Když globální pandemie zničí civilizaci, přeživší Joel se ujme čtrnáctileté dívky, která může být poslední nadějí lidstva. (HBO Max)

kukkik

První epizoda pro mě bylo těžké zklamání. Hru jsem nehrál ani neviděl, neznal jsem její příběh ani postavy a po předloze se trochu porozhlédl až po zhlédnutí této epizody. Pedro Pascal je bez diskuze castingový hřebík na hlavičku do této role, opravdu výborný výběr a velice schopný herec. Co mi ale absolutně smysl nedává a co mi bohužel celý úvodní díl absolutně zkazilo je Bella Ramsey.. Upřímně nedokážu pochopit, proč se při takhle extrémně drahém projektu s prakticky neomezenými prostředky tvůrci rozhodli obsadit herečku, která se postavě kterou má hrát ani náznakem nepodobá, je nesympatická a upřímně řečeno, vyloženě ošklivá v obličeji. To nemusí být vada, spousta ošklivých herců a hereček hrála spousty sympatických rolí a v tom problém zkrátka není, vždyť v Game of Thrones jsem ji v její roli rád měl a výborně jí sedla. Tady je vyloženě průser jiná věc a sice, že na vzhled Belly Ramsey tady navlékli masku, chování a pohyby Ellie, tedy křehké a vyložené "hezounké" drobné dívky, což ve výsledku působí vysloveně bizarně a nepřirozeně. Ve spoustě záběrů jsem měl spíš pocit, že se dívám na nějakou podivnou parodii na Pach krve.. A přitom přicházelo v úvahu takové množství úžasných, sympatických, schopných hereček pro roli Ellie jako zrozených! Mezi mými favoritkami například: Kaitlyn Dever (vzhledově prakticky dvojče dívky ze hry), Dafne Keen (ta už dokonce hrála prakticky totožnou roli v Loganovi..), Maisie Williams (sice tolik ne vzhledem ale mimikou a povahou výborná volba k herní Ellie) nebo alespoň Mckenna Grace (vzhledem, povahou ani zkušenostmi sice zdaleka ne nejlepší volba, přesto výjimečně talentovaná herečka správného věku). Ale tady se tvůrci při obsazení Ellie rozhodli snad pro tu nejhorší možnou volbu. Nevím, jestli za tím stojí nějaké nové hollywoodské kvóty, protekce nebo nekompetentnost castingového týmu ale výsledek je zkrátka takový, že Belle tuhle roli zatím absolutně nevěřím, působí tu extrémně nesympaticky a v řeči těla až groteskně a bizarně. Jelikož jde o postavu v hlavní roli, nedá se to moc přehlížet a zásadně to ovlivňuje výsledný pocit z celého snímku. Po první epizodě a seznámení musím hodnotit takto. Jsem zvědavý, jestli se mi podaří si na ni do konce první série zvyknout. 2/5 ()

Marty7CZ

Paráda, první díl zafungoval brutálně, konečně se dejou věci a někomu se daří prevyst luxusně hru do reality.... A místní zaporaci jsou absolutně mimo, takže názory úplně mimo mísu😂. Zatím 90% ()

BFG2000

Prologue: Pravděpodobně nejlepší intro všech dob. Naprosto geniální úvod do celého dění. Zdánlivě nevinný rozhovor tří postav před kamerou, který perfektně připraví na věci budoucí. Opravdu wow! A John Hannah za mě na Oscara! Po prologu přijde první dějství. Opět dokonalost sama. Naprosto geniální atmosféra. To napětí, mrazení, feeling. K tomu dechberoucí kamera a celkově geniální režie. Vše podtrhují úžasné herecké výkony v čele s Pedrem. Finální krvavá scéna této části byla opravdu emočně silná. Tajil se z toho dech a to až do okamžiku, kdy jsme přeneseni do vzdálené budoucnosti, kde začíná dějství druhé. A zde u mě seriál klesl z téměř maxima na úplné dno. Nějak jsem to nepochopil. Co se stalo? Kde je ta úžasná režie? Kde je ta atmosféra? Kde je ten "tajuplný" scénář? Najednou z toho byl další postapo podprůměrný zombie počin. Hlavní herci se snažili, ale už se zde objevila spousta nejen otravných, ale i dost nepřesvědčivě podaných postav. Trapná zápletka (ano, chápu, je to na motiv hry). Nevýrazné nudné prostředí. Táhlé nudné scény o ničem. Zkrátka oproti první polovině obrat o 180°. Obrovská škoda. Tajně doufám, že epizoda 2 dá na tuhle druhou půli zapomenout a opět nasadí nejvyšší obrátky, ale příliš tomu nevěřím. Takže, po první epizodě jsem zkrátka rozpačitý, na vážkách. Geniální prologue, úžasná první polovina, brakoidní druhá polovina. Průměr u mě za 3*.  Bella mně vůbec nevadí a hrála výborně, byť scénář ji tedy dával dost zabrat. Hru jsem nikdy nehrál a vlastně o ní ani nic nevím. Než jsem to pustil, pořádně jsem netušil, oč jde. PS. Někdo si tu vzal do huby Prsteny moci a přirovnal je k tomuhle, jako k další pohromě. Blbost! Prsteny moci jsou top geniální seriál a žádná pohroma. To jen tak na okraj. ()

Taffey

Jen idiot posuzuje film podle hry nebo knihy. A že i takovi tu jsou. A tvrzení, že je mizerná kamera, to už je vrchol kreténismu. První díl navodil jasnou, postapokalyptickou atmosféru společnosti. Těším se na další. ()

ANTYCHRYST

Vážnější rozjezd..ale jsem zvědav jak se to dal bude vyvíjet..Hlavni dvojice Joel maximalni spokojenost ale ta Elllie teda to je tragedie..nevim ze by ve hře měla nějaký syndrom bo co to je :( no uvidime 80% ()

Najt

Seriálová adaptace na jednu z nejlepších her všech dob. A musím říct, že první díl je naprosto skvělý. Atmosféra by se dala krájet, příběh se drží ve stopách herní předlohy a ty záběry jsou jak když ze hry vypadly. Jízda autem, předměstí, hořící dům, kulisy Bostonu i toho rozpadlého za zdí, střet s vojákem. Prostě kdo nehrál hru tak nepochopí, ale já jako fanoušek smekám. A v některých záběrech jsem si připadal, jako bych hrál hru. Nechápu hodnocení ostatních, ale pokud pominu podobnost, která v prvním díle najde opodstatnění, tak se jedná o věrohodnou a fantastickou adaptaci úvodu hry. Uvidíme, jakou cestu si tvůrci zvolí a jak moc půjdou ve stopách hry, nebo svou vlastní cestou, ale ještě nikdy jsem snad neměl v úvodní epizodě jakéhokoliv seriálu tak jasnou představu o plném hodnocení jako tady. Jen tak dál. ()

JosefTomas

Uznale přikyvuji, že pilotní epizoda zvládá veškerou technickou stránku na výbornou, herecky je zdařilá a hlavně je na počátku díky expozici ještě víc emočně zdrcující, než tomu bylo u originálu. Jakožto nepříliš velký příznivce veškerých odpůrců adaptací, kteří si na svou modlu nenechají sáhnout v jakékoliv podobě, mě mile těší, jakým způsobem dokázali tvůrci přenést veškerou atmosféru originálu na obrazovky a přitom ji elegantně obměňovat. Zatím je na konečné závěry brzy, ale už teď je jasné, že je vše na dobré cestě. ()

vvaalleerr

Poriadna štartovacia epizóda. Dúfam, že to naďalej bude pokračovať v podobnom duchu. Joel je sympatický a výborne zahraný Pascalom. Ellie ma dosť prekvapila, bavila ma. Nechcem počuť sťažovanie na jej vzhľad. Zatiaľ 9/10. ()

George8

Jestli tohle dojebou, tak budu opravdu naštvaný. Úvodní díl je nastavený kvalitou hodně vysoko. Už si zase začínám vybavovat ty hezké herní chvilky na playstationu 4. Casting mě hrozně baví! ()

Rayen1

Začátek bomba, scéna s hodinkama jak přes kopirak. Což potěší kazdyho fandu. Rozšíření děje je taky fajn a odkazy na hru taky. Tak trochu mám ale problém s obsazením Ellie, třeba se to ještě usadí, ale s touhle holkou mám problém už od Her o truny... Jinak je to celkem dobrej seriál, kterej se drží předlohy a sem tam si upraví něco podle sebe (což je dobře, pac kdyby to bylo slovo od slova, nebude tu motivace si pro nový potenciální fandy hru zahrát a zjistit, jak skvelej je originál). Držme se ale že začátku při zemi - 4 hvězdy. ()

johnsnow

na rozbeh viac než fajn. Síce Bella stále ako Ellie nie je za mňa best ťah an bránku ale krom ksichtu je to ellie 1 k 1. A Pascal tradične perfekt a pekne to kopíruje hru plus pridáva a upravuje veľmo dobre dej. ()

inmax

Prolog je za mě stejně jako ve hře naprosto super. Jsem rád, že ještě rozšířili tohle "ticho před bouří". Za mě top scéna celý epizody je ta, kde Sára něco hledá v knihovně a za ní ta sousedka.. mám husinu ještě teď :D Jinak pak ve městě to mohlo být delší, víc chaosu a míň padajících letadel. Ten zbytek o roky později mě už moc nebavil, ale chápu, že je potřeba představit postavy a vydat se na misi. Uvidíme, jak se s tím poperou dál. ()

koty2201

Zhodnotenie prvej série seriálu napíšem až po premiére poslednej epizódy (logicky, keďže to nemôžem posúdiť na základe jednej epizódy). Ale na začiatok poviem, že som veľký fanúšik oboch videohier, ktoré v rámci série Last of Us doteraz vyšli. Dokonca môžem smelo tvrdiť, že tie hry patria k tomu najlepšiemu, čo som kedy v živote hral. Nie len graficky (kedy aj vizuálne a animáciami), ale aj pribehovo ide o must have hru a naozaj vynikajúci herný zážitok.  Už pôvodná hra vedela vo mne vyvolať silné emócie (pri jednej situácii z TLOU Part 2 som dokonca plakal ako dieťa asi 7 minút vkuse a 15 minút som to musel predýchavať kým som pokračoval. Áno, som veľmi citlivý človek). A samotná hra vedela vo mne vyvolať aj časté napätie a tvorcovia zvládli na jednotku aj súboje s nepriateľmi a akciu. Ale najviac to ťahal ten prirodzený a ľudsky silný príbeh, kedy si postavy zamilujete po pár minútach. A chcete vedieť, aký bude ich osud a kam ich cesta povedie. A prečo doteraz hovorím len o hre? Pretože toto je najlepšia seriálová adaptácia hry akú som mal doteraz možnosť vidieť. A je skvelé, že sa to naozaj veľmi drží svojej predlohy. Áno, nákaza sa šíri trochu odlišne na rozdiel od hry. Pre mňa to je však nepodstatný detail a takýchto prkotín je tam viac. Inak to vo mne vyvoláva rovnaké pocity ako pôvodná hra a ako fanúšik som veľmi spokojný. Toľko dočasne k prvej epizóde. Keď bude vonku celá prvá séria, tak sem napíšem zhodnotenie celej prvej série aj s konkrétnymi bodmi. ()

whysoserious

Hru jsem sám nehrál, ale viděl jsem kompletní průchod a i když jsem měl z prvních fotek z natáčení seriálu strach, že míra odlišnosti podoby herců bude trnem v oku, tak to ani zdaleka není tak strašné. Pedro Pascal je jako Joel super a i na Ellie jsem si už zvykl. A jestli něco stojí za vyzdvihnutí, tak určitě vizuál a atmosféra prvního dílu. Vydařený rozjezd, ve kterém sice pro mne chybí trochu víc akce, ale i tak perfektně divákovi nastíní situaci a sblíží jej s postavami. Už se těším, až se všechny dějové linky rozvinou. ()