltonom Johnom, volal sa Reginald. Bol  to malý okuliarnatý dengľavý chlapec, ktorý si nie veľmi dobre rozumel so svojimi rodičmi. Zato s klavírom mu to išlo vynikajúco. Na začiatku robil len sprievodného klaviristu úspešnejším hudobníkom, do momentu keď stretol svoju spriaznenú dušu v podobe textára Bernieho Taupina. Od tohto stretnutia viedla už len strmá cesta na absolútny vrchol, možno až priveľmi rýchla a priveľmi strmá na to, aby sa dala zvládnuť bez alkoholu a drog. Tie pomáhali predovšetkým vo chvíľach, kedy sa Elton cítil sám, opustený a nemilovaný, čo sa mu stávalo prakticky stále. Lenže keď ste dušou rocker a showman, tak sa z každého problému skrátka vyspievate. (CinemArt SK)

Ivuska71

Taron Egerton je hvězda. Se vším všudy. A tím se to vysvětluje. Za mě bombastické, žádný uslintaný psychosnímek. Má to šťávu. ()

karlvonarbei

Nelze si nevšimnout, že příběh Johna, na rozdíl od story o Mercurym, je zde postavený na poměrně jiném přístupu - tvůrci totiž nic nepřikrášlují, nezveličují, ve srovnání pak například s filmem o Mötley Crue autoři nedávají ani jistou zhýralost hvězdy nijak na odiv. Tam, kde Queen vše ořezali do bezpohlavního vyprávění pro nepříliš kriticky uvažující diváky a tím jejich vlastní historii pohřbili v zaslouženě ostudném kýči, příběh "Rocketmana" nevynechává nic podstatného z kariéry Eltona a vše tak posunuje až na úroveň téměř psychologického dramatu! Zároveň také bylo velmi prozíravé u takto extravagantní postavy, jakou hlavní hrdina bezesporu je, film proložit scénami ve stylu muzikálu a umocnit tím celkovou atmosféru docela upřímného, naléhavě přemýšlivého a též zábavného i vtipného snímku. Eltona Johna vám prostě při vyprávění musí být upřímně líto, pokud tedy máte kousek srdce. Trochu bych ovšem vytkl fakt, že snímek působí dojmem, že tvůrci nějak "zapomněli" při nadšení z toho, co se jim již podařilo zfilmovat, tento snímek vlastně řádně dokončit, jelikož po rekonstrukci za ta léta již notoricky známého videa k jednomu hitu z roku 1983 je náhle střih, kdy závěrem běží na plátně již jen informace v podobě titulků a faktů ze života hvězdy, které následovaly odhadem po skončení 80. let. Pravda, v nejlepším se má určitě umět přestat a zřejmě jinak relativně klidných, zatím posledních 30 let života umělce již neposkytovalo autorům a konzultantům scénáře nic obzvlášť zajímavého, z čehož by se dal vykřesat ještě nějaký další vzrušující příběh, tak stále jistý pocit nedokončenosti tu prostě někde visí ve vzduchu. Proto také nemohu dát filmu plné hodnocení, ač jinak životopisné zpracování o tomto zpívajícím pianistovi je opravdu nad míru vydařené. ()

antolikopoli

Ako podpriemerný fanúšik Eltona Johna, ktorý sa pred týždňom dozvedel že je gay, musím konštatovať že film spravený na jeho pamiatku je slušné zvládnutý muzikál ktorý neurazí ani s nanovo prespievanými pesničkami od hercou. Nerobím to často ale tento krát musím výnimočné pochváliť aj kameru, za originálny postup. Prekvapilo ma že typ ako Elton žil tak netradičný život. 8/10 ()

imanicornyt

Tenhle film se zaryje do srdce každému, kdo nějaké má. Řada, troufám si říct většina z nás na Eltona Johna shlížela jako na "dalšího extravagantního hudebníka", který zkrátka měl svůj osobitý styl, ale co víc, uměl (a stále umí) zpívat. O to více bylo šokující a důležité vidět příběh, který se za jeho globální slávou schovával. Herecké výkony v první řadě Tarona Egertona, ve kterém jsem objevila i potenciál, který ještě za dob Orla Eddieho nebyl, byly zkrátka neuvěřitelné a je vidět, že byl schopen ztvárnit Eltona podle sebe. Kdyby se ho pokusil více kopírovat, z pokusu o dobrý film by nakonec vznikla jen parodie. V neposlední řadě výstup půvabné Bryce Dallas Howard v roli Eltonovo tyranské a bezcitné matky dal vzniklému dílu tu správnou notu a Bryce nás s každým novým filmem přesvědčuje, že je v ní víc talentu, než jsme se domnívali. Výsledkem je nádherný večerní film, který má svojí sílu a sem tam z vás vyždíme i nějakou tu slzičku. ()

Camel91

Rocketman mě docela bavil, takový muzikální film o proti Bohemian Rhapsody (ten mi přišel víc životopisný a takový víc braný vážně), chvílema jsem si říkal, je to vůbec životopisné ? nebo se pan Hall společně s Fletcherem koukali na Diskopříběh Michala Davida ? Popravdě forma diskopříběhu založeného na písních Eltona, vložené do jeho života mi celkem sedla. ()

Kodousek

Nejdřív jsem byla hodně zaskočená, že právě Taron Egerton bude hrát jednoho z největších britských hitmakerů, po shlédnutí však musím přiznat svůj velký omyl a smeknout před tímto mladým hercem, pokud nezačne 'blbnout', mohl by dosáhnout velké kariéry, talent nechybí. Musím však dát 4*, ve srovnání s 'Rapsódií' to bylo, ale opravdu jen malinko slabší. ()

draxxi

Proste nadhera. Eltonovu muziku posloucham celej zivot a jejich filmove zpracovani me vazne moc potesilo. Nehledam jak moc je a nebo neni ten pribeh skutecnej. Me se to proste vazne moc libilo. 1/4/2020 97% ()

Pythonator

Životopisný film o jednom slavném buzerantovi může být jen tak zajímavý, jak je zajímavý život onoho buzeranta. A jelikož Elton neměl nějak extra zajímavý život (pokud tedy nejste buzerant s cítěním pro třpitivé oblečky a elektronickou divnohudbu), tak to logicky nemůže být jó nějaká bomba. Navíc točit životopisný film o úchylovi, který ještě neumřel a v životě dokázal tak leda pár ubohých hitů, je dost divné a pro mě nepochopitelné. ()

Royaldell

No upřímně jsem se toho teda moc nedozvěděla, ta muzikálová forma mi nevyhovala a s borhap to srovnatelný podle mě není, ale písničky jsem si zpívala, kostýmy ocenila a Tarona Egertona zalíbila. ()

Kritickej

6/10 Sice mě ty hudební vystoupení spíše rušila a chvílemi až obtěžovala, ale chápu, že se to potřebovalo nějak odlišit od Bohemian Rhapsody. Jinak je zajímavé porovnat, jak se dají odlišně natočit dva filmy prakticky s totožným obsahem. Fredy to u mě ale přeci jenom o kousek vyhrál. ()

Bogrant

Eltonova hudba mi vôbec nič nehovorí, no na životopisné filmy sa chytám ľahko a ako sprievodca jeho súkromným životom a dosť depresívnym začiatkom kariéry, Rocketman dostatočne poslúžil. Nesadlo mi však to spracovanie, ktoré je viac muzikálové než hudobné, viac nesympatické ako prívetivé a viac extravagantné než seriózne. BR som si ako nestranný divák užil aj po hudobnej stránke, Rocketman je lepší iba v odvahe ukázať aj tú homosexuálnu a napokon jediné, čo z neho utkvie na trochu dlhšie, sú emócie medzi Eltonom a jeho rodičmi, hoci ani tie nie sú v konečnom dôsledku, podobne ako celý príbeh, niečím výnimočné. ()

AdelleR

Říkám to vždycky; biografie se prostě hodnotí strašně těžko. Jak můžu ohodnotit něčí život? Ale pokud bych měla vypíchnout to, co se dá přiznat jenom filmu; herecké výkony byly skvělé, Egertonovi jsem věřila první poslední. Bylo to jen takové pomalejší a upřímně - tohle asi není fér srovnání, ale přesto jsem si při sledování nemohla pomoct s pocitem, že tu byla snaha o styl „Bohemian Rhapsody byla úspěšná, tak určitě bude i toto". Každopádně je to zpracované dobře. Občas mi přišlo, že jsou tam ty písničky trochu uměle, aby tam v těch scénách prostě byly, ale jak říkám, celkově to bylo fajn. ()

Dejna

Tak tohle mi teda vůbec nesedlo, Eltona až na pár nejznámějších písniček z rádia a TV neznám, proto mě film velmi zajímal, obzvláště po tolika oslavných recenzích a mnoha doporučeních od lidí v mém okolí. O to větší bylo moje zklamání, když jsem po necelé půl hodině brala do ruky tablet, jak jsem se hrozně nudila.. herecký výkon hlavního představitele mě ani trochu nenadchnul, dialogy byly nudné a vlastně i celý dvouhodinový příběh. Nemohu se vyhnout srovnání s Bohemian Rhapsody, která se teda povedla daleko víc a něco nám sděluje, to se o Rocketman říct nedá.. pro mě v podstatě film o ničem. Jednu hvězdičku dávám jen za ústřední píseň, která je mou oblíbenou (i když tedy v podání My Morning Jacket :-) a že jsem u toho vydržela jedním okem do konce, ale bylo to tak tak. ()

deniska.tomc

Hudbu milovaného Eltona Johna pozná celý svet, a v tomto príbehu každý pochopí ako prišiel k svojím myšlienkam a tvorbe. Nemilé prekvapenie nastalo na konci, keď príbeh skončil v jeho veku, keď ešte kľudne mohol pokračovať. Elton ešte stále niečo tvorí aj keď nie úplne takom vo veľkom ako keď si prebíjal cestu na prvé priečky hudobných rebríčkov. ()

Moredogs

Ako muzikál slabé a ako životopisný film moc muzikálne. Chápem prečo to je muzikál, lebo proste Elton John. Oproti Bohemian Rhapsody malinké.  Ale je to vo velkej miere vec vkusu. Mňa sklamalo to že je to muzikál, ale ja naozaj muzikáli rád nemám, tak treba moju recenziu brať mierne  s rezervou. Taron sa ako stvárnitel Eltona narodil a finalny im still standing považujem za naj. časť filmu a to je pre to že film mi vážne nesadol a považujem ho ako celok planý. 70% ()

CheeseFigure

Životopisný muzikál? Muzikál so životopisnými prvkami? Nie som nejaký obrovský fanúšik Eltona Johna. Nie, že by som ho nemal rád, skôr som jeho hudbu nejak výraznejšie nevnímal. A napriek tomu som spokojný. Páči sa mi muzikálové spracovanie. Mám pocit, že vďaka tomu sú niektoré scény, momenty a celkové pochody v Johnovej psychike viac podtrhnuté. A chváliť Tarona Egertona asi nemá zmysel. ()

Peddro

Eltona Johna uznávám, a i nějaké písničky se mi líbí. Úplně mě děj nevtáhl, ale prostě životopisné filmy mě hodně baví. Také mi film přijde špatně ozvučený. Mluvu jsem musel dát naplno, ale jak začala hudba, tak jsem to musel dát na minimum. TV to nebylo, protože ostatní programy jsou normálně... ()

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)

Třetí Sherlock Holmes našel režiséra

Třetí Sherlock Holmes našel režiséra

12.07.2019

Režisér dvou úspěšných hudebních biografií Rocketman a Bohemian Rhapsody (film přetočil a dodělal po Bryanu Singerovi) Dexter Fletcher byl vybrán pro režii třetího Sherlocka Holmese s Robertem… (viac)

Godzilla zklamáním, Avengers dochází dech

Godzilla zklamáním, Avengers dochází dech

03.06.2019

Nová Godzilla II Král monster neoslnila ani kritiky, ani diváky. Přeplácaný blockbuster vydělal o prvním víkendu v Americe jen 49 milionů dolarů, což je obzvlášť smutné v porovnání s první Godzillou … (viac)