Film inšpirovaný skutočným príbehom jedného z najväčších vojvodcov svojej doby, nikým a nikdy neporazeným Jánom Žižkom z Trocnova, ktorý sa stal vďaka svojim činom legendou. (Magic Box)

Střelec17

Tak jsem po dlouhé době šel do kina na český film a kupodivu toho vůbec nelituju. Jákl si natočil svoji verzi Statečného srdce, což se mu podle mě povedlo. Škoda jen, že to nemělo úspěch i v zahraničních kinech. Protože tohle by si to zasloužilo. O negativních recenzích nemá cenu se zmiňovat, místo toho, aby jsme si vážili po dlouhé době kvalitní české produkce, tak hledáme chyby ještě před začátkem premiéry. To jsou ti lidi co dotují Matky v běhu o Vánocích a podobné blbosti. Za mě velký palec nahoru hereckému obsazení, nemám co vytknou. Všechny postavy tam padli jako ulité, dokonce i Žižka, který se do role hodil víc něž jsem si z počátku myslel. Příběhové tempo bylo trochu rychlejší, prakticky to byla jízda, od začátku do konce, což mělo své plusy ale i mínusy. Vítky k soubojům a hlavně kamery se mě netýkají, já se orientovat celkem dobře. Hlavně bych vyzdvihnul scény točené z výšky, které dodávali celkem slušnou atmosféru. Ke konci jsem tam přece jenom měl trochu pocit, že sleduji Statečné srdce. Takže za mě se to povedlo. Možná v budoucnu po druhém shlédnutí přidám na hodnocení. Jelikož komentuju celkem dlouho po shlédnutí. Pozitiva: Mám rád když je to podané jako zrod legendy, podobně jako když jsem se díval na Robina Hooda z roku 2010. Negativa: Místy se tempo mohlo trochu zklidnit, aby jsem měl čas trochu nasát tu atmosféru středověku. ()

Kropajda1

Tak jsem se konečně dostala k Žižkovi. Když jsem o filmu četla, nechápala jsem, proč nesplnil očekávání. Krásné lokace, kus historie, herci zvučných jmen, aby se film dal dobře prodat. A přesto v cizině nenadchl. Nejsem nadšená ani já, a to mám historické filmy ráda. Film není z naší historie, i když se ze všech sil snaží tak vypadat. Ani Roden to nezachránil. Chybí mi silný příběh, který by se mohl stát. Příběh, o kterém bych ještě den nebo dva přemýšlela a měla ho plnou hlavu.  Když nenadchl české diváky, kteří by měli pochytat alespoň střípky historie, tak je jasné, že ve světě propadl právě proto, že nenabídl klasickou zápletku, kterou lidé očekávají. Kdyby Jákl natočil seriál, přidal tam víc násilí a sexu, rozhodně by sklidil větší úspěch a možná za levnější peníz. ()

Predator77

10 Procent, Tak naštěstí jsem od tohohle snímku moc nečekal tak že ve výsledku jsem doufal že se bude jednat a takový ten snímek na který se podíváte a řeknete si že to nebylo tak špatný ale bohužel to film Petra Jákla je a může za to především to že je tu špatně skoro všechno po nezajímavé postavy na kterých vám vůbec nezáleží nebo po špatně natočené akční scény kdy je tam asi milion střihu za sekundu tak že se v tom nejde ani vyznat a akce je tím pádem nepřehledná nebo po strašný scénář který je jenom kopírka jiných a lepších filmů a jediné co tenhle film zachranuje od odpadu je celkem fajn kamera a kostýmy ale to je tak všechno tak že za mě je jedná o jeden z největších průšvihů roku 2022 a vážně teda nevím co pan režisér celé ty roky natáčel !!! ()

Tomko87

Prachy tam vidiet nie su, boje tam vidieť nie su, aj keď, tak sakramensky neprehľadné. Ben Foster hrá ako keby bol vo večnéj depresií, hlavná korisť chytila štokholmský syndrom a je na smiech. Proste tam ani za boha neviem najsť niečo pozitívne. ()

Luq

Jedno z největších filmových zklamání roku... Má-li být z filmu spektákl, pak fajn masky, gore efekty a několik světových herců nestačí. Celé to ničí především scénář, který vypadá, jakoby ho psal patnáctiletý klučík... Jde-li pak o nejdražší český film všech dob, pak to v něm prostě není vidět... I taková Princezna zakletá v čase 2 měla při patnáctinásobně nižším rozpočtu násobně světovější a filmovější feeling... Veliká škoda a promarněná šance... ()

veverysiak

Celkom chápem značné rozhorčenie českej akademickej obce, že takto sa s odkazom jedného z najväčších hrdinov ich histórie nepatrí laškovať, síce nerád, ale musím priznať, že by som chcel mať také problémy, my dokážeme z praveku vytiahnuť akurát lúpežníka Jánošíka, o ktorom ani riadne nevieme, čím prispel k národnej hrdosti a tak jedinou zapamätateľnou skutočnosťou je ukrutná krivda, že hlavného hrdinu v poslednom spracovaní hral Čech, no strašné dačo, späť k vojvodcovi, určite by sa dalo filmu vytknúť viac vecí, ako strašne rozfragmentované scény, dosť neprehľadný dej, nedostatočné vykreslenie charakterov hlavných postáv, ale hlavnú výčitku, že toto nie je obraz skutočného odkazu hrdinu, treba ignorovať, chlapi sa zamerali na úplne inú rovinu a úsek Žižkovho života, ako by väčšina preferovala, je to doba temna, špiny a krutosti a v nej sa kryštalizuje aj raný Jan, práveže mne úplne sadla predstava autorov o prerode bezcitného žoldniera na ľudového vodcu, aj keď podľa historických záznamov to až také uvedomelé tiež nebolo, celkovo by som tento kúsok vôbec nezatracoval, je to remeselne urobená historická výprava s viacerými nedostatkami, ktoré však neprevážia zaujímavú reflexiu stredovekej surovosti, takže 65%. ()

Maraboy

Taková nudná honěná po lese, nějak mě to nevtáhlo. Neměl jsem od toho velká očekávání, mohlo to dopadnout hůř. V příběhu jsem se popravdě trochu ztrácel. 40% ()

Willynka

Po místních nářcích jsem čekala neskutečnou shitstorm, ale dostala jsem zajímavý historický film, kterému podráží nohy akorát nic moc CGI a klasické, hollywoodsky ušmudlané středověké kulisy. Kvůli tomu film moc vizuálně nevyniká a je to škoda, protože příběhově a hudebně je dobrý. Kraviny typu husitský chorál neřeším. ()

rey17

Pěkný středověký béčko, kde místo Žižky mohl být Pepa Vopršálek. Myslím si, že průměrný amík si po tomto filmu bude myslet, že v evropském středověku bylo jen zamračeno a všichni se brutálně vrazdili. Čtvrtá hvězda je za to, že je to český počin. 70%. ()

Pan.Antonin

Žižka bohužel skončil jako zklamání a vinu na tom nenese nikdo jiný než Petr Jákl. Sice se mu klaním, že tohle "rozpočtové monstrum" dokázal ukočírovat a dostat až do kin (na rozdíl od Krejčího Posledního Aporvera), ale celý film je jak z pohledu režie, tak hlavně z pohledu scénáře neskutečně zmatený a chaotický, nedovede dobře vyprávět příběh, a díky tomu film až nudí. Režie se zase zejména v akčních scénách utápí v rychlém střihu, přílišném přiblížení a místy rozklepané kameře. Ani hvězdní herci nejsou dostatečně dobře využíváni, Foster je průměrný, Caine hraje dobře, ale ve filmu je hlavně na začátku, podobně málo je ve filmu vynikající Roden (a větší roli by si zasloužil i Marek Vašut.), Schweiger nemá dobře napsanou roli, zatímco Lowe se mi vůbec nelíbila. Nejlepší je tak asi Roland Möller, byť i jeho postava se dala využít daleko lépe. Sice asi Jáklův nejlepší film, ale i tak dost nezvládnutá záležitost. ()

pds

Nebolo to až tak zlé. Výber hercov celkom dobrý (Ben Foster, Michael Caine). Vadil mi len divný strih a slabší scenár. Na to ako dlho to pripravoval to mohlo byť lepšie. NEviem ako Vy, ale ja som sa občas strácal v postavách, kto je kto. Škoda nevyužitia potenciálu napr Ondru Vetchého. Za mňa 65 % ()

Dr_Berry

Strašně rád bych chtěl dát aspoň tři hvězdy. Cením si snahy o hollywoodský film z české historie. Baví mě skvělé obsazení (Foster, Caine, Schweiger, Møller) i samozřejmě to české (Vašut tam prostě musel být). Měl to být spektátl o nejslavnějším vojevůdci na našem území a dostal jsem lesní naháněčku béčkové družiny Robina Hooda se skupinkou barbarů/rytířů stejné urovně (i když Møller to celkem táhl). Doufal jsem ve více historických vyobrazení cesty Jana Žižky (například vytvoření vozové hradby). Na české poměry dobré, na hollywoodské poměry nevýrazný film, kterému podkopává nohy bezduchý děj a střih. ()

Gregor_Samsa

Pěkný krásný povedený barevně vycizelovaný americko-nastylovaný béčko české provenience! Roden, Vetchý, Ben Foster s okem i pak bez, unylá princezna, co neviděla Markétu Lazarovou, zašmodrchaný příběh i pro lokála, co o Janovi, Zikmundovi a Jindřichovi něco četl (ale už dávno). No helemese, člověk musí smeknout, tady odsaď tohlecto udělat, všechna čest! Pár prostřihů na tu naši krásnou zem luhů a hájů, máme se tu hezky, né že né! [60%; 2023-01-08 Home sweet home] ()

KayaCarter

Pokud zapomenete na historii a české dějiny tak se na to klidně můžete podívat. Chtěla jsem to vypnout po dvou minutách sledování, kdy jsem zahlédla na českém venkově afroamerického sedláka, ale jelikož jsem si říkala, že když to chci později zhejtit musím to vidět celé, rozhodla jsem se pokračovat. Je to v podstatě středověký akčňák. Docela se mu povedla atmosféra krutého středověku. Vizuál, kostýmy i kamera jsou hezké.  Nad výběrem hlavní hrdinky bych asi ještě popřemýšlela, ale co už? Má to být Francouzska a mohlo to být horší. Za mě povedené souboje a ukázka bitevních taktik a bojů. K multikulti nesmyslům se nebudu raději vyjadřovat ať zas neschytám bídu. Ale .. nemůžu se zbavit dojmu, že je to a priori točené pro Ameriku. Je tam vidět ten jejich styl natáčení a příběh je hodně prvoplánový. Nakonec to nebylo tak hrozné jak jsem se bála, ale opravdu jen za předpokladu, že jsem zapomněla na název filmu a vše co znám ze školy. Nakonec myslím hezké tři hvězdičky a klidně se zkuste podívat. Třeba nejste takový hnidopich jako já. ()

jjjerry

Jáklovi fandím. Ale z fimu velké zklamání. Ben Foster je skvělý, ale to je málo. Lokace les, Velká amerika a Dolský mlýn je béčkové. Navíc historický film není dobrý točit na zříceninách, ve středoběku to zříceniny nebyly. Když srovnám s filmem Žižka 1955. Tak první do oka bijou kostými. Proč je vše šedé? Takový středoběk nebyl. Byl naopak barevný. Děj se odehrává ve "stejné době" jako hra Kingdom come, KCD. Občas mně přišlo, že tam se Jákl inspiroval. Škoda, že se Jákl neobklopil se schopnými lidmi.   O histrických chybách snad nemá ani cenu psát...:( ()

Finále Plzeň 2022 se blíží!

Finále Plzeň 2022 se blíží!

22.09.2022

Už po 35. se uskuteční filmový festival Finále Plzeň. Oslavy českého filmu budou v západočeské metropoli probíhat od 23. do 28. září. Během šesti festivalových dní můžete zhlédnout největší trháky… (viac)

ČSFD Award pro Bena Fostera

ČSFD Award pro Bena Fostera

08.09.2022

Při příležitosti uvedení nejdražšího českého filmu do kin přinášíme všem filmovým fanouškům radostnou zprávu o udělení “ČSFD Award” americkému herci Benu Fosterovi, představiteli Jana Žižky. Foster,… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Michael Caine oznámil konec kariéry

Michael Caine oznámil konec kariéry

16.10.2021

Aktualizace: Tak se zdá, že se herec těšil na důchod předčasně. Později svá slova změnil a jeho zástupce potvrdil, že hodlá pracovat i nadále.   Původní zpráva: Smutná zpráva z britských ostrovů.… (viac)