Doktor Martin

• Česko Doktor Martin
Komédia / Rodinný / Dráma
Česko / Slovensko, (2015–2016), 27 h 41 min (Minutáž: 51–53 min)

Réžia:

Petr Zahrádka

Kamera:

Miloslav Holman

Miroslav Donutil, Jitka Čvančarová, Gabriela Marcinková, Jana Štěpánková, Norbert Lichý, Václav Kopta, Tomáš Měcháček, Tomáš Jeřábek, Emília Vášáryová (viac)

Humorný seriál z prostredia  podhorského mestečka Protějov v Beskydách. Stret svojráznej povahy nového obvodného lekára z Prahy s podhorským spôsobom života prinesie rad zábavných, aj menej veselých, nečakaných situácií. Jeho profesionálne kvality dokážu pacientom pomôcť aj v  mimoriadnych prípadoch, ale je otázne, či sa Protějovčania kvôli tomu dokážu zmieriť s odťažitým a uštipačným  Pražákom. Ak k tomu pridáme aj jeho schopnosť tým najnevhodnejším spôsobom oznamovať pravdu, môžeme o tom pochybovať. (RTVS)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (24)

Hemofóbia (2015) (S01E06)

Z korona homeofficobé nudy se dívám i na starší seriály. Nevím, jestli je to dobou nebo mnou, nebo televizní bídou, ale možná jsem tomuto seriálu křivdil. Tento díl mě chytil, byl napínavý, navíc šlo o dítě. Opravdu jsem jej prožíval. ()

Skraty (2015) (S01E07)

Zajímavý díl s několika linkami a to dokonce i detektivní. Topinka je místní hodný blb, ale pomáhá. Stejně jako doktor mrzout. Pointa případu majitele pily mě opravdu pobavila. ()

Výberové konanie (2015) (S01E08)

Příjemný a pohodový díl, kdy mrznout doktor byl i vtipný. Strážmistr měl radost, jak vyřešil případ péče o dítě a i ty bramboráky nakonec ušly. ()

Pokrvné vzťahy (2015) (S01E09)

Výborná kombinace romantiky, krimi až hororu a humoru. Rodina že samoty byla pořádně bizarní, potěšil mě samozřejmě Krobot a těšil jsem se i na Doru. K tomu ukázali že mají city i Brázdit. No a Topinka se konečně pochlapil a ukázal sestře, kdo je vlastník rádia. Dárek na konci mě věru rozesmál. ()

Aromaterapia (2015) (S01E10)

Paní moderátorka byla opravdu v pohodě. A všichni to věděli. Topinka se jako autoškola motá na silnici stejně jako paní z rozhlasu. Potěšila mě epizoda s Janem Skopečkem, i když mi bylo celkem brzy jasné, odkud vítr zavání. ()

Láska až na krv (2015) (S01E11)

Mně ten morous, na rozdíl od paní ředitelky, začal bavit. Několik scén bylo opravdu vtipných, na druhou stranu paní učitelka až moc zasáhla do děje. Ale aspoň Topinka (snad) ke štěstí přišel. ()

V lese (2015) (S01E12)

Skoro hororový díl o bloudění v lese. Občas až fraška. Ale zábava příjemná. ()

Rodina (2015) (S01E13)

Na tolik šťastných a povedených událostí, ve vánočním čase, byl tento díl asi nejvíce smutný. Martina mi bylo až líto, ale na konci se ukázala naděje. "Kapři došly. " :-D ()

Erotománia (2015) (S01E14)

To byl byl tak pěkný, až pohádkový závěr seriálu, dojemný i s vtipem. Ovšem nakonec stejně přišla facka, protože "eorotománie". Nějakým druhem psychózy ovšem musí trpět sám doktor. No, aspoň že u Topinky je zcela jasno. ()

Ohrozený druh (2015) (S01E15)

Vrchol seriálu podle mého trochu " prošustrovali" autoři v minulém dílu. Už jen proto, že seriál je o doktorovi. Dnešní postavy se tedy měly objevit dříve. Počkám asi ale na další epizodu, protože scenáristé umí mile překvapit. Ale dnes malinko nucený humor. ()

Koniec doktorov v Beskydách (2015) (S01E16)

Závěrečný díl byl především groteskou, ale dokonce i vtipnou. Nakonec se zajímavě sešly všechny důležité postavy. A do poslední chvíle jsem byl napjatý, jak příběh doktora dopadne. Až mě to dojalo. ()

Ospalá diera (2016) (S02E01)

Ospalá díra, ve které ordinuje docent nesnesitelný buran, takže vlastně zapadá. Nicméně pilotní film je stejně pouze slepencem epizod, navíc dosti nezáživně natočených. ()

Záskok (2016) (S02E02)

Cimrmani umí záskok určitě lepší, ale i v tomto dílu Martina jsem našel humor. Nové postavy sice moc nepřesvědčily, ale Antonínova restaurace a pointa s nákazou byla celkem vtipná, byť nereálná. Lékař musí být i dobrý psycholog, což doktor předvedl s mentolkami. ()

O jazvecoch a ľuďoch (2016) (S02E03)

Příběhy ve druhé sérii jsou trochu více mimo, přehnané až neuvěřitelné. Ale snad i o to více vtipné. Stejně jako v tomto dílu s bio Pražáky. Navíc Topinka už má až moc neduhů. Ale bavil jsem se a smál a díl si užil. ()

Láska pod psa (2016) (S02E04)

Přestože ne úplně vše bylo v tomto dílu k smíchu, vytěžili filmaři maximum. Dobře jsem se bavil u potíží s majitelkou (mrtvého) zvířete a hroznou oslavou, na druhou stranu tetička a malíř byli trochu mimo můj vkus. ()

Už ťa nechcem vidieť (2016) (S02E05)

Milý Martin byl opravdu divný. Ale pobavil mě, stejně jako dveře v lese. A ten konec... No, nehodí se k sobě, ale uvidíme. ()

Tajomný dom v Beskydách (2016) (S02E06)

Docela brzy bylo dnes jasné, odkud vítr vane. Biochemie a zlatý stafylokok, to je vždycky boj. A paní ředitelka svůj boj také vede statečně. Navíc Topinka je sice blb, ale aspoň hodný. ()

Šťastne až do smrti (2016) (S02E07)

Dobře jsem se bavil až do konce. Zábava sice byla plná klišé a bylo lépe moc nepřemýšlet, ale na odpočinek fajn. Konec byl ale hrozný. Až mě to chytlo za srdce. ()

Nový riaditeľ (2016) (S02E09)

Myslím, že Luděk Sobota už v dalších dílech hrát nebude, ale pobavil a rozesmál nejen sestřičku Irenu, ale i mě. Jen paní učitelka se v tom nějak plácá. ()

Zošalieme spolu! (2016) (S02E10)

Průměrný díl, kde mi chybělo více vtipu. Humor táhl Topinka, což je přece jen trochu jednoduché. Případ Topinkova bratra byl nicméně celkem zajímavý, tahanice o bydlení už méně. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý