Ten skutočný boj čaká vojaka často až po návrate z bojového poľa domov. Majster tichého napätia Dánsky dôstojník a veliteľ roty Claus Michael Pedersen pôsobí vo vojenskej misii v afganskej provincii Helmand. Doma v Dánsku sa jeho žena Maria snaží zvládať každodenný život bez muža a postarať sa o ich tri malé deti. Počas rutinnej bojovej akcie sa Clausova jednotka dostane do ťažkej krížovej paľby, a aby Claus zachránil svojich mužov, urobí rozhodnutie, ktoré ma závažne dôsledky preňho aj pre jeho rodinu. (ASFK)

Krupe

Severské podání problému Afgánistánu.V pár akcích v podstatě ukázaly tu beznaděj koaličních sil. Válka, která nikam nevede, nikdy nebude mít vítěze a obyčejní vojáci ani nevědí, proti komu bojovat. A pak přijde jedna "chyba", za kterou ještě nakonec dostanete přes držku. Dobrý film. ()

gizi

Co tam ti vojáci dělali, to byla tragédie a ukázka degenerace světové společnosti. Soudní dohra už byla zajímavější, ale to bývá skoro vždy. 70% a 3*. ()

Vlkopec

Je to skoro skvělý film, ale kousek k tomu chybí - v Afganistánu, v rodině i u soudu. Ten kousek je myslím docela rovnoměrně ve scénáři, v režii i na straně hlavního hrdiny. ()

Milole

Na tomto filme je pekne vidieť aké nezmyselné sú situácie, kde dôjde ku stretu dvoch odlišných svetov. A ešte paradoxnejšie je to, keď sa jedná o vojnu. Jedna strana neváha použiť civilistov ako ľudský štít (hoc aj deti...). Druhá strana súdi vojaka, ktorý zachránil životy svojich spolubojovníkov...) ()

PetrHendrix

Na to, že je to danský, výborný film. Můj velký favorit je Pod pískem (Under sundet), tohle je taky dost dobrý. Přišlo mi to skvěle zahraný. ()

surprise

Určitě zajímavý snímek dobře natočený o boji po boji, kdy je každý generál, aneb jak se i nejčistší úmysly vyloží jako zločin. Ve válce nebo vojenské misi se totiž musí dělat i zlé věci. ()

Von Kempelen

Parádní drama, jak ho umí jen ve Skandinávii a v Dánsku obzvlášť. Scény z válečný zóny působí hodně autenticky a alespoň částečně navozujou atmosféru činu, kterej se pak hodnotí ze sterilní soudní síně podle psanejch pouček. Napadá mě jedinej citát z Talmudu, kterej znám a kterej mi okamžitě vytanul na mysli při hodnocení b(B)oje: "Nesuď člověka za jeho činy, pokud jsi nebyl na jeho místě.". ()

Mable

Téma velmi diskutabilní, nedokázala jsem zůstat bez emocí, ale takový konec je pro mě nesprávný. Nemáš na to, nelez tam. ()

Maratonec

Já dávám jen tři body a to za celou absurditu a zcela pohádkově umanutou žalobkyni.Chápu zachycení širšího rozměru rozhodnutí, ale válka sama o sobě je zlo.Situace, které při ní vznikají, nelze měřit civilními zákony, protože kde je příčina - tam je i následek. Pojmy jako mírová válka, nebo humanitární jsou značně zavádějící a klišé.Vyzvedl bych pocity a zmar Clause, který je vystavován po té v civilním světě a jeho nejtěžšším trestem je svědomí a pochybnosti.PS:Tohle je celé přitažené za vlasy... ()

resp8533

Všechno směřuje k jasnému morálnímu dilematu. Dobrý den, přišli jsme vám pomoct. – Tak jsme to tady pěkně vybombardovali... Haló, kde jste? – A sakra... Bohužel film se k tomu dilematu staví příliš z dálky a tak se to celé redukuje na pouhé "vylžeme se z toho". ()

pupopony

Skvělé - šel jsem na film bez většího očekávání, tím více mě film dostal. Husí kůže po těle při titulcích. Film vás do ničeho nenutí, nesoudí, vše nechává jen a jen na vás. Film jsem nemohl dostat z hlavy několik dní. Není divu, že tolik válečníků má deprese. ()

kodel

Byl jsem opravdu překvapen, jak autenticky, civilně, ale přitom nápaditě a bez jakýchkoli klišé je ten film vyprávěn. Ve druhé polovině se válečná zkušenost mění na procesní drama a tam mě zarazily některé nelogičnosti, ale celek je mimořádně působivou analýzou "nehrdinského hrdiny" a klade tichým, implicitním způsobem, ale s nepříjemnou naléhavostí, závažné morální otázky. ()

Petbrab

Pohled na válku z Afghánistánu trochu z jiného úhlu problému. Vyšetřování rozkazu v kritické situaci, který vedl ke smrti civilistů. Druhá rovina filmu, život manželky vojáka vychovávající tři děti, když její muž je ve válečné misi. Dle mě zdařilý film plynoucí v reálné rovině, nikdo nepřehrává. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz