Svetlo medzi oceánmi

• Česko Světlo mezi oceány (viac)

Na odľahlý ostrov pri západnom pobreží Austrálie sa nasťahuje vojnový hrdina prvej svetovej vojny Tom Sherbourne (Michael Fassbender). Zamestnal sa ako strážca majáka, pretože po hrôzach, ktoré prežil, potrebuje znovu nájsť sám seba a samota mu neprekáža. Privedie si milujúcu manželku Isabel (Alicia Vikanderová), ktorá s ním chce žiť v dobrom aj v zlom. Ich šťastie sa však časom začína vytrácať, pretože Isabel nedokáže ani po tretíkrát donosiť zdravé dieťa. Až raz, keď Isabel smúti pri hrobčeku ich posledného dieťaťa, začuje od mora detský plač. Objavia čln s mŕtvym mužom a živým bábätkom. Rozhodnutie ponechať si ho bude mať nedozerné následky pre všetkých. (TV JOJ)

Kaluž

Derek Cianfrance tentokrát dál v minulosti, ale pořád skvělý. Těším se na každý jeho film… akorát mu to teda dost trvá, no. ()

runner85

Za svoje činy sme si zodpovedný sami. Hlavná dvojka tiež. Život sa s nimi veľa krát veľmi zle zahral. A nechceli nič inšie len byť šťastní na samotke. Mať len seba a svojho anjelika. Byť v takejto situácií sa asi zachovám rovnako. Len by som asi mlčal. Koniec bol veľmi dojímavý. ()

dom156

To bylo tak strašněěě dlouhééééé a natahované, až mi málem praskla u kytary struna. Mě to nějak nechytlo a až nádherné záběry krajiny a kouzelného a až drsného vzhledu ostrova, mi to přišlo jednotvárné. Vůbec jsme se nedokázala vcítit do hlavních protagonistů, což u tohoto žánru je to obzvlášť špatně. Spíše nedoporučuji. ()

kajas

Melodrama jako fík. Bála jsem se nudy i přehnaně sladkobolných scén, ale nedočkala jsem se ani jednoho. Zásluhu na tom má krásné nasnímání a hlavně ústřední trio Fassy + Vikander + Weisz. Bolest jejich postav jsem chápala a prožívala s nimi. Nezdály se mi ale úvodní "námluvy", které byly hotové mrknutím oka. Každopádně silný zážitek. ()

radektejkal

Asi shoda okolností, ale stává se to. Před tímto filmem jsem viděl Kore'edovo "Jaký otec, takový syn" ze stejné doby. Tématem tam i zde je "(ne)příslušnost dítěte k rodině". Řešení jsou ale různá, snad proto, že mezi nimi leží půl světa; navíc "měkké" řešení japonské je sympatičtější než "tvrdé" zélandské. Zde je kamenem úrazu válečný veterán Tom Sherbourne, který chce dožít v ústraní, ale ožení se a chce mít pět dětí, usiluje o pravdu, ale většinou lže, a tak právě on je oním Janusem se dvěma tvářemi, ale jen dvěma očima, v každé jen jedno. A tak selže nejen v přítomnosti, ale i v budoucnosti. Není tedy schopen setrvat v pravdivosti ani ve lži, kterou zpočátku zapuzoval, ale posléze s nadšením přijal. ()

Vědma

Krásně natočené, skvělí herci, popravdě nic jsem nečekala a bylo to velké překvapení.  Pomalé tempo filmu by mi nevadilo, ale trochu zkrátit by bylo ku prospěchu věci. po pravdě, Příběh jako takový mě dost iritoval a postava Alicie štvala, i když jsem ji částečně chápala. Michael byl ve své mlčenlivosti skvělý. ()

Chrysopras

Tak tady to začalo, jo? Zajímavý vidět pár dní po tom, co je člověk zahlédl na koberci ve Varech :-) Jinak průměrná podívaná s oblíbenými herci a lehce neotřelou zápletkou. ()

applause

Vůbec jsem nečekala, co si mám pod tímto snímkem představit, popisek byl zvláštní. Celkově zvláštní byl i děj filmu, ale překvapilo mě, jak tam byla psychologicky zpracována otázka viny/neviny. Film byl velmi silný a Michale Fassbender to zahrál skvěle. Alicia Vikander byla taky dobrá, ale místy mi vadila. Doporučuji. ()

Aljak

Derek Cianfrance je čím ďalej, tým lepší. Po podivnom "skvoste" Blue Valentine a nedotiahnutom filme The Place Beyond the Pines prišiel na rad The Light Between Oceans. A musím uznať, že tento krát Derek naservíroval, ako sa vraví, môj šálok kávy. Aj keď začiatočná fáza pôsobila trochu lyricky, ale ako náhle sa v divokom oceáne zjavil tajomný čln, začala sa naozaj skvelá a znamenitá dráma sprevádzaná silnými dilemami a veľkými rozhodnutiami, ktoré razom zmenili osud všetkých zainteresovaných - tých bolo napokon nanešťastie oveľa viac ako by sa dalo spočiatku čakať. Výborná gradácia deju, rovnako aj psychologické zameranie, ktoré dôsledne vytrápilo ústrednú dvojicu postáv. Záver trochu vlažnejší ako by som si predstavoval, ale to nič nemení na tom, že film sa mi veľmi páčil a miestami som doslova tŕpol, čo sa bude diať. ()

LaRhette

Příběh dost zajímavej, ale to zpracování je téměř bezchybná nuda, čímž bohužel ztrácí potřebný náboj. Expozice s náznaky hrozícího nebezpečí izolace následované idylkou, pak je tam chvíle napětí a psychologie - když vyjde tajemství najevo - následuje zase nuda s téměř idylickým koncem, který ale přináší pouze nepatrné uspokojení, co se týká vztahu události k ostrovu s majákem. Škoda, pro mě nakonec docela klasický dopisový drama, ovšem pečlivě obsazené. ()

Marqta

Melancholický, poklidně plynoucí film plný rozporuplných otázek, které by každý asi vyhodnotil trochu jinak. Kdo je tady ten špatný? Kdo udělal chybu? Kdo je oběť? Co by bylo správné a v jakou chvíli udělat ? A správné pro koho vlastně ? Všechno to působí naprosto reálně, přirozeně, příroda a prostředí vůbec, herci jsou skvělí a v neposlední řadě i příběh samotný. Nevím, jak lépe to říci, než že působí tak obyčejně lidsky jak jen to asi jde. Včetně postav, která si každá nese v sobě něco z minulosti,nebo prostě jen povahový rys, nebo nakonec cit- zkrátka něco čemu se člověk těžko sám ubrání. Tenhle příběh ukazuje jak to dopadne, když se střetnou věci, které si člověk v sobě nosí. Jak jsou nakonec potom obětmi všichni. ----“You only have to forgive once. To resent, you have to do it all day, every day. You have to keep remembering all the bad things.”---- ()

M.i.k.e

Cianfrance poprvé jako režisér celkem zklamal.Příběhově sice Light Between Ocenas není zas tak špatné a nejspíš by to chtělo dojit emoce ve větší míře,bohužel tak ale činí pekelně nudnou a hlavně zdlouhavou formou až to není hezké.Být ten film kratší o 45 minut,asi bych se dojal.Takhle sem se většinu času nudil...40% ()

peiton

,,KEĎ ŽENA PRÍDE O SVOJHO MANŽELA,STANE SA VDOVOU.NEEXISTUJE ŽIADNE SLOVO KEĎ RODIČIA PRÍDU O SVOJE DIEŤA.STÁLE STE MATKOU ALEBO OTCOM,AJ KEĎ UŽ NEMÁTE ŽIADNE DIEŤA." Večne filmármi omieľaná téma osvojenia si cudzieho dieťaťa,neskôr i jeho navrátenia k skutočnej rodine a problémami s tými súvisiace.Tentokrát vsadené do krásneho prímorského prostredia povojnových rokov..Možno by bolo lepšie v takejto situácii mlčať,ale výčitky Vás skôr či neskôr dobehnú,že lopata555 :-)) Trocha zdlhavé na môj vkus berie jednu hviezdu,no ubehlo to docela rýchle.Ťažká téma a dráma to nepochybne je a ten záver ma dostal...Apropo pre dieťa nie je matkou tá,ktorá ju porodila,lež tá ktorá ju vychovala. ()

Martin741

Reziser Derek Cianfrance /Za borovicovym hajem/ je mlada reziserska nadej do buducnosti. Nejsem zrovna funda Michala Bednara, teda pardon, Fassbendera, ale aj taky obstarozny mentalny invalid ako ja uznava, ze ide fuckt o talentovaneho herca. Mlada Alicia Vikander /Testament Mladi, Muz ze Stryce, odborne Man from U.N.C.L.E./ bola proste skvela, ide o mladu talentovanu herecku, ktoru som si dost oblubil. Taxa tato dvojka dala dohromady, a aby bolo aj cosi na praci, tak On chodi strazit majak. Riesia sa tu take veci ako potomstvo a neplodnost, co je vyborny namet na film. Hereckych vykonov spusta, Bednar /300 - Bitva u Thermpyl, nejake X meny/ je nielen sympatk, ale vie aj hrat, Vikander bola skvela+ krasne exteriery a slusne dialogy. Pre mna zatial najlepsi Cianfrance : 95 % ()

Nach

Kupodivu povedená dramatická žánrovka u níž jsem očekával řadu klišé v jiných filmem viděných. Ovšem dostal jsem citlivý pohled do rodiny válečného veterána Toma, který je postaven před těžké rozhodnutí, které v podstatě rodinu skoro rozbije. Vše přitom přichází s nečekanou intenzitou, rozhodnutí jsou konaná logicky, není zde místo na nějaké cucání z prstu. Všechny postavy jsou trojrozměrné, všem chápání rozumím a byl jsem nešťastný z konání, které se zde stalo. O to větší poklonu tomuto snímku skládám. Všem doporučuji. 80% ()

Cheeter

Velmi zajímavý film, který si tak nějak pořád nedokážu zařadit. Rozhodně stálo za to vidět. Podmínky strážení majáku jsou asi velmi specifické a to, co se stalo asi musela být velká náhoda. Každopádně Fassbender mě překvapil svým hereckým výkonem, čekal jsem, že film bude stát hlavně na Vikander, ale mýlil jsem se. ()

Wera91

Film od začátku až do konce vede procítěný herecký výkon a velice povedený děj, kdy člověk až do konce čeká, jak to vlastně dopadne. Vyzdvihla bych herecký výkon Alicie Vikander, kterému divák věří a lze jej až „hltat“. Děj je velice pozvolný, začíná jako vesnická idylka a zvrhává se v boj o prožití života, hon za štěstím. Je zde obsažena láska, štěstí, také zoufalství, strach a zklamání, naděje a následně bolest. Co víc si od filmu přát. Musím říct, že tentokrát, jak u knižních předloh nebývá zvykem, se film povedl. ()

campix

Verbal to popsal opravdu přesně. The Light Between Oceans je naprosto technicky skvěle natočená a výborně zahraná dobová nuda, jak Fassbender a Vikander na odlehlém ostrově vychovají ''ukradené dítě'', načež se dostanou do konfrontace s právoplatnou matkou kukaččího dítěte. Opravdu po herecké nebo technické stránce byste hledali chyby marně, ale bože to je taková nuda. Nepřekvapí u podobných filmů klasická více než dvou hodinová stopáž. Dobová červená knihovna, která rozhodně není pro mě. ()

Martrix

Čiré drama. Překvapuje mě, jak malému počtu diváků došlo o čem The light between oceans ve skutečnosti je. Tragédie zrozená ze lži a z lásky. Síla toho příběhu stojí na prastarém faktu, že muži si sice navzájem rozbíjí hlavy, ale jsou to ženy, které je svádí na scestí a obírají je o duši i rozum. Vysoce zásadový Tom podlehl prosbám své bolestí sužované manželky...který muž by to pro milovanou osobu neudělal...a podílel se na "milosrdné" lži, která by jistě mohla zapadnout v zapomnění....ale to se v tomto příběhu nestalo, takže získala sílu rozežírat nitro a ničit. Jako empatický člověk pohnutky Isabell naprosto chápu....jako muž vím, že bych do stejné pasti spadl taky.  Herecký minimalistický koncert, silný příběh....vše sevřené a úsporně tvrdé, jako život na majáku, kdesi mezi oceány. Osobně bych to ukončil o 30 min. dřív. Ale chápu tvůrce, že neodolali a nasypali do diváka i druhou salvu. I tam byly silné momenty, takže budiž. Ale bohužel si v úplném závěru neodpustili, zmírnit tu předchozí nálož nemalou dávkou melodramatu. Jen díky tomu full nedám. Ještě mi totiž nějaký testosteron zbyl. ()

laik_60

film som nevidel (vraj je dobrý) ale kniha !!! váženíí prečítajte si knihu !!!! práve kvôli knižnej predlohe si nechcem "nahuckať" hlavu režisérom a hercami tohoto filmu... ()

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft

29.04.2016

Snad žádná herečka za sebou nemá lepší rok než Alicia Vikander. Švédská kráska zazářila v retru Krycí jméno U.N.C.L.E., ve sci-fi Ex Machina i v dramatu Dánská dívka, za které nakonec vyhrála Oscara.… (viac)

Znáte novou švédskou superhvězdu?

Znáte novou švédskou superhvězdu?

25.05.2015

Seznamte se s Alicií Vikander. Možná si teď nemůžete její obličej zařadit a marně přemýšlíte nad tím, kde přesně jste ji viděli. Takže nápověda: Pokud občas utečete mimo mainsteamovou klasiku,… (viac)