Doktor Martin - Série 2

(séria)
TV spot
Komédia / Rodinný / Dráma
Česko / Slovensko, 2016, 13 h 50 min (Minutáž: 51–52 min)

Réžia:

Petr Zahrádka

Kamera:

Miloslav Holman

Hudba:

Andy Čermak

Miroslav Donutil, Jitka Čvančarová, Gabriela Marcinková, Jana Štěpánková, Norbert Lichý, Robert Mikluš, Sabina Remundová, Halka Jeřábek Třešňáková, Vojtěch Kotek, Marie Doležalová (viac)

Pokračování seriálu navazuje na první sérii, ve které doktor Martin opustil kariéru špičkového chirurga v Praze a stal se „obvoďákem" v malém horském městečku Protějov. Poněkud asociální Elinger se i nadále snaží komunikovat se svéráznými místními obyvateli. Kromě toho, že musí opět řešit řadu lékařských případů a zachraňovat dokonce i životy, se ale pokouší také uspořádat svůj soukromý život. (Česká televize)

TV spot

mh.mail

40% — Podle mého názoru zbytečné pokračování zbytečného seriálu. Kdysi jsme si dělali srandu z toho, že v Midsomeru už nemůže nikdo žít, protože tam už musí být všichni vyvraždění, tady v Protějově podobně jsou všichni furt nějak nemocní, přitom to vypadá, že to je díra po granátu s pěti a půl obyvateli, ale v čekárně pořád někdo sedí. Navíc mi přijde vysoce nepravděpodobné, aby někdo typu Jitky Čvančarové byl takovou dobu zamilovaný do takového morouse typu Miroslava Donutila. Těžko říct, jestli je v hlavním nedělním vysílacím čase lepší tohle, nebo konkurenční Modrparta, pardon Mordparta. ()

MM_Ramone

V priebehu rokov 2015 a 2016 natočil režisér Petr Zahrádka rodinný seriál "Doktor Martin". Druhá séria obsahuje šestnásť epizód. Je priamym pokračovaním prvej série. Takže dej je situovaný do malebnej obce v Beskydách, kde si otvoril súkromnú ordináciu doktor Martin Elinger, ktorý tam prišiel z Prahy. Je to svojrázny medik. Dosť arogantný, poriadne ironický. Na druhej strane je to však skúsený odborník, ktorého len tak niečo nezaskočí. Trvalo mi trocha dlhšie pokiaľ som si na tento seriál zvykol, ale po zhliadnutí niekoľkých epizód sa mi to celkom zapáčilo a na druhú sériu som sa už doslova tešil. Krásne prostredie moravskosleských Beskyd ma očarilo a Miroslav Donutil v titulnej úlohe bol skvelý. *** ()

lubica1995

Dokonalé. Jitka Čvančarová je výborne prepracovaná postava, ktorá sa prispôsobila. Donutil je Boh českého filmu. Gabika Msrcinková, ako sestrička je tiež výborná a policajt je TOP. TOP. Naozaj sa smejem, keď sa len nadýchne. Neviem, či som nestranná... dúfam, že áno, ale určite si zaslúži pozornosť práve tento seriál. Nieje tan žiadny západný štýl.. vyumelkované postavy, ale je to Česko. Krajina, prostredie, povahy a vlastne .... veľa to hovorí práve to, že Česi toto vedia. - natočiť seriál, ...byť pyšný na svoju zem..Škoda, že my to nevieme. Klobúk dolu. ()

italka63

Nikdy bych do sebe neřekla, že tenhle seriál uvidím, a vida, stalo se a vůbec mi to nemrzí. Seriál nikoho neurážel, nikde vulgarity, jen takový pohodový, který musíte brát s nadhledem, ale přitom zjistíte, že všechny povahy různých postav existují. Moc milá Jitka Čvančarová a Miroslav Donutil v roli pedantského vynikajícího lékaře a mrzouta k tomu, to bylo fajn. ()

husokachna odpad!

Druhá série šla ještě dál a přesunula MUDr. Martina z malebného beskydského Protějova do svérázného pojetí pekla, kde je obklopen hordou debilů, zrůd a duševních kriplů, kteří svou vyhrabaností a celkovou nepříjemností usilují o jeho psychické zdraví a tím i nesmrtelnou duši. Třešnička na dortu je otřesná Remundová a její seriálová dcera, která pro mě představuje dno českého seriálového herectví. ()

• Na konci epizody Šťastně až do smrti (2016) se doktor Martin (Miroslav Donutil) loučí před svou ordinací s Lídou Klasnovou (Jitka Čvančarová) a poté k němu přichází sestřička Irena Bezáková (Gabriela Marcinková). Pak ze dveří ordinace vychází jeden z pacientů, který čeká na vyšetření, řekne nevhodnou poznámku, sestřička Irena na něj zakřičí a zažene ho zpět do ordinace, pak doktora Martina pohladí po rameni a také odejde zpět do ordinace. Na začátku epizody Staré lásky (2016) je tato situace opět odvysílána, ale pouze ve zkrácené podobě. Část, kdy přijde před ordinaci jeden z pacientů, zde zcela chybí. (David7)