The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Long Long Time (S01E03)

(epizóda)
Z nakrúcania

V Billově táboře se objeví cizinec a z obou přeživších se stanou nesourodí spojenci. Joel a Ellie později požádají Billa o pomoc. (HBO Max)

Schimpy

Toľko vynútenej západnej korektnosti a propagandy v jednom diely postapokalyptickeho seriálu až ma naplo. Ono nebol by to zlý diel ak by silou mocou netlačili na pílu. Žiaľ 1/4 dielu som musel pretočiť. ()

peetrejr

Tretiu epizódu som sa rozhodol recenzovať z jedného prostého dôvodu. Táto časť je odlišná od prvých dvoch. Príbeh sa odkloní od Joela a Ellie a presúva nás na ďalší príbeh, vedľajší. Isteže táto časť by mohla byť problémová pre homofóbnych nacistov. Ale mne sa to celkom páčilo. Pravda, že nebola to nejaká špeciálna zábava, ale nediali sa tam nechutnosti, takže to bolo celkom romantické. Sme tu zase, časť, bez ktorej by som dokázal žiť, pretože nám síce prezrádza niečo nové, ale v zápätí, tie postavy zomrú. Aká smola... Ale koniec koncov som čakal horšie. Som prekvapený ale na päť hviezdičiek táto epizóda u mňa nemá. ()

P.J.2

Naprostá dokonalost! Nečekal bych že mě extrémně dojme zrovna tahle epizoda! Takto lehce, s laskou a citem natočená epizoda mě chytla a nepustila od začátku do konce! A to píšu jako ordotoxni broskvomil. PS: Je mi akorát zle, když si uvědomím že stale mezi námi žijí lidé, kteří nedokážou pochopit že existují i jiné sexuální orientace... ()

Sydonai

Epizoda 3 jako první silně vybočuje od předlohy, ale rozhodně k lepšímu. Horor a akci nahrazuje ždímání emocí a linka Billa a Franka funguje na výbornou. ()

fixaman

Konečně jsme se dočkali! Tohle je vypravěčské umění, které z Last of Us udělalo takový fenomén. Lidské, silné, natočené s citem. Bill a Frank byli skvělí od první minuty a ke konci jsem si solidně pobrečel. Změny oproti herní předloze mi tady nevadí, zážitek to byl díky nim ještě silnější. No a konečně začíná fungovat i chemie mezi Pascalem a Bellou. Jestli další díly dokážou udržet takhle vysokou laťku, máme tu minimálně nejlepší seriál dekády. Zatím top díl, pecka! Edit: Pro všechny místní homofoby… The Last of Us je LGBT seriál a s každou sérií to bude ještě výraznější. Takže pokud vám LGBT vadí, rovnou to vzdejte, druhá série už o ničem jiném nebude. Stěžovat si na homo dějové linky je u homo seriálu dost na hlavu :D ()

Azurovydrak

Co na to říct. Víc než cokoliv jiného mi paradoxně vadí, jak tento díl ošklivě deformuje Billův velmi zajímavý herní oblouk a nabručeného badass samotáře tu přetváří v strejdu cukrouše, který prožívá apokalyptické líbánky. Setkání s Joelem a Ellie, tedy celá pointa jeho postavy a ve hře jedna z nejlepších pasáží, se tu ani neodehraje. Co se týče "té" romance, tak pro fanoušky hry nejde o nic nového, rozdíl je převážně v prezentaci. Zatímco ve hře dávala Billova (podotýkám jen naznačená) orientace docela smysl v rámci narativu a vlastně hezky dokreslovala jeho charakter, tady krom účelového progresivismu nenacházím jediný rozumný důvod, proč ze všech hrou jen nakousnutých témat rozvést právě tohle a v takovém měřítku. Stručně řečeno, komu připadala hra málo teplá, tak si tu přijde na své. Zbytek populace bude marně hloubat nad tím, co měl tenhle díl vlastně přinést příběhu, na kterouž otázku odpověď tipuji nezná ani samotný Neil ()

Sarrow

Myslím že zrovna The Last of Us nemá tuhle vynucenou prezentaci rovnocennosti za potřebí, jako by nestačilo že musí být dnes obsazení rozdělené tak že vypadá jak klávesnice u piana, teď se černobílí budou dělit i s tolerovanými úchyly na třetinu, škoda ()

Trešlson

Tak moje výtka, kterou jsem psal u první epizody ve třetím díle částečně padá. Flasbacky a nové úhly pohledu lore hry (a seriálu) obohacují a je to hodně fajn. Příjemná odbočka, která ukazuje, že i v tak nekompromisním světě, jakým Last of Us je a časem to bezpochyby uvidíme i tady, je čas a místo na lásku. Proti všem mým předpokladům se v tomto díle daří pomalu rozmělnit i pochyby ohledně obsazení Belly Ramsey, protože tady je přesně tak otravná (v dobrém slova smyslu), jako byla ve hře. ()

Raaavenek

Naprostou euforii z obsazeni Offermana, ktery je proste v jadru porad Ron Swanson, vystridal nepredstavitelny sok. Citil jsem se jako Lunak a mel jsem chut rvat: "To je nelidsky!" Rozdychaval jsem to hodne dlouho, ale pak jsem se na ten dil dodival a... ve finale to tak strasny nebylo. Mam tyhle odbocky do minulosti rad, protoze hru jsem hral nekolikrat, ale i tak mi to prislo trosku zbytecny a ty emoce se proste nedostavily. ()

Daiker

No hru vůbec neznám a tady tu odbočku jsem nečekal..... Nečekaná love story ala Zkrácená hora určitě potěšila všechny puritány a homofoby.... Potkat někoho v době apokalypsy a strávit s ním zbytek života..... ()

Razzor_82 odpad!

"Už si to někdy dělal?" Otravně nudná gay story v tomhle díle už sje trop. Ale chápu, že HBO musí plnit kvóty LGBT komunity. Absolutní vybočení z herní předlohy. Tenhle díl zase seriál nikam neposunul. Šlape vodu na místě teplým románkem. Stále čekám marně na to slibované hororové napětí a propracovanou charakteristiku postav.  0/10 ()

tomik99

Vlastně tři hvězdy dávám za určité budování vztahu Joela a Ellie. A i tak jsem mírný. Jako znalec předlohy až takto změnit tento díl a Billa. To se moc nepovedlo. Bylo nutné ukázat flashback o nové postavě, která tam bude jen jeden díl a to ještě k tomu jako prostředník? Vzhledem k tomu konci mi to smysl nedává. Až abnormálně dlouhý flashback, který nemá již na jaké postavě nic budovat. Co bych dal alespoň za Billovo město a jeho střední školu, pasti. Takhle jsme viděli prd a znatelně, ale znatelně horší odklon od předlohy. ()

Grimlok

Třetí díl je filler?! Vážně je třetí díl filler?! Třetí z devíti?! A ještě k tomu o mrtvejch postavách. A všude čtu jak to bylo emocionálně plný a krásný...já chci postapo seriál plnej hnusu, ne romantiku. Po třech dílech končím, já v tom ten pecka seriál fakt nevidím. ()

PEZ

Okay, tak tunak je to už plnohodnotná "štyrka", dokonca som chviľu váhal, či nestreliť plnú pálku. Tento diel totiž vybočil úplne iným smerom a emočne ma to nenechalo chladným. I keď malinké výhrady by sa našli, jednalo sa jednoznačne o najlepsí dieľ a je fakt otázne, čo sa bude diať ďalej. V podstate čokoľvek je možné. Tak uvidíme, ale je už teraz jasné, že v tomto seriáli nejde o "hlavný" príbeh. Tipujem, že na konci série tvorcovia "nejako" zavŕšia season arc (ohľadom Ellie), ale to všetko len (po)slúži na to, aby nám ukázali konzekvencie naznačeného "rozkladu sveta". Ak budú aj ostatné diely podobné, tak to stojí minimálne za jedno pozretie. Ak sa nebodaj dostaví nejaký bonusový presah, tak potom to bude bomba. Nechajme sa prekvapiť. ()

phoenixer

Filmařsky skvěle odvedená práce. Bavilo mě to, ale absolutně nechápu proč dávají tolik prostoru vedlejším postavám. Je to jakoby chtěli udělat seriál v seriálu. U herní předlohy je příběh a akčnost na prvním místě, zde mi ta akčnost zkrátka schází a příjde mi to takové "nedomrdlé". ()

JamesConnorG

8/10. - Výborná epizoda, ve které se odehrávají 2 příběhové linky, linka Joela spolu s Ellie a Billa spolu s Frankem. Po většinu děje tu sledujeme více tu druhou linku, jak se Bill s Frankem poznal a jak spolu žili spokojeně jako pár. Tuhle linku krásně doplňuje ta první, co se odehrává v současné době a krásně spolu koordinují. Dlouho ve mě žádná epizoda neprobudila tak smíšené pocity, jako je radost a zároveň smutek dohromady jako v tyhle. Krásný vývoj vztahu Joela a Ellie a naprosto nevinný a hezký vztah Billa a Franka. Závěrečná píseň Long Long Time krásně uzavřela romantickou linku a tu současnou poslala dál. I love it! :) ()