The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Napospas (S01E07)

(epizóda)
  • USA Left Behind
TV spot

Zatímco Joel bojuje o přežití, Ellie vzpomíná na noc, která všechno změnila. (HBO Max)

Cermbo

To, že už celé 2 epizody seriálu z celkových devíti musí být věnováno gayům a lesbám je k zamyšlení. Sedmá část s názvem Left Behind je v pořadí již druhý díl, který děj neposouvá absolutně nikam. Ano, moc dobře vím, že se děj drží předlohy DLC ke hře, kde struktura příběhu byla podobná. To samé se však nedá říct o třetí epizodě o Frankovi s Billem, kde nás tvůrci ochudili o mnoho epických a akčních momentů a zároveň zničili postavu herního Billa. Celý vztah Riley a Ellie rozhodně šlo vmáčknout do poloviční stopáže a podobně jako v DLC, tak to více prolnout se sháněním léků pro Joela. Bohužel nejnudnější a nejhorší díl ze všech, kde ještě trpím nesympatickou Bellu Ramsey, která (alespoň pro mě) Ellie není a nikdy nebude. ()

warrenur

Pre vnimaveho a citliveho divaka ma epizoda, napriek absencii akcnosti a "sveta dospelych", co ponuknut. Ocenia hlavne ti, co hrali hru, pretoze cast dejovej linie odtial zapracovvali pomerne verne v tejto casti. Ti, ktori nie, to budu mozno vnimat len ako pubertalne blbnute mladych dievcat, ktore si konecne mohli povyrazit. Zaver fajn. Dovysvetlilo a doplnilo Ellie-inu osobnost, hlavny pribeh sa vsak posunul cca o 1-2hodiny realneho serialoveho casu. 70% Nadpriemer, avsak v porovnani so zvyskom epizod rozhodne menej atraktivne. ()

molcan2

Jediné, čo treba povedať, je neuveriteľný zmysel pre detail, pokiaľ ide o kvalitu produkcie a detaily kulís. Je to nesporne vynikajúce. Ešte nikdy som nevidel seriál, kde by boli detailné zábery na postavy, ktoré stúpajú na malú kaluž a hovoria o tom, že je "vystavená už roky" a kaluž vyzerá tak vierohodne, šmuhy a škvrny na stenách v pozadí, protézy na zombíkoch, detaily v oblasti herne s práve dokonale magicky vyzerajúcim osvetlením. Už len kvôli tomu sa oplatí tento seriál pozerať. Vďaka tomu je každá scéna taká pohlcujúca a ja som vďaka tomu ešte viac vtiahnutý do drámy. Predchádzajúce epizódy urobili nádherné zábery krajiny, táto epizóda naozaj, myslím naozaj ukazuje ich šikovnosť, čo sa týka detailov a oživenia a celého postapokalyptického obchodného centra. ()

Mackoun

Trochu jsem se u téhle epizody bál horších recenzí a zlověstné modré barvy, ale zas takový propad se oproti zbytku epizod nekonal. Vizuálně opět super, herecky trochu slabší, jelikož to tu holky táhly po celou dobu ve dvou samy a holt ne vždy udržely laťku dost vysoko, houbičky nerostly tak jako obvykle, ale suma sumárum vše odpuštěno a jedeme dál! ()

fixaman

Zatím asi nejslabší epizoda, kterou ale bylo třeba natočit, aby byl příběh Ellie kompletní a abychom chápali její motivace a citové problémy. Bella Ramsey už mě definitivně přesvědčila o tom, že JE Ellie a i tady byla skvělá. Celkově to ale mělo pomalé tempo a až otrocky se to drželo herní předlohy, přičemž ani DLC Left Behind nebylo nic moc. Škoda, že si to nějak neupravili, stejně jako zbytek série. Jinak myslím, že už teď je jasné, že první hra bude rozdělená na dvě série, v jedné to nemají šanci stihnout, když zatím zpracovali asi 35 % hry. Ale já bych za to byl rád, jen ať dají všem postavám prostor. Edit: Aha, tak jen trošku uspěchali konec. Škoda, že to na dvě série skutečně neudělali. ()

Trešlson

Ani herní přídavek Left Behind se nedotáhl kvalitami na svého rozsáhlejšího bratříčka a u seriálové odbočky je tomu zrovnatak. ALE ve hře i v seriálu má své opodstatnění a místo a je mi opravdu líto vocasů, kteří nedokážou docenit to, že Bella Ramsey je v poloze Ellie takřka bezchybná a nebo to, že The Last of Us je doceňováno pro svůj příběh a ne pro střílení "zombie". Jinak poslechy podcastů k jednotlivým dílům, kde spolu debatují Troy Baker, Craig Mazin a Neil Druckman skvěle doplňují to, co v epizodách vidíme a doufám, že podcast bude s druhou sérií pokračovat. ()

tomik99

Ona i předloha DLC Left Behind nebyla úplně nejsilnější a nejšťastněji napsaná, ale tady se tvůrci alespoň snaží a hned v několika příkladech byli naprosto věrní původnímu materiálu (obchoďák, kolotoč, fotobudka apod.). Jelikož jsem věděl, do čeho jdu, čekal jsem pomalejší epizodu, která hlavní děj nikam moc neposune, ale zase na druhou stranu ukáže Ellie i z jiného pohledu. Za mě se moc nepovedl casting Riley. Herečka hraje o dva stupně hůř než Ellie a očividně je i věkově mimo. Já byl nakonec v rámci možností spokojen, na druhou stranu chápu ten hate. Po výplachu s Billem tahle epizoda může působit jako další rána pod pás devítidílného seriálu. Tady to ale mělo opodstatnění, s Billem to bylo mimo. ()

PEZ

Rozumiem tým, čo dali nižšie hodnotenie. Tento diel bol ozaj trošku bokom a ozaj trošku pomalší. Ale stále to zapadá do konceptu. Podobne ako v 3. dieli tvorcovia ukázali ako sa dá aj v postapo svete zabaviť. A navyše ešte viac to odhalilo motiváciu správania u Ellie. Takže za mňa okay. A k tomu sa tu zjavil jeden kráľovský bonus - Mortal Kombat II. :D Za to majú u mňa tvorcovia pivo. ()

JamesConnorG

7,5/10. - Za mě povedené zpracování DLC Left Behind a skvělé zasazení do hlavního příběhu. Tahle epizoda se věnuje převážně minulosti Ellie, o co vše přišla, co vše zažila a proč za každou cenu nechce ztratit Joela. Chápu většinu lidi, že se jim tahle epizoda nemusela líbit nebo jim přišla nudná. Na mé straně jsem zklamaný rozhodně nebyl, moc jsem si tuhle epizodu užil a celkovou dynamiku Ellie a Riley jsem žral, ale také jsem narazil na části, které mě spíše nudili než bavili. I přes to se mi tahle epizoda dosti líbila, atmosféra obchoďáku a příchod námi známých písní z 90 let dodávali epizodě ten pocit pohody a radosti z pohledu Ellie. Příští epizoda bude sakrýš drsná! ()

Daiker

Mě to nebaví..... tak a je to venku 😄 další seriálová výplň, o dost horší než předchozí díl. Koho to má jako zajímat..... vzpomínky na první lásku nebo co to bylo... Kde je ten boj o přežití nebo hordy nakažených? ()

aR3Zz

Díl, který zcela zbrzdil parádně rozjetý vlak! Zdlouhavá epizoda, kde všichni tušíme, jak to vlastně skončí. Jsou tam světlé chvilky, ukázání zombíka nastartovalo napínavou atmosféru, ale jak se z toho snažili vyždímat maximum a natahovali to, tak to celé pokazili... ()

nathaniel 29

No konečne chápem prečo bol tento strašne cooooool seriálik "filmovými kritikmi" taký ospevovaný. Takže tretiu časť sme mali celú o buzíkoch a ich záhradke, tentokrát to bola teen love-story medzi lesbičkami v supermarkete. Wwwwaaaaauuuuu... Len kurva dúfam, že posledná epická časť bude o životných príhodách transexuálov, alebo aspoň sladučkých zoofilov. ()

Shaleman

Původně jsem chtěl komentovat celý seriál, ale nedá mi to. Díl úplně o hovně, stejně jako DLC. Co šlo vyřešit za 10 minut, to tady dostane dost dlouhou hodinu. Už mě ten seriál začíná trochu unavovat. I hra byla plná vaty, ale pak tam taky byla spousta akce a napětí, což v seriálu sakra chybí. Uvidíme, jak to zachrání poslední dva díly, ale začínám se trochu bát. ()

zapalik

Podobné díly, u kterých primitivní plebs píše, jaká to byla nuda, protože neměl tuny zombíků a akce, jsou právě tím nejlepším na celém seriálu. Třetí díl to nepřekoná. Ale budování světa, vztahů, emocí, to je to, co dělá ten příběh a seriál samotný výjimečným. Ale stejně si myslím, že nevyzrálí, mentálně zaostalí by neměli mít právo používat internet. ;-) ()

ANTYCHRYST

Hmm..Jako vzpomínkovej díl a z reálu 2 minuty..Tento seriál začíná pro mě bejt velkým zklamáním..asi mám příliš velká očekávání po hře.. Další zbytečnej díl..který je opět věnovaný homovsuvce.. 40% ()