The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Nakažení (S01E02)

(epizóda)
  • USA Infected
Z nakrúcania

Po útěku z karanténní zóny se Joel a Tess dohadují o Elliině osudu, zatímco si klestí cestu troskami dávno opuštěného Bostonu. (HBO Max)

kenkaku

Sice začínáme zase -20 let (v Jakartě o které se mluvilo minule), ale je to naprosto perfektní. Žádná nudná omáčka. Fenomenálních 10 minut. Bohužel jen 10… pak začne maraton protivného chování jogurtu. Sledování je snesitelné prakticky jen když mlčí, protože jogurt vede non-stop jen arogantní kecy. Sice ty kecy jsou vedeny ve fantastického vizuálu (neokoukané lokace), ale protože se žvaní doslova pořad, děj se vleče. Celou epizodu zachránila až scéna v muzeu. Dost mě taky ruší ta ruční kamera se kterou se pořad nějak hloupá, hýbe a otáčí (místo dynamičtějšího střihu). Je to přesně opačný extrém střihu 2x za vteřinu. ()

Litvicek

Úvodní scéna měla grády a navodila patřičně atmosféru. Pak skočíme v čase, příběh něco přeskočí a naši hrdinové pokračují dál ve své cestě. Nebudu rozebírat odchylky oproti herní předloze, protože bych se neskutečně nasral (protože tvůrci se rozhodli ty nejlepší herní okamžiky přeskočit a udělat příběh/zásadní scény lehce jiné). Dostáváme do detailu propracovaný postapokalyptický svět a příběhově je zajímavé celý vývoj sledovat, nicméně akci bych čekal lepší a rozhodně jsem nečekal tak rychlý postup děje kupředu. Druhý díl a už se loučíme s jednou z hlavních postav, kterou jsme neměli moc možnost vlastně ani poznat, natož si ji oblíbit. A to je sakra škoda. Příběh pokračuje a já jsem přirozeně napnutý jak kšandy na další a další pokračování. 4 slabší hvězdy - baví mě to ale herní předloha je oproti tomuhle úplně jinde. ()

HydraCZ

Po vzoru pilotu tady máme další výbornou epizodu, která není zas tak akcí nabitou jízdou, ale mě si opět jako fanouška strašně získala. Neskutečně atmosferický a husinu nahánějící první střet s clickery, či skvělé osobní dialogy s postavami a Ellieiny věčné otravné vsuvky. (Bella Ramsey si mě získává čím dál tím víc.) Dost mě překvapila novinka ohledně propojení všech infikovaných skrze cordyceps, líbí se mi jak to rozšiřuje lore. Celkově miluju tenhle svět a cením, jak ho seriál občas dokáže znázornit lépe jak hra. ()

Warle

Vizuálně dechberouci, hlavní protagonisté taky výborní a závěr dílu (který se prý liší od herní předlohy) je až nechutně dobrej. Jestli to půjde tímhle tempem dál, tak tu budeme mít další kultovní záležitost. ()

Ant_Antony

Apokalypsa je na jedničku, obzvlášť díky trikovým umělcům... Na druhé straně neohromí, pokud člověk viděl třeba I Am Legend... Chápu radost lidí, co hráli hru, že je to dle předlohy a podle jejich představ - já se zatím ztrácím a nedokážu s hrdiny navázat vztah - obzvlášť s Ellie jejíž představitelka nevzbuzuje jakékoliv sympatie... Twist byl dost předvídatelný i bez znalosti předlohy... Vizuálně pastva, jinak zatím průměr... ()

LachtanShows

HBO má novou vlajkovou loď! Od dechberoucího intra, co fakt nechcete přeskakovat, nesměle skvěle hrajícího Pedra Pascala, hutnou hudbu, až po sakra dobře udělané kostýmy, ze kterých jde fakt přirozená hrůza a respekt. Pondělky dostaly důvod, proč se na ně má člověk příští dva měsíce tak těšit. ()

warrenur

Post-apokalypticky svet je vyobrazeny paradne...opat, ako v predoslom dieli to ma civilny start ozrejmujuci pociatky tejto huby. Ellie si to hlaskuje ako typicka pubertiacka a z rutinneho prechadzania ruin porasteneho mesta postupne narasta napatie a boj o prezitie, az k samotnemu zaveru. Velmi slusne 85% a trosku nadneseny plny pocet. ()

molcan2

Ako človek, ktorý hru hral, keď bola vydaná, už po dvoch epizódach môžem bez pochýb povedať, že táto adaptácia bude mať minimálne 9,0/10. Klikeri sú dobre stvárnení, herecké výkony sú dobré, kamera, zábery sú jednoducho fantastické. VFX, CGI to všetko je dobre urobené. HBO vložilo peniaze do správneho koňa. Vďaka PlayStation a HBO za adaptáciu tohto príbehu, pretože ak bude táto druhá epizóda dobrá a s vedomím toho, čo sa bude diať ďalej, môžem len povedať, že to bude veľkolepé. Skutočne závidím ľuďom, ktorí nevedia, čo sa bude diať. ()

fixaman

Zatímco prvnímu dílu jsem takřka neměl co vytknout, dvojka pro mě znamená velký kvalititvní sešup. Tam, kde se hra rozjíždí v akční jízdu, seriál zpomaluje, nedokáže budovat pouto k postavám a hlavně… Ten konec! Jako vážně, ten zapalovač? Na hře bylo super, že se všem takovým hollywoodským klišé vyhýbala, tak proč to sem tahat? Stejně tak ten francouzák, jakože WTF? Upřímně doufám, že další díly budou lepší a víc se přidrží herní předlohy. A jinak zatímco minule jsem psal, že Pascal super a Bella nic moc, tak tady se to pro mě kompletně otočilo. Ellie v tomhle provedení mě začíná bavit, ale Joel mě jen sere. Zatímco ve hře z něj čišelo, že není až takový záporák, Pascal z něj udělal čistě hajzla, na kterém není nic sympatického. No, celkem zklamání. Drží to hlavně vizuál a hudba. ()

Razzor_82

"No, podělala jsem se!" Tak nechutně nesympatickou pubertální postavu Ellie prostě nesnesu. Bella jí vtiskla ksicht skřeta a neustálým odsekáváním má chování rozmazleného spratka. Postapo svět je hezký ale kulisy nedělají atmosféru. Tady není vůbec žádné napětí. Půl dílu se někam jde a pak tady máme průměrně zajímavý střet s houbami. Ani tenhle díl mě nepřesvědšil. 4/10 ()