Svetlo medzi oceánmi

• Česko Světlo mezi oceány (viac)

Na odľahlý ostrov pri západnom pobreží Austrálie sa nasťahuje vojnový hrdina prvej svetovej vojny Tom Sherbourne (Michael Fassbender). Zamestnal sa ako strážca majáka, pretože po hrôzach, ktoré prežil, potrebuje znovu nájsť sám seba a samota mu neprekáža. Privedie si milujúcu manželku Isabel (Alicia Vikanderová), ktorá s ním chce žiť v dobrom aj v zlom. Ich šťastie sa však časom začína vytrácať, pretože Isabel nedokáže ani po tretíkrát donosiť zdravé dieťa. Až raz, keď Isabel smúti pri hrobčeku ich posledného dieťaťa, začuje od mora detský plač. Objavia čln s mŕtvym mužom a živým bábätkom. Rozhodnutie ponechať si ho bude mať nedozerné následky pre všetkých. (TV JOJ)

dr.fish

Doják. Ženy a citlivé povahy zasáhne asi mnohem víc než trefil mne. Fassbender zahrál výborně. Je to niterné drama muže, který nedokáže lhát i za cenu, že si tím zničí život a manželství. 70% ()

angel74

Pomalu plynoucí romance, při níž hned na začátku tušíte, že nic nebude tak růžové, jak se původně zdálo. Naštěstí těch osudových zápletek je tady tolik, že není snadné odhadnout, jak se příběh vyvine dál. Úplně jsem se zasnila při pohledu na láskyplné soužití Alicie Vikander a Michaela Fassbendera u osamoceného a větry zmítaného majáku. Následně jsem se ochotně nechala dojímat srdceryvným dramatem plným překážek, které museli na společné životní cestě zdolávat. (80%) ()

vesper001

Všichni vědí, co hrdina měl udělat, jak se měl rozhodnout a na čem měl trvat. Jenže láska není rozumná, pohodlná, předvídatelná a už vůbec ne nalinkovaná. Prostě nemůžete druhého vidět nešťastného, a tím pádem občas uděláte pár ne úplně šťastných rozhodnutí. Tom stál před neřešitelnou situací. Moc si přál udělat to nejlepší pro svou ženu, ale zároveň nezůstal slepý vůči ostatním. Udělat vše tak, aby se nikomu neublížilo, ale nešlo, i když udělal maximum. Krásné a poetické Světlo není banální lovestory, ale velmi bolavý příběh o tom, že život si dovede zahrát a dohoní člověka i na pustém ostrově. ()

sator

Tehdy přišly ke králi dvě ženy nevěstky a postavily se před něj. Jedna z těch žen řekla: „Prosím, můj pane, já a tato žena bydlíme v jednom domě a já jsem u ní v domě porodila. Třetího dne po mém porodu také tato žena porodila. Byly jsme spolu a v tom domě s námi nebyl nikdo cizí, v domě nebyl nikdo kromě nás dvou. 19 Syn této ženy však v noci zemřel, neboť ho zalehla. Proto v noci vstala, a zatímco tvá otrokyně spala, vzala mého syna od mého boku, položila si ho do klína a svého mrtvého syna položila do klína mně. Ráno jsem vstala, abych svého syna nakojila, ale on byl mrtev. Když jsem si ho však zrána pozorně prohlédla, zjistila jsem, že to není můj syn, kterého jsem porodila.“ Druhá žena však prohlásila: „Nikoli. Můj syn je ten živý, a ten mrtvý je tvůj.“ Ale první trvala na svém: „Ne. Tvůj syn je ten mrtvý, a ten živý je můj.“ A tak se před králem hádaly. Král řekl: „Tato tvrdí: ‚Ten živý je můj syn, a ten mrtvý je tvůj.‘ A tato tvrdí: ‚Ne, tvůj syn je ten mrtvý, a ten živý je můj.‘“ Král proto poručil: „Podejte mi meč.“ Přinesli tedy před krále meč. A král nařídil: „Rozetněte to živé dítě ve dví. Jednu polovinu dejte jedné a druhou polovinu druhé.“ Tu řekla králi žena, jejíž syn byl ten živý a jíž se srdce svíralo soucitem nad jejím synem: „Prosím, můj pane, dejte to živé novorozeně jí, jen je neusmrcujte!“ Ale druhá řekla: „Ať není ani moje ani tvoje. Rozetněte je!“ Tu král rozhodl: „Dejte to živé novorozeně té, která řekla: ‚Neusmrcujte je,‘ to je jeho matka. ()

chelseaman22

Uslintaný předlouhý doják, jež staví MAJKLA FASBEJKA do role puntičkářské megery. ALICE je úchvatná do doby, než jí seberou parchanta. Poté je nervózní a despotická jako Míra Kalousek po volbách. Osobně se domnívám, že metráž vůbec neodpovídá rozsahu dějové linky, za což buď DEREKU ČŮRYBRKU proklet! 61% ()

Motinski

Emočne intímna sonda do partnerského vzťahu. Dej sa nikam neponáhľa a necháva diváka naplno sa vžiť. Po dlhšej dobe minimalistická dráma čo ma chytila za srdce a obdivoval som na nej silu príbehu, herecké výkony, prostredie, hudbu. Alicia Vikander sa týmto u mňa stáva obľúbenkyňou ktorú budem viac sledovať a veľmi ma mrzí že si neodniesla minimálne nomináciu na Oskara. ()

Tosi

Sledování možná vyžaduje určitou trpělivost, ale až se přenesete přes ty malé, všední okamžiky, ponoříte se do srdcí a myslí hlavních hrdinů tak, že vám to na konci vytrhne srdce z těla. Michael i Alicia byli herecky naprosto uvěřitelní, jejich smutek v očích a výrazech byl tak zdrcující, že bylo velmi těžké film dodívat. Nádherný film, jeden z nejlepších, jaké jsem v tomto roce viděl. ()

Johnny.ARN

Len kvôli tomu obsadeniu som to zapol. Inak by som hľadal plastovú vidličku a snažil sa s ňou ubodať. Neskutočná nuda zaobalila trošku zaujímavejší a emóciami nabitý príbeh. Ale za stratu dvoch hodín života to fakt nestojí. 2 z 5 ()

Kamkon

Viděno v Londýně v poloprázném kině, ale když jsem vycházela ze sálu a utírala si slzy, tak mě 2 cizí dámy začaly utěšovat... Fakt krásný film, paní a pan hlravní představitelé, teď již manželé si to fakt moc hezky užily. A zlomená Rachel Weisz umí zahrát prostě všechno :-) ()

Minimie

Opravdu silný příběh. Málokdy se vidí tak dobře vykreslená psychologie postav, že se lehce vžijete do každé role - a soucítíte s nimi bez ohledu na to, jak nesmyslně se jejich počínání na první pohled může jevit. Emocionální ždímačka roku, kam se hrabe Me Before You! ()

venison

Nejbolestivější romantické drama, jaké jsem v poslední době viděla.. Válkou poznamenaný Tom v podání Michaela Fassbendera přijímá práci jako správce majáku na osamělém ostrůvku mezi dvěma oceány.. Po čase se k němu připojuje krásná novomanželka Isabel, kterou ztvárňuje Alicia Vikander.. Mladému páru by na odlehlém ostrůvku nic nechybělo, kdyby se jim podařilo donosit alespoň jedno dítě.. Isabela je nešťastná, protože postupně přichází o naději na vysněnou rodinu, Tom trpí pocitem bezmoci.. Shoda náhod je uvrtá do osudového rozhodnutí, které se zprvu tváří jako nejlepší možnost na světě, ale posléze rozjíždí další kolo těžkých životních ztrát a proher.. Vynikající příběh mistrovsky ožit (ano, odžit nikoliv zahrán) ústřední dvojicí Michaelem Fassbenderem a Alicií Vikander, která v současnosti tvoří také pár nenechá jedno oko suché a hluboce se svou hořkostí zakousnou do hloubi Vaší duše.. Mužská "Sophiina volba" - šťastná rodina nebo správná věc? ()

elanius

(40/2017) / Ťažkotonážna romantika na brehu búrlivého oceánu. Netreba sa nechať odplašiť hneď pri pozretí traileru a prečítaní obsahu. Film je dostatočne dramatický, dynamický, a hlavne kvalitne obsadený. (8/10) ()

terunka003

Srdceryvné, vztahové, láskyplné, mateřské, rodičovské, bolestivé, uplakané. Líbila se mi knížka a líbilo se mi i zpracování. V současné době je to film, ve kterém chápu všechny pocity a emoce. A musím říct, že herecké výkony, zejména Alicie byly perfektní, věřila jsem jí to, všechno. Poslední dobou mi vadí paní Bondová, ale svojí postavě dala to co měla. Celý děj plyne pomalu a relativně poklidně vzhledem ke sdělení. Zhruba uprostřed přišlo hluché místo, přesto si myslím, že dvě hodiny byly akurátní. ..takhle pěkně jsem si u filmu dlouho nezabrečela.. ()

hroubek

Na tento film jsem se těšil po první trailer a fakt jsem byl naštvaný, že se neobjevil v českých kinech. Totéž potkalo i předchozí filmy režiséra Dereka Cianfrance. A je to velká škoda, jelikož velké plátno by z příběhu dostalo ještě mnohem více emocí, než obyčejná obrazovka. I tak, to nic nemění na tom, že ty emoce z filmu přímo kapou. Cianfrance si vybírá témata, ve kterých se řeší dilema volby, rodičovství a zanechání odkazu. A točí to, tak upřímně a nenuceně, že mě z toho místy až mrazí, protože Cianfrance prostě umí tyhle příběhy prodat. A je to vidět i na tomto filmu. Pomalejší začátek, seznamování s hrdiny, jejich romantické vzplanutí přes dopisy. Je to velmi krásně a citlivě natočené, a to více nás pak zasahuje to co se s hrdiny děje. Režisér nikam nespěchá, a nechává nás utápět záběry na nekonečný oceán a všudypřítomnou samotu a velkou bolest a smutek. Přesto to nikdy nesklouzne, ke zbytečnému kýči, který by z toho udělal obyčejný film. O to více pak oceňuji, jak moc Cianfrance netlačí na pilu a dává nám dostatek prostoru, abychom vstřebali všechny emoce a pochopili, proč se postavy rozhodli, tak jak se rozhodli. Michael Fassbender je zde perfektní a fakt se mi na mě líbí, jak moc střídá projekty, a že se stále objevuje v menších filmech, které mají co říci. Dost se mi líbilo, jak Fassebender ztvárnil svou postavu, ze které je cítit tolik bolesti a zároveň upřímná radost, ze života, když konečně objevil svůj "maják". Alicia Vikander je zde neskutečně moc dobrá. A to nepřeháním. Vážně hraje skvěle, a je vidět, že je s každým dalším filme lepší a lepší, a že výkon v Dánské dívce nebyl náhoda. Vikander dává do své postavy tolik potřebných emocí a bolestí, ale také lásky, že jí lze naprosto chápat, zvláště v závěru je to moc hezky vidět. Rachel Weisz je parádní, i přes menší prostor a v každé scéně je velmi dobrá, zvláště ve scéně z krámu, se sedmikrásky nebo v závěrečném rozhodování. Jak už jsem psal film je plný citu a emocí a ty jsou podpořeny vizuální stránkou filmu. Nádhernou kamerou, která zachycuje osamělost a výbornou hudbou, díky které záběry na ostrov s majákem a oceán kolem, mají přesně ten účinek jaký mají mít. Jediné co mě na filmu trochu vadilo je pomalejší tempo(druhé půlce) a délka, která by šla rozhodně zkrátit o dvacet minut, a pak by byl film mnohem více údernější, než je. The Light Between Oceans je krásný dojemný snímek, který svým tempem rozhodně nesedne každému, ale každý komu to sedne dostane takovou emocionální bombu, že toho nebude litovat, a o slzách na krajíčku netřeba mluvit. ()

VanTom

Velká melodramatická romance na majáku "na kraji světa" předkládá průběh čiré lásky, narušené "pouze" nemožností donosit vlastní dítě. Proto když oceánem na vlnách připluje nečekaná radost, nelze se sympatickému (a skvěle zahranému, navíc Alicia vypadá nádherně) páru divit. Což už se úplně nedá říct o jejich (respektive jeho) dalším SPRÁVNÉM konání pod tíhou výčitek, kterým může vše zničit. Nicméně skončí to hezky, nasnímané a ohudebněné je to bez diskuse perfektně, takže kromě zdlouhavější třetí čtvrtiny a věkově neodpovídajících aktérů (postavy Fassbendera a především Weiszové bych si představoval výrazně mladší) spokojenost. ()

Fakipics

The Light Between Emotions. Miluje ji, protože je moc hezká, ale tady bylo dáno najevo, že hezcí lidé myslí, především na sebe. ()

Eleanor05

Od všech zúčastněných dobře zahrané drama, dokonce i Fassbender překvapivě přidá ke svému kamennému obličeji a vypjatě falešnému křečovitému úsměvu, které má obyčejně v repertoáru, pár dalších grimas, ale mě se to prostě nedotklo. Všichni tam brečí a ječí, mají vypjaté emoce a já se nudila a vůbec mě nezajímalo, jak to dopadne. Osobně bych uvítala, kdyby se příběh soustředil víc na linii manžela, jakožto morálnější postavy a jeho výčitky a přetvařování před lidmi z vesnice i manželkou, a méně na manželku neustále se slzami v očích (ať už smutku, či dojetí). Ostatní to asi k slzám dohnalo, podle vysokého hodnocení, mě to ale připadalo příliš jednoduché a zdlouhavé. ()

bizz_mjc

Nijak zásadně dramaticky vypjaté romantické drama, až v druhé polovině emočně vzrůstající a zasahující nejspíš hlavně mamky a "okotěné" rodiče. Poklidně napsané, poklidně zrežírované, nejspíš by nějaká ta minutka šla ubrat, aby příběh trochu vygradoval a nesoustředil se až tak na vztah dvou hlavních postav, když do něj pak vstoupí třetí osoba. A protože rodina je základ života (některých žen lačně toužících po dítěti), Alicia Vikander tu (napsanou rolí) místy působí trochu afektovaně, ale zahrála vše s citem pro detail a bravurou, oproti její postavě mi Fassbenderova i Weiszina přišly nijak výrazné. ()

zdenny

Mám rád filmy situované do příoceánských oblastí. Ona totiž ta drsná a chladná místa propůjčují filmům specifickou atmosféru. Životní zápletka tohoto filmu byla tak nadčasová, že děj mohl být zasazen do téměř kterékoliv doby. Filmu jsem dal čtyři hvězdy, ač se mohlo zdát, že místy působil utahaně. Jeho hlavní předností byl soubor morálních dilemat. Každá důležitá postava v tomto filmu byla před jedno důležité morální dilema postavena. Na diváka to díky tomu má zvláštní efekt. A to ten, že se dostane do emocionálního vypětí, kdy už neřeší morální dilemata a vyústění jejich rozhodnutí po jednom, nýbrž je zavalen jejich počtem. A to jej nutně staví do těžce pasivního postavení, kdy se jen filmu odevzdá a čeká, jak vše dopadne. Ono totiž morální dilema nemá jasně stanovena dobrá a špatná rozhodnutí. Pro někoho mohou být dobrá, pro druhého špatná. Pokud se tedy pozorovatel dostane do situace, že by jich měl „řešit“ několik najednou, dostaví se právě již zmíněný „emocionální boom“. A tím bych ukončil svůj komentář – novým termínem, který jsem právě vymyslel. Totiž termínem, který pojmenovává soustavné a neumdlévající ataky na divákovy emoce. ()

Pedross800

"ODPUSTIT MUSÍŠ JEN JEDNOU. NESNÁŠET MUSÍŠ CELÉ DNY A POŘÁD" Hned jak jsem viděl trailer, věděl jsem, že to bude zážitek jako hrom.....a taky, že jo! Odloučení na konci světa, maják, všudypřítomný hukot oceánu a svist větru, dlouhé záběry, pomalé plynutí času....och jen jsem plesal a kochal se. K tomu silný příběh nemající černobílé vidění, který člověka donutí se zamýšlet nad konáním hlavních postav a emoce velké jako ten nekonečný oceán. Bravurní výkony Alicie, Michaela a Rachel jsou už jen pověstnou třešinkou na tomto srdcervoucím dramatickém dortu. Nááádhera! P.S. málem bych zapomněl na tu kouzelnou a absolutně uvěřitelnou malou holčičku, byla neskutečná a hodně pomohla emocím a silnému vyznění filmu. ()

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft

29.04.2016

Snad žádná herečka za sebou nemá lepší rok než Alicia Vikander. Švédská kráska zazářila v retru Krycí jméno U.N.C.L.E., ve sci-fi Ex Machina i v dramatu Dánská dívka, za které nakonec vyhrála Oscara.… (viac)

Znáte novou švédskou superhvězdu?

Znáte novou švédskou superhvězdu?

25.05.2015

Seznamte se s Alicií Vikander. Možná si teď nemůžete její obličej zařadit a marně přemýšlíte nad tím, kde přesně jste ji viděli. Takže nápověda: Pokud občas utečete mimo mainsteamovou klasiku,… (viac)