Frank Martin (Jason Statham) je bývalý príslušník špeciálnej jednotky. Teraz žije zdanlivo pokojným životom na francúzskom pobreží Stredozemného mora. Príležitostne pracuje ako nájomný kuriér, ktorý prepravuje zásielky rôzneho druhu (ľudí alebo iné) – z jedného miesta na druhé. Na nič sa nepýta, tovar preváža vo svojom špeciálne upravenom Mercedese, a plní len tajné a niekedy aj nebezpečné úlohy. Frank sa drží troch veľmi prísnych pravidiel: prvé – nikdy nemeň dohodu, druhé – žiadne mená, tretie – nikdy sa nepozeraj do zásielky. Frankova najnovšia úloha vyzerá rovnako ako niekoľko tých, ktoré už v minulosti robil. Najme si ho Američan, známy pod menom „Wall Street“ (Matt Schulze), aby doručil zásielku. Keď Frank cestou zastaví, všimne si, že jeho „balík“ sa hýbe. Bleskurýchlo poruší pravidlo tri a pozrie sa dnu. Obsahom je krásna žena so zalepenými ústami. Teraz sa Frank ženie po diaľnici so svojou novou spolucestujúcou Lai (Shu Qiová) do šokujúcich tajomstiev a smrteľných komplikácií. Posledná vec, ktorú Frank nečakal, je zistenie, že pravidlá existujú preto, aby sa porušovali. Proti svojej vôli sa totiž zapletie do pašovania ľudí z Ázie a chce utečencom, uväzneným v kontajneri, zachrániť život... (TV JOJ)

Delfador

Automobilový honičky skoro jako v Kobře 11, přeakčněný bitky... třeba je v autobuse a náhodou se tam pro každýho válí tyč zdarma, kterou můžou tady Stathama majznout. Asi si k filmům budu drát bloček a dělat si poznámky, nesmyslů tam bylo hodně, bohužel paměť mám děravou jak Stathamův barák. Je to krásný příklad moderního filmu, který nemá srdce. (a místy ani nedává smysl) ()

unclejack

V prípade, že ste ešte Kuriéra nevideli zrejme žijete na Mesiaci, pretože Jojka ho ponúka minimálne osemkrát do roka. Toľko k rozhorčeným konštatovaniam, teraz k môjmu hodnoteniu - áno, je jasné že Bessonov vybrúsený vizuálny štýl v spojení s obdivuhodnou kondičkou hlavného predstaviteľa budú akčnou lahôdkou, ale v ostatných aspektoch film trochu zlyháva - hlavne čo sa týka scenára. Páči sa mi však, že tvorcovia k prvému Kuriérovi aj tak pristupovali s istým nadhľadom a hravosťou, ktorá neskôr chýba a to je veľká škoda. Jednotka je teda v úlohe priemernej akčnej snímky - neurazí, a dá sa pozerať znova a znova. ()

chinano

Pokud bych hledal definici pojmu oddechová akce, mohl bych s přehledem použít Kurýra. Jednoduchý příběh, Statham (dosaďte ramboida dle potřeby), dobré akční scény (ať už při rvačkách nebo za volantem), hezká číňanka... a to je asi tak vše. Nečekekjte víc a skvěle si u toho odpočinete. ()

HKstars

Frank je profík - bývalý voják, příležitostný kurýr, který má své zásady a doveze cokoli kamkoli. Nerozhodí ho kolona policejních vozů v patách, poradí si s malou armádou a naštve se jen ve chvíli, kdy jeho zásilka překračuje povolenou hmotnost. Pravidla jsou ale od toho, aby se porušovala a tak Frank jednoho dne otevře balík. Balík, který se podezřele hýbe a ze kterého se vyklube pohledná čínská dívčina... A problémy začínají - ochomýtající se inspektor francouzské policie, místní mafie zabývající se pašováním lidí a Frank, který neví kam dřív skočit. Ale jak už bylo řečeno, Frank je profík a nic ho nerozhodí. Transporter (Kurýr) je jednou z prvních vlaštovek úspěšné spolupráce Východu se Západem... Už loni jsme mohli vidět divočárny v akční komedii 51st State (ten film u nás vyjde až letos, ale je starší než Kurýr) z Anglie, kterou režíroval asiat Ronny Yu, ale až tahle Bessonovka dovádí kouzelnou fúzi do pověstné dokonalosti. Už v úvodu francouzského filmu v hlavní roli s anglickou hvězdou (Jason Statham) je víc než pádně naznačeno, že mixovat různé styly se vyplatí... Automobilové honičky střižené s pověstnou francouzskou důkladností vám připomenou Taxi, akční scény (hlavně ty bojové) zas vženou slzu do tváře každého fandy. Proč jen tohle nedělá Corey Yuen s Jet Lim v Americe? Z Jasona Stathama se během filmu vyklube ideální akční hrdina, schopný odříkat hlášky s lehkostí Jamese Bonda a překvapivě i ochotný k vynikajícím bojovým výkonům (v některých momentech vůbec není doublovaný, i když bych to čekal). Corey Yuen v roli režiséra akčních scén zkrátka dostal totálně volnou ruku a neodolatelně vypálil cejch HK akčního stylu na francouzskou filmovou zadnici. Ostatně až uvidíte souboj v autobuse (po němž následuje benzínový souboj, což je něco nevídaného (minimálně od dob OUTC 3 ;), úvodní likvidaci domu ve třech krocích nebo okouzlující finále, pochopíte co chci tímhle neobratným přirovnáním říct... Tenhle film zkrátka jede obrovskou rychlostí a neohlíží se na nikoho. Nebýt pár přestávek (většinou na povinnou příběhovou vatu - výslech na policii, vysvětlovačky, sex... ;) ani bychom si nevšimli, že překrásná Hsu Chi má stále s angličtinou problémy... V tomhle filmu se totiž nekecá, tady se jedná a to tím způsobem, že budete neustále balancovat na kraji křesla kam vás ďábelské tempo vyžene. Aniž bych chtěl nějak přechválit, tohle je HK dáreček na který jsme čekali. Bohužel nám ho nenese Jet Li, ale ani Statham není k zahození. 80% ()

Franki69

Akční klasika s Jasonem Stathamem... Po tomhle filmu si ho většina lidí všimla a jeho kariéra akční megastar nového století začala. Zaslouženě, moc dobře se na filmy s ním kouká. Dávám 80% a nezapomeňte, bez řidičáku a bez pravidel by to nešlo. ()

MrKrahujec

Zase jeden film, jehož jediným kladem je, že nenudí. A možná ještě to, že to neustálé balancování na hraně komedie je asi přece jen chtěné a záměrné ()

JokerBaby

Jason Statham ako kurier - nie ten klasický ako si môže niekto predstavovať. Nazvime ho kurier podsvetia. Kurier mafie. Proste ak niekto z podsvetia potrebuje niečo doručiť nebude volať klasického kuriera ale osobu ktorá pracuje pre toto prostredie. Vo filme si môžete všimnúť rolu rolu gangstra ktorú velmi dobre zahral Matt Schulze. Stále sa tak praštene uškŕňajúci týpek. Film je plný napätia, akcii a objaví sa tam aj krásna aziatka Qi Shu , ktorá veľmi dobre zahrá milú spoločníčku sympatického Kuriera. ()

Beer11

KURÝR - v hlavní roli do té doby méně známý JASON STATHAM, který se touto kultovní záležitostí zařadil mezi celosvětově uznávané akční hvězdy, působí dojmem chlápka co je nad věcí a ví si v každé situaci rady. Děj je situovaný do krásného pobřeží ve Francii. Člověk s pravidly a armádním výcvikem, co se živí jako řidič, pro kohokoliv kdo pořádně zaplatí, to je Frank Martin. Ve svém černém BMW má pár vychytávek jako známé TAXI z Marseille. Stathamovi rvačky ve stylu Jackieho Chana a zběsilá jízda autem jsou podstatou celého filmu. Je to ten druh filmu, co Vás po letech nikdy neomrzí. Další pokračování nedosahují, již takové úrovně, jako tento první díl. ()

PanJelen

Akční trhák Kurýr, je i po dvaceti letech stále dobře vypadající akční telenovelou, kde pro lepší zážitek je lepší vypnout mozek, moc neposlouchat co si hlavní hrdinové povídají a věřit všemu, co se tam děje. Proběhne láska na první pohled, vylítne pár aut do povětří a dostaví se slastný pocit spravedlnosti. Hloupý, zato stylově natočený film. ()

PTuranyi

Kvalitne natočený akčný film s francúzskym šarmom o vyslúžilom vojakovi, ktorý si na dôchodku privyrába ako súkromný dopravca hocičoho hocikomu ale len za slušnú sumu. Takže je jasné že sa čoskoro zapletie so zločincami dôjde k porušeniu pravidiel, na ktorých si tak veľmi zakladá. Luc Besson s prehľadom strieda akčné naháňačky a bitky s vtipnými dialógmi medzi miestnym policajným inšpektorom, snažiacim udržať poriadok a hlavným hrdinom Frankom. ()

ostre_pero

Primitívny scenár, ošúchaná pointa, ale efekty na úrovni a navyše - skvelý Jason Statham, ktorý nemá problém vžiť sa do svojej úlohy telom i dušou. Nečakané plus - nenormálne pôvabná Qi Shu! ()

Canniosh

Zajímavý akční snímek, který rozhodně zaujme každého akčně založeného diváka. Škoda jen, že ve filmu nebyla nějaká "chytlavá" událost, která by v divákovi zanechala něco, co by si z filmu "odnesl" a zapamatoval. Takhle se jedná o výborný film plný akce, který však propluje kolem vás jako jeden z mnoha. ()

Treble

Máme tři rakety, jednu která spolehlivě zničí celý dům, a dvě které zničí jen jeho část. Dále máme sposustu mužů se snad všemi druhy automatických pušek od Steyr Aug počínaje, AK 74 konče. Co uděláme? Postavíme se do houfu z jedné strany k domu který chceme zničit. Nejprve vypálíme jednu málo ničivou raketu a trefíme věžičku. Poté celý dům rozstřílíme desítkami tisíc nábojů různách značek a ráží. Následně použijeme další raketu a trefíme se do trouby (asi horkovzdušné). Poté chviku čekáme než se hlavní hrdince rozsvítí a skočí do studny. Následně na to vypálíme tu ničivou raketu, která srovná se zemí celý dům. Tak to totiž dělají profíci - ale co hlavní hrdinka už je mokrá jako pes tak se svleče a aspoň ukáže kalohotky ... uáááá :) Tak takhle se dělá film. (pravopisně bez kontroly) ()

pr.del

Předvídatelný děj , špatné monology , film mě moc nenadchl.Nechápu proč TV NOVA uváděla tento snímek jako Megafilm.Dávám 2* za muziku která je nejlepší z celého filmu a za vystřelující kulky ze zbraní a jejich následný světelný efekt,jako by měli zbaně "džedájů" :-) ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (viac)

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Kurýr dodnes patří mezi nejznámější filmy Jasona Stathama. Neohrožený řidič Frank Martin to dotáhl na tři celovečeráky, předloni se pak přesunul i na malou obrazovku, kde si ho zahrál Chris Vance.… (viac)

Návrat akčních bouchačů

Návrat akčních bouchačů

28.02.2008

Dva Jasonové, ačkoli každý z úplně jiného soudku, se setkali v této novince, která k vám přijíždí za kvílení pneumatik a skřípotu drceného plechu ;-). Především je tu Jason Statham, který dostal… (viac)

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (viac)