Než sa stal Eltonom Johnom, volal sa Reginald. Bol  to malý okuliarnatý dengľavý chlapec, ktorý si nie veľmi dobre rozumel so svojimi rodičmi. Zato s klavírom mu to išlo vynikajúco. Na začiatku robil len sprievodného klaviristu úspešnejším hudobníkom, do momentu keď stretol svoju spriaznenú dušu v podobe textára Bernieho Taupina. Od tohto stretnutia viedla už len strmá cesta na absolútny vrchol, možno až priveľmi rýchla a priveľmi strmá na to, aby sa dala zvládnuť bez alkoholu a drog. Tie pomáhali predovšetkým vo chvíľach, kedy sa Elton cítil sám, opustený a nemilovaný, čo sa mu stávalo prakticky stále. Lenže keď ste dušou rocker a showman, tak sa z každého problému skrátka vyspievate. (CinemArt SK)

Cesty timem

Od filmu jsem čekal něco víc. Nejsem přímo fanoušek Eltona Johna, ale některé hity mám rád. Nicméně jsem čím dál starší, což je normální ale také čím dál rockovější, což nevím, zda je úplně normální. No já tedy jistě normální nejsem :-) ale to se nepatří. Můj poslední objev hlasu darem od Boha je Tommy Johansson, který Eltonovu pecku "I´m Still Standing" udělal v tvrdším kabátě (Kabátě ? :-) a i video se mu velmi povedlo stejně jako ostatní jeho covery. Prostě já si stojím za tím, že je lepší než originál. Mrkněte na YT. ()

planetta

Teatrálne a výstredné akým je sám Elton a ku všetkému skvelý výkon od Tarona Egertona. Možno si to dám ešte raz na veľkom plátne. ()

terez.coufal

Bohužel nejde nesrovnávat s Bohemian Rhapsody. Výstřední gay se stane superstar, nerozumí si s tátou, propadne drogám, přijde o své blízké, ale nakonec to všechno dobře dopadne. Scénář byl v podstatě stejný. Zjistila jsem ale, že už mi žánr muzikál moc nesedí. Nicméně za kameru, kostýmy a především představitele Eltona 4 hvězdičky dám. ()

Teaser

Je čas zapomenout na Bohemian Rhapsody. Je tu další (a podle mě zdařilejší) životopisný film hudební legendy. Zpracování bylo mnobem zajímavější a stylističtější. Elton vlastně celý příběh filmu vypráví v roce 1996 na odvykačce. Také se mi líbilo, že jeho nejdůležitější momenty v kariéře byly zpomalené a tím se na ně upozornilo. Písně jsou součástí děje a nejsou to jen nějaké hity, které zrovna vymyslel. Pro Taron Egertona byla tato role jako stvořená. Úžasně se do Eltona vžil a místy jsem měl pocit, že to je opravdu Elton John (stejně skvělou práci předvedl i Rami Malek). Základní rysy jsou samozřejmě dosti podobné jako v Bohemian Rhapsody (alkohol, drogy, nezávazný sex, vzestup kariéry, totální dno apd.), ty však patří do většiny životů hudebních hvězd. Vyloženě špatného hereckého výkonu jsem si nevšimnul. Bohužel, takový úspěch, jako Bohemian Rhapsody, to mít nebude. Okolo Queen a Mercuryho je mnohem větší halo a i film byl mnohem více propagován. Rocketman byl však podle mého o kus lepší. ()

Korra

Dvouhodinový videoklip na téma Eltonova života. Jestli byli jeho rodiče jenom z poloviny tak hrozní, tak chápu že se stal alkoholikem. Klasický realistický životopis to není, film je spíš vzdálený bratranec Sametové extáze. Zajímalo by mě, jak moc hlas Tarona Egertona ve studiu přibarvili, protože místy zní naprosto stejně jako Eltonův. ()

ma_htiel

V skratke by sa dalo povedať, že Rocketman prináša to, na čo sa v Bohemian Rhapsody mierne pozabudlo, a teda hĺbku. Hoci ponúka skôr o skratkovité momenty trefných vhľadov, tie prichádzajú v správnom čase a dávajú absolútny zmysel. Scenár teda vôbec nepôsobí spoštene a šikovne zvolené hudobné čísla zosilňujú ich pôsobenie. A to musím pochvalne skonštatovať aj napriek mojej obrovskej alergii na muzikály a muzikálo-idné filmy. Dá sa povedať, že všetkého je v tomto filme tak akurát. ()

fajntomas

Na muzikál jsou ty písničky hodně špatný a špatně zazpívaný, spíš chtěl někdo prodat erotický scény. Myslím že takhle by to natočil Renč, kdyby měl za úkol to udělat zadarmo se studentama za minimální náklady. Viděli že Queen bude trhák, tak narychlo natočili něco na stejný vlně, ubrali na penězích a kvalitě a přidali na homosexuálních scénách. Dvě hvězdy za ty dvě tři slušný písně a dojemný scény, jinak fakt trága. ()

DiableBlanc

Nevyhledávám životopisné snímky ...ani Bohemian Rhapsody jsem doposud neviděl ...ale vzhledem k tomu, že mám rád diskografii Eltona Johna, šel jsem na Rocket Mana do kina ...a celkem mě překvapilo, že jde o muzikálově laděný film, který rychle odsýpá ...nenudí, nehraji si na přehnanou depresivitu ani dramatičnost - třeba ve scéně spojenou s Eltonovým pokusem o sebevraždu - všechno krásně zapadá a pro lidi s podobnou povahou může být k zamyšlení ()

novembrs

Životopisný filmový muzikál režírovaný Dexterom Fletcherom s Taronom Egertonom ako Elton John v hlavnej úlohe. Keď som si pred niekoľkými mesiacmi prvýkrát prečítala túto vetu, bola som si takmer stopercentne istá, že tento film sa stane jedným z mojich najobľúbenejších. A mala som pravdu. To, čo som počas pozerania vo filme hľadala som aj našla - nesmierny dôraz na detail a obrovský cit, ktorý do filmu šiel. Herecké obsadenie je kategória sama o sebe - Taron ako Elton sa predviedol nielen ako vynikajúci a až priam desivo talentovaný herec, ale aj ako spevák. Jamie Bell ako Bernie bola skvelá voľba a chémia medzi nimi fungovala skvelo - blízky vzťah medzi Berniem a Eltonom bol vyobrazený dojímavo a priam nádherne. Práve tento vzťah bol (a stále je) tým, čo na mňa vo filme najviac zapôsobilo. ()

Vestor

Taron hraje opět naprosto geniálně, je to i skvěle řemeslně zpracováno, ale prostě mě to tak úplně nechytlo. Asi to bude tím, že na rozdíl od Bohemian Rhapsody jsem Eltona neposlouchal, vlastně jsem znal jen jednu píseň. Navíc oproti BR, což byl hudební film, je toto už čistě muzikál, spousta scén je dost abstraktních a snových a měl jsem trochu problém se orientovat v ději. ()

ProchySBK odpad!

Hroznej guláš. Vypadá to že čim větši bukvice tim větší hit, kterej roztancuje svět. Potěš prdel - což v tomto případě sedí jak prdel na hrnec. Queeni byli kritizovani ze moc songu tam nezaznelo celejch a tak udelali tenhle čardáš. Hlavně hodně barev a poradne to zamychat. ()

Kralovna.Noc

Pro mě neskutečně nudný film,kdy jsem už v polovině koukala na čas,kdy už to skončí. Pár známých písniček a jinak celkem o ničem,ale zpívá se tu pořád,dost těch neznámých,až bych na zpěvu ubrala, přidala na ději a dramatičnosti. A aniž bych měla cokoliv proti gayům,na jejich "milování" se ve filmu fakt koukat nemusím. ()

Filooos

Nevím jak moc bych tenhle film označil za životopisné drama, když o samotném životním příběhu Eltona tam moc není. Příšerně zaplevelené spoustou skladeb, jakoby měl film za úkol je všechny představit, což je u Eltona v podstatě nemožné. Ale za shlédnutí to určitě stojí. ()

barny120

Rád pozerám podobné filmy. Bolo to zábavné, malo to šmrnc, tochu mi však vadili detajly jeho homosexuálnych sexuálnych scén. Na grc. Ale príbeh super. Príbeh, ktorý napísal sám život mi ukázal, že Elton bol ľudská troska, a napriek tomu hudobný génius. Podobne ako jeho britský kolegovia - Amy, alebo Freddie. ()

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)

Třetí Sherlock Holmes našel režiséra

Třetí Sherlock Holmes našel režiséra

12.07.2019

Režisér dvou úspěšných hudebních biografií Rocketman a Bohemian Rhapsody (film přetočil a dodělal po Bryanu Singerovi) Dexter Fletcher byl vybrán pro režii třetího Sherlocka Holmese s Robertem… (viac)

Godzilla zklamáním, Avengers dochází dech

Godzilla zklamáním, Avengers dochází dech

03.06.2019

Nová Godzilla II Král monster neoslnila ani kritiky, ani diváky. Přeplácaný blockbuster vydělal o prvním víkendu v Americe jen 49 milionů dolarů, což je obzvlášť smutné v porovnání s první Godzillou … (viac)