Problémy sa Protějovu nevyhýbajú : Irenina macocha má problémy so žalúdkom, Irena s doktorom Martinom, pretože v poslednej dobe nezvláda prácu sestričky, ale hlavne s gamblingom; Brázda má problémy s peniazmi a doktor Martin samozrejme s Lídou. Doprevádza ju na benefičný koncert, na ktorom hrá Lídina bývalá spolužiačka a práve tam sa konečne pobozkajú. Tento krásny okamih Martin zničí svojimi rečami a Lída sa rozhodne: už ho nikdy nechce vidieť! Kamarátka ju láka z toho zapadákova do Prahy a možno by Lída aj odišla, keby kamarátka neutrpela život ohrozujúci úraz. Zachraňuje ju doktor Martin za výdatnej pomoci Lídy - tento zážitok ich znovu zblíži a tak sa Martin rozhodne pre prekvapivý krok. (STV)

Autogram

Najskôr sa doktor nevie rozhýbať, a potom prekvapuje. Celá epizóda venovaná ich vzťahu-nevzťahu je hudobne ozvláštnená koncertom vážnej hudby, netuším, či sa niečo také praktizuje na českom vidieku. Ale účel to splnilo, vyvolalo čo malo a tak táto epizóda aj s následnými akčnými pridavkami trochu vyčnieva nad ostatné. –––– Pánové, zase na tři. Jedna... Anebo ne! –––– Martine, není přece žádný návod, jak se chovat dobře. Na to musí přijít každý sám. ()

chrispe

Já si nemůžu pomoct, ale já tam nevidím ani za nehet chemie. Prostě panu Donutilovi alias doktoru Martinovi vůbec nevěřím, že tu svou vyvolenou, kvůli které je schopen se i zkusit změnit, miluje. A tak i když jsem věděla, co přijde, tak mi ta žádost o ruku přišla trapná a nechápala jsem to ANO. Prostě... ne. Jinak standardně příjemný díl. ()

Sa.sa

Oooo nejdříve romantika, ale neměl by doktor promluvit... Dobře už to Lída nevydrží a vypění... Irena je závislá na hazardu... No ty vole takové procesí, když jí nesli na dveřích :)) A ten sanitář tomu nasadil korunu :P "nemůžu bez tebe žít Lído, vezmeš si mě...? - - - Ano, doktore Elingere, vezmu si tě!" hurá to byla romantika <3 ()

otík

Díl, na který všichni čekali. Konečně se nám v dějových linkách spojilo spoustu příběhů a ještě jako nášup jsme dostali zajímavý lékařský případ. Lída pozve Martina na koncert, který sice skončí líbačkou, ale také typickou Elingerovou poznámkou, čímž Lídu tak vytočí, že jej už nechce vidět a začínající vztah ukončí. Kuchař Vojty Kotka konečně dostává svůj podíl v ději a vysvětluje se, kde přišel ke svému zranění a zaplétá se do případu sestřičky Ireny, jejíž závislost na hazardu je odhalena i se sto tisícovým dluhem. Tomáš se pohybuje tak někde mezi a i díky Kotkově kuchaři mu začíná vážnost situace docházet. Díl, ve kterém se stalo více než v předchozích čtyřech. ()