Isabelle Huppert získala dve zo šestnástich nominácií na najvyššiu francúzsku filmovú cenu Cézar, z toho jednu za fantastický psychologický thriller Elle. V ňom sa život ľadovej kráľovnej Michèle, ktorá vedie prosperujúcu spoločnosť na výrobu videohier, obráti naruby, keď ju v jej luxusnej vile znásilní neznámy muž. Namiesto nahlásenia zločinu na polícii sa neochvejná Michèle vydá na vlastnú päsť vypátrať násilníka. V majstrovskom erotickom thrilleri Paula Verhoevena očakávajte sarkazmus, sociálnu kritiku, napätie a predovšetkým výkon Isabelle Huppert, ktorej bola úloha šitá na mieru. (HBO Max)

chelseaman22

Hlavní hrdinka se vyžívá v násilí, čehož využije soused k její penetraci a několika fackám od cesty. Když soused zaútočí podruhé v týdnu, tak naše Elle už má dost a prožene sousedovi vidličkou ruku, kterou jí násilník škrtí. Ten vykvikne a dá se na útěk skokem ze druhého podlaží. A jak celý příběh dopadl? Pozitivně. 79% ()

Tosi

Hodně provokativní, podivný a složitý thriller. Tím složitý myslím psychologické profily všech hlavních postav, protože normální nebyl nikdo. Vrcholem filmu je fantastický výkon Isabelle Huppert, klobouk dolů jak zvládla tuto ošemetnou a kontroverzní roli. Scénárista se musí ještě ted´ chechtat, co vlastně napsal. Nejraději bych solil pět hvězdiček, ale je to všechno jen těžce uvěřitelné, tak brzdím o chlup pod plnou palbou. ()

Qitek

Paul Verhoeven umí. O tom žádná. Isabelle Huppert si chladnou ženskou dává na výbornou. Film ovšem působí, jako by měl 240 minut. A to jsem příznivcem "táhnutých filmů." Bohužel emociální prázdnota, kterou si z filmu odnáším není pro mě žádný plus. Ani to, že ho nemám nejmenší chuť vidět znovu. Pro mě jeden ze slabších Verhoevenových kousků. ()

Johnny.ARN

Jedno šťastie, že tu ide iba o výkon hlavnej herečky. Tieto ultra realistické a ultra ťažké francúzske drámy sú desné. Všetky možné situácie, všetky možné zvraty, minulosť s prítomnosťou, mačky, sekery, znásilňovačky obstarožných majteliek herných vývojarských centier a podobne. Ale čajka to zadeľovala iným štýlom, to teda hej. Uvidíme. 3 z 5 ()

elanius

(52/2017) / Uznávam kvality tohto filmu, ale na pomalšie tempo som nebol tentokrát ready. Ono pri takýchto filmoch vždy záleží na momentálnom nastavení diváka, hlavne či si dokáže udržať pozornosť. Výborná bola Isabelle Huppert, ktorá filmu dala tvár a postave tú správnu nevšímavú povahu. Elle je dobrý európsky film, ktorý by kludne mohol zaujať aj širšie obecenstvo. (6/10) ()

Mishqo

80% ... Úspešná žena stredného veku s veľkou dávkou húževnatosti vďaka svojmu otcovi/masovému vrahovi a jej každodenné interakcie s ľuďmi z jej života. Príbehovo by som nepovedal, že to smerovalo odniekiaľ niekam, ale jednoducho vidíme rôzne situácie a to ako sa s nimi hlavná postava vysporiadava. Je to tajomné, do určitej miery aj mrazivé, no ale predovšetkým herecky zvládnuté excelentne. ()

bizz_mjc

Verhoevenova režie je bezchybná, i film má koule a místy je solidně "zahuštěn", ale hlavní hrdinka, jejíž charakter je mistrně vykreslen, mi byla tak nesympatická, že jsem stopáž vnímal jako dvounásobnou. ()

VanTom

Zvláštní psychologická "studie", nejsem si jistý, jak ji zaškatulkovat. V první scéně znásilněná Michèle (vynikající i skvěle vypadající Isabelle Huppert (63!), jež nesleze z plátna) se z tohoto traumatizujícího zážitku nijak nesesype a normálně dál vede svůj sobecký život. Verhoeven pak 4/5 stopáže této panovačné, neústupné, inteligentní, úspěšné "bitch" pomalu proniká pod kůži, což obnáší obsáhlé poznávání její rodiny, přátel, práce, (sexuálních) vztahů i stinné minulosti. Chvílemi při tom trošku ztrácí nit, její osoba však stále bezmála fascinuje. Nevrhá se do pátrání po brutálním útočníkovi, když se jeho totožnost provalí, pokračuje se zneklidňující společenskou přetvářkou a ani po finále nelze jistě říct, jakou hru vlastně hrála. Za mne momentálně 3-4*, ale předpokládám, že se smysluplnějšími titulky bych se nerozmýšlel. ()

drackula

Možno by to chcelo trochu osekať z minutáže, ale inak spokojnosť. Isabelle Huppert zahrala nevypočítateľnú ženu, ktorá má trochu sociopatické sklony, vynikajúco. Scenár bol kvalitne prepletený a výraznejšie sa nezadrhával. 80% ()

ghatos

Polodivadelní, polosexuální (jak jinak u Verhoevena), poloelitařský filmový dýchánek. Ňahňá se to v hlavní hrdince, kolem níž krouží jako planety blízcí lidé. Určitá vztahová/sexuální perverzita tam je, že by to však bylo něco extra... . Prostě film o zvráceném šuku pro "intelektuály". 49%. PS1: Na Zlatých globech musela u toho porota hromadně onanovat. PS2: Na rovinu je to sebestředná blbost. Jde jen o to, jak jste tolerantní. ()

vyfuk

Oscars 2017: Holanďan Verhoeven je lehce známý tím, že se nebere servítky. V jeho filmech se dokáže skloubit perverznost a brutalita v takovém měřítku až se vám propanenkují otočky. Asi je důležité zmínit, že v rámci příběhu je pro mě film lehce mrtvý. Něco se tam děje, ale zase mě tolik nezaujal jak bych si přál. Kouzlo tohoto snímku asi hlavně spočívá v tom, že hlavní postava řeší konfrontace skoro s každým. Ať už je to její mamča, syn, synova přítelkyně, její přítel, její bývalý manžel, její expřítel, expřítel její matky... taky se v tom ztrácíte? V pohodě. Já též. A proto na mě film spíše působil jak centrifuga v praxi. I přesto zde byly nějaké momenty, co by se šikli vystřihnout a vhodit do památníčku. Asi bych film spíše hodnotil kladně, ale vždycky jsem si stál za tím, že hodnotím filmy spíše podle toho jak se mi individuálně líbily. A zde je bohužel menší čára přes rozpočet. Pro mě je zatím Oscarovým tahounem Under sandet nebo Muž jménem Ove. ()

Tft

Paul Verhoeven oprášil francouzštinu a když nesehnal peníze za oceánem vrátil se do Evropy natočit si film ve Francii. A jak už to tak má ve zvyku natočil poměrně kontroverzní flák. Téma znásilnění je samo o sobě ožehavé a podat ho takhle arogantně je poměrně odvážné. Verhoeven se s tím prostě nepáře ale má štěstí na herecké obsazení, především na v hlavní roli excelující Isabelle Huppert, která si nejen vysloužila nominaci na Oscara, ale ani bych se nedivil kdyby ho vyhrála. Film nejlíp vystihuje spojení arogantní-snobárna, ale podaná v černo humorném převleku s notnou dávkou snahy šokovat diváka v tom dobrém slova smyslu (no jak se to vezme). Šokovat se filmu opravdu daří, navíc se odehrává v netypickém prostředí videoherního průmyslu což je poměrně povedené čerstvé prostředí a konceptu filmu slouží dokonale. Nejistota a strach provází celý film a je vystavena kontrastu v podobě zatvrzelosti a odhodlaní hlavní postavy, která všechny problémy řeší po svém. Verhoeven prostě uhodil kladivo na hřebík s obsazením Isabelle Huppert. Je to složitější podívaná, která buď odradí a nebo naplno vtáhne u mě to byla druhá možnost. 79% ()

RumbleFish

Verhoeven zde nehraje na normu ani účinek aneb když z kupy bizarního uděláte každodenní, může to překvapivě fungovat. Sterilní Francouzi si na večírku pustí Iggyho Popa a starý lišák Verhoeven se baví. Isabelle Huppert tradičně výborná. ()

Danikaa

Znova si to celkom určite nepozriem. Ale keďže som bola zvedavá na koniec, nejako som tie 2 hodiny dala. A nemôžem dať len 2*,lebo až také zlé to nebolo. ()

keoma26

Překvapivě zábavný film plný protikladů: hlavní hrdinka se vám začne líbit tím, jak moc je nesympatická, budete litovat brutálního násilníka a smát se během umírání matky... většina situací vyzní úplně jinak, než jak byste očekávali, a často se vyvine do svého protikladu. Verhoevenova permanentní hra s divákem a jeho stereotypy vnímání si nezadá s nejlepšími filmy třeba Cronenberga nebo Almodóvara a spojuje v sobě dokonale analytický chlad s citovou výstředností ()

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)

74. Zlaté glóby - výsledky

74. Zlaté glóby - výsledky

09.01.2017

Bezkonkurenčním vítězem letošních Zlatých glóbů se stal muzikál La La Land. Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu film sedmkrát nominovala a sedmkrát ocenila. Nejlepší film - komedie nebo… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz