The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Drž mě za ruku (S01E04)

(epizóda)
  • USA Please Hold My Hand
TV spot

Joel a Ellie zanechají auto v Kansas City a snaží se uniknout, aniž by na sebe upoutali pozornost pomstychtivého vůdce rebelů. (HBO Max)

HydraCZ

Ve zkratce nám tenhle díl, krom teaseru na Sama a Henryho, a na Bloatera, nic moc nedal. Linku s vůdkyní Kathleen silně nepobírám. Tommy potěšil ;). Dialogy Joela a Ellie opět skvělý, fungujou jak vážnější situace tak i odlehčenější à la hloupé vtipy před spaním. (Hrozně mě baví quotovat ty scény z her, ještě než je postavy řeknou, a že jich tady bylo :D.) Furt to byla dobrá epizoda, akorát neměla takovej drive a u mě tolik nesepla jako ty tři předchozí. ()

Ant_Antony

Znáte ten pocit, kdy si u něčeho říkáte: "Proč já na to vlastně koukám?" Tak zhruba tohle já zažívám u The Last Of Us několikrát každou epizodu... Autoři by měli dostat ceny za záběry na krajinu, zarostlé baráky a vrakoviště, kde i po 20 letech je v nádržích benzín... Jinak se z toho bohužel stává velká nuda... Navíc další nepovedený casting - do role psyhopatické velitelky (vážně Rose z Two & a Half Men?)... ()

ac3r

Já milovník hry a nejsem schopen tomu prostě dát lepší hodnocení. Dyt se tam prostě nic neděje. Úvodní mega akce přepadení spočívá v zastřešení dvou chudáku a hotovo. Fakt dvou tvůrci? :)))) No a potom zajedeme do zajetych kolejí tohohle mega seriálu, kde se vůbec nic neděje a jen se proliza, keca a dávají hlášky ze hry. Kdybyste si z té hry vzali raději úplně něco jiného. Fakt nechápu jak tomu tady potentati můžou dávat 5*, nechápu za co. ()

kumite

Také s ohledem k tomu, co provedl aktivista Peter Hoar se třetím dílem, tady chtě nechtě musím 100%. Tohle je to postapo, které chci vidět. Má to šťávu, má to atmosféru a příběh se nám dál někam konečně posunul. Jen doufám, že tvůrci už z tohoto směru neuhnou a nebudou "experimentovat". ()

LachtanShows

Mnozí považují za filler třetí epizodu, kterou ještě větší množství diváků naprosto odsoudilo, pro mě je výplňovka spíš tenhle díl, ačkoli nemůžu říct, že bych se nudil. Pořád jde o nadstandardní seriál. ()

warrenur

O 30 minut kratsia epizoda ako ta predosla, avsak vyborna. To country v aute od Hanka Williams bol super pick pre danu chvilu a zvyraznil atmosferu. Props to the makers. A ten odlahcovak a "uvolnovac napatia", co Ellie hodila pred spanim nemal chybu..:D "It runs in your genes / jeans." :) ()

molcan2

S radosťou vidím, že sa vracajú na hlavnú trať bez odbočovania. Páči sa mi, ako sa vzťah medzi Joelom a Ellie začína rozvíjať a odhaľovať časť charakteru, ktorá bola predtým neznáma, a rozvíjať ich ďalšími činmi. Časť, kde ich prepadli v meste je drsná, neviem, čo by som robil na mieste Ellie. Je dosť ťažké zabiť mladého človeka, keď sa vás pokúsil zabiť, ale potom žiada o milosť a o svoju mamu. Neviem, či to tak scenáristi zamýšľali, ale vodkyňa odboja z toho mesta je dosť antipatická bez akýchkoľvek spásonosných vlastností. ()

fixaman

Nejlepší zatím zůstává předchozí epizoda, ale tahle jí slušně šlape na paty. Atmosféra houstne, vztah mezi Joelem a Ellie se začíná prohlubovat a cliffhanger na konci mi jen připomněl, jak dlouhé bude zase čekání do dalšího pondělka :) ()

Pichloza

Je to čím dál lepší. Zvětšující se vztah Joela a Ellie je parádní a já asi nemůžu být šťastnější. Pedro i Bella jsou naprosto parádní a své postavy hrajou skvěle(za mě hlavně Bella). Nejlepší části jsou část v autě a Elienin závěrečný vtip kdy se i Joel zasměje. Přesně to je ten moment kdy divák pozná že Joel už v Ellie vidí i něco víc než jen náklad. Mám radost o velikosti Rat Kinga. ()

tomik99

Po rozpačité třetí epizodě jsme se vrátili opět k tomu lepšímu. Vztah Joela a Ellie se prohlubuje a cesta městem byla jako ze hry. Tvůrci jsou opravdu autentičtí, lpí na každý detail a láska k dílu je cítit z každého záběru. Možná je jen škoda, že tohoto jsme se mohli dočkat až o epizodu dál. Klidně by to sneslo jeden díl s Billem, jeho pastmi a městem. Hra nabízí nespočet dialogů mezi ním a Joelem a na nějakou půlhodinovou epizodu by to také vyšlo. ()

Razzor_82

"Smrdí to jak hovno."  Ellie a Joel k sobě pomalu nachází cestu. Bella se dokonce i směje a nevypadá už jako autistický skřet. Jenže je to pořád nuda a nuda. Tenhle seriál asi do konce nedám. 4/10 ()