Backcountry

Na první pohled obyčejný výlet do nedotčené přírody se pro mladý pár změní v noční můru. Zpočátku vše vypadalo skvěle. Alex, který je na výpravy do přírody zvyklý, přesvědčí přítelkyni, která má raději město, aby s ním vyrazila do Provincial Parku, konkrétně do odlehlé oblasti Blackfoot Trail. Jenže to, co na první pohled vypadalo jako skvělý nápad, se postupně mění v jednu katastrofu za druhou. Nedotčená příroda totiž nemá jen svoje krásy, ale i nebezpečí, mezi které patří jak nelítostné přírodní podmínky, tak divoké šelmy. Tento výlet se tak stane největší zkouškou jejich vztahu. (topr harley)

DavidWebb

Zrovna dneska som šiel do práce podať výpoveď a vedel som, že tam budem celú šichtu, že budem nervózny, že tam nie je ani bufet ani obchod či automat a ráno sa s opuchnutými očami naivne domnieval, že 4 cigarety v krabičke mi stačia. No neni som debil? Potom prídem domov, skuknem tento survivol with "based on true story" a uvažoval či má vôbec zmysel sa pýtať: aký pako! sa vyberie do divokej prírody v ktorej nikdy nebol a nevezme si so sebou ani mapu, ani kompas, ani mobil a ani zbraň... Reku, tak na vás nemám. No čo už, ako sa to vraví? Koho majú obesiť... pardon, koho má zožrať medveď, ten sa neutopí. Hodne slabé tri. ()

TSZ

Zbožňuji survival snímky o neodbytných medvědích zabijácích v krásné a divoké přírodě, tady se však obojího dočkáme spíše napůl. Proti méďovi nemám žádnou výtku, ale jeho lidští protivníci nejsou příliš zajímaví a příroda je tu nasnímaná tak nudně, až to bolí. Skvělá práce se zvukem toho pak už moc nezachrání. ()

Miagy

Horory z lesa mám rád, ale ak sa tam prechádzajú dve postavy, je dej predvídateľný ( pekný výlet, hádka, uzmierenie, smrť)... ()

Megynka

Zajímavé a svým způsobem velice originální. Musím přiznat, že jsem čekala cokoli, jen ne to, o co tam šlo, takže paráda :) chvilkami nuda, ale stálo to za to. ()

Majzlík

Teda.. když si pomyslim, že medvídek je nejoblíbenější dětská hračka.... brrrr. Naturalistické, napínavé a o to děsivější, že se to opravdu stalo. ()

Knor

Horor to není, ale velmi realistcký příběh ano. Dvojice shodou nešťastných okolností zabloudí v divočině. Při hledání cesty si na ně udělá zálusk medvěd a průser je na světě. Filmů na takové téma jsou mraky, ale jen u mála z nich bych se dokázal tak vcítit. Jde o to, že tu není opravdu nic přehnaného a neuvěřitelného tak to působí hodně dobře. ()

vozralec

Poměrně povedené drama z divočiny se slušnou hudbou. Dvojice asi fakt musela být v šoku, jinak by se zřejmě mohla zachovat jinak při napadení. Medvídek si masíčko ani neohřál. ()

SurbPsycho odpad!

Enrique Iglesias a lá "Mr. nomap", ktorý so zásnubným prsteňom v kapse a tupou kravou v role priateľky uteká pred medveďom. To naozaj nechceš vidieť. ()

boo-boo

To tak jeden romanticky založený chalan (Mr. No Map) s prehnaným sebavedomím vezme frajerku na túru po lese. Od nezaujímavých hádok cez stretnutia s podozrivými existenciami a praskanie vetvičiek až po skutočne drsný zvrat sa to ale vyvíja tak prirodzene a uveriteľne, že hoci by sa vytýkať dalo kde-čo, vlastne ani necítim potrebu. No a posledná polhodinka je fantastická. ()

ŠpetaMarek

Nějak mi nepřijde,že by se takhle z plezíru choval medvěd v relativně volné přírodě. Ale co já vím o medvědech, že. Slušná jednohubka, s nepřehlednými scénami způsobenými "uměleckým" rozhodnutím vše natáčet v polodetailu... ()

hazdrova

Až sa mi pozastavoval mozog nad tým, akí sprostí môžu ľudia byť. Nezoberiem si mapu, nezoberiem si telefón, nemám žiadne poriadne zásoby jedla a ešte k tomu si so sebou zoberiem paranoidnú ženu. Škoda, že Yogi nezožral ju. 3* ()

celticek

Nemohl jsem si vzpomenout, kde jsem Peregrym viděl, ale nakonec se mi to vybavilo - Stick it. To byla sice taková blbůstka pro teens, ale mám slabost pro sportovní typy, takže mě zaujala. I tady v tom survivalu má víc "koule" než její přítel. Trocha nelogičností tam je (mohli si třeba vzít louč z ohně, že jo?, sprej použít mnohem dříve, atd.), ale je to dost věrohodné, příjemně překvapilo. S Missy bych na výlet bez bázně jel. Mapu bych si ale samozřejmě i s mobilem vzal. ()

Marty7CZ

Nepříjemný celou dobu, jen mi vadila ta arogance a stupidita toho frajera.... Bylo to takový předvídatelný🤷🏻‍♂️. Zvířecí útok prvotřídní! 60% ()

javlapippi

Prvá hodina v pohode, mestský párik na turistike v divočine, nejaká tá vzťahová a iná psychológia. Potom do stanu strčí hlavu medveď, brutálnym spôsobom rozsápe neboráka a následne srká črevá z nebohého torza. Má zálusk aj na devu, ale tá ho odplaší píšťalkou. Viem, že u filmov tohto typu sa na realistickosť až tak nehľadí, ale ja som sa musel poslednú polhodinu už len smiať. ()

Homerking

V tomto příběhu založeném na skutečné události si Alex a jeho přítelkyně Jenn vzali pár dní volna aby unikly z uspěchaného každodenního života a užily si klid přírody, vyrazí do kandaského provinčního parku, konkrétně do odlehlé oblasti Blackfoot trail, z počátku jsou nadšeni nádhernou přírodou a výlet si patřičně užívají, jejich tůra se ale začne měnit v boj o holý život když zabloudí uprostřed divočiny. Backcountry se hodně zaměřuje na důvěru ve vztahu, instinkt přežití a hledání vnitřní síly, také poukazuje na to jak je důležité se na podobné výlety dobře připravit. Film si celou dobu udržel mojí pozornost takže určitě doporučuji ale trochu nechápu označení horor, jedná se spíš o survival thriller. ()

intro

Javorové umí. Backcountry je moc povedený snímek, má sice pomalejší tempo, ale to mi vůbec nevadilo i tak jsem byl celých 90 minut přikovanej k obrazovce a ke konci dokonce okousával nehty :) Dávám 70% ()