The Last of Us

USA, (2023–2025), 16 h 7 min (Minutáž: 43–80 min)

Bella Ramsey, Pedro Pascal, Gabriel Luna, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Nico Parker, Murray Bartlett, Con O'Neill, Anna Torv, Troy Baker, Storm Reid (viac)

Dvacet let po zániku moderní civilizace je otrlý přeživší Joel najat, aby propašoval čtrnáctiletou Ellie z nebezpečné karanténní zóny. Oba se musí vydat na cestu napříč Spojenými státy a spoléhat jeden na druhého, aby přežili. (HBO Max)

VLADEK

Příliš často jsem využil tlačítko vpřed.  Plno vaty a keců, nelogické věci a chování některých postav bijí do očí, o houbě se nic nedozvíme a pořádná vyvražďovačka vlastně proběhne jen v jednom díle. ()

argo.smile

Sklamanie ako fanúšika hernej adaptácie. Nedalo sa natočiť part1 len na 9 častí. Skratkami zabíjali komplet budovanie príbehu, vzťahu medzi hlavnými postavami, vymizli záhadne nakazení, zlá volba herečky Belly, akčné scény končiace behom pár minútiek atď. Veľke ohlasy boli neoprávnené a dúfam, že v part2 sa objaví len režisér Ali Abbasi a škrknú Mazina a adekvátne nahradia iným, ktorý to celé zachránia a nepošlu pod zem. ()

kamigava13

Hra se mi moc líbila a tenhle seriál ji skvěle kopíruje ale jen a pouze přes dialogy a ne gameplay. Nedočkáme se skoro žádné brutální a syrové akce jako ve hře. To je pro mě velké zklamání. Mimo to se tam stejně moc nestane. V nadprůměru vidím první tři epizody a tu poslední, což je dost málo z devíti. Herci a vizuál se sice povedly, ale nemělo to drive a zápal. Až moc osekali tu herní část. Snad se v druhé sérii polepší. Nemůžu jinak než dát 2/5. ()

Fender

Herní předloha byla jedna z mých nejsilnějších herních zážitků, bylo to jako hrát hru a zároveň se koukat na film se silnou atmosférou, proto mě velmi zaujalo, že se chystá seriál. Docela dost jsem se bál, co z toho vznikne, ale nakonec mě to překvapilo a i přes pár výhrad se to drželo předlohy a ten důležitý element ze hry byl zachován, což jsem velmi rád. Trochu jsem bojoval s představitelkou Ellie, jelikož ji prostě nebyla vůbec podobná, ale nakonec jsem si na ni zvyknul a postavu dokázala zahrát s podobnými osobnostními rysy, přeci jen i samotný představitel Joela si nebyl s postavou z předlohy tolik podobný a i další postavy také ne, takže na tom vlastně ani tak nesejde. Za co jsem tedy hodně rád, bylo zachování Santaolallovy hudby, která příběhu dodává silnou atmosféru a je to hned to hlavní, na co si ze hry vzpomenu, takže to pro mě bylo velké plus. Tohle zpracování se opravdu povedlo, jsem zvědav, jaká bude 2. série, ač tam jsem s příběhem nebyl už tolik spokojený. ()

Tomko87

Takže hodnotím ako celok. Bolo to remeselne zvládnuté na jesnotku. Výprava, herci, príbeh...ale....no ..ale.. Ako hráč je pre mňa Last of us srdcofka. Prejdené na ps3, ps4, ps5, ps5 remake. Preto sa u mňa nevyhlo porovnávanie. Mne to príde ako keby sa chceli silou mocou sústrediť na postavy a ich charaktery a akosi utlačili chudákov nakazených. ... Ako netvrdím že sa tam mali rezať ako v Walking Dead, ale boha jeho prebehnúť Tommyho osadou a Univerzitou na jednu čast, to bolo už na mňa veľa. Jeden z mnoha príkladov... ()

failer11

Za mě dost přehypovaný seriál, hru sice znám, ale nikdy jsem ji nehrál, atmosféra seriálu i postavy jsou moc fajn. Avšak tu chybí nějaký ten směr seriálu, kam se vlastně příběh ubírá, alespoň to si myslím po shlédnutí poslední epizody. Většina postav co se v jednotlivých dílech objeví je bud hned mrtvá,  mrví už jsou nebo jsou vlastně nepodstatné a v seriálu nemají moc velkou roli. Škoda, že není více zajímavých postav. Zakončení poslední epizodou bylo nudné, nevím co bych měl očekávat od druhé série. seriál celkově však působí velmi kvalitně, především tou atmosférou, která je v tomto seriálu na výbornou. Za mě seriálu chybí jakási větší sebejistota a cílevědomost v nějakou hlavní příběhovou linku, která se aspoň zatím moc v první sérii nerozjela. I tak velmi pěkných 78% ()

Esinti

Je to velmi slušnej seriál a oproti tomu co předvedl Netflix se Zaklínačem je to totální zlatej grál. Je to stejně dobrý jako hra? Ne. Vyvolá to v nás stejné emoce jako hra? Sem tam jo, ale ty hlavní scény u kterých se nejeden drsňák rozbrečel jako děcko tu sílu samozřejmě nemají. Už by si to chtělo konečně přiznat, že hra je hra. I při speed runu trvá hra nesrovnatelně dýl než seriál. Je tam mnohem více času na budování vztahu i na přeměny prostav. Nemluvě o tom, že když to hrajete tak vás to vtáhne a máte s postavami větší vazbu. A Bella i když se snaží tak prostě nemá to kouzlo co měla Ellie ve hře. I přes to je to ale velmi dobrá adaptace hry, která svou předlohu v rámci možností sleduje. Opravdu nechápu tady ten hejt od festivalových honičů. Btw: Verbal nevím jak jsi to hrál, ale zrovna ta část v obchoďáku je i ve hře jen nevím jistě jestli to nebylo DLC. Jmenuje se to myslím Left behind a i ve hře se tím vyplňuje to místo kde se stará o nemocného Joela. ()

vlada-xxx

Last of Ass. Rasově rozmanité, kvalitně sexualně diversifikované a hodnotově politicky korektní dílo. Bravo........ jen na tu apokalypsu, postavy a herectví se tak nějak nedostalo. ()

Grázl83

Pedro Pascal je můj oblíbený herec a musím říct, že ta role mu skvěle sedne. Naopak Bellu Ramsey nemám rád, je strašně nesympatická, ale i tady musím pochválit její herecký um. Děj se víceméně drží herní předlohy, ale některé části jsou moc roztahané a naopak něco je moc rychlé. Třeba 3 díl je úplně zbytečný a místy nechutný, že jsem musel přetáčet. 7. díl je nudný, ale i tato herní předloha obsažená v datadisku byla nudnější. Chybělo mi více scén s Clickery, přece jenom ve hře jich je spousta a navozují skvělou hororovou atmosféru, v seriálu se to odbylo jenom pár kusy. ()

HNTR

Adaptace, která mnoho situací upozaďuje a některé rozšiřuje. Od Last of Us jsem neměl velká očekávání, obecně víme, jak to dopadá s herními adaptacemi... Příjemně mě to překvapilo, ale mám určité výtky, které nejdou odtrhnout. Seriál by si zasloužil více akce, ať už nakažených nebo nájezdníků... Hrozeb je zde opravdu málo a celé putování Amerikou tak působí jako jednoduché. Joel v podání Pedra Pascala mi naprosto sedl, s Bellou Ramsey je to o něco horší, ale zásadně mě nezklamala. Podle mě by si zasloužil více prostoru Tommy, který ho zde opravdu moc nemá a jeho vztah z Joelem není nějak zásadně vykreslen. Seriál zachycuje podstatný detail hry a to je vztah mezi Joelem a Ellie, v tom ostatním brzdí a občas až kulhá... Doporučil bych raději hru. ()

swenyx

Na začátek bych chtěl říct že jsem obě hry hrál, takže nejsem Clueless jako plno lidí tady a vím o co go. Seriálový Last of us je určitě highlight roku, není to úplná kopie hry, což je někdy škoda a někdy je to zas milá změna, třeba to že mě obrali o shánění auta s Billem mě docela mrzí, na druhou stranu to že nakažení jsou s cordycepsem více propojení bylo zas fajn. Narozdíl od většiny zakomponování Left Behind cením a  jsem rád že ho sem taky dali. Asi jediný co mi vadilo byla epizoda s Billem, ta byla fakt špatná, a ne kvůli tomu že je gay, ale právě kvůli tomu že jsme s ním nezažili to co ve hře. ()

hony23

Obrovská očekávání vystřídalo kruté vystřízlivění. Od zombie žánru divák očekává, že to bude buď napínavá, nebo humorná gore párty plná masakrování nakažených i přeživších. Místo toho často sledujeme utahanou road movie s minimem akce, kdy hlavní hrdinové cestují napříč státy. Na nakažené narazí jen zřídka a tak jsou pro ně větším nebezpečím ozbrojené gangy přeživších. Naopak mezi klady patří vizuální stránka seriálu, ty postapokalyptické kulisy jsou špičkové a po filmařské stránce se tomu nic vytknout nedá. ()

brasek

1.séria - Sklamanie! Po prvotnom nadšení, kde máme huby a nakazených a kde príbeh má skvelé tempo sa prekúšeme cez hnusnú LGBTQ časť (ďakujeme, že iba jednu a snáď z toho nebude nejaký spinn off seriál) po obyčajné ľudské vyvražďovanie inými ľuďmi. Posledné tri časti sú absolútna fraška, príbehovo o ničom. Neviem či sa teším na 2. sériu. ()

Predator77

1 Série: 60 Procent, Tak že co se týče video herní předlohy tak tu jsem nehrál ale samotní seriál my přišel celkem zajímavý na to abych se na něj podíval no a po shlédnutí první řady musím říct že se nejedná o špatný seriál ale bohužel ani o skvělí a důvod proč tomu tak je celkem několik, první co ale musím zmínit tak je casting a ten my přišel fajn u Joela kterého ztvárnil herec Pedro Pascal a v jeho podaní je postava dost uvěřitelná a já jsem si k ní dokázal vybudovat nějaký ten vztah za to ale z čeho už jsem tak nejásal tak byla postava Ellie kterou ztvárnila herečka Bella Ramsey a ta my přišla strašně nesympatická ze začátku a měl jsem co dělat abych vůbec nějakou epizodu dokoukal ale kupodivu my někde v půlce série už tak nevadila a já jsem si na ní celkem zvykl, dále co se týče ostatních postav tak i když nebyli špatně zahrané tak my na nich až tak nezáleželo protože nebyli tak zajímavé jako hlavní postavy a mě tak bylo jedno co s nimi bude a když už jsem u těch postav tak co mě brutálně sralo tak byla epizoda 3 která se soustředí na dva zarostlí homosexuály a jako sorry ale tahle epizoda tam prostě neměla co dělat a věřím že kdyby se jednalo čistě o nějaké vztahové drama kde nejsou hordy nakažených tak věřím že by to mohlo uspět ale sem se to zkrátka vůbec nehodilo a jsem rád že si to autoři nechali jenom na jednu epizodu !!! dále co mě tak neoslnilo tak bylo tempo které je celkem dost pomalé a na nějakou tu akci si člověk musí počkat a přišlo my že tenhle seriál je spíš víc drama než čistokrevná akční řežba což nemusí úplně každému vyhovovat, dále co se týče samotných nakažených tak ty my přišli dost upozadění a vlastně je uvidíme hodně jenom v epizodě 2 a 5 a to my přijde hodně málo tak že doufám že v další řadě tohle zlepší, a poslední věc co musím zase na druhou stranu vypíchnout tak je hudba, vizuál, atmosféra a výprava to vše je tady na vysoké úrovni a když postavy procházejí různýma lokacemi tak je to zkrátka pastva pro oči, tak že ve výsledku se pro mě jedná o lehký nadprůměr který ale má rozhodně co nabídnout tak že jsem zvědavý s čím se vytasí druhá série. ()

Saxos

Ten, kdo hrál musí brečet, jak ADHD novorozenec, protože očekávané prostě splněno určitě nebylo. Samozřejmě ten, kdo nepropařil hodiny na SPS spokojen být může a mě zbývá jen mu závidět. Co mě nejvíc dostalo? Jasně, že Bill Po čtyřech letech samoty se mu podaří naplnit past a juchú. Pěkný samotinký "fousáč". Prostě štěstí, že nemusel řvát, jak BrúnoFerári "fuj šenská". Nějak si nevzpomínám, že by ho hra směrovala k zóně sprška a hned akční ložnice bez výzbroje, Zmíníme i jakoby klady: dvacka neherečka, která se rozhoduje co je, si střihne hlavní roli děcka. Vlastně to fakt není klad. Závěr: nedoporučuji. Utrpení. A opak by byl ještě horší. Gamesím a jednou za hodinu trefím zombíka do palice, ale s fousáčem 18+ každý den. ()

PanPyzamo

Hned ze začátku jsem si kladl otázku. Proč dělají seriál na základě hry, kterou většina lidí už moc dobře znají nazpaměť. Neviděl jsem v tom moc důvod. Přeci jen první díl The Last of Us jsem si zahrál více než jednou a tak příběh mě už nepřekvapí a hlavně tohle už není hra a tak se nemůžu zabavit ani gameplayem. Na jednu stranu jsem ale ve finále docela potěšen, protože alespoň občas zde bylo něco navíc, co ve hře ne, takže přeci jen něco málo nového, ale jinak jde převážně o to samé. Těžko říct, co si o tomto seriálu myslím. Začnu s tím dobrým. Koukalo se na to fakt hezky. Kamerové úhly, záběry na prostředí. Pěkné. Líbilo se mi i obsazení Joela v podobě Pedra Pascala. Bella Ramsey sice taky supr, jen nebyla vzhledově tak podobná herní předloze, ale co se dá dělat. Nyní přejdu na tu horší část a tím byla pro mě 3. epizoda o Billovi, která mě nebavila a beru ji za zbytečnou. No a zbytek supr. Jen teda zopakuji to, že už je to něco, co jsem zažil ve hře a nevidím důvod to ukazovat znovu obzvlášť po tom, co vyšel remake pro PS5, kde už je grafika tak moc povedená, že máte v cut-scénách právě takový pocit filmu. Já bych osobně doporučil The Last of Us seriál jen těm, co nehráli hru. Pokud už jste hru hráli, tak nevidím z mého pohledu se koukat na seriál, který sice sem tam ukázal něco nového, ale za mě nic, co by stálo za tu investici několik hodin sledování. Jelikož se na to hezky koukalo a bylo to podle mě dobře natočené, tak se mi to přeci jen líbilo a bylo to podle mě skvělé. Ovšem opakuji to, že doteď moc nevidím smysl ve vzniku tohoto seriálu. Obešel bych se bez něj. Doporučuji jen těm, co nehráli hru. 1. série – 8/10 Celkový verdikt: 8/10 ()

ricmont

The Last of Us HBO series je téměř dokonalá adaptace mojí milované hry. Ovšem do dokonalosti tam něco málo chybí. Pedro a Bella jsou skvělý jako Joel a Ellie i ostatní postavy jsou skvěle obsazené. Seriál skvěle i zvládá vykreslit atmosféru světa ve kterém se The Last of Us odehrává. Ovšem i tak tu bych měl dvě malé výtky. 1. Je vynechání některých události ze hry. Až už jde o spolupráci Ellie s Davidem či putování přes kanalizaci se Samem a Henrym. 2. Je délka epizod. Jednotlivé epizody by klidně snesli delší stopáž. Ta hodina bylo v některých případech krátká. ()

Optical

Veřím tomu, že jako hra je to lepší zážitek, jelikož se aktivně podílíte v příběhu. Bohužel jako televizní adaptace je to jen děsná a nezáživná nuda. ()

Neran

Hru jsem hrál v 11 letech s bráchou a milovali jsme to. Tenhle seriál ukázal, že je možné adaptovat hru do seriálové či herní podoby a neublížit mu na kvalitě při odstranění hratelnosti. Všechno, co bylo přidáno jako nový koncept, fungovalo a tak i hráči původní hry přijdou k něčemu novému ve známých kolejích. Seriál příběh The Last of Us, v mých očích, lépe převyprávě snad ani nemohl. Herci jsou úžasní, ať si říkáte co chcete o tom, že se vám jejich "ksichty" nelíbí - zahráli své role na jedničku a jen blbec by byl schopný říct opak. Rekvizity, masky, efekty a hudba i nádherné scenérie se také povedly. Práce s kamerou je naprosto OK, člověk tu nenajdet žádné umělecké záběry, ale ty seriál vůbec nepotřebuje. Samotná myšlenka příběhu a jeho chod vybízí k zamyšlení se i nad samotným závěrem. Byl jsem jeden z těch lidí, co počítal s tím, že ho tenhle seriál nemá jak překvapit, ale to jsem se mýlil. A jsem rád, že jsem se mýlil. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

30.12.2023

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (viac)