Martinovi se podaří na základě střevních potíží místního řezníka Luboše Smejkala zrušit Protějovskou soutěž jedlíků, protože odhalil, že klobásy určené ke konzumaci, jsou kontaminované. Jeho střet s účastníky klání neujde pozornosti ani zdravotnímu radovi, což je poslední kapka do poháru jeho trpělivosti a je rozhodnutý před komisí žádat odebrání Elingerovy lékařské licence. Před lékařskou etickou komisí se ale Martina zastane Lída. Když si pak chce promluvit s Martinem v jeho ordinaci, překvapí je Jonáš. Doktor Elinger se spolu s Lídou stanou rukojmími paranoidního Jonáše, který se snaží Klasnu, jenž z původního záměru vycouval, přinutit k realizaci dohodnutého plánu. Shodou okolností ale jejich kontraband musí za velmi vypjaté situace vyzvednout Miloš. Mezitím se zdravotní rada s pomocí transportu Brázdy pokouší opustit Protějov, jenže bohužel cestuje v dodávce, která jede přes hory, kde se Brázda snaží turistům zprostředkovat u posedu výhled na vzácné vlky. Na posedu se ale Brázda střetne s Topinkou, který dostal hlášení o nelegální zásilce na hranicích. Brázdovo vyjednávání s Topinkou o výhled z posedu skončí zřícením žebříku na Strakoše. Martin, stále ještě rukojmí, musí Strakošovi jet na pomoc. A Miloš čeká na hranicích na převzetí podezřelé zásilky, na jejímž doručení závisí osud Lídy i jejího otce. (Česká televize)

mira007

Poslední díl první série je hodně dobré vyvrcholení. Doktor Martin jsem považoval za takový neškodný seriál na zabití nudného večera, ale poslední díl je čistá groteska s hromadou gagů a konverzačních vtipů. Kdyby kvalita dílů byla jako u tohoto dílu, tak je to top comedy seroš. ()

rakovnik

Závěrečný díl byl především groteskou, ale dokonce i vtipnou. Nakonec se zajímavě sešly všechny důležité postavy. A do poslední chvíle jsem byl napjatý, jak příběh doktora dopadne. Až mě to dojalo. ()

Sa.sa

Super díl na ukončení první řady ;) Ten vlk byl opravdu seper, stejně jako konec! "Lída: v této díře plné nevzdělaných idiotů, kteří vás stejně nikdy nepochopí a vždycky si na vás budou stěžovat..." :)))) ()