DCU: Liga spravedlivých: Trůn Atlantidy

• USA Justice League: Throne of Atlantis

Řekne-li se Atlantida, vyvstanou na mysli slova jako temnota, záhada nebo mýtus. A přitom tato říše, která obyvatelům pevniny už dávno vymizela z paměti, stojí na pokraji války. Její odlehlé kouty se po útoku na vojenskou ponorku vydá prozkoumat Kyborg. Temné hlubiny však kromě vraku plavidla skrývají hrozbu tak mocnou, že přiměje právě vzniklou Ligu spravedlivých ke společné akci. Mezitím se po souši, tisíce mil od mořského dna, potlouká osamělý muž. Jmenuje se Arthur Curry, má nadpřirozené schopnosti a je patrně jediný, kdo dokáže smířit starodávný svět Atlantidy s tím naším. Postavte se spolu se Supermanem, Batmanem, Wonder Woman a dalšími členy Ligy spravedlivých Ormovi, zbraním z jiné dimenze i nepřízni osudu. Vychutnejte si další působivý příběh z produkce DC Universe, v níž jedinou šanci lidstva v souboji s temnými silami ztělesňuje Aquaman! (Magic Box)

T2

Rozpočet $3,5milióna║ tieto komiksové animáki začínajú zapadať do akejsi rutiny, kde sa prevažne zameriava na všetko ničiacu demolačnú akciu a krvavú drsnosť, rozpoltené telá, krv, bleee, to je zle, toto už ide dosť mimo, takéto pritvrdenie a na deji sa viac nepopracuje, obohraná šablónka bez iskry, priemer /60%/ ()

ledzepfan

Po totálně sračkoidní WAR přichází DCčko se záživným motivem, znatelně živěji napsanýma charakterama a příběhem který baví a je dynamický. Postavy jsou konečně zase jednou něco víc než jen panáci v teplákách odříkávající povinné superhrdinské hlášky. Je mezi nimi jiskra, každý má to svoje a přece drží pohromadě. A do téhle bandy sedne outsider Arthur jako prdel na hrnec a já si po letech začal říkat, že ten Aquaman možná není až tak sucks. Kdyby se tvůrci vyvarovali několika do nebe volajících a očí bijících nesmyslech, klidně bych šáhl i po té páté hvězdici. ()

kaylin

Jen další příběh o tom, jak superhrdinové něco zvládnou jen ve chvíli, kdy jsou v týmu. Atlantida je zde prezentována jako temná země a Aquaman je zajímavou postavou, ale její potenciál v tomhle případě rozhodně nebyl využit. Je to prostě jen slabé další cosi o supehrdinech, protože u těch se tvůrci nemusí zase až tolik snažit, protože je toho tolik, že většina toho prostě zapadne. ()

HiddenDragon

A uz je jich osm :)) Skoro presne po roce nam DC serviruje dalsi dil Justice League, a jestli hodla v tomhle skoro serialovem restartu na motivy papirove "New 52jky" pokracovat, davam palec nahoru. Pribeh primo navazuje na "JL: War" (2014), takze kdo nevidel, muze byt trochu mimo. Na Cyborga uz jsem si od minula docela zvyknul - skoda jen ze jeho technologicke vymozenosti trochu ubiraji moznosti Batmana se vic prosadit. Na Shazama si ale asi nezvyknu nikdy - je to zkratka pubertak v dospelem tele, takze bude asi vzdycky pusobit trochu jako posuk. Naopak Green Lantern si zachoval svuj spravny humor, co se mi libil uz ve "War". Zbytek, tedy Flash, Wonder Woman, Superman a Batman jsou standardni a nijak neprekvapi. Ale to nevadi. Podobne jako ve "Flashpoint Paradox" (2013) si uzil "svuj dil" Barry Allen, nyni venovalo DC pozornost u nas urcite neprilis znamemu Arthuru Currymu aka Aquamanovi (ktereho stvoril jiz r. 1941 Paul Norris) a adaptovalo storyline "Throne of Atlantis" tria Johns, Pelletier, Reis. Pribeh i zpracovani jako takove nijak nevybocuje a nevynika. Je to zkratka jakoby "jen dalsi JL". Ale ta zmena prostredi proste bodla. Vetsina scen pod vodou, dosud neokoukany a malo obsazovany hrdina... Fakt jsem si to uzil. Misty mi to prislo jak akcni verze disneyovske "Male morske vily" :) To asi ten trojzubec.. :) A v titulcich stejne jako minule - mala dotacka ;) [P.S. za zminku jeste stoji, ze se Aquaman objevi i v nasledujicim "Batman vs Superman: Dawn of Justice" (2016), kde ho ztvarni J. Momoa, i kdyz jak udelaji z tohoto havajskeho "Conana" blondaka s modryma ocima fakt netusim :-D, bohuzel Hemsworth - nebo jeste lepe Evans - se upsali konkurencnimu Marvelu, takze musi skorovat za Avengers:) ] ()

tomik99

O Aquamanovi jsem toho před filmem moc nevěděl. Vlastně skoro jen to, že je to jeden z nejtrapnějších hrdinů od DC vůbec - aspoň každý to vždy říkal. Film mě příjemně překvapil a přesvědčil mě o opaku. Arthur Curry je poměrně zajímavou postavou s chytlavou minulostí a mocnou rodinou. Zbytek Justice League ve filmu pro mě ani nebyl třeba, protože dle mého názoru spíš překáželi samotnému příběhu. "Trůn Atlantidy" je příjemnou oddechovkou po těžkém obědě. ()