Planéta Zem opäť stojí v centre pozornosti mimozemskej civilizácie. V dvanástich metropolách pristáli zvláštne vesmírne lode a nik netuší, aké sú zámery votrelcov. Prišli v mieri alebo sa ľudstvo má začať obávať? (Itafilm)

XI-XAO

Nečíst, pokud se nechcete dozvědět celý příběh v jedné větě: Mimozemské chobotničky Cyril s Metodějem nám přinesou esperanto, díky němuž si dá Čínský generál na facebooku do přátel šéfa FBI. Na pozadí hlavního příběhu se nám rozvíjí tajná láska mezi lingvistkou a matematikem, který je do posledního záběru filmu zahalen tajemstvím, aby si i ten nejposlednější divák mohl dát 1+1 dohromady a říct si „jooooo, já to věděl“. Možná jsem ovlivněn přehnaným očekáváním, ale vážně jsem očekával trošku víc. ()

jjjerry

Nejvíc bych ocenil skvělý nápad, netradiční přístup. Bylo pár scén, kdy mně opravdu tuhla krev v žilách, skvělá atmosféra (prvně obrazce, a poté "pochopení všeho" u dalších obrazců). Přesto tomu něco malinko chybělo, lepší úvod a lepší hloubka a vysvětlení. ()

jirkahorn

Jsem hodne v rozpacich. Film je vizualne velmi libivy, herecky zvladnuty, skvele sedne i hudebni podklad. Ale kdo ceka rezbu, jako z Valky svetu, zajimavou socialni sondu z Districtu nebo jakykoliv jiny druh zabavy, ten bude u tehle preslazene nudy bohuzel zklamany. Scenar zrejme nemel vic, nez 2 stranky a to je skoda, protoze to film s nadprumernym vizualem haze do zapomenutelneho podprumeru... ()

v.indruchova

Nikdy jsem neviděla nic podobného. Je to velmi silné. Až nepochopitelné. Možná to k někomu prostě nepřijde. Film mluví vlastně o nás ne tak o cizincích. Sama mám pocit že bych film potřebovala ještě jednou vidět. Napětí a emoce, tady byly opravdu silné. Doporučuji hlavně pro osoby, co hledají něco hlubšího, nikoliv povrchní zábavu. ()

cubas

Jak už jsem někdy psal, rád chodím na filmy, aniž bych tušil základní zápletku, ideálně nevím ani žánr filmu, pak si ho patřičně užívám, hlavně nikdy nechci vidět upoutávky, někdy totiž dementní režisér prozradí hlavní zápletku a pak člověk jen čeká na to, kdy to přijde. Takže tento film jsem viděl úplně s čistou hlavou a náramně jsem si ho užíval. Nenápadně excelentní herecký výkon hlavní hrdinky, která jakoby samozřejmě odehraje celý film od začátku do konce. I přes složitou časově dějovou linii jsem se ve filmu orientoval. Z čeho jsem byl uchvácený bylo poselství filmu. Málokdy se stává, že chci po zhlédnutí filmu vidět ostatní kousky režiséra. ()

luqisek

Film jsem ani nedokoukala. Tento zanr mi nesedi, ale kvuli skvelemu doporuceni jsem si rikala, ze to zkusim. Bohuzel jsem to po trictvrte hodine vzdala. ()

oSiSko

Občas tomu chýba spád. Inak je to krásny film poukazujúci aj na to, že ľudia sa často všetkého iného boja bez ohľadu na to či to poznajú alebo nie. Skvelé dve dejové línie s prekvapujúcim vyvrcholením. Môže byť, na Interstellar sa to ale určite nechytá. ()

Merenre

Nějak sem od toho nic nečekal a nakonec docela příjemné překvápko. Místo jebnutých efektů se to snaží o nějaký příběh. ()

Scaevola

Lehce lingvistické sci-fi přináší obvykle kvalitní prvky od promyšleného scénáře po povedené efekty. Vedle toho se ale tváří chytřeji, než jaké ve skutečnosti je - což by nevadilo, kdyby snímek dokázal nabídnout i něco jiného kromě věčného řešení hádanek, jež jsou pro všechny zúčastněné tak tajemné, až musí vždy jako deux ex machina nastoupit nepřekonatelná hlavní hrdinka, aby spasila svět. Příběhu tak chybí spád a akce a mnohem zábavněji vyznívají diskuse mezi diváky o tom, co hrdinové filmu právě řeší (taková je alespoň má zkušenost), pročež mám nejasný pocit, že tohle nebylo cílem tvůrců. Finální rozuzlení je pak vedle své propracovanosti natolik postkoloniální, až se bohužel stává protivným. ()

MaxQ69

Aktiální hodnocení 80% podle mě odpovídá a i bych skoro řekl, že je to málo, protože je to ukázka toho, jak je film vlastně nedoceněný. Sám jsem dával 5*. Ona to ani nemá být nějaká akční emzácká scifárna, ale drama, kde je stále stěžejním tématem schopnost se dorozumívat. Pro mě třeba představují heptapodi nejoriginálnější a nejpromyšlenější filmovou mimozemskou rasu. Neustálý odkazy nejen na lingvistiku, ale na konkrétní teorie, modely a uvedení všeho do srozumitelný a především smyslupný praxe, to je samo o sobě hodno obdivu. A jako třešnička na už tak velmi chutným dortu ten závěr (nebo začátek?), zkrátka pointa, o který nám neustále podsouvaly indicie, a přesto ji nikdo neviděl. ()

EddieIron

Asi bych potřeboval doktorát, abych tohle pochopil....Vůbec jsem tomu nerozuměl, pořád jsem čekal, co se stane a ono se stalo jen o, že hlavní duo dospělo k názoru:Uděláme si miminko. ()

Cazzysvjet odpad!

Panebože! Tak jsem opravdu ztratil i tu poslední špetku důvěry v soudnost místních komentátorů. 5 hvězd může dát týhle ichtylní pseudo-sci-fi hovadině jen duševně nemocnej člověk. Ne všechno utahaný je zákonitě dobrý. Myslel jsem , že absolutní dno sci-fi už bude navždy patřit Pacific-Rimu , ale spletl jsem se .... Tenhle kýbl nudy nemá nic. Nápad , akci , herecké výkony ani jakoukoliv špetku čehokoliv hmatatelného... Prostě se to rozplyne v prach že jo ? JAKO JAK ? Totální , ale totální hnůj !!!!! 1% ()

SuperXero

Veľmi pôsobivé sci-fi s prepracovaným príbehom Louise zasadeným do stretu s príchodom mimozemskej civilizácie. Popri snahe o komunikáciu, rozlúštení šifier, neskôr strachu o vlastnú zem, sa nám vynára pointa celého filmu, ktorá na konci umocní dojem z celého filmu. Bohužiaľ aj napriek kvalitnému hereckému obsadeniu, vynikajúcému deju a atmosfére, mi tam na 5 hviezd čosi stále chýba. ()

robfi

priserna hudba, slusny vizual, nepresvedcivi herci a zase ta nablbla US army coby ztelesneni dobra a Rusko, Cina a Venezuela, coby ztelesneni zla. Tak jiste. ()

jackalsc

Perfektně natočené, velice poutavé. Konečně nějaký normální film o příchodu mimozemšťanů bez takových těch myšlenek,, Je nám jedno kdo jsou a co chtějí, jsou hrozba kterou je třeba zničit´´. Pěkně proložené záběry z médií a o stupidních názorech některých jedinců. Na konci vám vlastně všechno dojde, proč se to odehrávalo zrovna v takovém sledu událostí. Zajímavé je pak se rozpomínat na první půli filmu a uvědomovat si souvislosti jak to všechno vlastně je a nevěřícně kroutit hlavou, jak se někdo může vědomě hnát za tímto smutkem. Pokud budete ale sledovat v českém dabingu, tak je celkem možné, že budete mít poškozené audio: Ztišené dialogy-řvoucí efekty jako já :D a to beru filmy z placeného zdroje ()

KasaK

Takhle zmrvený potenciál jsem naposledy zažil u Promethea. Příběh, který se začíná rozjíždět a nabírat hloubku, končí právě u té hloubky. Teda ten příběh ani. Prostě jakoby scénáristům došel "inkoust". Z toho se dalo vysekat tolik. Škoda, Mohla to být super nášup ve stylu Kontaktu, s kterým to tu hodně lidí srovnává. ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Pár dní po jeho druhé oscarové výhře za roli v Zelené knize se Mahershala Ali (Temný případ, Moonlight) upsal dalšímu ambicióznímu projektu. Zahraje si hlavní roli v nezávislém sci-fi snímku… (viac)

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson