Martin sa ráno prebúdza u Lídy a zopakuje ponuku na sobáš - čo v takom malom mestečku neostane utajené. Kuchár Michal si myslí, že práve Martin neudržal utajené jeho problémy, ktoré sa ako lekár dozvedel a preto ho Miloš, Brázdov syn podozrieva ako zlodeja. Irena zasa poodhalí Martinovi tajomstvo, že všetci nepríjemnú sestru jeho pacientky pani Bety volajú čierna vdova a považovali ju za vládnu agentku biologických zbraní. V celom Protějove sa rozmáha kašeľ. Martin má čo robiť, aby zistil, prečo sa nehojí koleno jeho pacientky Bety, čo je príčinou epidémie kašľa a prekvapí všetkých v mestečku odhalením na čo vzal Miloš peniaze Brázdovým z pokladne. (STV)

otík

Doktor Martin se s Lídou zasnoubí, ale hlavní postavou tohoto příběhu je dvojice babek, z nichž jedna je bývalá armádní vědkyně (či co to bylo) a drží nad svou sestrou ochrannou ruku - bohužel svým způsobem, který málem způsobí její smrt a onemocnění dalších hrdinů. Irena nastupuje do kurzu pro gamblery, s překvapením však zjišťuje, že jej vede kuchař Kotek. Ten také splatí za Irenu dluh, otázkou zůstává, kde na to vzal prachy. Což se také brzo zjistí. Vše ale končí dobře, Irena s kuchařem i Milošem se usmiřují. Martin s Lídou chystají svatbu, Martin však neustále opruzuje s určitými problémy, které mu na Lídě vadí. ()

chrispe

Dvě sestry to v téhle epizodě moc nezvládly. Nebyla tam atmosféra a tak mi jejich linka přišla dost nudná. A celkově byl tento díl docela nuda. A byla to "Kudláková!", my se nějak nemohli shodnout. ()